Ranking 5 najlepszych gramofonów w 2020

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Gramofon – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Trudno jest jednoznacznie i konkretnie określić, który gramofon z dostępnych na rynku jest sprzętem w 100% godnym polecenia. Bazując na opinii użytkowników, stworzyliśmy jednak ranking opisujący najczęściej i najchętniej wybierane przez konsumentów modele. Pierwszy z nich to Audi-Technica AT-LP120USBHC. Dzięki mocnym podzespołom i wysokiej precyzji wykonania, gramofon generuje czysty i wyjątkowo głęboki dźwięk. 3 prędkości obrotowe pozwalają na odtwarzanie nawet bardzo starych płyt. Jest to więc doskonały pomysł na prezent dla prawdziwego konesera winyli. Dodatkowe funkcje, takie jak odtwarzanie wstecz czy opcja podłączenia urządzenia do komputera znacznie poszerzają zastosowanie gramofonu. Cały mechanizm zamknięty jest w eleganckiej, masywnej obudowie. Kolejną pozycją w rankingu jest Denon DP-29F. Model zdobył szerokie uznanie dzięki niewielkiej wadze, która pozwala na swobodne przenoszenie produktu z jednego miejsca w drugie. Dodatkowo kompatybilność z innymi sprzętami z wejściem AUX sprawia, że ten niewielki gramofon może stać się profesjonalnym urządzeniem do odtwarzania muzyki nawet na dużej przestrzeni. Konsumenci określają model, jako niezawodny produkt do domowego użytku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki gramofon kupić?

 

Ostatnimi czasy gramofony zdają się wracać do łask. Nic dziwnego, dźwięki płynące z tego odtwarzacza są całkiem inne niż z wieży czy telefonu. Błędnie myślimy, że gramofony są urządzeniami tylko dla koneserów. Na rynku znajdziesz wiele nowo wyprodukowanych odtwarzaczy płyt winylowych. Ich zaletą jest nie tylko dźwięk oraz to, że umożliwiają nam odtwarzanie starych płyt, ale również bardzo atrakcyjny wygląd. Nie da się ukryć, że takie urządzenie może stanowić świetną dekorację pomieszczenia. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik o tym, jaki gramofon wybrać. Powstał on z myślą o osobach, które chciałyby mieć taki sprzęt w domu, jednak nie posiadają wystarczająco dużo informacji na ich temat.

 

 

Automatyczny czy manualny – jaki gramofon jest najlepszy?

Używając gramofonu manualnego musimy sami podnieść jego ramię, a potem opuścić je na płytę. Zupełnie tak, jak robiono to kilkadziesiąt lat temu. W gramofonie automatycznym z kolei, nasza praca kończy się na umieszczeniu płyty w urządzeniu. Takie modele wyposażone są w ramię tangencjalne. Dzięki temu, oś ramienia cały czas będzie ustawiona w linii stycznej do rowka.

 

Sposób napędzania talerza

Gramofony dzieli się także ze względu na sposób napędzania talerza. Jeżeli odtwarzacz charakteryzuje się mniejszą bezwładnością talerza i większym momentem obrotowym, to możemy nazwać go gramofonem z napędem bezpośrednim. Takie urządzenia używane są częściej jako sprzęt DJ’owski. Niestety, ich wadą są wibracje przenoszone przez silnik na płytę. Znacznie zakłóca to tony wydobywające się z płyty. Dlatego, do użytku domowego, zaleca się gramofon z napędem paskowym. Zapewni on odseparowanie płyty od silnika, co sprawi, że dźwięk będzie bardziej przejrzysty i niezakłócany przez wibracje silnika.

 

Ramię

Najważniejszy element gramofonu to ramię. Ramiona dzielimy ze względu na :

Kształt – możemy znaleźć gramofony z ramionami typu S, takie najczęściej występują w gramofonach DJ’owskich. Ramiona proste występują w klasycznych typach.

Długość – ramiona 9 calowe, 12 calowe lub dłuższe.

Ułożyskowanie – wyróżniamy łożysko typu univlot – belka ramienia została w nim umieszczona na jednym trzpieniu. Oparcie jest grawitacyjne, a tłumienie drgań wspomagane. Inny rodzaj ułożyskowania to dwa trzpienie w każdej płaszczyźnie. Dwa w pionie i dwa w poziomie.

