Najlepsza kolumna głośnikowa JBL

Ostatnio aktualizowane: 01.10.20

 

Jaką kolumnę głośnikową JBL wybrać?

 

Jeśli posiadasz sprzęt audio i telewizor oraz planujesz urządzić sobie kino domowe, to dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w dobrą kolumnę głośnikową. Urządzenia tego typu pozwalają zwiększyć moc oraz zasięg dźwięku. Ważne jest jednak zakupić odpowiedni produkt, który zapewni wysoką jakość odtwarzania. W tym celu gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem, gdyż znajdziesz w nim kilka przydatnych porad.

 

 

Przedmiotem tekstu będzie najlepsza kolumna głośnikowa JBL w 2020 roku. Zanim jednak przejdziemy do porad, warto bliżej się przyjrzeć samej marce. Wywodzi się ona ze Stanów Zjednoczonych i już od końca lat 40. XX wieku zajmuje się produkcją sprzętów audio. Obecnie producent tworzy oraz dystrybuuje profesjonalne sprzęty nagłośnieniowe.

Bardzo ważna jest konstrukcja interesującego Cię modelu. Sugerujemy inwestować tylko w dobrze wykonane urządzenia, których obudowa jest stabilna i wytrzymała. Szczególnie polecamy płytę MDF. Taki element dobrze chroni wewnętrzny mechanizm i minimalizuje ryzyko uszkodzeń.

Najlepsze kolumny głośnikowe JBL muszą być dopasowane do naszych potrzeb, co oznacza, że przed udaniem się na zakupy powinieneś wiedzieć, czy preferujesz modele podłogowe, czy te o niewielkich gabarytach. Pierwszy rodzaj odznacza się dużą wysokością oraz wagą przekraczającą 30 kg. Zawieszenie urządzenia na ścianie lub postawienie na półce byłoby dość problematyczne. Jednak takie modele dobrze sprawdzają się w kinach domowych, gdyż mają większą moc. Alternatywą są nieco mniejsze kolumny, które możemy ustawić na stoliku lub zamontować na ścianie. Jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli niewielkich mieszkań.

Dokonując zakupu, koniecznie sprawdź, ile wynosi moc kolumny oraz jaka jest jej efektywność. Polecamy modele, których ilość watów jest nie mniejsza niż 200, gdyż duża siła sprzętu zapewnia większą głośność dźwięku. Efektywność powinna utrzymywać się na poziomie między 86 dB a 91 dB. Pamiętaj, że każde 3 dB to 2-krotne zwiększenie mocy odtwarzanej muzyki.

 

 

Kolumny głośnikowe JBL – ranking

 

 

JBL Arena 180

 

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości basie, to głośnik JBL Arena 180 na pewno wzbudzi Twoją ciekawość. Jest to bardzo nowoczesna kolumna podłogowa, która cechuje się wysokimi ocenami akustycznymi. Wymiary urządzenia to: wysokość – 108,6 cm, szerokość – 21,7 cm i głębokość – 31, 4 cm. Z kolei waga produktu wynosi 15 kg, więc bez trudu zawiesisz go na ścianie lub ustawisz na podwyższeniu.

Sprzęt wyposażony jest w głośnik wysokotonowy o średnicy 2,5 cm oraz dwa policelulozowe niskotonowe, które liczą 17,8 cm. Taka konstrukcja zapewnia dużą dokładność dźwięku, więc możesz słuchać ulubionych artystów bez obaw o zniekształcenia. Co więcej, sprzęt wyposażony jest w technologię High Definition Imaging (w skrócie HDI), która jest gwarantem dużej wydajności. Wszystkie tony są potężne i czyste, co jest ważne w czasie słuchania muzyki klasycznej.

Prezentowany model można bez trudu podłączyć do telewizora, konsoli lub sprzętu audio. Maksymalna moc produktu wynosi 225 W, co zapewnia wydajność oraz efektywność pracy (88 dB).

Według wielu konsumentów prezentowana kolumna to bardzo dobry sprzęt, który spodoba się wielu wielbicielom muzyki. Za sprawą urządzenia będziesz mógł się cieszyć ulubionymi utworami, grami lub filmami z dźwiękiem w najwyższej jakości.

 

 

 

 

JBL ES 80

 

Model JBL ES 80 to jeden z najczęściej wybieranych głośników na rynku. Produkt dobrze się sprawdza po podłączeniu do telewizora, odtwarzacza audio czy konsoli. Wymiary urządzenia to: wysokość – 108,4 cm, szerokość – 22,3 cm i głębokość – 33 cm.

Za sprawą nowoczesnej technologii sprzęt oferuje wyraźne i czyste basy. Równocześnie odtwarzany dźwięk pozbawiony jest zniekształceń i zakłóceń, co pozwala na komfortowe odsłuchiwanie. Efektywność urządzenia wynosi 90 dB, co pozwala cieszyć się dużą głośnością. Z kolei moc ciągła utrzymuje się na poziomie 100 W, zaś w szczytowym momencie dochodzi do 400 W. Jest to gwarantem dużej wydajności pracy. Prezentowany model składa się z 5 głośników: dwóch niskotonowych o średnicy 17 cm, średniotonowego – 10 cm, wysokotonowego – 1,9 cm oraz ultrawysokotonowego – 1,9 cm.

Wielu konsumentów zdecydowało się na wybór tego sprzętu w celu wzbogacenia swojego zestawu kina domowego. Ta wydajna kolumna głośnikowa JBL w dobrej cenie to model, w który warto zainwestować.

 

 

 

 

JBL Arena 170

 

Głośnik JBL Arena 170 to elegancki produkt, który będzie się dobrze prezentował jako część kina domowego. Produkt cechuje się dobrą jakością wykonania. Wytrzymała i stabilna obudowa chroni znajdujący się we wnętrzu mechanizm przed awarią. Wymiary modelu wynoszą: wysokość – 95,9 cm, wysokość – 21,7 cm i głębokość – 28,3 cm.

Dużym atutem urządzenia jest jego moc, która w szczytowym momencie wynosi nawet 200 W. Przekłada się to na efektywność pracy urządzenia, która równa jest 87 dB. Dzięki temu możesz cieszyć się wyraźnym i głośnym dźwiękiem w czasie słuchania ulubionej muzyki, grania lub oglądania filmu.

Kolumna składa się z głośnika wysokotonowego o miękkiej kopułce i średnicy 2,5 cm oraz policelulozowego niskotonowego głośnika liczącego 17,8 cm. Taka konstrukcja pozwala na precyzyjne odwzorowanie zarówno niskich, jak i wysokich tonów.

Według wielu osób prezentowany sprzęt jest jednym z najlepszych na rynku. Oferuje on wydajną pracęoraz czysty dźwięk, co zapewni komfortowe odsłuchiwanie muzyki.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status