Najlepsza kolumna głośnikowa podłogowa

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Jaką kolumnę głośnikową podłogową wybrać?

 

Podłogowa kolumna głośnikowa jest doskonałym uzupełnieniem kina domowego. Dzięki niej do naszych uszu dotrze wysokiej jakości dźwięk podkreślający każdy szczegół. Tego typu sprzęt z pewnością przyda się również miłośnikom muzyki, a zwłaszcza fanom mocniejszych brzmień. W poniższym poradniku znajdują się informacje, na jakie cechy kolumn zwracać szczególną uwagę. Na jego końcu umieściliśmy krótki ranking 3 najlepszych według nas modeli, który może dodatkowo ułatwić podjęcie decyzji.

 

 

Panuje przekonanie, że najlepsze podłogowe kolumny głośnikowe powinny mieć m.in. zaokrąglone krawędzie. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ każda ostra krawędź może być dodatkowym źródłem dźwięku, czyli w tym przypadku zakłóceniem dźwięku podstawowego (płynącego z odtwarzanej płyty czy filmu). Jednocześnie należy mieć na uwadze, że wygładzenia i zaokrąglenia nie zawsze pozwalają wyeliminować wszystkie zakłócenia. Wszystko zależy od proporcji między długością padającej fali, a wielkością przeszkody. Lepszą jakość dźwięku wynikającą z wygładzeń otoczenia kolumny możemy zauważyć przy promieniach krzywizny wynoszących 2,5 cm lub więcej.

Robiąc zakupy powinniśmy przyjrzeć się także membranie. Te miękkie, wykonane z tekstyliów czy polipropylenu, zwykle zmiękczają dźwięki, a brzmienie jest nieco wolniejsze. Z kolei dźwięki płynące z membran twardych są mniej łagodne, a brzmienie szybsze. Dobór membrany uzależniony będzie od naszych preferencji i tego, jak bardzo łagodne dźwięki lubimy.

Najbardziej istotna kwestia to zdecydowanie konstrukcja produktu i to jej należy poświęcić najwięcej uwagi. Obecnie najpopularniejsze podłogowe kolumny to zestawy bass-reflex, oznaczane często symbolem BR. Są one stosunkowo tanie i umożliwiają uzyskanie dobrej jakości dźwięków w zakresie niskich częstotliwości. Do wyboru mamy jednak też modele z obudową zamkniętą lub linią transmisyjną (obudową TL). Choć obudowa zamknięta pozwala na uzyskanie tzw. lepszej odpowiedzi impulsowej (sygnału na wyjściu systemu, gdy na wejściu podany został jednostkowy impuls), to płynący z tego typu urządzeń bas będzie nierówny i dudniący, co nie każdemu przypadnie do gustu. Modele z linią transmisyjną są o wiele droższe niż pozostałe sprzęty, ale płynący z nich bas jest mocny (nawet gdy jest bardzo niski).

To, jaka jest najlepsza podłogowa kolumna głośnikowa w 2020 roku, będzie w dużej mierze zależeć nie tylko od wymienionych wyżej parametrów, ale także od samego budżetu. Jednocześnie o zakupie nie powinna decydować wyłącznie cena, gdyż po powrocie do domu możemy szybko rozczarować się zakupionym produktem.

 

 

Podłogowe kolumny głośnikowe – ranking

 

 

Tonsil Maestro III 

 

Z przyjemnością prezentujemy Tonsil Maestro III, czyli podłogową kolumnę, która jest ulepszoną wersją cieszącego się dużą popularnością modelu Maestro II 180. Obudowa została wzmocniona, a jego ekran wykończono czarnym lakierem. Podstawa także została polakierowana, co sprawia, że sprzęt wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

Konstrukcja bass-reflex opisywanego urządzenia składająca się z trzech tzw. dróg zapewnia doskonałej jakości dźwięk. Dotyczy to również basów, które są bardziej precyzyjne i mocniejsze niż w zwykłych produktach tego typu. Wymiary modelu marki Tonsil wynoszą: 21 cm x 105 cm x 32 cm, waży on 23 kg.

Konsumenci zgodnie twierdzą, iż prezentowany przez nas produkt to podłogowa kolumna głośnikowa w dobrej cenie, która z pewnością spełni wszystkie oczekiwania. Za jej zaletę można uznać nie tylko dobrą jakość dźwięku, ale też stonowany, a jednocześnie elegancki design. Dzięki temu wspomniany model można z łatwością dopasować do każdego wnętrza.

 

 

 

 

Dali Zensor 7

 

Produkt o nazwie Dali Zensor 7 to podłogowa kolumna z obudową bass-reflex, która umożliwia uzyskanie świetnej jakości dźwięków, w tym również niskiego basu. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo nowoczesny design. Obudowa została wykończona błyszczącym lakierem, przez co doskonale się prezentuje w każdym pomieszczeniu, niezależnie od wystroju.

Zaokrąglone brzegi powyższego modelu sprawiają, że zredukowana została dyfrakcja powodująca zniekształcenia dźwięków. Wymiary produktu (wraz z podstawą i maskownicą) wynoszą: 99,4 cm x 25,7 cm x 32 cm. Sugerowana odległość kolumny od ściany mieści się w przedziale od 20 cm do 80 cm. Ustawiając ją w takiej odległości można uzyskać najlepszej jakości dźwięk, który zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.

Z opinii konsumentów można wywnioskować, że jednym z największych atutów kolumny podłogowej Zensor 7 jest dobre brzmienie połączone z doskonałym wykonaniem. Według wielu osób każdy szczegół został idealnie dopracowany, w efekcie czego produkt działa bez zarzutu.

 

 

 

 

AUDIO SILVER 8

 

Przedstawiamy kolumnę o nazwie AUDIO SILVER 8, która posiada odlewaną, polimerową obudowę basu. Takie rozwiązanie gwarantuje zmniejszoną liczbę odbić, a także możliwość uzyskania basu o większej sztywności. To z pewnością przypadnie do gustu osobom słuchającym takich gatunków muzycznych, jak rock czy drum and bass.

Trójdrożna konfiguracja zastosowana do stworzenia opisywanego produktu sprawia, że zoptymalizowana została praca każdego przetwornika. Oznacza to, iż wydobywające się z kolumny dźwięki dobrze odzwierciedlają szczegóły i są naprawdę wysokiej jakości. Co więcej, specjalna cewka umieszczona w przetworniku średniotonowym zapewnia niski poziom zniekształceń.

Konsumenci w swoich opiniach wielokrotnie podkreślali, że przedstawiony model rzeczywiście zasługuje na uwagę. Większość osób doceniła go za jakość wykonania, estetyczny wygląd, jak również dobrą dynamikę. Podłogowa kolumna Audio Silver 8 ma wysoką i smukłą obudowę, przez co można ją swobodnie ustawić, nawet w pomieszczeniu o niewielkim metrażu.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status