Ranking 7 najlepszych głośników samochodowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 03.02.23

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Głośnik samochodowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wszyscy wiemy, jak zbawienną moc w czasie wielogodzinnych podróży samochodem może mieć muzyka. Są sytuacje, kiedy działa na nas pobudzająco, dlatego, aby zapewnić sobie wysokiej jakości dźwięki potrzeba odpowiednich głośników. Z pomocą przychodzi nam model Alpine SXE-1750S, który zapewnia optymalne brzmienia, pozbawione szumów i nieczystości. Użyte do produkcji wysokiej jakości materiały pozwalają na długoletnie użytkowanie. Warto wspomnieć również o głośnikach TS-G1710F marki Pioneer, które są chętnie wybierane przez konsumentów. Odznaczają się łatwym montażem, który w dużym stopniu ułatwiają dołączone przez producenta śrubki i maskownice, gwarantujące estetyczny wygląd. Sprzęt zapewnia odpowiedni bas, nawet przy bardzo niskich dźwiękach, co jest doceniane wśród kierowców lubiących mocną muzykę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zestaw zawiera cztery głośniki, ich maksymalna moc wynosi 280 W, dlatego zapewniają wyraźne i czyste dźwięki. Za sprawą użytych do produkcji wysokiej jakości materiałów, głośniki gwarantują długoletnie użytkowanie. Ich montaż oraz obsługa nie stanowią dużego problemu. Spora ilość otworów montażowych umożliwia ustawienie głośników pod różnymi kątami.

Wady

Prezentowane głośniki w zestawie nie mają potrzebnych maskownic. Generuje to dodatkowe koszty, ponieważ użytkownik musi je dokupić we własnym zakresie.

Podsumowanie

Dokonując zakupu głośników, możemy zapomnieć o problemie cichych i mało wyraźnych dźwięków w naszym samochodzie. W prezentowanym zestawie znajdziemy cztery głośniki z możliwością ustawienia ich pod paroma, możliwymi kątami.

Drugi wybór

Zalety

Pioneer TS-G170F to nowoczesna wersja głośników samochodowych przeznaczona do wydobycia czystych i optymalnych dźwięków. Sprzęt umożliwia odpowiedni bas nawet bardzo niskich tonów oraz bezproblemowy montaż w większości samochodów. Producent do zestawu dołącza dwie maskownice, które zapewniają estetyczny wygląd całości.

Wady

Dla części kierowców problem stanowi za duża średnica. Przed zakupem trzeba upewnić się, czy głośniki będą odpowiednie do naszego samochodu.

Podsumowanie

Głośniki samochodowe marki Pioneer zapewniają optymalne brzemienia za sprawą stożków IMPP. Odznaczają się maksymalną mocą wejściową wynoszącą 280 W oraz czułością o wartości 89 dB. Produkt waży 0,57 kg.

Rozważ też

Zalety

Dwudrożny głośnik, więc model ten odtwarza w dobrej jakości zarówno niskie, jak i wysokie tony. Duże pasmo przenoszenia od 60 Hz do 20 kHz, pozwalające na wierne odtworzenie dźwięków. Łatwy montaż w samochodzie, dzięki dołączonej, precyzyjnej instrukcji montażu. W komplecie klient otrzymuje 2 głośniki.

Wady

Do zestawu nie zostały dołączone maskownice i trzeba je dokupić oddzielnie. W przeciwnym wypadku elementy konstrukcji głośników będą widoczne od zewnątrz. Głośniki też słabo przenoszą niskie tony.

Podsumowanie

Model dwudrożny do montażu w samochodzie, zawierający instrukcje montażu i wszystkie niezbędne elementy do jego wykonania. Średnica wynosi 16,5 cm. Są to głośniki typu uniwersalnego dla osób, które chcą uzyskać przyzwoite brzmienie za niewielkie pieniądze.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki głośnik samochodowy kupić?

 

Jazda samochodem jest o wiele przyjemniejsza, jeśli może jej towarzyszyć muzyka. Często jednak cierpimy z powodu kiepskiej jakości sprzętu. Słabe głośniki powodują, że słuchane piosenki tracą na głębi, a niektóre elementy utworów nawet nie są słyszalne. Niestety znalezienie odpowiednich głośników to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które nie znają się na sprzętach audio.

Fakt, że producenci często przedstawiają nowości technologiczne oznacza, że by wiedzieć, jaki jest najlepszy głośnik samochodowy musimy być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi. Dlatego też postanowiliśmy omówić kilka najważniejszych cech tych urządzeń, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy zakupić nowe głośniki do naszego samochodu.

Przede wszystkim, jeśli w naszym aucie mamy przygotowane przez producenta miejsce na głośniki, powinniśmy dobrać odpowiedni rozmiar głośników. Nie tylko będziemy mogli sprzęt ukryć i tym samym zachować przestrzeń w samochodzie. Producenci pojazdów zazwyczaj zostawiają miejsce do poprowadzenia kabli. Tak więc po skończonej instalacji wszystko będzie wyglądać estetycznie.