 

Wkładka z igłą

Wkładka z igłą jest obok ramienia, najważniejszym elementem w gramofonie. To ona bezpośrednio dotyka płytę. Gramofon możemy kupić z wkładką lub bez niej. Pierwsza opcja jest odpowiednia dla osób, które nie miały wcześniej z takim sprzętem do czynienia. Wkłada jest zainstalowana i dopasowana do urządzenia. Pozostanie nam tylko przeczytać prostą instrukcję i zamontować gramofon do wzmacniacza lub przedwzmacniacza. Osoby, które wiedzą dokładnie czego oczekują od gramofonu, mogą wkładkę kupić osobno. W takim wypadku trzeba się trochę pomęczyć przykręcając wkładkę malutkimi śrubkami. Wymaga to dobrej techniki i cierpliwości. W skład tego elementu wchodzi magnes i cewka. W zależności od tego, które drga, to w taki sposób dzielimy wkładki.

MM – w tym typie cewka stoi nieruchomo, a magnes drga.

MC – w tym wypadku to cewka wysyła sygnał indukcyjny. Warto zauważyć, że ten typ jest droższy od pierwszego. Jest to spowodowane możliwością wysyłania sygnału o napięciu nawet kilkaset mikrowoltów.

 

Igły także dzielą się na kilka typów w zależności od rodzaju ich szlifu:

Liniowy – ma największą powierzchnię styku. W efekcie najlepiej odczytuje informacje znajdujące się na płycie.

Eliptyczny – jego powierzchnia jest trochę mniejsza, lecz mimo tego wciąż całkiem głęboko dosięga rowka płyty.

Sferyczny – spośród trzech typów, ma najmniejszą powierzchnię styku, dlatego najgorzej odczytuje informacje z płyty. Wykorzystywany jest w najtańszych gramofonach.

Główną wartością igły jest jej nacisk na płytę. Od tego zależy, czy wydobywane tony będą niskie czy wysokie. Im nacisk jest większy, tym jaśniejsze i przejrzyste będą tony. Zakres tej wartości wynosi od 1,75 g do 2 g.

 

 

Czego jeszcze potrzebujesz ?

Przed kupnem gramofonu musimy sprawdzić kilka rzeczy, bo nie każdy sprzęt działa od razu po uruchomieniu. Przede wszystkim potrzebny nam będzie wzmacniacz, pod który chcemy podłączyć to urządzenie. Musi on posiadać wejście phone. Jeżeli nie jest w nie wyposażony, to musimy kupić specjalny przedwzmacniacz do gramofonu. Druga opcja wymaga dokupienia kolejnego elementu, jest jednak o wiele lepsza. Dźwięk wydobywający się z przedwzmacniacza będzie wyraźniejszy i czystszy niż ten z normalnego wzmacniacza z wejściem phone.

Oprócz tego, w razie uszkodzenia się tego elementu, bardzo łatwo go wymienić. Nie musimy wymieniać całego wzmacniacza, lub gramofony, które są droższe od przedwzmacniacza. Jednakże, kupując go, nie możemy zapomnieć o dodatkowym kablu, aby podłączyć przedwzmacniacz.

 

Gramofony w dobrych cenach

Dlatego warto zainwestować w nowy produkt i mieć pewność, że żaden element nie jest uszkodzony. Używane urządzenia możemy nabyć już za około 100 zł. Cena profesjonalnego gramofonu może osiągać cenę nawet do 1000 zł, aczkolwiek na rynku znajdziemy bardzo dobre produkty już za ok. 500 zł.

 

 

5 najlepszych gramofonów. Opinie w 2020 roku

 

Gramofony nie są już tylko odtwarzaczami dla koneserów. Przyciągają osoby, które są miłośnikami analogowych dźwięków. Z powodu powrotu świetności gramofonów, wiele firm zajęło się ich produkcją. Dodano im wiele nowoczesnych funkcji, a także zmieniono wygląd. Nasz ranking powstał po to, aby pomóc Ci wybrać sprzęt, który spełni Twoje wszystkie oczekiwania.

 

1. Audio-Technica AT-LP120USBHC srebrny

 

Produktem, który zajął pierwsze miejsce na naszej liście jest Audi-Technical AT-LP120USBHC. Jest to gramofon manualny o napędzie bezpośrednim. Dzięki temu sprzęt może odtwarzać nawet płyty szelakowe.  Idealnie nadaje się więc do występów DJ’owskich.

