Najlepsze radio cyfrowe DAB

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jakie radio cyfrowe DAB wybrać ?

 

Radia cyfrowe stają się coraz bardziej popularne i już powoli zaczynają wypierać modele analogowe. Tego typu urządzenia dają nam możliwość odbierania sygnału radiowego zarówno z nadajników naziemnych, bezprzewodowo, jak i z Internetu. W tym celu posługują się one technologiami DAB oraz DAB+, dzięki którym transmitowane audycje są o wiele lepszej jakości. Oferta rynkowa tych sprzętów jest dość szeroka, co z pewnością nie ułatwia wyboru. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się podczas zakupów. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze radia cyfrowe DAB.

Zakup radia cyfrowego powinien odbywać się w przemyślany sposób. Przy wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość, solidne wykonanie oraz sprawdzoną markę producenta. Na rynku dostępne są różne modele odbiorników. Do najbardziej popularnych należą produkty z budzikiem, które pozwalają na zaprogramowanie alarmu o określonej porze. Pobudka z muzyką jest z pewnością o wiele bardziej przyjemna niż zrywanie się na dźwięk zwykłego budzika.

Modele odbiorników mogą także różnić się sposobem zasilania. Sprzęty zasilane na baterie są bardzo lekkie i wygodne, gdyż kable nie ograniczają ich mobilności i można je zabrać w podróż. Mimo to, lepiej sprawdza się zasilanie sieciowe, ze względu na większą ilość funkcji i dodatków, które szybciej pobierają prąd.  

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto upewnić się, czy na pewno obsługuje on standardy DAB lub DAB+. Istotne są także dodatkowe funkcje, które mają znaczący wpływ na jakość dźwięku. Sprawdźmy zatem, czy nasz odbiornik posiada opcję podbijania basów, lub czy ma wbudowane głośniki stereo.

Najlepsze radio cyfrowe DAB w 2020 roku wyposażone jest także w odtwarzacz CD lub MP3, co pozwala na słuchanie audycji oraz ulubionych utworów w ramach jednego urządzenia. Przy zakupie tego typu sprzętu należy mieć na uwadze jego możliwości techniczne, głośniki oraz dodatkowe akcesoria, na przykład pilot zdalnego sterowania.

 

 

Radia cyfrowe DAB – Ranking

 

 

Dual Dab 2 A

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Dual Dab 2 A. Jest to cyfrowe radio z technologią DAB/DAB+, które można dołączyć do zestawu HiFi, tunera HiFi lub systemu nagłaśniającego. Jest to możliwe dzięki wejściu audio AUX 3,5 mm, które umożliwia podłączenie wszelkich komponentów. Urządzenie posiada 20 miejsc pamięci na stacje radiowe.

Sprzęt ten automatycznie wyszukuje stacje DAB oraz wyposażone jest w funkcję RDS, dzięki której możliwe jest przesyłanie do odbiornika niewielkich informacji tekstowych, na przykład tytuł, czy nazwisko autora bieżącej piosenki. Model ten wyposażony jest także w zegar i funkcję alarmu. Wszystkie opcje widoczne są na wielowierszowym wyświetlaczu LCD z podświetleniem, którego natężenie oświetlenia można regulować.

W zestawie z nadajnikiem otrzymamy zasilacz, pilot zdalnego sterowania, antenę kablową, kabel audio na wtyk 3,5 mm oraz instrukcję obsługi. Wymiary sprzętu to: wysokość – 97 mm, szerokość – 130 mm i głębokość – 42 mm. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że radio jest łatwe w obsłudze i wygodne w użytkowaniu.

 

 

 

 

Scansonic R4S Z

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również modelu Scansonic R4S Z. Jest to odbiornik cyfrowy, pełniący jednocześnie funkcje radia DAB+, FM i internetowego. Przy jego pomocy możemy wybrać ulubione audycje spośród 15000 dostępnych stacji z całego świata. Sprzęt automatycznie je wyszukuje i zapisuje je w specjalnym folderze. Urządzenie to posiada możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z komputera lub z urządzeń mobilnych, dzięki bezprzewodowemu łączu Wi-Fi.

Po ściągnięciu specjalnej aplikacji, nadajnikiem można sterować za pomocą smartfonu lub tabletu. Umożliwia ona słuchanie radia, znajdowanie stacji, streaming DLNA, czy regulację głośności. Wszystkie dostępne funkcje widoczne są na czytelnym, 4-liniowym wyświetlaczu OLED.

Radio posiada także rozwiniętą funkcję budzika, dzięki której zaraz po przebudzeniu możemy posłuchać ulubionej muzyki. Istnieje możliwość ustawienia dwóch alarmów czasowych i trzech form budzenia: buzzer, radio FM lub radio internetowe. Dostępna jest także opcja regulacji poziomu głośności.

Opinie użytkowników o tym modelu są pozytywne. Cenią oni przede wszystkim możliwość połączenia z Internetem, nowoczesny design oraz łatwość sterowania przy pomocy aplikacji.

 

 

 

 

Denver DE-DAB-43

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Denver DE-DAB- 43. To radio cyfrowe DAB w dobrej cenie wyposażone jest w standardowy tuner FM oraz moduł DAB+.

Model ten posiada osiem komórek pamięci, które pozwalają zapamiętać wybrane stacje. Wszelkie informacje i funkcje pokazywane są na wielofunkcyjnym wyświetlaczu LCD z punktową matrycą. Do sprzętu można podłączyć zewnętrzne urządzenia źródłowe, takie jak odtwarzacz MP3. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu złączu AUX.

Sprzęt wyposażony jest w wyjście 3,5 mm, dzięki któremu możemy słuchać muzyki za pośrednictwem słuchawek. Co więcej, model ten posiada funkcję zegarka oraz budzika z opcją ustawienia ulubionej stacji radiowej jako alarmu.

Wymiary produktu to: szerokość – 9,5 cm, wysokość – 15,5 cm i głębokość – 9,5 cm. Może być on zasilany sieciowo lub przy użyciu 4 baterii AA, dołączonych do zestawu.  Osoby, które zdecydowały się na zakup tego radia twierdzą, że jest ono proste w obsłudze. Dodatkową zaletą jest jego atrakcyjna cena.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status