Najlepsze słuchawki do biegania Sony

Ostatnio aktualizowane: 30.03.20

 

Jakie słuchawki do biegania Sony wybrać?

 

Czy słuchawki do biegania różnią się od tych, których używamy, na co dzień jadąc do pracy czy szkoły? Sprawdźmy. Tym razem postanowiliśmy się zająć poszukiwaniem najlepszych słuchawek do biegania Sony w 2020 roku. Zobaczmy, co ten producent oferuje biegaczom i czy da się z jego modeli wybrać coś dla siebie.

 

 

Przede wszystkim słuchawki do biegania Sony w dobrej cenie muszą być dobrze dopasowane do naszego ucha, aby nie trzeba było co chwilę poprawiać ich ułożenia. Dlatego wybierzmy rozważnie pomiędzy słuchawkami dousznymi i nausznymi. Każdy z tych rodzajów ma jeszcze dodatkowe cechy wpływające na kształt i wielkość.

Słuchawki nauszne o klasycznym kształcie nakłada się na głowę, a górą przechodzi pałąk łączący słuchawki ze sobą i okalający głowę. Taki model jest zwykle dość duży i ciężki, więc nie jest polecany do biegania.

Słuchawki mające kształt niestandardowy, gdzie pałąk przebiega z tyłu głowy lepiej jej się trzymają przy bieganiu niż model standardowy. Są one dedykowane, więc osobom uprawiającym różne sporty.

Natomiast słuchawki typu Clip-On nie posiadają pałąka w ogóle i są montowane bezpośrednio na uszach i doskonale się na nich trzymają, jednak za względu na słabsze przyleganie do ucha oferują nieco gorszą jakość dźwięku. Jeśli to Ci nie będzie przeszkadzać, to zainteresuj się tym modelem, bowiem on najbardziej odpowiada biegaczom.

Jeśli chodzi o słuchawki douszne to mamy model standardowy, wyposażony w spłaszczoną główkę z gąbką ochronną. Jeśli kształt główki będzie pasował do Twojego ucha, słuchawki te sprawdzą się idealnie. Model standardowy z główką owalną z silikonowym trzonkiem są lepszą wersją poprzednio opisywanych i doskonale przylegają do ucha każdego sportowca.

Słuchawki typu Clip-On posiadają uchwyt podtrzymujący na ucho i dobrze trzymają się ucha bez względu na wstrząsy wywołanie biegiem.

Jeśli nasze słuchawki mają służyć podczas biegania, to koniecznie rozważmy zakup modelu bezprzewodowego. Naturalnie trzeba się nieco bardziej wykosztować niż w przypadku słuchawek przewodowych, jednak wygoda braku jakichkolwiek kabli zapewne nam wynagrodzi ten dodatkowy wydatek.

 

 


Słuchawki do biegania Sony – Ranking

 

 

Sony MDR-AS600BTW 

 

Słuchawki Sony MDR-AS600BTW oferują odtwarzanie muzyki za pomocą złącza Bluetooth. Po sparowaniu z urządzeniem przechowującym muzykę, możesz w słuchawkach wybierać utwory do odtworzenia i regulować głośność. Jest tu również dostępna technologia NFC (Near Field Communication), która połączy słuchawki z każdym urządzeniem za pomocą dotyku.

Dodatkowo model ten został wyposażony w mikrofon, więc jeśli Twój smartfon, na którym masz muzykę zadzwoni, to będziesz w stanie odebrać połączenie i rozmawiać mając telefon w kieszeni. Słuchawki posiadają również wewnętrzny akumulator litowy, który pozwala na ponad ośmiogodzinne słuchanie muzyki, a potem ładowanie słuchawek przez port USB. Słuchawki Sony MDR-AS600BTW są wyposażone w pałąk łączący, który dobrze się trzyma głowy i pozostaje nieruchomy podczas biegów i skoków.

Zapewnią to również dodatkowe uchwyty dostarczane w komplecie, zatem ryzyko zsunięcia się słuchawek z uszu podczas biegu jest minimalne. Również model ten jest odporny na zachlapanie wodą, więc bieg podczas mżawki nie będzie wpływał na działanie słuchawek. Sportowcy używający tego modelu przekazują, że dobrze on się trzyma w uszach i wygodnie się je używa, mają również wystarczającą jakość dźwięku.

 

 

 

 

Sony MDR-AS210 

 

Malutkie, douszne słuchawki sportowe Sony MDR-AS210 dopasują się do każdego ucha. Mają one regulowane, przyczepiane do ucha pałąki, które idealnie dopasowują słuchawki do ucha słuchacza. Są to przewodowe słuchawki z przewodem długości 1,2 m, o czułości 104 dB/mW i paśmie przenoszenia 17 — 22 000 Hz, co zapewnia słuchaczowi dźwięk czysty i pełny.

Średnica głośnika wynosi 13,5 mm, a waga klipsów to 12 g. Producent oferuje słuchawki w wielu wersjach kolorystycznych. Typ konstrukcji słuchawek otwartych pozwala na naturalne brzmienie muzyki, a także nie odgradza całkowicie słuchacza od dźwięków z zewnątrz, dzięki czemu nie będzie on zaskoczony zdarzeniami na drodze. Istotną sprawą jest to, że model ten jest odporny na opady atmosferyczne i pot.

Zatem, ani intensywny trening nie zaszkodzi słuchawkom, ani też nagłe zmiany pogody i padający deszcz. Użytkownicy przekazują nam, że model tych słuchawek jest bardzo wygodny w użyciu, trzymają się one dobrze ucha, nie powodują podrażnień, ani alergii.

 

 

 

 

Sony MDR-EX750BTB

 

Model Sony MDR-EX750BTB oferuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości i pozwala na słuchanie muzyki w rozdzielczości porównywalnej do standardu płyty CD. Połączenie Bluetooth słuchawki mogą nawiązać za pomocą technologii NFC (Near Field Communication) za pomocą dotyku. Ale jeśli Twój nadajnik nie ma tej technologii, to połączenie Bluetooth można nawiązać również w sposób tradycyjny.

Producent w tym modelu dostarcza wkładki douszne w czterech rozmiarach: od bardzo małych do dużych. Bateria słuchawek pozwala na słuchanie muzyki bezprzewodowo przez ponad 7 godzin, a w przypadku jej wyczerpania, można się podłączyć przewodem słuchawkowym, by dalej cieszyć się muzyką. Model ten, dzięki wbudowanemu mikrofonowi pozwala na odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych. Słuchawki zapewniają częstotliwość 5 Hz-40 KHz, oraz częstotliwość 20 Hz-40 KHz.

Wraz z zestawem słuchawkowym klient otrzymuje pokrowiec zapewniający słuchawkom ochronę przed zniszczeniem. Klienci, którzy są użytkownikami tego modelu opisują słuchawki, jako model, który dostarcza dobrą jakość dźwięku. Przekazują również, że sposób użytkowania dla biegaczy jest wygodny, bo słuchawki dobrze trzymają się ucha.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status