Oczywiście, jeśli planujemy zainstalować system dźwiękowy, który będzie priorytetem w naszym samochodzie to możemy zdecydować się na opcje umieszczenia subwoofera w bagażniku oraz rozmieszczenia dodatkowych głośników przeznaczonych do odtwarzania wyższych tonów w miejscach, które nam najbardziej odpowiadają. Ignorując zalecenia producenta samochodu. Na jakie parametry również powinniśmy zwrócić uwagę?

 

Membrana

To, z jakiego materiału została wykonana membrana głośnika wpływa na jakość dźwięku, który będzie się z niego wydobywał. Obecnie na rynku produkowane są głośniki z membraną wykonaną z papieru, polipropylenu i aluminium. Membrany papierowe są najbardziej popularne. Zazwyczaj znajdziemy je w sprzęcie średniej klasy. Niestety nie przekazują one najlepiej niskich tonów.

Membrany zrobione z polipropylenu znajdziemy zazwyczaj w głośnikach lepszej klasy. Są one twardsze od tych papierowych, dlatego też lepiej przewodzą niskie dźwięki. Jednak wydobywający się z głośnika polipropylenowego dźwięk nie będzie aż tak ciepły, jak ten pochodzący z membrany papierowej. Głośniki z membraną wykonaną z polipropylenu są czułe na działania temperatury, są jednak odporne na działanie czynników zewnętrznych. Tymczasem te wykonane z papieru mogą ulec zniszczeniu pod wpływem światła. Natomiast aluminiowe membrany stosowane są głównie w głośnikach basowych.

 

Moc głośników

Moc głośników powinniśmy rozpatrywać w połączeniu z mocą wzmacniacza. Zasada jest taka, by urządzenie miało przynajmniej 1,5 razy większą moc niż wzmacniacz, lub radio, przez które będziemy słuchać muzyki.

Pamiętajmy jednak, że często podawana przez producentów moc szczytowa, nazywana inaczej muzyczną jest osiągana tylko przez chwilę w czasie grania muzyki, nie jest to stała wartość. Dlatego powinniśmy większą uwagę zwracać na parametr: moc znamionowa oznaczona również, jako RMS. Ta wartość powinna również być podana przez producentów. Jest ona bardziej miarodajna, gdyż utrzymywana jest przez głośnik podczas pracy na stałym poziomie.

 

Typ głośnika

Zastanawiając się nad zakupem głośnika samochodowego możemy rozpatrywać wybór pomiędzy jedno, dwu, trzy, oraz czterodrożnych modeli. Parametr ten określa ile membran zostało zainstalowanych w głośniku. Wiadomo, że im więcej ich jest w danym modelu, tym lepszy dźwięk uzyskamy.

W sprzęcie jednodrożnym całe pasmo jest puszczane przez jedną membranę, natomiast w głośnikach o wyższej drożności pasma są rozdzielane. Oznacza to, że w słuchanych piosenkach będziemy mogli usłyszeć więcej szczegółów, które w głośnikach o niskiej jakości byłyby niewykrywalne dla naszych uszu. Urządzenia dwudrożne mają osobne układy dla niskich i wysokich tonów, głośniki trzydrożne dodatkowo są wyposażone w układ średnich tonów, a czterodrożne w supertweeter, czyli układ nadający eteryczności muzyce dzięki odtwarzaniu ultra wysokich częstotliwości.

W sprzedaży możemy też spotkać głośniki koaksjalne, czyli szerokopasmowe współosiowe. Posiadają one duży głośnik emitujący niskie tony oraz dodatkowo wbudowane małe głośniczki do odtwarzania wysokich dźwięków.  

Pasmo przenoszenia

Pasmo przenoszenia to termin, który określa zakres częstotliwości przenoszony przez słuchawki, czy głośniki. Jest ono wyrażone w Hz. Gdy poznamy pasmo przenoszenia danego sprzętu to dowiemy się, jakie najwyższe i najniższe dźwięki to urządzenie odtworzy.

W teorii więc, im wyższe pasmo przenoszenia, tym lepszy model głośnika. Pamiętajmy jednak, że ucho ludzkie nie jest doskonałe. Przeciętny człowiek jest w stanie usłyszeć częstotliwość dźwięku w zakresie od 20 do 20 000 Hz. Bez problemu znajdziemy głośniki samochodowe w dobrych cenach, które oferują pasmo przenoszenia w zakresie od 40 – 60 Hz do 20 000 -22 000 Hz.

 

Podsumowanie

Po lekturze naszego poradnika powinniście już wiedzieć, jaki głośnik samochodowy wybrać. Po zakupie odpowiedniego sprzętu pamiętaj jednak, by zamontować to w taki sposób, by efekt dźwiękowy był jak najlepszy. Generalna zasada jest taka, by głośniki przeznaczone do odtwarzania niskich tonów umieszczać w niższych partiach auta, a do wysokich w wyższych. Warto też najpierw zainstalować sprzęt odtwarzający niskie dźwięki, po czym przetestować, gdzie najlepiej będzie umieścić głośniki wysokotonowe.

