Najlepszy dyktafon Olympus

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaki dyktafon Olympus wybrać?

 

Wbrew pozorom dyktafon może przydać się nie tylko dziennikarzom i reporterom. To niewielkie urządzenie może nagrać np. bardzo ważną dla nas rozmowę. Czasami trudno jest dokonać właściwego wyboru, biorąc pod uwagę różnorodność tego typu produktów. Stworzony przez nas poradnik podpowie Ci, na co zwracać szczególną uwagę, a umieszczony na końcu ranking wskaże trzy ciekawe modele firmy Olympus.

Marka Olympus zajmuje się produkcją przede wszystkim aparatów fotograficznych, medycznego sprzętu oraz przemysłowych urządzeń. Wywodzi się ona z Japonii i słynie z wyjątkowej precyzji oraz dopracowywania nawet najmniejszych szczegółów. Właśnie dlatego oferowane przez nią produkty są tak chętnie wybierane przez konsumentów. Mają oni pewność, że zawsze kupują urządzenia o najwyższej jakości.

Dyktafony możemy podzielić na modele analogowe oraz cyfrowe. Te pierwsze już coraz rzadziej pojawiają się w sklepach, ponieważ nie cieszą się one tak dużą popularnością. Te starsze zapisywały dźwięk na kasetach standardowych, z kolei te bardziej nowoczesne wykorzystują kasety mikro i mimo wszystko mają one wierne grono zwolenników. Niemniej obecnie częściej natrafimy na dyktafony cyfrowe, które dźwięk przetwarzają w ciąg liczb. Podczas nagrywania nie powstają żadne szumy, a zapisywany dźwięk można łatwo poddać obróbce. Niektórzy uważają jednak, że takie urządzenia mają tendencję do „spłaszczania” dźwięków, przez co nie brzmią one naturalnie.

Spośród dyktafonów cyfrowych możemy wyróżnić produkty mobilne oraz stacjonarne. Modele mobilne zasilane są akumulatorami, a dźwięk zapisuje się zwykle na karcie pamięci. Można je zabrać ze sobą wszędzie, ponieważ są poręczne. Natomiast modele stacjonarne połączone są z komputerem przez port USB. Dźwięk zapisywany jest na dysku twardym komputera i są one przeznaczone głównie dla osób niewidomych oraz pracowników biurowych.

Chcąc znaleźć najlepszy dyktafon Olympus w 2020 roku powinniśmy sprawdzać, jakie dany produkt ma formaty nagrywania. Zazwyczaj będzie to rozszerzenie mp3, wma i pcm. Dzięki tej wiedzy od razu będziemy wiedzieć, czy nagrany dźwięk możemy łatwo poddać obróbce przy pomocy specjalnych programów.

Kolejny istotny parametr to pojemność pamięci. Im większa będzie jej wartość, tym więcej nagrań będziemy mogli zgromadzić. Najlepiej, jeśli pojemność będzie przekraczała 1 GB, ponieważ wtedy nie będziemy musieli się martwić, że nagle zabraknie nam pamięci i ewentualnie niektóre pliki zostaną nadpisane.

 

 

Dyktafony Olympus – ranking

 

 

Olympus WS-852

 

Model Olympus WS-852 to dyktafon idealny zarówno dla początkujących, jak też bardziej zaawansowanych użytkowników tego typu urządzeń. Ma on dwa typy pracy, czyli podstawowy oraz normalny. W trybie pierwszym ustawienia menu są ograniczone tylko do najczęściej używanych funkcji, z kolei w trybie normalnym uzyskujemy dostęp do wszystkich opcji.

Ten produkt ma 1.61 calowy wyświetlacz. Jego format zapisu to mp3, a więc bez problemu nagrane dźwięki można zgrać na dysk twardy komputera i otworzyć w programie umożliwiającym jego obróbkę. Pamięć wewnętrzna wynosi 4 GB, można ją dodatkowo zwiększyć do 32 GB, wkładając do urządzenia kartę pamięci.

Konsumenci doceniają ten dyktafon Olympus w dobrej cenie za kompaktowe rozmiary, estetyczny design, a także jego funkcjonalność. Jest on bardzo łatwy w obsłudze nawet dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia z takimi urządzeniami. Poza tym wszystkie dane zapisuje się wygodnie i łatwo, a wszystko dzięki wbudowanemu portowi USB, za pomocą którego produkt można podłączyć do komputera.

 

 

 

 

Olympus LS-100

 

Olympus LS-100 jest produktem idealnym dla osób bardzo zaawansowanych ze względu na jego różnorodne, profesjonalne funkcje. Gwarantuje on wysoką jakość nagrywanego dźwięku i wszechstronność jego zapisu. Ma dodatkowo bardzo mocną konstrukcję, dzięki czemu można mieć niemal pewność, że nie zniszczy się on nawet przy częstym użytkowaniu.

Urządzenie oferuje linearny zapis PCM z trybami zapisu do 24 bitów oraz częstotliwością próbkowania do 96 kHz. Świadczy to o naprawdę wysokiej jakości i sprawia, że nagrywany dźwięk zdecydowanie przewyższa jakość CD. Model został wyposażony w funkcję pomiaru Lissajous, dzięki której można ustawić optymalne ustawienia parametrów nagrywania.

Z opinii wydawanych przez konsumentów wynika, że jest to dyktafon godny polecenia. Idealnie nadaje się on dla pracowników rozgłośni radiowych czy producentów muzycznych. Dźwięki można nagrywać bez ryzyka powstania szumów. Poza tym znajduje się tu bufor wstępnego nagrywania, który nagrywa kilka sekund wcześniej przed tym, jak wciśniemy przycisk REC. Dzięki temu początek właściwego nagrania jest płynny.

 

 

 

 

Olympus WS-853

 

Prezentujemy Ci dyktafon Olympus WS-853, który wyposażony został w inteligentny tryb audio. Dzięki niemu poziomy nagrywania są regulowane automatycznie i dopasowują się do poziomu głośności źródła dźwięku. Ma on dwa tryby pracy, co czyni go urządzeniem uniwersalnym, idealnym nie tylko dla profesjonalistów, ale też osób początkujących.

Pamięć wewnętrzna tego modelu wynosi 4 GB. W razie potrzeby można ją zwiększyć aż do 32 GB poprzez zamontowanie dodatkowej karty pamięci. Znajduje się tutaj port USB, za sprawą którego produkt można szybko podłączyć do komputera i przenieść na dysk twardy wszystkie potrzebne nagrania. Format zapisu dźwięku to w tym przypadku MP3.

Większość konsumentów uważa, że najlepsze dyktafony Olympus to urządzenia kompaktowe, a jednocześnie łatwe w użytkowaniu. To samo można powiedzieć o tym konkretnym modelu. Osoby początkujące mogą zdecydować się na tryb podstawowy, w którym mają dostęp wyłącznie do najważniejszych funkcji dyktafonu. Dzięki temu można mieć pewność, że nagramy dźwięk w odpowiedni sposób i nie zepsujemy urządzenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status