Najlepsza kolumna głośnikowa Tonsil

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaką kolumnę głośnikową Tonsil wybrać?

 

Dobrym dodatkiem do sprzętu audio jest najlepsza kolumna głośnikowa Tonsil w 2019 roku, która zagwarantuje Ci wysoką jakość dźwięku. Właściwie dobrany sprzęt pozwoli nam oglądać filmy w jakości HD oraz słuchać ulubionej muzyki. Jeśli jednak nie wiesz, jak zakupić dobry model to polecamy przeczytanie naszego poradnika. Znajdziesz w nim kilka przydatnych rad, które ułatwią Ci inwestycję.

Przedmiotem tekstu są urządzenia marki Tonsil, czyli znanego producenta sprzętu nagłośnieniowego. Głośniki produkowane przez producenta cechują się czystym dźwiękiem i stabilną konstrukcją, dzięki czemu są bardzo popularne wśród konsumentów.

Zanim udasz się do sklepu, zastanów się, jaka kolumna Cię interesuje: podłogowa czy mniejsza, którą postawisz na półce. Oba te modele różnią się gabarytami, więc jeśli masz ograniczoną przestrzeń w pokoju, zdecyduj się na urządzenie o niewielkich wymiarach. Z kolei osobom, których pokoje mają większy metraż, polecamy duże zestawy kina domowego, które gwarantują silny i donośny dźwięk. Pamiętaj, że w małych pomieszczeniach nie wolno montować dużych kolumn, gdyż wpływa to negatywnie na słuch. Minimalna odległość zestawu od słuchacza powinna wynosić 2,5 m.

Najlepsze kolumny głośnikowe Tonsil są bardzo efektywne, co oznacza, że odtwarzany przez nie dźwięk utrzymuje się między 86 dB a 91 dB. Naturalnie, im ta wartość jest większa, tym lepszy i głośniejszy dźwięk wydobywa się z modelu. Każde 3 dB to 2-krotne zwiększenie mocy odtwarzanej muzyki.

Istotnym parametrem jest grubość ścianek obudowy. Dobrej jakości kolumny wykonane są z solidnego materiału o grubości minimum 16 mm. Taka konstrukcja zapewnia dobre rozchodzenie się dźwięku. Słabej jakości materiał będzie go pochłaniał, co spowoduje powstanie zniekształceń.

Ostatnim elementem, który musisz sprawdzić jest kompatybilność interesującego Cię urządzenia z Twoim sprzętem audio. Upewnij się, że wszystkie wejścia są ze sobą zgodne. Niedopasowanie może sprawić, że kolumny nie będą działać lub że powstanie wiele zakłóceń.

 

 

Kolumny głośnikowe Tonsil – ranking

 

 

Tonsil Altus 380

 

Model Tonsil Altus 380 to wyjątkowo nowoczesna i wydajna kolumna głośnikowa. Producent specjalnie zaprojektował sprzęt tak, by zwiększyć jego pojemność o 100 l. Sama konstrukcja urządzenia jest bardzo solidna, gdyż został on wzmocniony wewnętrznym ożebrowaniem. Element ten wykonano z płyty MDF, która zapewnia odpowiednią izolację. Urządzenie waży aż 50 kg, więc powinno być montowane na podłodze.

Prezentowany model to sprzęt wysokotonowy, który posiada tytanowe elementy. Materiał ten gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, urządzenie ma miękko zawieszoną kopułkę, która zapewnia naturalne brzmienie bez zniekształceń. Kolumna oferuje też głos niskotonowy, który uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnej cewki o dużej amplitudzie oraz magnesu ferrytowego. We wnętrzu produktu znajduje się zintegrowana komora balastowa, którą każdy użytkownik może samodzielnie wykorzystać.

Pasmo przenoszenia modelu waha się między 28 Hz a 25000 Hz. Maksymalna moc kolumny to 380 W, co zapewnia wydajną pracę oraz dużą efektywność (91 dB) odtwarzanego dźwięku. Takie parametry zostały docenione przez wielu konsumentów, którzy zakupili kolumnę.

 

 

 

 

Tonsil ALTUS 300

 

Wszystkim, którzy poszukują nowoczesnego oraz wydajnego głośnika, polecamy zakup Tonsil ALTUS 300. Jest to urządzenie podłogowe, które powstało z myślą o wielbicielach muzyki. Za sprawą tego sprzętu będziesz mógł słuchać ulubionej piosenki w najwyższej jakości.

Kolumna gwarantuje czyste odtwarzanie basów, dlatego dobrze sprawdzi się podczas odsłuchiwania utworów rockowych czy muzyki disco. Produkt cechuje się nieznacznie wyostrzonym brzmieniem o średniowysokich tonach. Z kolei w głośniku wysokotonowym zastosowano ferro fluid, który znajdziemy w modelach estradowych używanych na koncertach. Maksymalna moc urządzenia wynosi 300 W, z kolei pasmo przenoszenia waha się między 30 Hz a 18000 Hz. Sprzęt cechuje się imponującą efektywnością w czasie odtwarzania dźwięku (91 dB), co pozwala nam osiągnąć naprawdę dużą głośność. Waga urządzenia nie przekracza 24 kg, co sprawia, że może być ono montowane zarówno na podłodze, jak i na specjalnych zawieszeniach.

Sprzęt jest dostosowany do połączenia konwencjonalnego, bi-wiring, albo bi-amping. Dzięki temu, użytkowanie produktu jest znacznie prostsze. Doceniło to wielu konsumentów. Ta kolumna głośnikowa Tonsil w dobrej cenie powinna się znaleźć w domu każdego fana muzyki.

 

 

 

 

Tonsil Maestro III 

 

Nowoczesny Tonsil Maestro III to jedna z najczęściej wybieranych kolumn na rynku, gdyż cechuje się dużą wydajnością. Urządzenie zostało specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikom niskie i wyraźne basy. Waga produktu nie przekracza 23 kg, co oznacza, że możesz go zamontować w dowolnym miejscu w domu, zarówno na ścianie, jak i specjalnym podeście.

Obudowa została wykonana z mocnej płyty MDF, która dobrze chroni wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniami mechanicznymi. Powłoka dobrze izoluje dźwięk i gwarantuje mu czystą jakość. Kolumnę wyposażono w nowoczesny głośnik średniotonowy, który posiada korektor fazy. Gwarantuje to znacznie lepszą jakość dźwięku, szczególnie w zakresie niskich tonów. W konsekwencji otrzymasz wyraźny i mocny bas. Maksymalna moc produktu to 200 W, co przekłada się na dużą efektywność, która wynosi 91 dB.

Wielu konsumentów doceniło liczne udogodnienia, które gwarantują wysoką jakość dźwięku. Producent zadbał, by muzyka grana przez urządzenie była wyraźna i głęboka. Do tego, podłączenie kolumny jest bardzo proste, więc czynność można wykonać bez asysty specjalisty.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...