Urządzenia niskotonowe najczęściej montowane są w dolnej części drzwi, pod siedzeniem lub w bagażniku. Natomiast głośniki odtwarzające wysokie tony najczęściej spotkamy w pobliżu bocznych lusterek, czy na desce rozdzielczej. Pamiętajmy tylko, by nie instalować żadnego z głośników zbyt blisko własnych uszu i uszu Twoich pasażerów.

 

 

7 najlepszych głośników samochodowych. Opinie w 2023 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking głośników samochodowych. Dzięki niemu dowiesz się, które modele są warte uwagi ze względu na dobre parametry oraz atrakcyjną cenę.

 

1. Głośniki Samochodowe Alpine SXE-1750S

 

Borykasz się z problemem mało wyrazistych i cichych dźwięków podczas jazdy samochodem? Mamy na to sposób. Polecamy zakup zestawu czterech głośników marki Alpine. Ich maksymalna moc wynosi aż 280 W, co zapewnia głębokie i silne brzmienia w trakcie podróży. Głośniki wykonano z trwałych elementów, dlatego bez problemu posłużą Ci przez dłuższy okres czasu.

Prezentowany zestaw głośników samochodowych, których pasmo przenoszenia wynosi 60 Hz, sprawi, że wydobywające się z radia melodie będą czyste i wielowymiarowe. Głośniki mają standardową średnicę, wynoszącą 16,5 cm, dlatego ich montaż nie sprawia problemu. Ułatwiają go także liczne otwory, które zapewniają ustawienie pod wybranym kątem. Skuteczność prezentowanego sprzętu jest wysoka, ponieważ wynosi 92 dB., dlatego umożliwia głośne oraz wysokie brzmienia.   

Kierowcy, którzy dokonali zakupu prezentowanego zestawu głośników samochodowych, wyrażają o nim w większości pozytywne opinie. Ich zdaniem sprzęt zapewnia czyste oraz mocne brzmienia, a także bezproblemowy montaż, który nie zabiera dużo czasu. 

Głośniki samochodowe Alpine SXE-1750S mają średnicę wynoszącą 16,5 cm. Ich skuteczność wynosi 92 dB., a pasmo przenoszenia 60 Hz.

Zalety
Moc:

Zestaw głośników samochodowych odznacza się dużą mocą, wynoszącą aż 280 W. Zapewnia to czyste i wielowymiarowe brzmienia, które umilą niejedną podróż samochodem.

Skuteczność:

Prezentowany model ma tzw. wysoką skuteczność. Jej wartość to 92 dB., dlatego zachwyca wszystkich fanów głośnego słuchania muzyki.

Montaż:

Montaż sprzętu jest bezproblemowy. Przyczynia się do tego liczba otworów, która pozwala na umiejscowienie głośników pod kilkoma kątami.

Średnica:

Model ma uniwersalną średnicę, która wynosi 16 cm. Pozwala to na dopasowanie głośników do większości samochodów.

Użytkowanie:

Sprzęt wykonano z trwałego tworzywa i wysokiej jakości materiałów, co zapewnia długoletnie użytkowanie bez obaw o zniszczenia i urazy mechaniczne.

Wady
Maskownica:

Producent do zestawu nie dołączył potrzebnej maskownicy. Powoduje to, że użytkownik musi dokupić ją we własnym zakresie, co generuje dodatkowe koszty. Brak maskownic powoduje również mało estetyczny wygląd głośników.

 

 

 

 

2. Głośniki Samochodowe Pioneer TS-G1710F

 

Ranking prezentuje zestaw dwóch głośników samochodowych marki Pioneer wykonany z wykorzystaniem stożka kompozytowego IMPP. Montaż sprzętu w samochodzie zapewnia uzyskanie optymalnych dźwięków. Maksymalna moc wejściowa wynosi 280 W. Głośniki zapewniają bardzo dobry bas nawet wśród niskich tonów, co jest ważne w przypadku osób lubiących mocne brzmienia. 

Głośniki samochodowe marki Pioneer uwydatnią wszystkie dźwięki płynące z radia, co w znacznym stopniu umila długą podróż. Zestaw zawiera dwie maskownice oraz śrubki. Dodatkowe elementy, jakie zapewnia użytkownikom producent, przyczyniają się do łatwego montażu głośników w samochodzie oraz nie wymuszają na konsumentach dodatkowych kosztów. Sprzęt samochodowy można zainstalować na głębokości 49,7 mm, jego minimalna moc wejściowa wynosi 40 W, a średnica 17 cm. Do produkcji głośników użyto miedzianej cewki, co przyczynia się do długiego użytkowania.

Osoby, które dokonały zakupu prezentowanych głośników marki Pioneer, są zadowolone z podjętej decyzji i wyrażają o nich pozytywne komentarze, zachęcając w ten sposób innych do zakupu. Konsumenci doceniają estetyczny wygląd sprzętu oraz czyste dźwięki, jakie zapewnia w trakcie podróży.

Głośniki samochodowe Pioneer TS-G1710F zapewniają naturalne brzmienia. Ich nominalna moc wejściowa wynosi 40 W, a maksymalna 280 W. Szerokość sprzętu to 17 cm.

Zalety
Bas:

Głośniki samochodowe marki Pioneer bardzo dobrze podkreślają bas, nawet w przypadku najniższych tonów. Jest to szczególnie doceniane wśród kierowców, którzy w trakcie podróży lubią słuchać mocnych brzmień.