Odtwarzacz ma wbudowany przedwzmacniacz, a więc nie musimy nabywać go osobno. Gramofon ten wyposażony jest także w cyfrowy port USB. Urządzenie posiada wkładkę gramofonową AT95E, a także stroboskopowy wskaźnik prędkości talerza. Dodatkowym atutem tego gramofonu jest oprogramowanie, które konwertuje płyty analogowe do plików cyfrowych. Ułatwi to ich późniejsze odtwarzanie.

Do zestawu dołączona została także pokrywa przeciwpyłowa, która skutecznie ochroni sprzęt przed kurzem. Model potrafi odtwarzać płyty w przód i w tył. W efekcie, nasz pokaz muzyczny będzie o wiele bardziej urozmaicony. Ten najlepszy gramofon posiada 3 prędkości odtwarzania – 33 1/3, 45 i 78 obrotów/minutę.

Dzięki temu możemy posłuchać zarówno płyt sprzed kilkudziesięciu lat, jak i nowo wyprodukowanych. Użytkownicy cenią ten produkt za jego trwałość i niezawodność.

Audi-Technica AT-LP120USBHC to gramofon o wymiarach 35,2 cm x 15,7 cm x 45 cm. Całkowita waga produktu to ok. 11 kg. Urządzenie może działać na jednej z 3 prędkości obrotowych.

Zalety
Moment obrotowy:

Sprzęt wyposażony został w generator o wysokim momencie obrotowym. Bezpośredni napęd gwarantuje nam szybki start, dzięki czemu gramofon zaczyna działać tuż po naciśnięciu guzika.

3 prędkości:

Producent zaprogramował swój wyrób w taki sposób, aby był w stanie odczytywać nawet bardzo stare płyty winylowe. Ze względu na 3 prędkości: 33 ⅓ obr./min, 45 obr./min, 78 obr./min, możemy dostosować tempo pracy urządzenia do źródła odtwarzania w celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku.

Odtwarzanie wstecz:

Funkcja odtwarzania wstecz umożliwi Ci miksowanie utworów i komponowanie własnej muzyki. Jest to szczególnie ważna opcja dla osób, które rozpoczynają karierę, jako DJ.

Pokrywa:

Do urządzenia dołączona została specjalna antypyłowa płyta. Taka właściwość nie tylko pomaga w utrzymaniu gramofonu w czystości, ale również zmniejsza ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do wnętrza sprzętu.

Lampa doświetlająca:

W korpusie urządzenia zainstalowana jest niewielka lampka doświetlająca, która znacznie ułatwia pracę ze sprzętem w ciemnych pomieszczeniach.

Wady
Waga:

Gramofon waży prawie 11 kg, co czyni go produktem raczej stacjonarnym. Częste przenoszenie ciężkiego korpusu jest bowiem niewygodne i uciążliwe.

 

 

 

 

2. Denon DP-29F Gramofon analogowy

 

Kolejny gramofon, na który warto zwrócić uwagę, to Denon DP-29F. Jest on wykonany z jednorodnie odlanej masy aluminium. Zapewnia mu to stabilne obroty talerza. Dzięki standardowemu połączeniu analogowemu, możemy bez problemu podłączyć go do innych sprzętów.

Wszystko dzięki equalizerowi phono RIAA. Wystarczy podłączyć go do zintegrowanego wcześniej wzmacniacza. Jest to odtwarzacz automatyczno-manualny, a więc wystarczy, że wciśniemy jeden przycisk, który uruchomi nasz gramofon. Nie musimy wiedzieć, jak prawidłowo umieścić ramię na płycie – urządzenie zrobi to za nas.

Jeżeli jednak wiemy, jak to się robi, to możemy sami podnieść ramię i umieścić je w miejsce, na którym jest nasza ulubiona piosenka. Sprzęt odtwarza płyty z prędkością 33 1/3 i 45 obrotów/min. Ma napęd paskowy, więc wibracje silnika nie zakłócą nam dźwięku wydobywającego się z płyty.

Na zestaw składa się również wkładka MM. Model ten jest dostępny w srebrnym kolorze. Opinie o tych gramofonach są bardzo pochlebne. Użytkownicy szczególnie cenią jego wygląd tego modelu.

