ᐅ Dobre amplitunery Onkyo -  Ranking i opinie

Najlepszy amplituner Onkyo

Ostatnio aktualizowane: 16.12.19

 

Jaki amplituner Onkyo wybrać?

 

Firma Onkyo Corporation produkuje wysokiej jakości urządzenia audio, a jej tradycja sięga do 1946 roku. Produkty tej marki są wyposażone w najnowszą technologię. Onkyo charakteryzuje się tym, że jej urządzenia do słuchania muzyki są dopracowane do perfekcji i z pewnością nie zawiodą oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

 

 

Decydując się na kupno amplitunera przede wszystkim należy zastanowić się do czego będzie nam on potrzebny. Są dwa rodzaje tych urządzeń. Jeden z nich z pewnością zachwyci miłośników muzyki, zaś drugi zdecydowanie usatysfakcjonuje kinomanów. Amplituner może także służyć do słuchania dźwięków podczas gry na konsoli. Jeżeli chcesz zakupić sprzęt do słuchania muzyki, to zdecydowanie wybierz urządzenie stereo. Natomiast amplituner wielokanałowy będzie idealnym rozwiązaniem przy oglądaniu filmu.

Zacznijmy od tego na co powinniśmy zwrócić uwagę przy dobieraniu dla siebie odpowiedniego sprzętu. Pierwszą, najważniejszą rzeczą jest moc urządzenia. Najlepiej sprawdzić kubaturę pomieszczenia, do którego amplituner będzie przeznaczony. Moc dla każdych 5m2 powinna wynosić 50 W. Najlepsze amplitunery Onkyo mają minimum 250 W. Warto też wiedzieć co to jest RMS. Jest to współczynnik siły, z jaką może działać sprzęt audio w trybie ciągłym bez uszkodzeń lub niechcianego wyłączenia się sprzętu. Czynnik ten z reguły jest nieco mniejszy od mocy urządzenia.

Kolejna rzecz, którą należy sprawdzić to impedancja amplitunera. Powinna ona być mniejsza lub równa tej,  którą posiadają kolumny. Istnieją także amplitunery sieciowe. Jest to idealna opcja dla melomanów. Takie urządzenie umożliwi Ci słuchanie muzyki z dysku NAS, komputera, a nawet telefonu (po warunkiem możliwości połączenia z Internetem). Dodatkowo możesz sterować urządzeniem prosto ze Smartfona lub iPhone’a. Najlepszy amplituner Onkyo w 2019 roku, przeznaczony do słuchania muzyki, może połączyć się z wyżej wymienionym sprzętem za pomocą WiFi lub Bluetooth. Urządzenia te obecnie mają także wbudowane przetworniki cyfrowe (DAC). Sprawia to, że możemy odtwarzać dźwięk z niemalże każdego źródła, np. DVD, telewizora, czy konsoli do gier.

W amplitunerze, który chcemy podłączyć do telewizora zdecydowanie powinno być złącze HDMI ARC.

 

 

Amplitunery Onkyo – Ranking

 

 

Onkyo TX-NR676E

 

Onkyo TX-NR676E jest uniwersalnym urządzeniem. Jego wszechstronność docenią fani kina i muzyki. Amplituner posiada dźwięk przestrzenny 7.1. Sprawi to, że poczujesz się jak w kinie. Siedem wzmacniaczy pracuje z mocą wyjściową 165W/6Ω, a sam amplituner z 570 W. Całość waży 7 kg. Dolby True HD sprawi, że dźwięki będą odbierane wysokiej jakości. DTS-HD Master Audio oraz Dolby Atmos w efekcie dają wrażenie dźwięku 3D.

Miłośników muzyki z pewnością usatysfakcjonuje połączenie WiFi, które umożliwi słuchanie utworów z laptopa, smartfona, czy tabletu. Jeżeli natomiast jesteś fanem i właścicielem urządzeń firmy Apple, to AirPlay także pozwoli, że będziesz mógł słuchać muzyki z Mac-owskiego sprzętu. Dodatkowo możesz odtworzyć swoje ulubione kawałki także dzięki możliwości połączenia Bluetooth. Genialną opcją amplitunera jest możliwość odtwarzania radia on-line. Uwielbiasz Spotify? Jeśli chcesz, to także możesz posłuchać muzyki z platformy Spotify na amplitunerze wykorzystując do tego Spotify Connect .