Dodatkowe akcesoria:

Producent do zestawu dołączył dodatkowe akcesoria, takie jak maskownice oraz śrubki, co w znacznym stopniu ułatwia montaż i nie generuje dodatkowych kosztów.

Wygląd:

Głośniki w sprzedaży dostępne są w kolorze czarnym, mają klasyczny i elegancki wygląd, dlatego bardzo dobrze prezentują się w każdym samochodzie, niezależnie od koloru tapicerki.

Moc:

Prezentowany zestaw ma maksymalną moc wejściową wynoszącą 280 W, co sprawia, że płynące z radia dźwięki są czyste i naturalne.

Wady
Średnica:

Średnica głośników okazuje się za duża. Powoduje to niekiedy problem z montażem, dlatego przed zakupem lepiej upewnić się, czy zestaw będzie odpowiedni do naszego auta.

 

 

 

 

3. Głośniki samochodowe Alpine SXE-1725S

 

3.Alpine SXE-1725STen zestaw głośników Alpine jest dwudrożny, co oznacza, że w ich brzmieniu bardzo dobrze oddzielają się wysokie oraz niskie tony. Moc wyjściowa sięgająca w najlepszych momentach 220 W stawia komplet na pozycji jednego z najpotężniejszych w naszym zestawieniu. Średnica 16,5 cm należy do standardowych, dlatego głośniki doskonale dopasują się do fabrycznych otworów wielu samochodów.

Standardowe pasmo przenoszenia (60 Hz – 20 kHz) pozwala na dość wierne odtworzenie utworów muzycznych. Według opinii zadowolonych Klientów, podczas pracy głośników nie powstają żadne zniekształcenia, a ich brzmienie znacznie przewyższa dotychczas zainstalowany w samochodzie sprzęt grający.

Tak zwana skuteczność głośników jest w tym przypadku wysoka: ma wartość 92 dB. Ucieszy to wszystkich fanów głośnego słuchania muzyki. Do produktu dołączono oczywiście instrukcję montażu – będzie on przydatna szczególnie dla osób, które chcą zainstalować sprzęt w swoim aucie własnoręcznie. Nie będzie to trudne, z uwagi na okrągły kształt. Jeśli planujesz zakup o wartości do 200 zł, jest to jedna z najlepszych propozycji.

Alpine SXE-1725S to głośniki typu uniwersalnego. Model ten ładnie się prezentuje. Niektórzy twierdzą, że nawet bez maskownic pięknie w aucie wygląda.

Zalety
Głośnik dwudrożny:

Głośnik ten jest dwudrożny. Znajdziemy więc w jego wnętrzu układ nisko i wysokotonowy. Będzie on więc w stanie odtworzyć muzykę o szerokim zakresie brzmienia.

Jakość dźwięku:

Dużo użytkowników chwali ten model za dobrą jakość dźwięku.

Łatwy montaż:

Dzięki swoim małym wymiarom model ten jest bardzo łatwy w montażu. Będziemy mogli go dopasować do fabrycznie przystosowanego miejsca na instalację sprzętu.

Wysoka moc wyjściowa i znamionowa:

Głośnik charakteryzuje się wysoką mocą wyjściową wynoszącą 220 W. Natomiast moc znamionowa tego modelu to 40 W.

Wady
Brak maskownic w zestawie:

Niestety producent nie pomyślał o dodaniu do głośników maskownic. Oznacza to, że użytkownik musi je dokupić i dodatkowo zapłacić za nie.

 

 

 

 

4. Głośnik samochodowy Hertz DSK 165.3

 

Produkt firmy Hertz ma najszerszą średnicę pośród prezentowanych przez nas w tym zestawieniu głośników do samochodu – 165 mm. Jest to rozmiar, który pozwala maksymalnie wypełnić standardowe miejsca na głośnik w przednich drzwiach, typowe dla większości aut.

Zatem to doskonała propozycja, ponieważ nie wymaga dużej ingerencji w fabryczną budowę samochodu. Do sprzętu oczywiście dołączono kable montażowe, dlatego można bez dodatkowego wkładu szybko podłączyć głośniki do swojego radia. Zestaw wyposażony jest w tweeter, czyli głośnik wysokotonowy, dzięki czemu wysokie tony zabrzmią w wyraźnym oddzieleniu od średnich oraz niskich.

Dzięki mocy wyjściowej o wysokości 160 W sprzęt doskonale pasuje do małych oraz średnich pojazdów. Pasmo przenoszenia 50 Hz – 21 kHz pozwala na odtworzenie większości dźwięków słyszalnych dla ludzkiego ucha. Według wielu opinii Klientów, głośniki Hertza to najlepsze głośniki w swojej kategorii cenowej.

Kupujący cenią sobie również niewymagający montaż tego zestawu car audio. Głośniki bardzo często przewyższają swoim brzmieniem możliwości fabrycznie zainstalowanego w autach sprzętu.

Hertz DSK 165.3 to najlepszy głośnik samochodowy w 2023 roku. Ten dwudrożny głośnik z tweeterem ma średnicę 16,5 cm i maksymalną moc wyjściową 160 W. Charakteryzuje się on również łatwym montażem.

