Gramofony ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Według konsumentów dobry gramofon powinien zapewnić wysokiej jakości dźwięk i być łatwy w obsłudze. Takie też produkty umieściliśmy w naszym zestawieniu. Po dogłębnej analizie opinii krążących w sieci udało nam się wybrać najlepszy sprzęt tego typu spośród wszystkich dostępnych na rynku. Został nim Stanton ST-150. To urządzenie idealne zarówno do użytku domowego, jak też do klubu jako narzędzie pracy DJ-a. Świadczy to o doskonałej jakości wspomnianego modelu i niezawodności. Produkt ma aż 3 prędkości odtwarzania, można też samodzielnie ustawić wysokość ramienia. Poza tym prezentowany gramofon prezentuje się niezwykle estetycznie, dlatego może stanowić ozdobę salonu czy sypialni. Dla osób, którym model marki Stanton się nie spodobał, przygotowaliśmy opis drugiego, równie popularnego sprzętu. Jest nim Pro-Ject Debut Carbon Espirit DC, produkt analogowy. Zapewnia on bardzo dobre brzmienie, dlatego z pewnością spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Do atutów wspomnianego gramofonu należy zaliczyć też niezwykle łatwą konfigurację wstępną, która nie zajmuje wiele czasu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki gramofon kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gramofon to świetny sprzęt dla zwolenników płyt winylowych. Jest to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu. Jego jakość dźwięku jest zupełnie inna niż w przypadku zwykłego radia, dlatego ma tak wielu zwolenników. Jednakże wybór takiego urządzenia może się okazać problematyczny, przede wszystkim ze względu na liczbę dostępnych modeli różniących się od siebie właściwościami. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki gramofon wybrać, by cieszyć się świetnej jakości dźwiękiem.

Rodzaje – jakie są najlepsze gramofony?

Przed wyborem gramofonu, warto zwrócić uwagę na dostępne typy. Takie urządzenie występuje w wielu wariantach, różniących się od siebie właściwościami. Wśród nich wyróżniamy gramofony:

Automatyczne – to urządzenia, które posiadają dodatkowe funkcje, ułatwiające pracę sprzętu. Z tego też powodu, nie jest wymagana nasza manualna obsługa przyrządu. Tego typu urządzenie jest jednak zdecydowanie droższe od wariantu manualnego.

Cyfrowe – to urządzenia, które wyglądem przypominają te oryginalne, jednak posiadają specjalny slot usb oraz czytnik kart pamięci, z którego pobierane są pliki muzyczne do późniejszego odtwarzania.

Manualne – polegają na ręcznym ich sterowaniu. Takie urządzenie nie posiada żadnych udogodnień wspomagających pracę sprzętu. Dlatego użytkownik sam musi położyć płytę na talerz, a następnie go uruchomić.

 

Rodzaj napędu

Decydując się na zakup gramofonu, warto również zwrócić uwagę na sam napęd urządzenia. Taki sprzęt dostępny jest w sklepach w wielu wariantach. Najlepszy gramofon to taki, który posiada napęd paskowy, czyli belt drive. Świetnie sprawdzi się on w warunkach domowych, gdzie za pomocą paska napędowego, talerz zaczyna się obracać, a tym samym odtwarzać muzykę. Ponadto wszelki szum jest odseparowany przez silnik urządzenia. Drugim rodzajem napędu jest ten bezpośredni, czyli inaczej direct drive.

Taki sprzęt posiada możliwość bardzo szybkiego obracania talerza, co prowadzi do przyspieszania lub spowalniania utworu. Jest to urządzenie  powszechnie stosowane przez DJ-ów.

 

Przedwzmacniacz

Warto też przyjrzeć się samemu systemowi audio. Trzeba przede wszystkim uwzględnić inne urządzenia, takie jak wzmacniacz, do którego miałby być nasz gramofon podłączony. Wejście oznaczone jest słowem PHONO.  

 

Ramię

Wybierając gramofon, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego najważniejszy element, czyli ramię. Jest to część urządzenia, która odpowiada za odczyt pliku muzycznego oraz jego odtwarzanie. Samo ramię może się jednak różnić pod kilkoma względami. Dlatego warto spojrzeć na jego wygląd, który może być w kształcie litery S. Przeznaczony jest dla DJ-ów, ale również jako prosty, bardziej uniwersalny. Ponadto bardzo ważna jest również sama długość ramienia. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy dziewięcio lub nawet dwunastocalowe. Co więcej, istotną cechą każdego ramienia jest łożyskowanie, które dostępne jest w dwóch wariantach: unipivot oraz na trzpieniach stożkowych.

To pierwsze to takie, w którym samo ramię jest podparte przez specjalny stożek powodujący powstanie niewielkiego oporu ruchu. Potrzebna jest również dodatkowa stabilizacja urządzenia. Drugi wariant używa igły, przez co regulacja staje się trudniejsza. Dlatego też ten wariant polecamy doświadczonym użytkownikom.