Urządzenie Denon DP-29F pozwala na odtwarzanie dźwięku w 2 prędkościach obrotowych. Korpus o wadze 2,8 kg ma wymiary 9,7 cm x 36 cm x 35,7 cm.

Zalety
Korektor Phono:

Dzięki wejściu audio podłączymy model do dowolnego urządzenia z funkcją AUX. To oznacza, że bez problemu będziemy mogli odtwarzać muzykę w większych, zewnętrznych głośnikach lub na urządzeniach AV.

Talerz:

Talerz gramofonu został odlany z aluminium. Lekka i mocna konstrukcja zapewnia stabilne obroty oraz w dużej mierze wpływa na żywotność zarówno płyt, jak i całego urządzenia.

Kompatybilność z Hi-Fi:

Dołączona do zestawu wkładka MM umożliwia sparowanie Denon DP-29F z domowym systemem Hi-Fi. Taka opcja pozwoli Ci odtwarzać stare płyty w najwyższej jakości.

Waga:

Korpus gramofonu waży zaledwie 3 kg. Dzięki temu bez problemu zabierzesz ze sobą odtwarzacz na wakacje lub na spotkanie do znajomych.

Wady
Obudowa:

Część konsumentów twierdzi, że producent wykorzystał zbyt słabe materiały, które pod wpływem silniejszego uderzenia pękają.

 

 

 

 

3. Gramofon z Radiem Camry CR 1113

 

Kolejnym produktem, który chcemy Państwu przedstawić jest Camry CR 1113. Jest to gramofon z obudową w stylu retro. Pod nią kryje się nowocześny sprzęt. Sprzęt ten odtwarza płyty na 3 różnych prędkościach – 33, 45 i 75 obrotów/minutę.

Pozwala nam to na odsłuchanie wielu różnych rodzajów płyt – nawet takich, które zostały wyprodukowane wiele lat temu. Model ten wyposażony został w radio, które ma wbudowane wejście AUX. Sprzęt ten ma też funkcję budzika. Ten dobry i tani gramofon posiada bardzo przejrzysty wyświetlacz LCD.

Oprócz tego, częstotliwość radia może być automatycznie regulowana przez pętle synchronizacji falowej. Niektórzy użytkownicy uważają, że dźwięk wydobywający się z odtwarzacza jest trochę słaby. Można jednak temu łatwo zaradzić podłączając gramofon do kolumn.

Model ten jest bardzo łatwy w obsłudze, a więc idealny jako pierwszy gramofon. Użytkownikom bardzo podobał się stylowy wygląd produktu, a także jego przystępna cena.

Camry CR 1113 to dobry gramofon do 200 zł. Urządzenie waży niecałe 2,5 kg. Jego szerokość wynosi 32 cm, wysokość – 14,5 cm, a głębokość – 29 cm. Dysponuje on 3 prędkościami obrotowymi.

Zalety
Radio:

Oprócz odtwarzania dźwięku z płyt, na sprzęcie możesz również słuchać swojego ulubionego radia. Wystarczy przełączyć urządzenie w tryb FM i znaleźć odpowiednie fale. W precyzyjnym wyszukiwaniu konkretnej stacji pomoże Ci niewielki wyświetlacz LED na froncie modelu.

Zegar:

Camry CR 1113 to nie tylko gramofon, ale również budzik. Dzięki wbudowanemu zegarowi oraz możliwości ustawiania czasu zaprogramujesz swoje urządzenie tak, aby włączało się o konkretnej godzinie.

Design:

Wielu konsumentów wybrało ten model ze względu na bardzo oryginalny wygląd zewnętrzny. Zaprojektowany w stylu retro produkt stanowi bardzo ciekawą ozdobę każdego salonu czy kuchni.

Wady
Jakość dźwięku:

Koneserzy płyt winylowych i znawcy muzyki zaznaczają, że gramofon nie odtwarza wszystkich dźwięków. Jest to spowodowane zbyt słabym głośnikiem oraz niezbyt precyzyjnym wykonaniem mechanizmu napędowego.

 

 

 

 

4. Gramofon Sony PS-LX300USB z paskowym systemem napędu

 

Czwartą propozycją w naszym zestawieniu jest Sony PS-LX300USB. Jest to gramofon, dzięki któremu możemy przekształcić utwory z płyty winylowej na pliki MP3. Urządzenie podłącza się do każdego wzmacniacza, który wyposażony jest w wejście phone.