Zalety
Wbudowany tweeter:

Dzięki wbudowanemu tweeterowi, czyli głośnikowi wysokotonowemu model ten odtwarza wysokie dźwięki w bardzo dobrej jakości. Słuchacz z łatwością będzie mógł odróżnić wysokie brzmienia od tonów średnich i niskich.

Idealnie dopasowane do samochodu:

Ze względu na swoją średnicę, 165 mm, model ten idealnie wpasuje się w miejsce fabrycznie przeznaczone do montowania głośników w przednich drzwiach samochodu. Nie musimy się więc martwić, że nie znajdziemy na urządzenie miejsca w naszym aucie.

Głośnik dwudrożny:

Jest to rodzaj głośnika dwudrożnego. Oznacza to, że posiada on osobny układ dla niskich i wysokich tonów. Dlatego też, jakość odtwarzanego dźwięku będzie wysoka i powinna zadowolić większość odbiorców.

Wysokiej jakości głośnik wysokotonowy:

Wbudowany głośnik wysokotonowy DT 24,3 z neodymowym magnesem oddaje każdy szczegół słuchanej muzyki. Tak dobra jakość brzmienia w głośnikach saochodowych jest rzadko spotykana.

Łatwa instalacja:

Ponieważ średnica wynosi 16,5 cm a głębokość tylko 64 mm urządzenie łatwo zainstalować w samochodzie.

Wady
Wysoka cena:

Niestety koszt zakupu wynosi, w zależności od sklepu 250 – 300 zł. Za tę cenę otrzymamy dwa głośniki. Niemniej jednak na rynku są dostępne tańsze modele.

 

 

 

 

5. Głośniki basowe 165mm Focal R-165S2 woofery 16.5cm

 

Model Focal R-165S2 nadaje się do montażu w większości samochodów, może z powodzeniem zastąpić zamontowany fabrycznie sprzęt nagłaśniający. W zestawie otrzymujemy dwa głośniki i dwie maskownice. Pasmo przenoszenia produktu mieści się w zakresie od 60 Hz do 20 000 Hz, a jego średnica wynosi 16,5 cm.

Głośniki świetnie podkreślają niskie, jak i wysokie tony. Sprzęt ten jest łatwy w montaż (również dlatego, że do kompletu dołączono wszystkie, niezbędne akcesoria). Produkt wyposażono w cewkę o wymiarach: wysokość – 1,1 cm i średnica – 2,5 cm. Moc nominalna opisywanego modelu to 60 W, a maksymalna – 120 W.

Z opinii opublikowanych w Internecie wynika, że sprzęt nagłaśniający Focal R-165S2 sprawia, że słuchanie muzyki w samochodzie staje się przyjemnością. Produkt elegancko wygląda po zamontowaniu w drzwiach, a do tego działa niezawodnie. To bardzo dobrej jakości głośniki o czułości 91 dB, których impedancja wynosi 4 Ohmy. Ponieważ jest to model dwudrożny, ma dwie membrany oraz osobny układ nisko- i wysokotonowy.

Głośniki Focal R-165S2 to model dwudrożny komponentowy z pasmem przenoszenia w zakresie od 60 Hz do 20 000 Hz. Impedancja produktu to 4 Ohmy, a czułość – 90 dB. Średnica sprzętu wynosi 16,5 cm.

Zalety
Uniwersalność:

Ze względu na wymiary głośników możemy zamontować je w wielu autach różnych marek.

Dobrze podkreślony bas:

Sprzęt świetnie podkreśla niskie tony, co z pewnością spodoba się osobom lubiącym muzykę rockową, drum and bass lub house.

Łatwy montaż:

Według wielu konsumentów samodzielny montaż głośników jest łatwy, ponieważ potrzebne do tego akcesoria zostały dołączone do zestawu. Poza tym przeważnie nie jest konieczne poszerzanie fabrycznych otworów w drzwiach.

Elegancki design:

Produkt jest dostępny w czarnym kolorze i świetnie się prezentuje, dlatego idealnie pasuje nawet do bardzo eleganckich aut.

Duża moc:

Nominalna moc głośników to 60 W, więc sprzęt gwarantuje doskonałej jakości dźwięk.

Wady
Konieczność wygłuszenia drzwi:

Czasami, by zwiększyć komfort słuchania muzyki w samochodzie konieczne jest wygłuszenie drzwi. Nie każdy z nas samodzielnie sobie z tym poradzi.

 

 

 

 

6. Jbl Stage 600C Głośniki 2 Drożne 150W

 

Produkt JBL Stage 600C ma moc szczytową 150 W. To okrągłe głośniki o średnicy 16,5 cm, dlatego pasują do większości samochodów znanych marek. Z tego względu nie powinniśmy mieć problemów z zamontowaniem sprzętu w swoim aucie bez pomocy fachowca. Impedancja prezentowanego modelu to 4 Ohmy, a jego pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 50 Hz do 20 000 Hz.