 

Wkładka z igłą gramofonową

Bardzo ważnym elementem każdego gramofonu jest również jego wkładka z igłą. To właśnie one odpowiadają za prawidłowy odczyt pliku dźwiękowego nagranego na płycie winylowej. Taka część składa się z magnesu oraz specjalnej cewki zamkniętych w szczelnej obudowie. Dlatego w momencie, gdy jedno z nich wprawione jest w drgania, drugie produkuje sygnał indukcyjny. Wśród dostępnych gramofonów wyróżniamy modele z wkładkami typu MM, czyli Moving Magnet oraz MC – Moving Coil. Te pierwsze polegają na tym, że magnes na wsporniku drga, podczas gdy cewka pozostaje w nieruchomej pozycji. W przypadku drugiego wariantu, sama cewka się porusza.

 

Szlify igieł

Wybierając wymarzony gramofon, warto również zwrócić uwagę na szlify igieł w urządzeniu. Każdy sprzęt posiada ją, ponieważ tylko dzięki niej możliwy jest prawidłowy odczyt pliku muzycznego nagranego na płycie winylowej. Takie szlify dostępne są jednak w kilku wariantach. Wśród nich wyróżniamy:

Eliptyczne – dostępne są w wielu modelach przetworników. Posiada średnią powierzchnię styku. Jednak taki model cechuje się długą żywotnością.

Liniowe – charakteryzują się dużą powierzchnią styku, przez co igła dokładnie sięga wszystkich rowków płyty.

Sferyczne – czyli stożkowe. Dostępne są przede wszystkim w najtańszych modelach gramofonów.

 

 

 

Nacisk igły na płytę

Warto pamiętać, by w trakcie wyboru wymarzonego gramofonu, zwrócić uwagę na nacisk igły na samą płytę. Podawana jest ona w wartości zazwyczaj od 1,75 g do 2 g. Im większy on jest, tym wyraźniejsze będą tony niskie, takie jak np. bas. Jednak w przypadku niższej wartości, uzyskany dźwięk stanie się bardziej przestrzenny.

 

Gramofony w dobrych cenach

Cena gramofonów zależy nie tylko od producenta, ale również od samej jakości wykonania, czy też designu oraz kolorystyki produktu. Najtańsze modele to takie, które posiadają igły sferyczne. Niestety szybko się tępią. Taki przyrząd kosztuje w granicach kilkuset złotych. Zdecydowanie droższe okażą się urządzenia automatyczne oraz cyfrowe. Koszt zakupu takiego sprzętu to wartość równa czasem i tysiąca złotych.

 

 

Najlepsze gramofony w 2021 roku

 

Przed paru laty, gdy światem zawładnęły płyty CD, wyglądało, że nadszedł zmierzch dla gramofonów odtwarzających płyty winylowe. Tymczasem po chwilowej „zapaści” gramofony wróciły na rynek. Inną też trochę rolę pełnią płyty winylowe. Nie jest to już jedyny nośnik muzyki, więc płyty winylowe interesują głównie koneserów muzyki, dla których płyta winylowa posiada czar nie do zastąpienia. Oczywiście współczesne gramofony, choć odtwarzają stare płyty, to są to urządzenia pełne elektroniki i najnowocześniejszych rozwiązań. Najlepszy gramofon dla konesera to rzecz bezcenna. Dlatego poniżej opisujemy pięć wiodących modeli, abyś mógł wybrać ten najlepszy dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Stanton ST-150

 

Stanton ST-150, to gramofon, z wyjściem dźwięku cyfrowym, którego nie powstydzi się żaden DJ. Jest to model, którego wielką zaletą jest napęd bezpośredni o mocy 4,5 kg/cm. Gramofon ten również posiada szereg funkcji podnoszących jakość urządzenia. Na przykład funkcja Key Correct stanowiąca zestaw pluginów przeznaczonych do usuwania szumów.

Funkcja reverse spowoduje, że po przyciśnięciu jednego przycisku talerz zacznie obracać się w drugą stronę. Dodatkowo w tym modelu znajdziemy Suwak Pitch, którym można zmieniać tempo odtwarzania utworu. Quartz lock blokuje funkcje Pitch bez względu na położenie suwaka.

Gramofon ma trzy prędkości odtwarzania 33 1/3, 45 i 78 RPM, również można regulować wysokość ramienia. Ponadto użytkownik może korzystać z definiowanej prędkości startu i hamulca. Talerz jest wykonany z aluminium, a w zestawie jest również slipmata oraz wkładka 860 HP z headshellem.

Całe urzędzenie waży 18 kg. Opinie klientów o gramofonach Stanton ST-150 mówią, że jest to sprzęt dla profesjonalistów, charakteryzuje się dużą masą, stabilnym ramieniem i talerzem. Zaletą jest również mocny uciąg silnika, oraz wysoka jakość wykonania sprzętu.

Stanton ST-150 to gramofon skierowany do profesjonalistów. Urządzenie ma napęd bezpośredni o mocy 4,5 kg/cm. Waga tego modelu to 18 kg. Wymiary produktu są równe: wysokość – 14, 6 cm, szerokość – 45 cm oraz głębokość – 35,3 cm.

Zalety
Funkcja Key Correct:

Za sprawą funkcji Key Correct usuwane są wszelkie szumy powstające podczas odsłuchiwania płyt winylowych.

Funkcja reverse:

Po przyciśnięciu zaledwie jednego przycisku talerz gramofonu zaczyna obracać się w drugą stronę. To zwiększa funkcjonalność maszyny.  Dlatego też ten produkt jest tak popularny wśród profesjonalnych DJ’ów.

