Najlepsze zestawy słuchawkowe Bluetooth

Ostatnio aktualizowane: 09.08.20

Jaki zestaw słuchawkowy Bluetooth wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Rozmowa przez telefon komórkowy podczas prowadzenia samochodu jest nie tylko bardzo niebezpieczna, ale również karana mandatem. Idealnym rozwiązaniem jest zakup zestawu słuchawkowego, który za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth umożliwia odebranie połączenia w takiej sytuacji. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, których przedział cenowy i jakość wykonania są bardzo zróżnicowane. Przy zakupie odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby dobrać urządzenie do indywidualnych potrzeb.

Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaki model wybrać. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze zestawy słuchawkowe Bluetooth na rynku.

Wyróżnia się dwa rodzaje słuchawek Bluetooth – monofoniczne oraz stereofoniczne. Pierwsze z nich to sprzęty jednosłuchawkowe, najczęściej douszne, często wyposażone w pałąk utrzymujący urządzenie na uchu.  Słuchawki stereofoniczne oferują dźwięk wyższej jakości, dzięki czemu możemy nie tylko rozmawiać, ale także słuchać muzyki. Oprócz tego zestawy mogą różnić się od siebie konstrukcją. Mogą posiadać one regulowany, żelowy uchwyt, który pozwala na dopasowanie sprzętu do kształtu ucha. Urządzenia występują również w wersji ze zdejmowanym uchwytem, który w każdej chwili możemy wymienić na bardziej odpowiedni. Przed zakupem warto zatem sprawdzić, czy słuchawka będzie wygodna w użytkowaniu.

Przy wyborze najlepszego zestawu słuchawkowego Bluetooth warto także zwrócić uwagę na żywotność baterii. Im większa pojemność akumulatora, tym dłużej sprzęt posłuży nam w podróży. Istotny jest także czas ładowania urządzenia, który określa nam gotowość jego ponownego wykorzystania. Należy jednak pamiętać, że im większa pojemność baterii, tym słuchawka będzie większa i cięższa.

Ważna jest także jakość dźwięku, od której zależy komfort naszych rozmów. Dźwięk powinien być nieprzerwany, czysty i o odpowiednim poziomie głośności. Poza tym przed zakupem należy zapoznać się z informacją dotyczącą zasięgu. Choć parametr ten nie ma znaczenia przy prowadzeniu samochodu, jest on ważny, jeśli używamy słuchawki w biurze i jesteśmy w ciągłym ruchu. Większość urządzeń pozwala zarówno na odbieranie, jak i kończenie rozmowy, jednak w przypadku tańszych modeli warto się najpierw upewnić, czy obie funkcje są dostępne.

 

 

Zestawy słuchawkowe Bluetooth – Ranking

 

 

Platronics Explorer 50

 

Na początku naszego rankingu znalazł się model Plantronics Explorer 50. Ten najlepszy zestaw słuchawkowy Bluetooth w 2020 roku ma możliwość obsługiwania dwóch telefonów, co jest szczególnie przydatne dla osób posiadających dodatkowo służbową komórkę.

Wbudowany, wygodny włącznik pozwala nam na oszczędzanie baterii pomiędzy rozmowami. Mikrofon urządzenia posiada funkcję redukcji szumów otoczenia, dzięki której słyszymy czysty, nieprzerywany dźwięk. Poza tym, wyprofilowana wkładka douszna z żelowym zaczepem pozwala nam na noszenie słuchawki zarówno w lewym, jak i prawym uchu.

Bateria wystarcza na przeprowadzenie 11 godzin rozmów, co oznacza korzystanie z zestawu przez około tydzień. Po tym czasie komunikaty głosowe w języku angielskim przypominają o konieczności doładowania słuchawki. Czas ładowania wynosi 120 minut.

Urządzenie dostępne jest w kolorze czarnym. Waży jedynie 10 gram, dzięki czemu noszenie jej jest komfortowe. Jego długość to około 4,8 cm. Klienci cenią sobie ten model przede wszystkim za wysoką jakość dźwięku, komfortowe użytkowanie oraz długą żywotność baterii.  

 

 

 

 

Jabra BT2046

 

Jabra BT2046 to następna propozycja w naszym rankingu. Ten zestaw słuchawkowy Bluetooth w dobrej cenie może obsługiwać dwa telefony w tym samym czasie. Posiada on pałąk nauszny, dzięki któremu użytkownik ma zapewniony komfort i wygodę noszenia. Słuchawka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują jej trwałość przez wiele lat.

Zestaw wyposażono w złącze micro USB, dzięki któremu możemy szybko i sprawnie naładować słuchawkę nawet w samochodzie. Urządzenie posiada również wygodną funkcję odbierania i kończenia połączeń. Poza tym, możemy ponownie wybrać ostatni numer, wstrzymać połączenie lub je odrzucić.

Model ten daje możliwość prowadzenia 8 godzin rozmów, a w trybie czuwania wytrzymuje do 10 dni.  Wymiary urządzenia to: wysokość – 53 mm, szerokość – 25 mm i głębokość – 16 mm. Słuchawka jest także bardzo lekka, waży jedynie 10 gram, dzięki czemu nie powoduje dyskomfortu. Opinie użytkowników odnośnie tego modelu są bardzo pochlebne. W swoich ocenach podkreślają, że jest wygodny i niezastąpiony w czasie jazdy samochodem.

 

 

 

 

Samsung Forte

 

Nasz ranking zamyka model Samsung Forte. Zestaw charakteryzuje się technologią Multipoint, dzięki której możemy podłączyć słuchawkę do dwóch różnych telefonów komórkowych jednocześnie. Do tego modelu dołączono trzy wymienne wkładki w różnych rozmiarach, pozwalające na idealne dopasowanie słuchawki do ucha. Pałąk utrzymujący jest wykonany z miękkiego i elastycznego materiału, dzięki któremu urządzenia nas nie uwiera.

Urządzenie posiada funkcję redukcji szumów oraz zapobiegania tworzenia się echa. Zapewniają one wysoką jakość dźwięku nawet w głośnym otoczeniu, takim jak biuro. Takie parametry powodują, że nie musimy obawiać się, że rozmówca nas nie usłyszy. Poza tym, dzięki unikalnemu ułożeniu mikrofonu słuchawka zapewnia wyraźne przetworzenie dźwięku.

Model ten gwarantuje prowadzenie 9 godzin rozmów oraz do 330 godzin czuwania. O niskim stanie baterii informuje alarm dźwiękowy oraz migające diody LED. Słuchawka jest niezwykle lekka, gdyż waży jedynie 10,6 gram. Konsumenci doceniają ten produkt przede wszystkim za porządne wykonanie z dbałością o najmniejsze szczegóły oraz dobry stosunek ceny do jakości.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status