Najlepsze słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem

Ostatnio aktualizowane: 24.10.20

 

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek bezprzewodowych, dlatego wybór jednego z nich niejednokrotnie okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Dlatego też przygotowaliśmy ranking, który pomoże Ci wybrać sprawdzonej jakości sprzęt. Zestawienie zawiera dokładne opisy 5 polecanych przez użytkowników produktów. Jesteśmy pewni, że po zapoznaniu się z rankingiem będziesz wiedział, na jaki model się zdecydować. Zgodnie z naszymi informacjami najlepszymi słuchawkami bezprzewodowymi jest Logitech H600. Jego niewątpliwym atutem jest to, że można go kupić w atrakcyjnej cenie. Pozytywne opinie konsumentów potwierdzają, że sprzęt jest wygodny w użytkowaniu – nie musimy się obawiać, że po kilku godzinach pojawi się nieprzyjemny ucisk w okolicach uszu, który spowoduje, że będziemy musieli zdjąć słuchawki. Model ma duży zasięg działania, więc nie ogranicza naszych ruchów. Urządzenie zostało wyposażone w dobrej jakości mikrofon, w związku z tym spełni ono oczekiwania osób, które uwielbiają gry online i komunikują się z innymi graczami. Drugie miejsce w rankingu należy do Razer ManO’War. Są to słuchawki z dużym zasięgiem działania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem wybrać?

 

Bogactwo oferty na rynku w zakresie bezprzewodowych słuchawek powoduje, że osoba, która chce się w taki sprzęt zaopatrzyć jest nieco zagubiona i zdezorientowana. Dlatego przygotowaliśmy mini poradnik pozwalający z tego gąszczu wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem.

 

 

Słuchawki przede wszystkim różnią się rodzajem komunikacji z nadajnikiem. Obecnie mamy dostępne modele łączące się za pomocą technologii radiowej 2.4 GHz. Oferują one bardzo dobry dźwięk, ale trudno w nich zredukować szumy i opóźnienia. Modele korzystające z fal podczerwonych pojawiają się już coraz rzadziej i ze względu na swoją ograniczoną funkcjonalność, lepiej nie angażować się w tę technologię. Kolejne, komunikujące się za pomocą technologii Bluetooth mają obecnie bardzo powszechne zastosowanie. Można tu kompresować dźwięk, można je podłączyć do wielu urządzeń, jak laptop, telefon, odtwarzacz MP3 i wiele innych. I ostatni sposób przesyłania dźwięku – WiFi. Ma ono duży zasięg, a dodatkowo nie jest wrażliwe na jakiekolwiek zakłócenia.

Słuchawki bezprzewodowe, również dzielą się na te douszne i nauszne. Douszne (lub dokanałowe) to taki rodzaj słuchawek, które wkładamy do wnętrza ucha. Są one uszczelniane za pomocą silikonowych elementów, co między innymi ogranicza dźwięki z zewnątrz. Słuchawki nauszne, to wszystkie te modele z pałąkiem, nakładane na głowę i uszy. Wśród nich znajdziemy modele zamknięte lub półotwarte.

Przy zakupie słuchawek bezprzewodowych, dobrze jest zwrócić uwagę czy posiadają one mikrofon. Gdy słuchasz muzyki z telefonu, a ktoś zechce nawiązać z Tobą połączenie, robisz to bez zdejmowania słuchawek. Istotnym elementem będzie również zasięg działania słuchawek od nadajnika. Standardowe słuchawki Bluetooth zwykle oferują odległość od 10 do 15 metrów. Czas pracy to kolejny element wart Twojej uwagi.

To parametr, który decyduje, czy wystarczy Ci zasilania do funkcji, jakie mają słuchawki spełniać. Obok czasu pracy na pełnej baterii, który w przypadku utrzymania prądu przez 10 – 12 godzin, jest przyzwoity, warto też sprawdzić koszt i dostępność nowych baterii. Każda, nawet najlepsza bateria traci w końcu swoje właściwości i trzeba ją wymienić na nową. Gdy zaś jesteś melomanem i zależy Ci na bardzo wysokiej jakości muzyki to rozglądnij się za słuchawkami Hi-End. Są to drogie modele, jednak najbardziej wyrafinowani melomani są zadowoleni z dźwięków, jakie takie słuchawki bezprzewodowe emitują.