Prędkości odtwarzania:

Suwak Pitch umożliwia nam zwiększenie lub zmniejszenie tempa odtwarzania. Prezentowany gramofon ma trzy prędkości odtwarzania: 33 1/3, 45 i 78 RPM.  

Wykonanie:

Talerz wykonano z aluminium, natomiast korpus to mieszanka różnych materiałów: tworzyw sztucznych i metalu. Jest on solidnie wykonany, odporny na uszkodzenia oraz częstą eksploatację.

Wygląd:

Jest to bardzo designerski sprzęt, który pięknie się prezentuje nie tylko na stole mikserskim.

Wady
Cena:

Urządzenie kosztuje ponad 2500 złotych i tym samym stanowi jedną z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

Pro-Ject Debut Carbon Espirit DC

 

Drugi opisywany model, Pro-Ject Debut Carbon Esprit DC, to gramofon analogowy o napędzie paskowym. Został wprowadzony na rynek, ponieważ tego typu odtwarzanie stało się coraz częściej poszukiwanym i uznawanym za wyjątkowe źródło dźwięku.

Wymiary tego modelu wynoszą: szerokość 415 mm, wysokość 118 cm, oraz głębokość 320 mm. Waga natomiast to 5,6 kg. Gramofon posiada talerz z akrylu o średnicy 30 cm i ramię o długości 218,5 mm wykonane z włókna karbonowego  8,6”. Zastosowanie takiego materiału przy budowie ramienia przełożyło się na jego sztywność i ograniczyło do minimum powstający rezonans.

Prędkość obrotu talerza można regulować manualnie z dwóch dostępnych: 33 i 45 RPM.  Powiększona masa talerza, oraz kwarcowy stabilizator poprawiają płynność i stabilizację obrotów. Silnik gramofonu został umieszczony na dodatkowych amortyzatorach z syntetycznej gumy, dla lepszego tłumienia drgań.

Do tego została zastosowana wkładka gramofonowa MM Ortofon 2M-RED, która choć należy do podstawowych to jednak odznacza się dobrym wykonaniem i dźwiękiem. Według klientów, którzy zakupili ten model jest to jeden z lepszych gramofonów audiofilskich. Ma dobre brzmienie, wystarczającą jakość dźwięku i banalną konfigurację wstępną.

Pro-Ject Debut Carbon Esprit DC to gramofon analogowy z napędem paskowym.  Urządzenie waży 5,6 kg. Jego wymiary to: szerokość – 41,5 cm, wysokość – 11,8 cm oraz głębokość – 32 cm.

Zalety
Wykonanie:

Gramofon ma talerz wykonany z akrylu, ramię z włókna karbonowego , a obudowę z metalu i tworzyw sztucznych. Całość jest bardzo solidna i wygląda profesjonalnie, dlatego urządzenie jest często wybierane przez profesjonalistów. 

Regulacja prędkości:

Prędkość obrotu talerza jest regulowana manualnie. Dostępne są dwie prędkości: 33 i 45 RPM.  To pozwala na dostosowanie pracy maszyny do naszych potrzeb.

Tłumienie drgań:

Silnik gramofonu został wzbogacony o dodatkowe amortyzatory, które wykonano z syntetycznej gumy, dlatego też wszelkie drgania są doskonale tłumione.

Brzmienie:

Użytkownicy tego gramofonu potwierdzają, że cechuje go świetne brzmienie. Jakość odtwarzanej muzyki jest naprawdę bardzo dobra.

Wady
Brak elektronicznej zmiany obrotów:

Niektórzy konsumenci zauważają, że wadą produktu jest to, iż nie ma on systemu elektronicznej zmiany obrotów, a wyłącznie manualny, co w przypadku DJ’ów może okazać się dość problematyczne.

 

 

 

 

Sony PS-LX300USB

 

Ranking gramofonów kontynuujemy modelem Sony PS-LX300USB. Jest to urządzenie analogowe dwukanałowe. Rozmiar tego modelu to szerokość: 420 mm, wysokość 95 mm i głębokość 360 mm, a waga wynosi 3,3 kg. Rozmiar talerza tego gramofonu ma 29,5 cm, a obroty można ustawić na 33-1/3, lub 45 obrotów na minutę.

Gramofon, dzięki gniazdu USB, które można podłączyć do wzmacniacza, albo do komputera umożliwia przekształcenie nagrań na płytach winylowych w nagrania MP3. Pośredni napęd silnika jest realizowany za pomocą paska. Kołysanie i drżenie tego modelu jest na poziomie poniżej 0,25 WRMS.

Ramię ma kształt litery „s” i jego długość wynosi 195 mm, a siła nacisku diamentowej igły jest stała i wynosi 3,5 ± 1,0 g. Opinie o tym produkcie jednoznacznie przekazują, że jest to gramofon dla amatorów z bardzo przyjemnym, ciepłym dźwiękiem.

Automatyka działa w nim bez zarzutu, funkcja usuwania szumów jest wystarczająca, oraz dobrze pracuje w nim przedwzmacniacz. Dla amatorów muzyki z winyli, atrakcyjna również jest cena urządzenia.

Model Sony PS-LX300USB to dwukanałowe urządzenie analogowe. Produkt ma następujące wymiary: szerokość – 42 cm, wysokość – 9,5 cm i głębokość – 36 cm. Jego waga wynosi 3,3 kg, dlatego jest bardzo mobilny.

