Najlepsze słuchawki nauszne Sony

Ostatnio aktualizowane: 05.07.20

 

Jakie słuchawki nauszne Sony wybrać?

 

Słuchawki nauszne to ciekawa alternatywa dla modeli dokanałowych, które dla wielu są znacznie mniej komfortowe w użytkowaniu. Urządzenia nauszne są bardzo wygodne. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak znaleźć najlepszy dla siebie model. Dołączony na końcu ranking pokaże Ci natomiast 3 ciekawe produkty marki Sony.

 

 

Dlaczego właściwie wybraliśmy Sony? To japońska firma, która jest jednym z największych na świecie producentów elektroniki użytkowej. Słynie ona z dobrej jakości, innowacyjnych technologii oraz funkcjonalnych rozwiązań. W ofercie Sony możemy znaleźć m.in. telefony, odtwarzacze MP3, słuchawki czy też aparaty fotograficzne.

Chcąc wybrać najlepsze słuchawki nauszne Sony w 2020 roku powinniśmy się zastanowić, jaki ich rodzaj najbardziej nas interesuje. Do wyboru mamy modele przewodowe i bezprzewodowe. W przypadku wyboru produktu przewodowego musimy liczyć się z tym, że jego kabel ma tendencję do częstego plątania się, a ciągłe rozwiązywanie supłów może być bardzo uciążliwe. Słuchawki bezprzewodowe nie mają żadnych kabli, a ze źródłem muzyki łączą się na różne sposoby, np. przez Bluetooth. Lepiej jednak unikać tych, w których dźwięk jest przesyłany przez podczerwień, ponieważ ta technologia jest już przestarzała.

Dobry produkt nauszny powinien przede wszystkim dobrze przylegać do głowy i nie uciskać uszu. Dlatego jeżeli mamy taką możliwość, najlepiej jest przymierzyć kilka modeli i sprawdzić, w którym czujemy się najlepiej. Zwykle słuchamy muzyki po to, aby się odstresować, dlatego nic nie powinno nam w tym czasie przeszkadzać.

Jeżeli słuchawki towarzyszą nam w czasie podróży i praktycznie w ogóle się z nimi nie rozstajemy, z pewnością docenimy model, który może się składać. Dzięki temu przenoszenie produktu nie będzie kłopotliwe i możemy uniknąć zniszczenia, które uniemożliwiłoby dalsze korzystanie z niego.

Wiele osób podczas wyboru słuchawek sprawdza też pasmo przenoszenia. Większość dostępnych na rynku modeli oznaczana jest standardowym zakresem od 20 Hz do 20000 Hz. Jeżeli zależy nam na usłyszeniu lepszej jakości dźwięków, powinniśmy poszukać słuchawek o nieco szerszym paśmie przenoszenia, np. od 15 hZ do 25000 Hz (wówczas membrana przetwornika będzie mogła drgać nie od 20 do 20000, ale od 15 aż do 25000 razy na sekundę).

 

 

Słuchawki nauszne Sony – ranking

 

 

Sony MDR-XB950A

 

Prezentujemy Ci produkt noszący nazwę Sony MDR-XB950A, czyli słuchawki nauszne o paśmie przenoszenia od 3 Hz do 28000 Hz. Dzięki nim można więc usłyszeć wyraźnie zarówno bardzo niskie, jak też wyjątkowo wysokie dźwięki. Model ten wyróżnia też precyzyjny bas, który jest możliwy do usłyszenia dzięki zastosowanemu systemowi Beat Response Control.

Słuchawki posiadają pilot i mikrofon umieszczony na przewodzie. Dzięki nim możliwa jest współpraca produktu ze smartfonem, przez co staje się o wiele bardziej funkcjonalny. Do stworzenia tego modelu wykorzystano lekkie i dynamiczne przetworniki akustyczne o średnicy 40 mm, które wyposażone są dodatkowo w neodymowy magnes. W efekcie brzmienie jest wyjątkowo mocne.

Konsumenci twierdzą, że najlepsze słuchawki nauszne Sony powinny nie tylko zapewniać dźwięk doskonałej jakości, ale jednocześnie być bardzo praktyczne. To można powiedzieć o prezentowanym przez nas modelu, gdyż ma on przesuwny, metalowy pałąk oraz składaną konstrukcję, za sprawą której jego przechowywanie i podróżowanie z nim jest w pełni bezpieczne.

 

 

 

 

Sony MDR-1000XB

 

Sony MDR-1000XB to słuchawki, które mogą sprostać wymaganiom nawet bardzo wymagających konsumentów. Dzięki nim możliwe jest nie tylko słuchanie muzyki, ale również prowadzenie telefonicznych rozmów. Swoich ulubionych piosenek można słuchać bez jakichkolwiek zakłóceń, a wszystko dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii.

Produkt ten doskonale osłabia dobiegające z zewnątrz hałasy. Ten efekt jest możliwy do osiągnięcia za sprawą przetworników akustycznych o wysokiej czułości. Likwidują one wszystkie szumy, a technologia Dual Noise Sensor wykorzystuje zewnętrzny i wewnętrzny mikrofon do tego, by kompensować dźwięki dobiegające z otoczenia, nie tłumiąc ich jednak całkowicie.

Opinie o tych słuchawkach są niezwykle pochlebne. Konsumenci doceniają w nich możliwość usłyszenia dźwięków w naprawdę wysokiej rozdzielczości. Dużą zaletą dla wielu jest fakt, iż nawet przy bardzo głośnej muzyce nie tracimy całkowitego kontaktu z otoczeniem, dzięki czemu można zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Sony MDR-ZX110/WC

 

Model o nazwie Sony MDR-ZX110/WC na pewno Cię zaciekawi, jeżeli marzą Ci się słuchawki nauszne Sony w dobrej cenie. Pasmo przenoszenia w tym przypadku wynosi od 12 Hz do 22000 Hz, co pozwala usłyszeć wszystkie szczegóły. Za sprawą dynamicznych, akustycznych przetworników o średnicy 30 mm możliwe jest z kolei uzyskanie czystego i zrównoważonego brzmienia, niezależnie od miejsca przebywania.

Produkt można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, ponieważ ma on obrotowe nauszniki, które można złożyć na płasko. Dzięki temu słuchawki bez problemów zmieścimy do walizki czy torebki. Dodatkowo nauszniki są bardzo miękkie, co daje wyjątkowy komfort użytkowania, nawet przy długotrwałym korzystaniu z produktu.

Według konsumentów jedną z największych zalet tego modelu jest jego estetyczny wygląd, a także wyjątkowa konstrukcja. Ma ona wpływ nie tylko na wygodę noszenia, ale również dobrą izolację od hałasów dobiegających z otoczenia. Te słuchawki z pewnością przypadną do gustu osobom, które lubią słyszeć w utworach mocny i wyraźny bas.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status