Jeżeli wolimy lepszą jakość dźwięku, możemy zamontować do niego przedwzmacniacz. Urządzenie posiada również wejście USB, co pozwoli nam na podłączenie go do naszego komputera i łatwiejszy dostęp do utworów znajdujących się na płytach. Model ten odtwarza muzykę w dwóch prędkościach: 33,5 i 45 obrotów/minutę.

W efekcie możemy odsłuchać różne rodzaje płyt. Urządzenie to ma napęd paskowy. Sprawi to, że dźwięk nie będzie zakłócany przez pracę silnika.

W efekcie jest idealny do używania w domowym zaciszu. Dzięki swojej niskiej wadze (3,3 kg), gramofon ten może być łatwo przenoszony w różne miejsca. Użytkownicy cenią ten produkt za jego nowoczesny i estetyczny wygląd.

Gramofon Sony PS-LX300USB to gramofon z 2 prędkościami odtwarzania muzyki. Sprzęt o wymiarach 9,5 cm x 42 cm x 36 cm waży nieco ponad 3 kg.

Zalety
Port USB:

Producent wyposażył swoje urządzenie w port USB, za pomocą którego podłączysz produkt bezpośrednio do komputera, dysku lub telefonu.

Diamentowa igła:

Doskonała jakość dźwięku uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu diamentowej igły. Mocny materiał jest trwały, a proces ścierania się końcówki bardzo długi.

Wielkość:

Ze względu na małe wymiary sprzęt włożysz do niemal każdej torby, bez potrzeby korzystania z dodatkowych plecaków czy walizek.

Wady
Wymiana igły:

Pomimo faktu, że igła wykonana jest z najwyższej klasy materiału, producent nie przewidział jej wymiany. To oznacza, że jeśli element uszkodzi się, cały sprzęt stanie się bezużyteczny.

Czytelność napisów:

Na panelu gramofonu naniesione są krótkie informacje dotyczące korzystania z modelu. Niestety są one niemal niewidoczne, więc w okresie początkowym konieczne jest korzystanie z instrukcji obsługi.  

 

 

 

 

5. Gramofon Hyundai Retro RTCC 513 RIP Drewno

 

Nasz ranking gramofonów zamyka Hyundai RTCC 513 RiP Retro. Produkt ten charakteryzuje się wyglądem retro, który będzie dobrze komponował się z wnętrzami urządzonymi w tym samym stylu. Jest to propozycja dla osób, które cenią nie tylko czyste, analogowe dźwięki, ale także wygląd odtwarzacza.

Można na nim posłuchać każdej płyty dzięki 3 prędkościom odtwarzania – 33, 45 i 78 obrotów/minutę. Jako jeden z niewielu modeli gramofonu, wyposażony jest w funkcję RIP. Pozwala ona na konwertowanie utworów z płyt na pliki MP3 bez użycia komputera.

Produkt ten, oprócz gramofonu, posiada również radio FM, odtwarzacz kaset i płyt CD. Jest to model automatyczny, więc nie potrzebujemy dodatkowej wiedzy, żeby włączyć na nim muzykę. Wystarczy naciśnięcie jednego guzika.

Sprzęt ma w sobie także funkcję autostop, dzięki czemu możemy w dowolnym momencie zatrzymać utwór. Użytkownicy cenią ten produkt za różnorodność funkcji i starodawny wygląd.

Hyundai RTCC 513 RiP Retro to gramofon kreowany na styl retro. Urządzenie może pracować w 2 prędkościach obrotowych. Korpus o wymiarach 22 cm x 51 cm x 35 cm waży niecałe 7,5 kg.

Zalety
Wyjście n1a słuchawki:

Dla osób, które chcą słuchać muzyki, nie przeszkadzając tym samym domownikom, doskonałym rozwiązaniem będzie podłączenie do gramofonu standardowych słuchawek z wejściem AUX.

Pilot:

Hyundai RTCC 513 RiP Retro może być obsługiwany nie tylko bezpośrednio na panelu sterowania, ale również zdalnie. Do zestawu dołączony jest bowiem pilot, za pomocą którego zmienisz stacje, przewiniesz muzykę i dostosujesz inne opcje odtwarzanego dźwięku.

Wady
Instrukcja:

Część użytkowników uważa, że instrukcja obsługi opisana jest bardzo chaotycznie, przez co korzystanie z niej jest dość trudne.