Zalety
Gniazdo USB:

Gramofon został wyposażony w gniazdo USB, które można podłączyć do wzmacniacza lub komputera, aby wykorzystać sprzęt na wiele różnych sposobów. Umożliwia nam to również przekształcenie nagrań z płyt winylowych na nagrania MP3.

Napęd silnika:

Napęd silnika jest bardzo solidny i wykonany z dużą dokładnością. W efekcie sprzęt ten działa bez zarzutów.

Działanie:

Gramofon działa bardzo dobrze, co potwierdzają pozytywne oceny konsumentów. Ma on funkcję usuwania szumów, a zainstalowany w nim wzmacniacz pracuje bez większych problemów.

Dźwięk:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jakość dźwięku, jaki wytwarza ten gramofon jest bardzo dobra. Dzięki temu można czerpać maksimum przyjemności ze słuchania starych winyli.

Wady
Jakość obudowy:

Wśród wad produktu wymienia się jego obudowę. Jak podkreślają konsumenci, nie jest ona zbyt solidna.

 

 

 

 

Hyundai RTCC 513 RIP

 

Czwarty produkt, na który pragniemy zwrócić uwagę to Hyundai RTCC 513 RIP. Jest to prawdziwy kombajn. Gramofon ma wbudowane radio AM/FM, odtwarzacz CD czytający CD, CD-R, CD-RW i formaty MP3 i WMA, a także magnetofon do odtwarzania kaset.

Gramofon może obracać talerz w trzech różnych prędkościach: 33, 45 i 78 obrotów na minutę. Po skończeniu odtwarzania płyty wyłącznik auto-stop odłączy napęd. Przy włączaniu płyty igła jest automatycznie kierowana i opuszczana we właściwym miejscu.

Złącze USB pozwala na użycie pamięci flash i nagrywania na niej dźwięków z płyt, radia, czy kaset magnetofonowych. Zatem dzięki temu urządzeniu możemy łatwo zdygitalizować swoją płytotekę, jak również nagrania na taśmach magnetofonowych. Wymiary tego modelu wynoszą 230 x 510 x 355 mm, a waga urządzenia to 7,9 kg. Użytkownicy, którzy oczekiwali takiej wszechstronności urządzenia są z jego funkcji bardzo zadowoleni.

Każda funkcja działa bez zarzutu, dobrze odtwarza zarówno gramofon, jak i magnetofon. Zaletą jest również to, że producent wyposażył go w radio. A dzięki archaicznemu wyglądowi, ten współczesny odbiornik, pasuje do wnętrz w stylu retro.

Hyundai RTCC 513 RIP to gramofon z odtwarzaczem CD, radiem oraz magnetofonem. Urządzenie waży 7,9 kg, a jego wymiary są następujące: wysokość – 23 cm, szerokość – 51 cm i głębokość – 35,5 cm.

Zalety
Funkcjonalność:

Jest to sprzęt typu All-in-One. Nie tylko odtwarza płyty winylowe, ale też płyty CD. Ma także wbudowane radio i odtwarzacz kaset.

Prędkości pracy:

Gramofon posiada talerz z regulacją systemu pracy. Może działać na jednej z trzech różnych prędkości: 33, 45 i 78 obrotów na minutę. W ten sposób dostosujemy pracę urządzenia do płyty oraz efektu, który chcemy osiągnąć.

Złącze USB:

Ponieważ gramofon ma wejście USB, pozwala nam to na użycie pamięci flash i nagrywanie na niej dźwięków, zarówno z płyt winylowych, jak i z radia czy z kaset.

Wady
Obsługa:

Osoby, które zakupiły ten model podkreślają, że ma on dość skomplikowany system obsługi.

Jakość dźwięku:

Niektórzy użytkownicy uważają, że jakość dźwięku tego gramofonu mogłaby być lepsza.

 

 

 

 

Camry CR 1113

 

Model Camry CR 1113 to dobry i tani gramofon dla miłośników klasycznych brzmień. Gramofon, obok odtwarzacza płyt winylowych, ma wbudowane radio AM/FM oraz zegar z funkcją budzika. Sterowanie gramofonu jest manualne, a napęd silnika paskowy.

Prędkość obrotowa talerza gramofonu może zostać ustawiona w trzech wariantach: 33, 45, 75 obrotów na minutę. Gdyby któryś z użytkowników chciałby podłączyć do tego modelu jakieś urządzenie zewnętrzne, producent wyposażył gramofon w wyjście AUX.

Całość obudowy modelu jest utrzymana w stylu lat 70-tych, co nadaje mu stylowego charakteru, podkreśla to również brązowy kolor obudowy. Waga kompletnego gramofonu wynosi 2,45 kg. Do urządzenia producent dołącza instrukcję obsługi w języku polskim, oraz kartę gwarancyjną z gwarancją na 24 miesiące.

A użytkownicy opisują, że gramofon dobrze odtwarza płyty nawet nieco starsze i mocno porysowane. W sumie, dla mało wymagających użytkowników, jest to dobry gramofon w dodatku za bardzo przystępną cenę.

Model Camry CR 1113 to dobry gramofon do 500 zł. Jest to urządzenie z wbudowanym radiem i funkcją zegarka. Ponieważ urządzenie waży zaledwie 2,45 kg, jest bardzo mobilne.