Sprzęt marki JBL wyróżnia się wykorzystaniem formowanej wtryskowo membrany stożkowej woofera wykonanej z polipropylenu. Tego typu rozwiązanie sprawia, że produkt jest wyjątkowo czuły. Do zestawu dołączono akcesoria w postaci obręczy montażowych, wkrętów montażowych, kabli audio oraz dwóch maskownic. Głośniki są solidne, ponieważ wykonano je z dobrych gatunkowo komponentów.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup opisanego produktu są zadowoleni z dokonanego wyboru. Wszystko przez to, że sprzęt jest bardzo łatwy w montażu, a do tego ma dużą moc. Ponadto głośniki gwarantują niski poziom zakłóceń oraz niezauważalne przejście pomiędzy średnimi i wysokimi częstotliwościami.

Dwudrożne głośniki JBL Stage 600C mają średnicę 16,5 cm. To sprzęt o mocy maksymalnej 150 W i impedancji wynoszącej 4 Ohmy. Częstotliwość produktu obejmuje zakres od 50 Hz do 20 000 Hz.

Zalety
Okrągły kształt:

Z uwagi na to, że głośniki są okrągłe, a ich średnica wynosi 16,5 cm doskonale pasują do wielu aut. Sprzęt możemy zamontować sami, ponieważ najczęściej nie trzeba powiększać fabrycznych otworów montażowych w drzwiach.

Akcesoria montażowe w komplecie:

Zestaw obejmuje nie tylko głośniki, ale i maskownice oraz niezbędne do montażu akcesoria (wkręty, obręcze i kabel audio). Nie musimy osobno kupować potrzebnych elementów.

Niski poziom zakłóceń:

Model zapewnia niski poziom zakłóceń, na co wpływa przede wszystkim zbalansowany tweeter wyposażony w kopułkę z Mylaru. Nic nie powinno więc nam przeszkadzać podczas słuchania muzyki.

Wady
Zbyt prosty design:

Według niektórych użytkowników design głośników jest zbyt prosty, w efekcie czego sprzęt nie wygląda po montażu tak elegancko, jak powinien.

 

 

 

 

7. Głośniki samochodowe Kenwood KFC-E 1065

 

4.Kenwood KFC-E 1065Proponowany przez firmę Kenwood komplet KFC-E 1065 to kolejny zestaw dwurożny z tweeterem, czyli oddzielnym komponentem wysokotonowym. To dobre głośniki samochodowe, jednak znacznie mniejsze gabarytowo niż nasze wcześniejsze propozycje. Stąd ich atrakcyjna cena (poniżej stu złotych).

Właśnie dzięki małej średnicy (10 cm) będą odpowiednie dla posiadaczy małych, miejskich aut, którzy poszukują łagodnego brzmienia car audio. Głośniki wyposażono w pełen zestaw instalacyjny (wkręty, przewody głośnikowe, maskownice), co z pewnością ucieszy majsterkowiczów, chcących samodzielnie zainstalować sprzęt w samochodzie.

Jeśli chodzi o parametry urządzenia, uwagę zwraca szerokie pasmo przenoszenia: 45 Hz – 22 kHz. Górna granica obejmuje nawet wartości wyższe niż słyszalne dla ludzkiego ucha. Dzięki temu możesz być pewien, że w pełni docenisz brzmienie każdego utworu muzycznego.

Mały rozmiar głośników sprawia, że dobrze sprawdzają się jako zainstalowane z przodu, w duecie z większymi zamontowanymi z tyłu auta. Jako, że Kenwood zawsze dostarcza sprzęt grający o wysokiej jakości wykonania, możemy z czystym sumieniem polecić zakup tego produktu.

Kenwood KFC-E 1065 to dwudrożny głośnik z tweeterem. Model ten jest sprzedawany w komplecie z maskownicami, przewodami i wkrętami montażowymi. W zestawie znajdują się dwa głośniki.

Zalety
Wbudowany tweeter:

Tweeter wbudowany w tym modelu pozwala na odtwarzanie wysokich i niskich dźwięków. Otrzymamy w szczególności dobre brzmienie wysokich tonów.

Bogate wyposażenie:

Kupując ten model w zestawie otrzymamy dwa głośniki oraz maskownice do nich. W wyposażeniu są również przewody głośnikowe i wkręty montażowe. Oczywiście z komplecie znajdziemy także instrukcję montażu i kartę gwarancyjną.

Wady
Mała średnica:

Model ten jest okrągłego kształtu, a jego średnica wynosi tylko 10 cm. Oznacza to, że dźwięk będzie uboższy w porównaniu z modelami o większej średnicy.

Małe pasmo przenoszenia:

Kenwood KFC-E 1065 oferuje pasmo przenoszenia w zakresie od 45 Hz do 22 kHz. Nie otrzymamy więc pełnego brzmienia wykorzystując te głośniki.

 

 

 

 

Jak podłączyć głośniki do samochodu?

 

Słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem nie jest możliwe, jeśli w aucie nie ma głośników. Choć w większości pojazdów znajdziemy fabrycznie zamontowany system nagłośnienia, wielu kierowców narzeka, że nie zapewnia on dobrej jakości dźwięków. Jeżeli kupiłeś głośniki, ale masz problem z ich montażem, nasze wskazówki na pewno Ci pomogą.