Zasięg radia:

Wbudowane radio ma dość słaby zasięg. Jeśli więc mieszkasz w miejscu oddalonym od nadajnika, możesz mieć trudności z namierzeniem swoich ulubionych stacji.

 

 

 

 

Jak podłączyć gramofon do wzmacniacza?

 

Jeśli przeczytałeś nasz ranking, z pewnością wiesz, jaki gramofon jest polecany przez miłośników muzyki. Być może zdecydowałeś się już na zakup konkretnego sprzętu i tylko czekasz, aby będziesz mógł z niego korzystać. Po rozpakowaniu urządzenia może się jednak pojawić problem z jego podłączeniem. Z tego też powodu postanowiliśmy przygotować dla Ciebie tekst, z którego dowiesz się, co trzeba zrobić, aby móc odtwarzać muzykę na gramofonie.

 

 

Gdzie umieścić gramofon?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, aby umieścić gramofon w odpowiednim miejscu. Trzeba wziąć pod uwagę, gdzie znajduje się wzmacniacz. Równie ważne jest, żeby mieć swobodny dostęp do urządzenia. Użytkownicy zalecają, aby postawić gramofon na idealnie płaskiej powierzchni. Najlepiej, żeby nie była to ta sama półka, na której znajduje się wzmacniacz, ponieważ w takiej sytuacji mogą pojawiać się drobne drgania i zakłócenia w trakcie odtwarzania ulubionych utworów. Musimy pamiętać o tym, że gramofon nie powinien znajdować się w miejscu, w którym gromadzi się dużo kurzu.

 

Jak podłączyć gramofon do wzmacniacza?

Wydawać by się mogło, że podłączenie gramofonu do wzmacniacza nie jest trudnym zadaniem i wystarczy zapoznać się z instrukcjami obsługi obydwu urządzeń. Praktyka pokazuje jednak coś innego. Wielu konsumentów szuka w Internecie informacji na temat podłączenia obu sprzętów, co stanowi dowód na to, że instalacja sprzętu okazuje się skomplikowana. Może to wynikać nie tylko z nieczytelnej instrukcji, ale także jej braku. Często zdarza się, że znajdujące się w naszym domu gramofony mają bardzo dużo lat i brakuje dokumentów, jakie zwykle otrzymuje się w trakcie zakupu.

Gramofon należy podłączyć do wejścia PHONO, które powinno znajdować się z tyłu naszego wzmacniacza. Jeśli nasz sprzęt nie ma tego typu złącza, konieczny okaże się zakup przedwzmacniacza. Jeśli nasz gramofon ma uziemienie, kabelek należy przykręcić do gniazda z oznaczeniem GND lub GROUND. Użytkownicy wskazują, że bardzo ważne jest, aby uziemienie stykało się z metalową częścią obudowy (w innym wypadku nie będzie dobrze spełniało swojej funkcji).

 

 

Gramofon – podłączanie do amplitunera

Nie masz wzmacniacza, a jedynie amplituner i zastanawiasz się, czy jest możliwość podłączenia do niego gramofonu? W niektórych przypadkach się to udaje i nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem koniecznych akcesoriów. Wszystko zależy od tego, jaki model sprzętu posiadamy. Powinniśmy sprawdzić, czy posiadany przez nas amplituner ma odpowiednie wejście. Zazwyczaj jest to złącze RCA. Jeśli urządzenie nie ma takiego wtyku, nie oznacza to od razu, że musimy inwestować w nowszy model. Wystarczy, jeśli kupimy przedwzmacniacz.

 

Samodzielnie grający gramofon

W sklepach muzycznych coraz częściej pojawiają się tzw. gramofony samogrające. Tego typu modele wyposażone są w przedwzmacniacz, który jest zintegrowany z płytą gramofonu. Oznacza to, że możemy rozpocząć użytkowanie sprzętu tuż po jego rozpakowaniu. Tego typu rozwiązanie ma jednak pewne wady. Przede wszystkim użytkownicy zwracają uwagę na to, że jakość odtwarzanego dźwięku nie jest tak dobra, jak w przypadku podłączenia gramofonu do dobrej jakości wzmacniacza. Minusem okazuje się także niemożność rozbudowania zestawu. Wynika z tego, że samodzielnie grający gramofon to rozwiązanie przede wszystkim dla średnio wymagających użytkowników.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status