Zalety
Funkcje:

Wśród funkcji wartych uwagi należy wymienić wbudowane radio AM/FM oraz budzik. Poza tym urządzenie ma wejście AUX.

Prędkość obrotowa:

Talerz gramofonu może zostać wyregulowany w trzech wariantach: 33, 45, 75 obrotów na minutę.

Design:

Jest to model utrzymany w stylistyce lat 70-tych, przez co pięknie się prezentuje i zachęca do zakupu.

Wady
Jakość dźwięku:

Jest to tani sprzęt i niestety jakość dźwięku jest w tym przypadku dość kiepska.

Obudowa:

Obudowa zewnętrzna produktu nie jest solidna i jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Najlepszych gramofonów. Opinie w 2021 roku

 

 

Audio-Technica AT-LP120USBHC srebrny

Produktem, który zajął pierwsze miejsce na naszej liście jest Audi-Technical AT-LP120USBHC. Jest to gramofon manualny o napędzie bezpośrednim. Dzięki temu sprzęt może odtwarzać nawet płyty szelakowe.  Idealnie nadaje się więc do występów DJ’owskich.

Odtwarzacz ma wbudowany przedwzmacniacz, a więc nie musimy nabywać go osobno. Gramofon ten wyposażony jest także w cyfrowy port USB. Urządzenie posiada wkładkę gramofonową AT95E, a także stroboskopowy wskaźnik prędkości talerza. Dodatkowym atutem tego gramofonu jest oprogramowanie, które konwertuje płyty analogowe do plików cyfrowych. Ułatwi to ich późniejsze odtwarzanie.

Do zestawu dołączona została także pokrywa przeciwpyłowa, która skutecznie ochroni sprzęt przed kurzem. Model potrafi odtwarzać płyty w przód i w tył. W efekcie, nasz pokaz muzyczny będzie o wiele bardziej urozmaicony. Ten najlepszy gramofon posiada 3 prędkości odtwarzania – 33 1/3, 45 i 78 obrotów/minutę.

Dzięki temu możemy posłuchać zarówno płyt sprzed kilkudziesięciu lat, jak i nowo wyprodukowanych. Użytkownicy cenią ten produkt za jego trwałość i niezawodność.

Audi-Technica AT-LP120USBHC to gramofon o wymiarach 35,2 cm x 15,7 cm x 45 cm. Całkowita waga produktu to ok. 11 kg. Urządzenie może działać na jednej z 3 prędkości obrotowych.

Zalety
Moment obrotowy:

Sprzęt wyposażony został w generator o wysokim momencie obrotowym. Bezpośredni napęd gwarantuje nam szybki start, dzięki czemu gramofon zaczyna działać tuż po naciśnięciu guzika.

3 prędkości:

Producent zaprogramował swój wyrób w taki sposób, aby był w stanie odczytywać nawet bardzo stare płyty winylowe. Ze względu na 3 prędkości: 33 ⅓ obr./min, 45 obr./min, 78 obr./min, możemy dostosować tempo pracy urządzenia do źródła odtwarzania w celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku.

Odtwarzanie wstecz:

Funkcja odtwarzania wstecz umożliwi Ci miksowanie utworów i komponowanie własnej muzyki. Jest to szczególnie ważna opcja dla osób, które rozpoczynają karierę, jako DJ.

Pokrywa:

Do urządzenia dołączona została specjalna antypyłowa płyta. Taka właściwość nie tylko pomaga w utrzymaniu gramofonu w czystości, ale również zmniejsza ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do wnętrza sprzętu.

Lampa doświetlająca:

W korpusie urządzenia zainstalowana jest niewielka lampka doświetlająca, która znacznie ułatwia pracę ze sprzętem w ciemnych pomieszczeniach.

Wady
Waga:

Gramofon waży prawie 11 kg, co czyni go produktem raczej stacjonarnym. Częste przenoszenie ciężkiego korpusu jest bowiem niewygodne i uciążliwe.

 

 

 

 

Denon DP-29F Gramofon analogowy

 

Kolejny gramofon, na który warto zwrócić uwagę, to Denon DP-29F. Jest on wykonany z jednorodnie odlanej masy aluminium. Zapewnia mu to stabilne obroty talerza. Dzięki standardowemu połączeniu analogowemu, możemy bez problemu podłączyć go do innych sprzętów.

Wszystko dzięki equalizerowi phono RIAA. Wystarczy podłączyć go do zintegrowanego wcześniej wzmacniacza. Jest to odtwarzacz automatyczno-manualny, a więc wystarczy, że wciśniemy jeden przycisk, który uruchomi nasz gramofon. Nie musimy wiedzieć, jak prawidłowo umieścić ramię na płycie – urządzenie zrobi to za nas.

Jeżeli jednak wiemy, jak to się robi, to możemy sami podnieść ramię i umieścić je w miejsce, na którym jest nasza ulubiona piosenka. Sprzęt odtwarza płyty z prędkością 33 1/3 i 45 obrotów/min. Ma napęd paskowy, więc wibracje silnika nie zakłócą nam dźwięku wydobywającego się z płyty.

Na zestaw składa się również wkładka MM. Model ten jest dostępny w srebrnym kolorze. Opinie o tych gramofonach są bardzo pochlebne. Użytkownicy szczególnie cenią jego wygląd tego modelu.