Od czego zacząć wymianę fabrycznie zamontowanych głośników?

Standardowo systemy nagłaśniające w autach rozmieszczone są w drzwiach – zarówno z przodu, jak i z tyłu. Przed wymianą na model o lepszych parametrach musimy dowiedzieć się, w jaki sposób należy zdemontować tapicerkę. W kilkunastoletnich samochodach na drzwiach można zauważyć połączenia śrubowe, niekiedy ukryte za specjalnymi zaślepkami. Musimy więc wykręcić wszystkie śruby, uważając jednocześnie, aby żadnej z nich nie zgubić i nie uszkodzić. W nowszych autach zdejmowanie tapicerki jest mniej kłopotliwe, ponieważ do jej mocowania wykorzystuje się jedynie zaczepy otwierane bez użycia narzędzi. Odsłonięte głośniki musimy wykręcić, a następnie wyjąć wtyczkę wraz z całym okablowaniem.

 

Montaż zwrotnicy

Kiedy udało nam się zdemontować stare głośniki, czeka nas instalacja zwrotnicy, czyli zestawu filtrów odpowiadającego za podział sygnału na węższe pasma (w celu umożliwienia dotarcia do wszystkich części systemu nagłaśniającego). Jak to zrobić? Najlepszym wyjściem jest wywiercenie otworów w poszyciu drzwi – w ten sposób z łatwością przykręcimy zwrotnicę. Fabryczne połączenia głośników zazwyczaj mają dwie końcówki. Należy je odciąć, usunąć niewielki fragment izolacji i przykręcić kable, pamiętając o polaryzacji. Aby mieć pewność, że przewody nie odłączą się przypadkowo (co zdarza się głównie w przypadku woofera), można je przylutować. Niekiedy okazuje się, że wymiana głośników wymaga zastosowania dystansów – elementów ułatwiających idealne dopasowanie do drzwi. Produkty te znajdziemy w większości sklepów z częściami samochodowymi, a ich cena często wynosi mniej niż 100 zł.

 

Podłączenie głośnika wysokotonowego

Do podkreślenia wysokich dźwięków potrzebny jest głośnik wysokotonowy. Jego montaż nie powinien nam sprawić zbyt wielu problemów, zwłaszcza jeśli auto ma przygotowane fabrycznie miejsce. Wbrew powszechnej opinii, posiadacze starszych samochodów nie muszą wywiercać dodatkowych otworów w kabinie, ponieważ mogą zamontować wysokotonowy sprzęt nagłaśniający na podszybiu w kabinie. W tym celu należy przeciągnąć kabel głośnika do drzwi tam, gdzie poprowadzone zostały wiązki elektryczne (konieczne jest więc zdjęcie tapicerki). Po upewnieniu się, że wszystko działa tak, jak powinno, a jakość dźwięku jest zadowalająca, możemy ponownie zamontować boczki na drzwiach.

Na co trzeba uważać, montując głośniki?

Z podłączeniem nowych głośników w aucie nie powinniśmy się spieszyć. Z tego względu najlepiej jest zrobić to w dzień wolny od pracy, gdy nigdzie nam się nie spieszy. Bardzo ważne jest, aby wszystkie śruby odkręcać dokładnie i powoli, z zaczepami także należy obchodzić się ostrożnie. Unikniemy w ten sposób uszkodzenia elementów mocujących boczki na drzwiach. Jeżeli konieczne jest wywiercenie otworów do montażu zwrotnicy, użyjmy w tym celu odpowiedniego sprzętu. Szczególną ostrożność powinny zachować właściciele aut z ręcznym mechanizmem odkręcania szyb, ponieważ podczas demontażu głośników może łatwo dojść do uszkodzenia haczyków trzymających korbkę.

Niewłaściwie zamontowane głośniki w aucie nie będą działać, dlatego dopilnujmy, czy wszystkie przewody zostały podłączone tak, jak powinny. Zgodnie z zasadą polaryzacji, plus na wyjściu radia musimy połączyć z plusem na systemie nagłośnienia, a minus z minusem. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wszystkie wątpliwości, jakie głośniki samochodowe są polecane i jak należy je zainstalować w aucie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Pioneer TS-G1331i

 

Komplet Pioneera, składający się z dwóch głośników, należy do zestawów trójdrożnych – to stawia go w kategorii najlepszych głośników samochodowych.

Maksymalna moc wyjściowa, wynosząca aż 230 watów, pozwoli na osiągniecie lepszego brzmienia od fabrycznych zestawów większości samochodów. Sprzęt należy do typu uniwersalnego, dlatego będzie można łatwo go podłączyć w każdym aucie. Co istotne, do zestawu dołączone zostały maskownice, które pozwolą na ukrycie elementów konstrukcji. W ten sposób łatwo uzyskasz estetyczny wygląd tego rozwiązania custom w Twoim aucie.

W komplecie znajdą Państwo także kable oraz wkręty montażowe, które ułatwią samodzielne lub zlecone zainstalowanie set-upu. Z uwagi na to, że są dość tanie, głośniki będą bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą małym kosztem podnieść jakość brzmienia swojego car audio.

