Najlepsze głośniki samochodowe 165 mm

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jakie głośniki samochodowe 165 mm wybrać?

 

Jeżeli lubisz słuchać muzyki w czasie podróżowania autem, powinieneś pomyśleć o zakupie dobrych głośników, np. takich o średnicy 165 mm, które bez trudu zmieszczą się w fabrycznych otworach w drzwiach. Podpowiedzi o tym, jak wybrać idealny model umieściliśmy w tym poradniku. Przekonaj się, które z dostępnych w sklepach głośników są dla Ciebie odpowiednie.

 

 

Sprzęty nagłaśniające do auta dzielone są na dwie grupy – dwustożkowe oraz koaksjalne. Jeżeli jednak zależy nam na komfortowym słuchaniu muzyki w samochodzie, lepiej nie kupować urządzenia dwustożkowego, ponieważ może się okazać, że nie spełnia naszych oczekiwań. Uważa się, że najlepsze głośniki samochodowe 165 mm to modele koaksjalne, inaczej szerokopasmowe, a więc są ustawione współosiowo i pracują w paśmie niskich, jak też wysokich częstotliwości.

Robiąc zakupy koniecznie powinniśmy sprawdzić materiał wykonania membrany. Może to być polipropylen, aluminium lub celuloza (obecnie to najpopularniejsze rozwiązanie, choć niektóre osoby twierdzą, że celulozowa membrana niezbyt dobrze przewodzi niskie tony). Od rodzaju materiału zależy jakość słyszanych dźwięków, ich barwa i ciepło. Aluminium jest stosowane głównie w głośnikach basowych. Polipropylen wykazuje odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, choć jednocześnie może na niego wpłynąć negatywnie zbyt wysoka lub za niska temperatura. Membrany z celulozy możemy znaleźć zarówno w tanich, jak i drogich sprzętach nagłaśniających, ponieważ dobrze tłumią drgania i są trwałe.

Istotny wpływ na wybór głośników powinna mieć ponadto ich moc – musi być przynajmniej 1,5 raza większa niż wzmacniacza wykorzystywanego do słuchania muzyki. Przeważnie producenci podają moc szczytową, która często wynosi 150 W lub więcej, ale warto jednak sprawdzić też tę znamionową (oznaczoną symbolem RMS). Jest ona utrzymywana na stałym poziomie w sposób ciągły i to na jej podstawie powinniśmy podejmować decyzję o zakupie produktu (zwykle wynosi od 50 W do 70 W).

Najlepsze głośniki samochodowe 165 mm w 2019 roku mają szerokie pasmo przenoszenia, a więc mogą odtwarzać zarówno niskie, jak i wysokie tony. Przeciętnie jest to zakres od 60 Hz (czasami nawet 30 Hz) do 20 000 Hz. Najniższa częstotliwość, jaką mogą usłyszeć nasze uszy, to ok. 20 Hz, a najwyższa – 20 000 Hz, niemniej jednak najlepiej słyszymy w zakresie od 2000 Hz do 5000 Hz. Z tego powodu pasma przenoszenia nie powinno się traktować jako najważniejszego parametru sprzętu nagłaśniającego do auta.

 

 

Głośniki samochodowe 165 mm – Ranking

 

 

Alpine SPG-17CS 

 

Głośniki Alpine SPG-17CS pasują do większości samochodów, można zamontować je z wykorzystaniem fabrycznego okablowania. Moc znamionowa produktu to 70 W, a maksymalna – 280 W. Prezentowany model wyposażono w polipropylenową, formowaną wtryskowo membranę. W zestawie otrzymujemy potrzebne do montażu akcesoria, dwie zwrotnice i dwa tweetery.

Sprzęt nagłaśniający należy zamontować w otworach znajdujących się w przednich drzwiach auta. Głębokość montażowa modelu to 6,1 cm. Pasmo przenoszenia głośników mieści się w zakresie od 68 Hz do 20 000 Hz, a ich impedancja to 4 Ohmy.

Za sprawą produktu wielogodzinne podróże autem stają się przyjemniejsze. Konsumenci uważają, że produkt doskonale podkreśla nie tylko wysokie, ale też niskie tony. Poza tym sprzęt nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne i z pewnością długo będzie nam służyć. W komplecie jest nie jeden, ale dwa głośniki, wysokotonowy oraz średnio-niskotonowy.

 

 

 

 

Mac Audio Mac Mobil Street 16.2F 

 

Model Mac Audio Mac Mobil Street 16.2F to głośniki o mocy znamionowej 50 W (szczytowa wynosi 200 W). Sprzęt ma wielowarstwową membranę z celulozy i stabilny, stalowy kosz z wentylacją cewki. Tego typu rozwiązanie sprawia, że w czasie słuchania muzyki możemy maksymalnie wykorzystać moc produktu.

Głośniki można idealnie dopasować do fabrycznego otworu w drzwiach auta, a to gwarantuje zrównoważone średnie i niskie tony, a do tego umożliwia zachowanie czystości wysokich tonów. Pasmo przenoszenia sprzętu obejmuje zakres od 38 Hz do 21 000 Hz. Impedancja modelu to 4 Ohmy, a czułość – 90 dB.

Z opinii konsumentów wynika, że to głośniki samochodowe 165 mm w dobrej cenie, które można bez przeszkód zamontować w większości aut, niezależnie od marki (np. w Alfa Romeo, BMW czy Mercedesie). Sprzęt ma korektor akustyczny Mac Audio, a to gwarantuje świetne brzmienie.

 

 

 

 

Focal PC 165 

 

Dwudrożne głośniki koaksjalne Focal PC 165 mają moc nominalną wynoszącą 60 W (moc maksymalna to 120 W). W zestawie znajdziemy dwie maskownice, za sprawą których zamontowany w drzwiach sprzęt nagłaśniający nie będzie negatywnie wpływał na estetykę wnętrza pojazdu. Pasmo przenoszenia modelu mieści się w zakresie od 60 Hz do 20 000 Hz.

Produkt jest wyjątkowo prosty w montażu, dlatego z tą czynnością powinniśmy poradzić sobie samodzielnie. Głośniki zapewniają dynamiczne brzmienie, z idealnie podkreślonymi, niskimi i wysokimi tonami. To model odpowiedni dla osób, które każdego dnia spędzają w samochodzie wiele godzin i lubią umilać sobie czas słuchaniem ulubionej muzyki.

Konsumenci twierdzą, że produkt jest solidny i ma wytrzymałą, odporną na uszkodzenia membranę. Ochronne maskownice nie wpływają negatywnie na jakość dźwięków, a dodatkowo chronią sprzęt przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...