Osoby, które zdecydowały się zakupić to urządzenie są bardzo z niego zadowolone. Według nich ten sprzęt to amplituner Onkyo z dobrej cenie.

 

 

 

 

Onkyo TX-RZ810 

 

Onkyo TX-RZ810 to najwyższej jakości urządzenie, które idealnie nadaje się dla każdego kinomaniaka. Sprzęt po ogromnej ilości testów wykonanych przez profesjonalistów, zdobył certyfikat THX Selct2 Plus. Oznacza to, że Onkyo TX-RZ810 daje ci gwarancję efektu dźwiękowego jak w prawdziwym kinie. Należy pamiętać, że producent poleca, aby odbiorca znajdował się od 3 do 4 metrów od telewizora. DTS-X wraz z Dolby Atmos sprawiają wrażenie, że dźwięk przestrzenny jest dobrej jakości.

Nazwany on został dźwiękiem 3D nie bez powodu. Amplituner jest uniwersalny i za jego pomocą możesz odtwarzać dźwięki analogowe, jak i cyfrowe. Umożliwia to słuchanie muzyki ze sprzętu Apple’a przez AirPlay, ale też smartfonów, tabletów i innych urządzeń, które mają dostęp do sieci. Sprzęt może się połączyć przez WiFi, Google Cast oraz Bluetooth. Ta ostatnia opcja jest dodatkowo udoskonalona przez ulepszenie odbioru skompresowanego dźwięku cyfrowego. Istnieje także możliwość połączenia się z platformami do słuchania muzyki, takimi jak: Spotify, Deezer, czy Tidal.

Fani kina oraz muzyki wyrażają pozytywne opinie na temat Onkyo TX-RZ810. Urządzenie to sprawiło, że odbiór dźwięku z filmu był taki sam jak w kinie.

 

 

 

 

Onkyo TX-8250 

 

Amplituner stereo Onkyo TX-8250 jest wprost stworzony do słuchania muzyki, którą odtwarza w nieskazitelny sposób. Możesz spokojnie włączyć na tym urządzeniu wersję koncertową swojej ulubionej kapeli. Amplituner Onkyo sprawi, że poczujesz się jakbyś był pod sceną. Urządzenie posiada dwuzakresową transmisję WiFi. Spokojnie połączyć się z amplitunerem dzięki darmowej aplikacji Onkyo Controller dostępnej zarówno dla sprzętu z oprogramowaniem iOS, jak i Android. Ponadto możesz się połączyć ze swoją ulubioną platformą muzyczną, np. Deezer, Spotify, Tidal, czy TuneIn. Wzmacniacz urządzenia został zrobiony z wykorzystaniem technologii tranzystorowej WRAT.

W ten sposób amplituner jest w stanie odtworzyć w najlepszej jakości każdą ścieżkę audio. Ponadto urządzenie posiada różnego rodzaju wejścia: analogowe, cyfrowe, USB, MM Phono. Amplituner Onkyo TX-8250 posiada także 7 wejść analogowych, w tym jedno gramofonowe. Jest ono także w stanie dekodować dane formaty ścieżek dźwiękowych: aac, aiff wma, alac, dsd, flac, mp3, wav. Do urządzenia dołączony jest również pilot. Amplituner Onkyo TX-8250 odtwarza każdą ścieżkę dźwiękową w bardzo wysokiej jakości, co z pewnością docenią osoby, które preferują słuchanie muzyki na dobrym sprzęcie.

Użytkownicy, którzy zakupili ten amplituner oceniają ten amplituner jako dobrej jakości odtwarzacz dźwięku. Pośród nich znalazło się wielu fanów muzyki i kina.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status