Urządzenie Denon DP-29F pozwala na odtwarzanie dźwięku w 2 prędkościach obrotowych. Korpus o wadze 2,8 kg ma wymiary 9,7 cm x 36 cm x 35,7 cm.

Zalety
Korektor Phono:

Dzięki wejściu audio podłączymy model do dowolnego urządzenia z funkcją AUX. To oznacza, że bez problemu będziemy mogli odtwarzać muzykę w większych, zewnętrznych głośnikach lub na urządzeniach AV.

Talerz:

Talerz gramofonu został odlany z aluminium. Lekka i mocna konstrukcja zapewnia stabilne obroty oraz w dużej mierze wpływa na żywotność zarówno płyt, jak i całego urządzenia.

Kompatybilność z Hi-Fi:

Dołączona do zestawu wkładka MM umożliwia sparowanie Denon DP-29F z domowym systemem Hi-Fi. Taka opcja pozwoli Ci odtwarzać stare płyty w najwyższej jakości.

Waga:

Korpus gramofonu waży zaledwie 3 kg. Dzięki temu bez problemu zabierzesz ze sobą odtwarzacz na wakacje lub na spotkanie do znajomych.

Wady
Obudowa:

Część konsumentów twierdzi, że producent wykorzystał zbyt słabe materiały, które pod wpływem silniejszego uderzenia pękają.

 

 

 

Gramofon z Radiem Camry CR 1113

 

Kolejnym produktem, który chcemy Państwu przedstawić jest Camry CR 1113. Jest to gramofon z obudową w stylu retro. Pod nią kryje się nowocześny sprzęt. Sprzęt ten odtwarza płyty na 3 różnych prędkościach – 33, 45 i 75 obrotów/minutę.

Pozwala nam to na odsłuchanie wielu różnych rodzajów płyt – nawet takich, które zostały wyprodukowane wiele lat temu. Model ten wyposażony został w radio, które ma wbudowane wejście AUX. Sprzęt ten ma też funkcję budzika. Ten dobry i tani gramofon posiada bardzo przejrzysty wyświetlacz LCD.

Oprócz tego, częstotliwość radia może być automatycznie regulowana przez pętle synchronizacji falowej. Niektórzy użytkownicy uważają, że dźwięk wydobywający się z odtwarzacza jest trochę słaby. Można jednak temu łatwo zaradzić podłączając gramofon do kolumn.

Model ten jest bardzo łatwy w obsłudze, a więc idealny jako pierwszy gramofon. Użytkownikom bardzo podobał się stylowy wygląd produktu, a także jego przystępna cena.

Camry CR 1113 to dobry gramofon do 200 zł. Urządzenie waży niecałe 2,5 kg. Jego szerokość wynosi 32 cm, wysokość – 14,5 cm, a głębokość – 29 cm. Dysponuje on 3 prędkościami obrotowymi.

Zalety
Radio:

Oprócz odtwarzania dźwięku z płyt, na sprzęcie możesz również słuchać swojego ulubionego radia. Wystarczy przełączyć urządzenie w tryb FM i znaleźć odpowiednie fale. W precyzyjnym wyszukiwaniu konkretnej stacji pomoże Ci niewielki wyświetlacz LED na froncie modelu.

Zegar:

Camry CR 1113 to nie tylko gramofon, ale również budzik. Dzięki wbudowanemu zegarowi oraz możliwości ustawiania czasu zaprogramujesz swoje urządzenie tak, aby włączało się o konkretnej godzinie.

Design:

Wielu konsumentów wybrało ten model ze względu na bardzo oryginalny wygląd zewnętrzny. Zaprojektowany w stylu retro produkt stanowi bardzo ciekawą ozdobę każdego salonu czy kuchni.

Wady
Jakość dźwięku:

Koneserzy płyt winylowych i znawcy muzyki zaznaczają, że gramofon nie odtwarza wszystkich dźwięków. Jest to spowodowane zbyt słabym głośnikiem oraz niezbyt precyzyjnym wykonaniem mechanizmu napędowego.

 

 

 

Gramofon Sony PS-LX300USB z paskowym systemem napędu

 

Czwartą propozycją w naszym zestawieniu jest Sony PS-LX300USB. Jest to gramofon, dzięki któremu możemy przekształcić utwory z płyty winylowej na pliki MP3. Urządzenie podłącza się do każdego wzmacniacza, który wyposażony jest w wejście phone.

Jeżeli wolimy lepszą jakość dźwięku, możemy zamontować do niego przedwzmacniacz. Urządzenie posiada również wejście USB, co pozwoli nam na podłączenie go do naszego komputera i łatwiejszy dostęp do utworów znajdujących się na płytach. Model ten odtwarza muzykę w dwóch prędkościach: 33,5 i 45 obrotów/minutę.

W efekcie możemy odsłuchać różne rodzaje płyt. Urządzenie to ma napęd paskowy. Sprawi to, że dźwięk nie będzie zakłócany przez pracę silnika.

W efekcie jest idealny do używania w domowym zaciszu. Dzięki swojej niskiej wadze (3,3 kg), gramofon ten może być łatwo przenoszony w różne miejsca. Użytkownicy cenią ten produkt za jego nowoczesny i estetyczny wygląd.