 

 

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem – Ranking

 

 

Logitech H600 

 

Logitech H600 to sprzęt, który oferuje dźwięk bez zniekształceń, dzięki laserowo dostrajanej membranie, która wpływa na emisję krystalicznie czystego dźwięku. Podłączanie do komputera jest niezwykle proste, bo robi się to za pomocą nanoodbiornika USB.

Po podłączeniu masz swobodę ruchów w zakresie 10 metrów od komputera, bo taki jest zasięg słuchawek. Dołączony mikrofon posiada funkcję niwelowania szumów, zatem gdy używasz go do rozmów np. na Skype, to Twój rozmówca będzie Cię dobrze słyszał bez żadnych zakłóceń.

Dodatkowo mikrofon jest umieszczony na ruchomym wysięgniku, więc możesz go ustawić w najwygodniejszej pozycji, lub całkowicie schować w słuchawkach, aby nie przeszkadzał w trakcie słuchania muzyki. Zarówno głośność, jak i włączanie i wyłączanie mikrofonu jest umieszczone w zestawie słuchawkowym, co czyni ten zestaw wygodnym w obsłudze.

Natomiast, gdy potrzebujesz przenieść słuchawki w plecaku, ułatwi Ci to ich składana konstrukcja. Możesz je złożyć do wielkości okularów słonecznych. Na jednym ładowaniu akumulatora możesz używać zestawu do sześciu godzin. Klienci potwierdzają bardzo dobrą jakość dźwięku, łatwość obsługi i jej wygodę. Oceniają też ten model, jako słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem w dobrej cenie.

Logitech H600 to bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe do 250 zł. Zostały one wyposażone w wygodny mikrofon. Zasięg urządzenia wynosi ok. 10 m.

Zalety
Wygoda:

Słuchawki pokryte są miękkim w dotyku materiałem. To gwarantuje, że ich użytkowanie będzie wygodne. Nie musimy się obawiać, że po jakimś czasie produkt zacznie uciskać nasze uszy i tym samym będzie powodować dyskomfort.

Duży zasięg:

Zasięg sprzętu to ok. 10 m, więc nic nie krępuje naszych ruchów. Możemy oddalić się do komputera bez obaw o przerwanie połączenia.

Mikrofon:

Dołączony do zestawu mikrofon zapewnia bardzo dobrą jakość rozmowy. Automatyczna redukcja szumu zapobiega powstawaniu zakłóceń, które mogłyby utrudnić komunikację. Jest to szczególnie istotne dla osób, które uwielbiają rozmowy przez Skype czy gry online.

Akumulator:

Znajdujący się w komplecie akumulator wytrzymuje ok. 6 h ciągłej pracy, co jest dobrym wynikiem.

Ustawienia:

Użytkownik ma możliwość swobodnej zmiany ustawień. Przyciski są umieszczone na słuchawkach, więc regulacja głośności i innych parametrów nie zabiera dużo czasu.

Wady
Łączność:

Pewna grupa osób zauważyła, że po odejściu od komputera i utracie łączności ponowne połączenie z urządzeniem czasami nie następuje automatycznie, co zmniejsza komfort użytkowania.

 

 

 

 

Razer Mano’War 

 

Najdroższy w zestawieniu model Razer Mano’War, pozwala na odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości. Po podłączeniu transceivera USB do gniazda w komputerze możesz swobodnie słuchać muzyki w zasięgu do 14 metrów od nadajnika. Dźwięk jest tak wysokiej jakości dzięki mocnemu silnikowi Razer Surround, z niesamowitym kanałem wirtualnego dźwięku Surround Sound 7.1 sparowanym z wysoce wydajnymi 50-mm neodymowymi przetwornikami słuchawek Razer ManO’War.

Również czas pracy na jednym ładowaniu jest imponujący, bo wynosi 14 godzin ciągłego słuchania. W lewej słuchawce, na wysięgniku, jest umieszczony mikrofon. Można jego położenie dowolnie regulować. Jest on wyposażony w zoptymalizowany algorytm dla bardziej naturalnego brzmienia i krystalicznie czystej reprodukcji głosu.

