Najlepszy audio odbiornik Bluetooth

Ostatnio aktualizowane: 27.02.20

 

Jaki audio odbiornik Bluetooth wybrać?

 

Audio odbiornik Bluetooth, nazywany również adapterem Bluetooth jest urządzeniem, które pozwala na komunikację bezprzewodową między urządzeniami audio a smartfonem, tabletem lub laptopem. Sprzęt pozwala nam sterować dźwiękiem na określoną odległość. Adaptera można używać w domu lub samochodzie. Odbiornik wystarczy podpiąć do źródła, którym może być amplituner, domowa wieża stereo lub radio samochodowe.

 

 

Pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupieniem sprzętu jest zasięg urządzenia. Adaptery działają w różnych standardach transmisji Bluetooth. Najlepsze audio odbiorniki Bluetooth działają w standardzie co najmniej 2.0. Najmniejszy zasięg, jaki może uzyskać urządzenie to 8 metrów. Zawsze warto sprawdzić dane w specyfikacji produktu. Połączenie Bluetooth ma taką zaletę, że ściana lub inne przeszkody nie zakłócają sygnału pomiędzy urządzeniami. Dlatego odbiornik pozwala nam, na przykład, przełączyć utwór muzyczny odtwarzany przez wieżę z poziomu telefonu.

Najlepszy audio odbiornik Bluetooth w 2020 roku może być także kompatybilny z systemem A2DP i AVRCP. Urządzenie także powinno móc obsłużyć starsze sprzęty. A2DP, czyli Advanced Audio Distribution Profile, to technologia, której głównym celem jest przesyłanie połączenia strumieniowego dźwięku ze źródła do odtwarzacza. Natomiast AVRCP to Audio/Video Remote Control Profile. Dokładnie oznacza to profil zdalnego sterowania audio/wideo. Do tego też służy technologia AVRCP. Jest ona profilem w standardzie Bluetooth, który pozwala na sterowanie takimi danymi jak audio czy wideo.

Odbiorniki Bluetooth mogą być mniejsze i większe. Najprostszą formą tego urządzenia jest odbiornik z wtyczką USB, który posiada rozmiary pendrive’a, akumulator i łączność Bluetooth. Jest to świetna opcja dla osób, które cenią sobie minimalizm. Urządzenie takie działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy podłączyć odbiornik do gniazda USB, a jego wtyczkę do gniazda aux. Następnie należy zsynchronizować telefon lub inne urządzenie posiadające możliwość połączenia za pośrednictwem BT z adapterem. Natomiast decydując się na zakup odbiornika bezprzewodowego, ale pracującego na akumulatorze, należy sprawdzić długość działania urządzenia. Adapter powinien po naładowaniu pracować przez przynajmniej kilka godzin. Dobrze też jest zwrócić uwagę, ile czasu potrzebuje bateria, aby ją w pełni naładować.

 

 

Audio odbiorniki bluetooth – Ranking

 

 

Logilink BT0020

 

Model BT0020 to jedna z naszych propozycji zakupowych dla osób szukających wysokiej jakości audio odbiornika Bluetooth. Urządzenie zostało wyprodukowane przez niemiecką firmę Logilink, która specjalizuje się w produkcji akcesoriów komputerowych i sieciowych, głównie bazując na dystrybucji kabli oraz adapterów. Produkt ten umożliwia sterowanie odtwarzaniem muzyki dzięki połączeniu bezprzewodowemu z innymi sprzętami, np. telefonami, laptopami, czy tabletami.

Produkt łączy się z innymi urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth o standardzie 2.1 + EDR. Zasięg BT0020 wynosi maksymalnie 8 metrów. Urządzenie jest kompatybilne z A2DP i AVRCP. Technologia A2DP ma na celu przesyłanie dźwięku z jego źródła do odtwarzacza. To właśnie dzięki niej możesz za pomocą BT0020 zarządzać odtwarzaniem swojej ulubionej muzyki. AVRCP pozwala sterować formatami audio i wideo. Urządzenie daje możliwość odtwarzania muzyki także na starszym sprzęcie audio.

Czas pracy audio odbiornika Bluetooth maksymalnie wynosi 12 godzin, natomiast czas czuwania jest równy 230 godzin. Do zestawu dołączony jest kabel USB do ładowania baterii BT0020. Klienci docenili w urządzeniu wygodę z jego korzystania. Za pośrednictwem odbiornika możesz przełączać ulubione kawałki nie tylko w domu, ale też w samochodzie.

 

 

 

 

Quer 02A

 

Quer 02A  to bezprzewodowy odbiornik, który pozwali Ci posłuchać ulubionej muzyki. Wystarczy podłączyć urządzenie do domowej wieży lub innego systemu audio. Następnie należy połączyć się z odbiornikiem za pośrednictwem Bluetooth w systemie 2.0. Możesz przełączać utwory z dowolnego urządzenia, np. telefonu, tabletu lub laptopa.

Przestrzeń między sprzętami nie może przekraczać 10 metrów. Urządzenie wspiera system A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). Technologia ta za pośrednictwem wspomnianego wcześniej połączenia strumieniowego przesyła dźwięk ze źródła, czyli odtwarzacza audio, do odbiornika, głośników. Producentem urządzenia jest firma Quer, która specjalizuje się w dystrybucji urządzeń, takich jak akcesoria komputerowe. Jej produkty są cenione przez użytkowników.

Klienci, którzy zakupili Quer 02A twierdzą, że jest to świetnej jakości audio odbiornik bluetooth w dobrej cenie. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i pozwala sterować odtwarzaczami audio za pośrednictwem telefonu. Wiele osób także doceniło odbiornik za możliwość prostego zarządzania utworami w samochodzie.

 

 

 

 

Paradigm BD-1

 

Paradigm BD-1  jest wysokiej jakości odbiornikiem audio polecanym dla osób, które lubią zarządzać muzyką z telefonu lub innych urządzeń obsługujących połączenie Bluetooth. Urządzenia można używać zarówno w domu, jak i samochodzie. Użycie Paradigm BD-1 jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy podłączyć odbiornik do gniazda zasilania.

Źródłem energii może być domowa wieża stereo, amplituner lub radio samochodowe. Jedynym wymogiem do podłączenia odbiornika do zasilania jest występowanie w tym drugim urządzeniu wtyczki mini jack, czyli gniazda aux. Następnie należy podłączyć kabel audio 3,5 mm do odtwarzacza dźwięku. Mogą nim być zwykłe głośniki lub przenośny system nagłaśniający. Kolejnym krokiem jest synchronizacja odbiornika Bluetooth ze sprzętem. Od momentu zakończenia instalacji, a następnie zsynchronizowaniu się urządzeń, Bluetooth i model BD-1 będą się wykrywały automatycznie.

Odbiornik posiada baterię litowo-polimerową 250mAH. Do urządzenia zostały dołączone dwa kable: audio i USB. Użytkownicy, którzy zakupili odbiornik BD-1 firmy Paradigm docenili łatwość w obsłudze urządzenia. Model ten sprawdził się nie tylko w domu, ale też świetnie ułatwił sterowanie muzyką w samochodzie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status