Gramofon Sony PS-LX300USB to gramofon z 2 prędkościami odtwarzania muzyki. Sprzęt o wymiarach 9,5 cm x 42 cm x 36 cm waży nieco ponad 3 kg.

Zalety
Port USB:

Producent wyposażył swoje urządzenie w port USB, za pomocą którego podłączysz produkt bezpośrednio do komputera, dysku lub telefonu.

Diamentowa igła:

Doskonała jakość dźwięku uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu diamentowej igły. Mocny materiał jest trwały, a proces ścierania się końcówki bardzo długi.

Wielkość:

Ze względu na małe wymiary sprzęt włożysz do niemal każdej torby, bez potrzeby korzystania z dodatkowych plecaków czy walizek.

Wady
Wymiana igły:

Pomimo faktu, że igła wykonana jest z najwyższej klasy materiału, producent nie przewidział jej wymiany. To oznacza, że jeśli element uszkodzi się, cały sprzęt stanie się bezużyteczny.

Czytelność napisów:

Na panelu gramofonu naniesione są krótkie informacje dotyczące korzystania z modelu. Niestety są one niemal niewidoczne, więc w okresie początkowym konieczne jest korzystanie z instrukcji obsługi.  

 

 

 

Gramofon Hyundai Retro RTCC 513 RIP Drewno

 

Nasz ranking gramofonów zamyka Hyundai RTCC 513 RiP Retro. Produkt ten charakteryzuje się wyglądem retro, który będzie dobrze komponował się z wnętrzami urządzonymi w tym samym stylu. Jest to propozycja dla osób, które cenią nie tylko czyste, analogowe dźwięki, ale także wygląd odtwarzacza.

Można na nim posłuchać każdej płyty dzięki 3 prędkościom odtwarzania – 33, 45 i 78 obrotów/minutę. Jako jeden z niewielu modeli gramofonu, wyposażony jest w funkcję RIP. Pozwala ona na konwertowanie utworów z płyt na pliki MP3 bez użycia komputera.

Produkt ten, oprócz gramofonu, posiada również radio FM, odtwarzacz kaset i płyt CD. Jest to model automatyczny, więc nie potrzebujemy dodatkowej wiedzy, żeby włączyć na nim muzykę. Wystarczy naciśnięcie jednego guzika.

Sprzęt ma w sobie także funkcję autostop, dzięki czemu możemy w dowolnym momencie zatrzymać utwór. Użytkownicy cenią ten produkt za różnorodność funkcji i starodawny wygląd.

Hyundai RTCC 513 RiP Retro to gramofon kreowany na styl retro. Urządzenie może pracować w 2 prędkościach obrotowych. Korpus o wymiarach 22 cm x 51 cm x 35 cm waży niecałe 7,5 kg.

Zalety
Wyjście n1a słuchawki:

Dla osób, które chcą słuchać muzyki, nie przeszkadzając tym samym domownikom, doskonałym rozwiązaniem będzie podłączenie do gramofonu standardowych słuchawek z wejściem AUX.

Pilot:

Hyundai RTCC 513 RiP Retro może być obsługiwany nie tylko bezpośrednio na panelu sterowania, ale również zdalnie. Do zestawu dołączony jest bowiem pilot, za pomocą którego zmienisz stacje, przewiniesz muzykę i dostosujesz inne opcje odtwarzanego dźwięku.

Wady
Instrukcja:

Część użytkowników uważa, że instrukcja obsługi opisana jest bardzo chaotycznie, przez co korzystanie z niej jest dość trudne.

Zasięg radia:

Wbudowane radio ma dość słaby zasięg. Jeśli więc mieszkasz w miejscu oddalonym od nadajnika, możesz mieć trudności z namierzeniem swoich ulubionych stacji.

 

 

Jaki gramofon Denon wybrać?

 

Miłośnicy winyli wiedzą, jak ważny jest odpowiedni sprzęt do ich odtwarzania. Tylko dobrze skonstruowane urządzenie należycie spełnia swoje zadanie i wydobywa bogaty, czysty dźwięk. Jeśli zastanawiasz się, czym charakteryzują się najlepsze gramofony Denon, polecamy Ci zapoznać się z niniejszym artykułem. Jesteśmy pewni, że po jego przeczytaniu będziesz wiedział, jaki produkt wybrać. Aby ułatwić Ci zakupy, przygotowaliśmy także ranking uwzględniający 3 godne uwagi modele marki Denon, które są jednymi z najczęściej wybieranych przez konsumentów.

 

Zdecydowaliśmy się na wspomnianą wcześniej firmę, ponieważ ma ona bogate doświadczenie. To japońskie przedsiębiorstwo działa już od ponad 100 lat. W swojej ofercie ma m.in. kina domowe, odtwarzacze muzyczne, wzmacniacze, głośniki, gramofony i wiele innych. Jest cenione za wysoką jakość oferowanych urządzeń oraz fakt, że wykorzystuje najnowsze technologie, dzięki czemu sprzęty są funkcjonalne i nie ulegają awarii.

Ważne jest to, aby wybrane przez nas urządzenie było stosunkowo lekkie. Pozwoli to swobodnie je przenosić i ustawić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Dobrze jest, gdy materiał wykonania cechuje solidność i odporność na uszkodzenia. Wiele urządzeń zrobionych jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Jest ono wytrzymałe i nie odkształca się.