W razie potrzeby mikrofon możesz odczepić od słuchawek i odłożyć na bok, gdy nie jest używany. Dodatkowo zestaw ten ma diody LED umieszczone na wysięgniku mikrofonu, które sygnalizują włączenie urządzenia. Nauszniki słuchawek są również wyposażone w przyciski szybkiej reakcji ustawień głośności słuchawek i mikrofonu.

A według klientów są to rewelacyjne słuchawki warte swojej ceny. Niezwykle łatwo się obsługują, łatwo się je czyści, a ich funkcjonalność zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Klienci uważają, że są to najlepsze słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem w 2020 roku.

Słuchawki bezprzewodowe Razer ManO’War ważą 375 g. Zasięg sprzętu wynosi 12 m. Użytkownik ma możliwość jego rozszerzenia do 14 m.

Zalety
Jakość dźwięku:

Opinie konsumentów jednoznacznie wskazują, że prezentowane słuchawki zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. Razer ManO\'War to model, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Mikrofon:

Wysuwany mikrofon został solidnie wykonany. Umożliwia on komunikację  na wysokim poziomie z innymi użytkownikami. Nie musisz obawiać się, że Twoją rozmowę zakłócą szumy.

Zasięg:

Z uwagi na to, że zasięg urządzenia wynosi aż 12 m masz zapewnioną swobodę ruchów. Dodatkowo możesz zwiększyć zasięg o 2 m, używając w tym celu bezprzewodowy transceiver USB.

Wygląd:

Model ma atrakcyjny design, więc z pewnością spodoba się wielu użytkownikom. Czarna obudowa wykazuje odporność na różnego rodzaju uszkodzenia, więc sprzęt przez długi czas wygląda, jak nowy.

Wady
Komfort:

W Internecie można natrafić na opinie, które wskazują, że produkt po kilku godzinach zaczyna uciskać uszy, co powoduje stosunkowo duży dyskomfort.

 

 

 

 

Creative Labs SB Tactic Rage 

 

Creative Labs SB Tactic Rage, to ostatni zestaw słuchawkowy, jaki chcemy opisać. Jest to model kompatybilny z Playstation ® 4. Można go podłączyć bezpośrednio do tego urządzenia, lub tradycyjnie – do komputera.

Za pomocą nadajnika USB Sound Blaster Tactic3D Rage Wireless urządzenie bezprzewodowo przesyła dźwięk bez kompresji, dzięki temu jest on pozbawiony zakłóceń i opóźnień. A 50-milimetrowe przetworniki FullSpectrum  generują dźwięk przestrzenny z silnymi basami i efektownymi wysokimi dźwiękami.

Akumulator litowo – jonowy, ładowany za pomocą kabla USB, po pełnym naładowaniu pozwala na 16 godzin nieprzerwanego używania słuchawek, które są dedykowane specjalnie dla graczy. Mają też możliwość dopasowania głosu do postaci w grze. Dodatkowo nauszniki tego modelu są podświetlane, a użytkownik sam może wybrać kolor spośród 16 mil kolorów dostępnych.

Również użytkownik ma tu łatwe sterowanie i możliwość ustawień głośności, a także regulacje mikrofonu. Mikrofon można od słuchawek odłączyć i schować, gdy nie jest potrzebny. Użytkownicy tego modelu chwalą go za dobrą jakość dźwięku, dobrą i trwałą obudowę, a także za długą żywotność baterii.

Słuchawki Creative Labs SB Rage Wireless mają czarną obudowę. Urządzenie zostało wyposażone w mikrofon. W zestawie otrzymujemy przekaźnik US i kabel micro USB.

Zalety
Sound Blaster:

Zastosowana w słuchawkach technologia Sound Blaster sprawia, że jakość dźwięku jest zadowalająca - nie ma szumów czy innego rodzaju zakłóceń. W efekcie użytkownik skupia się tylko na tym, co tu i teraz. Nic nie rozprasza jego uwagi, co ma znaczenie szczególnie dla osób, które uwielbiają gry online.

Obsługa:

Urządzenie ma łatwy system obsługi. Wybranie preferowanych ustawień jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Umieszczone na słuchawkach przyciski mają odpowiednią wielkość.