Spora część konsumentów jest zdania, że najlepszy gramofon Denon w 2021 roku posiada dodatkowe funkcje. Niezwykle przydatną okazuje się opcja umożliwiająca podłączenie sprzętu do wzmacniacza. Niektórzy użytkownicy cenią sobie także możliwość zgrywania utworów bezpośrednio na komputer. Nagrywanie odbywa się za pomocą pamięci przenośnej USB wpinanej do gniazda znajdującego się na produkcie.

 

Gramofony Denon – ranking

 

Denon DP-29F

 

Jeśli poszukujesz sprawdzonej jakości gramofonu, polecamy Twojej uwadze model Denon DP-29F. Jego waga wynosi 2,8 kg, więc przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Wysokość produktu jest równa 9,7 cm. Szerokość oscyluje w granicach 36 cm, a głębokość wynosi 35,7 cm. Gramofon posiada wbudowany equalizer phono umożliwiający podłączenie urządzenia do wzmacniacza.

Sprzęt jest wykonany z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Zapewnia to odpowiednią sztywność i stabilne obroty talerza. Co więcej, tworzywo to jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu możesz mieć pewność, że urządzenie będzie Ci służyło przez długi czas. Inteligentny, automatyczny system sprawia, że gramofon zaczyna odtwarzanie po naciśnięciu przycisku, a kończy ustawiając ramię do pierwotnego położenia. Użytkownik ma także możliwość manualnego ustawienia igły gdziekolwiek tylko chce.

W sieci można przeczytać wiele pochlebnych opinii na temat Denon DP-29F, dlatego rekomendujemy jego zakup. Konsumenci podkreślają w recenzjach, że produkt zapewnia czysty, głęboki dźwięk i działa bez zarzutu.

 

Denon DP-200USB

 

Interesuje Cię gramofon Denon w dobrej cenie? Chcesz kupić sprawdzony produkt, który pozwoli Ci odtwarzać płyty winylowe? Jeśli tak, zachęcamy Cię do zapoznania się z przygotowanym przez nas opisem modelu Denon DP-200USB. Urządzenie ma kolor czarny, dlatego będzie pasowało do wystroju każdego wnętrza.

Sprzęt ma następujące wymiary: 36 cm x 9,8 cm x 35,8 cm. Jego waga to 3,2 kg, więc produkt ten jest w pełni mobilny. Urządzenie pozwala podczas słuchania muzyki z płyty winylowej przekształcić utwory na format MP3. Jest to możliwe po wsunięciu pamięci przenośnej USB z przodu gramofonu. Wejście USB umożliwia także bezpośrednie podłączenie do komputera czy laptopa. Stereofoniczne wyjście typu cinch pozwala podłączyć model do dowolnego urządzenia wzmacniającego.

Miłośnicy czystego brzmienia wysoko oceniają zaprezentowany przez nas sprzęt. Uważają, że jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy dostępnych na rynku. Szczególnie doceniają możliwość zgrywania utworów umieszczonych na płycie winylowej do komputera. Pozwala to słuchać ulubionej muzyki w dobrej wersji także poza domem.

 

Denon DP 300FB

 

Każdy z nas kupując sprzęt, zwraca szczególną uwagę na solidność wykonania i jakość użytych przy produkcji materiałów. Jeśli są one dobre, możemy mieć pewność, że urządzenie będzie spełniało swoje zadanie należycie przez kilka lat. Denon DP 300FB to model posiadający wymienione wyżej właściwości. Jego zakup stanowi więc dobrą inwestycję.

Gramofon ma następujące wymiary: wysokość – 12,2 cm, szerokość – 43,3 cm i głębokość 38,1 cm. Obsługuje on dwie prędkości odczytu 33 ⅓ obr./min i 45 obr./min, dzięki czemu użytkownik może dostosować model do swoich aktualnych potrzeb i odtwarzać zarówno płyty długogrające, jak i EP. System napędu paskowego cechuje się dużą stabilnością i pozwala uzyskać naturalny dźwięk. Korektor Phono umożliwia podłączenie sprzętu do dowolnego wejścia audio.

Marka Denon jest ceniona na polskim rynku, bo dostarcza urządzenia, które nie są awaryjne. Dlatego też model DP 300FB zdobył tak pozytywne opinie. Jest on doceniany nie tylko za to, że wydobywający się z niego dźwięk jest czysty i głęboki, ale też ze względu na swój prosty, ale równocześnie elegancki wygląd.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tytus
Tytus
9 months ago

Tutaj raczej po taniości polecieliście – dobry sprzęt tego typu można znaleźć w TopHiFi jeśli już mówimy o jakichś w miarę dobrych doznaniach muzycznych

Zespół NR
Admin
9 months ago
Reply to  Tytus

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Wiktor
Wiktor
8 months ago
Reply to  Tytus

widziałem całkiem fajny gramofon na ich stronie. Będę go jutro zamawiał ale jeszcze musze przedyskutować z dziewczyną w jakim kolorze

novka
novka
8 months ago
Reply to  Tytus

Super jest to, że u nich można zrobić na spokojnie odsłuch sprzętu, doradcy też się znają na rzeczy. Fajnie by było, gdybyście zrobili zestawienie trochę droższych modeli.

Zespół NR
Admin
8 months ago
Reply to  novka

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status