Akumulator:

Wydajny akumulator umożliwia nawet do kilkunastu godzin użytkowania. Nie musisz się martwić o to, że słuchawki zbyt szybko się rozładują.

Wady
Wygoda:

Pewna grupa użytkowników zwróciła uwagę na komfort użytkowania sprzętu - po kilku godzinach produkt zaczyna uwierać, dlatego musimy go zdjąć z uszu.

 

 

 

 

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem – komu się przydadzą?

 

Jeśli przeczytałeś zamieszczony na naszej stronie ranking, znasz już odpowiedź na pytanie: jakie słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem są polecane przez użytkowników? Możesz jednak wciąż się zastanawiać, czy tego typu sprzęt jest Ci w ogóle potrzebny. Jeśli nie będziesz miał co do tego pewności, prawdopodobnie wciąż będziesz odkładał zakup tego urządzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy takie słuchawki Ci się przydadzą, zachęcamy do przeczytania tego tekstu.

 

 

Czy słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem są polecane tylko dla graczy?

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem kojarzą się przede wszystkim z graczami komputerowymi. Wynika to m.in. z tego, że zawodnicy e-sportów używają tego typu urządzeń. Taki sprzęt z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla entuzjastów gier komputerowych, szczególnie online. W tego typu rozgrywkach prowadzi się rozmowy z innymi graczami, które są niezbędne do podejmowania wspólnych decyzji czy ostrzeganiu o czyhającym za rogiem wrogu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że słuchawki z mikrofonem są wybierane nie tylko przez graczy.

Na ich zakup decydują się także osoby, które nie spędzają dużo czasu przed komputerem, ale np. często są poza domem i używają wtedy telefonu. Wiadomo, że słuchanie muzyki w trakcie podróży komunikacją miejską czy spaceru czynni te czynności bardziej przyjemnymi. Mając chwilę przerwy np. na uczelni, możemy obejrzeć nowy film na kanale ulubionego twórcy czy uczyć się słówek w nowym języku. Jeśli ktoś znajomy w tym czasie będzie do nas dzwonił, nie będziemy musieli ściągać słuchawek – możliwe będzie swobodne prowadzenie rozmów bez konieczności używania rąk. Jak widać, tego typu urządzenie przyda się właściwie każdemu.

 

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem dla osób aktywnych fizycznie

Słuchawki bezprzewodowe często kojarzą się z odstającym mikrofonem. Tego typu sprzęt nie wydaje się więc dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, które ćwiczą na siłowni czy regularnie biegają. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie każde słuchawki z mikrofonem mają odstający element. W sklepach można znaleźć także modele z wbudowanym mikrofonem, który jest niewidoczny. To daje pewność, że nie będzie nam przeszkadzał w trakcie wykonywania intensywnego treningu. Jeśli np. podczas nordic walkingu zadzwoni do nas przyjaciel i będzie potrzebował naszej rady, nie będziemy musieli przerywać marszu i sięgać po telefon.

 

 

Do czego przydają się słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem? – podsumowanie

Jak nietrudno się domyślić, słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem przydadzą się do wielu czynności. Najczęściej tego typu urządzenia są kojarzone z graczami komputerowymi, ponieważ to właśnie ta grupa konsumentów najczęściej decyduje się na zakup tego rodzaju sprzętu. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem okażą się jednak przydatne nie tylko w trakcie komputerowych rozgrywek. Sprzęt posłuży nam do prowadzenia rozmów telefonicznych z bliskimi czy kontaktowania się z rodziną przez Skype czy inny popularny program.

Słuchawki będą niezastąpione w pracy, w której musimy być stale pod telefonem, a jednocześnie chcemy zagwarantować sobie spokój i umilić wykonywanie zadań słuchaniem ulubionych utworów. Na zakup urządzenia mogą zdecydować się także osoby aktywne fizycznie. Choć zazwyczaj nie chcemy podczas treningu prowadzić jednocześnie rozmów z bliskimi (brak możliwości pełnego skupienia), czasami jest to konieczne. Jeśli zainwestujemy w słuchawki z mikrofonem, nie będziemy musieli w takich sytuacjach przerywać aktywności.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status