To zatem odpowiedź na pytanie, jakie głośniki do samochodu kupić, jeśli dysponuje się skromnymi funduszami. Pioneer to renomowany, legendarny i znany od lat producent sprzętu audio, co słusznie wzbudza zaufanie Klientów do tego produktu.

Jeśli szukasz dobrego głośnika samochodowego do 200 zł to powinieneś przyjrzeć się modelowi Pioneer TS-G1331i. Urządzenie to jest w sprzedaży już za niecałe 100 zł. Jest to cena za dwie sztuki.

Zalety
Moc wyjściowa:

Model ten oferuje bardzo dużą moc wyjściową wynoszącą aż 230 W. Dlatego brzmienie wydobywające się z tego głośnika będą powodować drganie całego samochodu. Osobom, które lubią słuchać głośno muzyki sprzęt ten na pewno przypadnie do gustu.

Moc znamionowa:

Pioneer TS-G1331i oferuje moc znamionową, która wynosi 35 W. Pozwala ona na odtwarzanie muzyki najwyższej jakości.

Rodzaj szerokopasmowy:

Jest to głośnik szerokopasmowy. Oznacza to, że model ten ma wbudowane dwie membrany. Jedna z nich, większa, odpowiada za przekazywanie dźwięków niskotonowych. Natomiast ta mniejsza jest odpowiedzialna za wysokie brzmienia. Dlatego też użytkownik może cieszyć się całym spectrum tonów, przy kompaktowych rozmiarach głośnika, który zmieści się w każdym samochodzie.

Łatwość instalacji:

Dzięki małym rozmiarom, wynoszącym 25 x 14 x 9 cm, urządzenie bez problemu zamontujemy w każdym aucie.

Wady
Mało satysfakcjonujące brzmienie:

Niektórzy użytkownicy donoszą, że głośnik ten słabe basy. Osoby lubiące mocniejsze brzmienia muszą się posiłkować wzmocnieniem basu.

 

 

Magnat Edition 693

 

Osobom, które od sprzętu grającego wymagają wysokiej mocy wyjściowej, możemy polecić ten zestaw dwóch głośników samochodowych trójrożnych firmy Magnat. 260 W powinno zapewnić przyjemne doznania muzyczne kierowcy oraz pasażerom auta.

Komplet posiada oddzielne komponenty wysoko-, średnio- oraz niskotonowe, dzięki czemu zapewnia możliwie najbardziej przejrzyste i wyraźne brzmienie muzyki. Nietypowy, eliptyczny kształt sprawia, że sprzęt wymaga specjalnego montażu. Warto zatem sprawdzić, czy wymiary 15 x 23 cm pasują do otworów w drzwiach naszego samochodu.

Jednak generalnie jest to dobra informacja dla Klienta na temat produktu: eliptyczny format oznacza bowiem większą powierzchnię membrany niż miałoby to miejsce w przypadku okrągłego głośnika. A większa powierzchnia to większa dynamika.

Natomiast pasmo przenoszenia sprzętu charakteryzuje się niską wartością swojej dolnej granicy, co w praktyce oznacza wierniejsze odtwarzanie dźwięków. Między innymi dlatego klienci chwalą sobie bardzo czyste brzmienie głośników. Produkt może zostać zamontowany nie tylko w drzwiach auta, ale też w innych miejscach, na przykład na tylnej półce.

Głośnik Magnat Edition 693 charakteryzuje się wysoką mocą szczytową wynoszącą 260 W. Natomiast moc ciągła tego modelu wynosi 65 W.

Zalety
Jest to model trójdrożny:

Głośniki trójdrożne charakteryzują się tym, że posiadają układy nisko, średnio i wysokotonowe. Dlatego słuchając muzyki poprzez tego typu sprzęt będziemy w stanie wyłapać szczegóły, które w innych modelach nie byłyby słyszalne.

Duża powierzchnia membrany:

Głośniki o eliptycznym kształcie zazwyczaj oferują większą powierzchnię membrany. A to z kolei przekłada się na większą dynamikę dźwięku. Niestety taki kształt głośnika ma również swoje wady.

Wady
Owalny kształt:

Kształt tego głośnika powoduje, że jest on trudny w instalacji. Fabrycznie przygotowane otwory na sprzęt w samochodach są zazwyczaj okrągłego kształtu. Powoduje to, że musimy znaleźć inne miejsce w aucie do montażu.

Duże rozmiary:

Nie zawsze większe, znaczy lepsze. Tak jest w przypadku głośników samochodowych. Przestrzeń w aucie jest limitowana, a jeśli model nie zmieści się w przygotowanych przez producenta samochodu miejscu, musimy znaleźć inną lokalizację. Niestety nie mamy wielu opcji instalacji. Rozmiar Magnat Edition 693 wnosi 152.4 mm x 228.6 mm.

 

 

Jakie głośniki samochodowe 165 mm wybrać?

 

Jeżeli lubisz słuchać muzyki w czasie podróżowania autem, powinieneś pomyśleć o zakupie dobrych głośników, np. takich o średnicy 165 mm, które bez trudu zmieszczą się w fabrycznych otworach w drzwiach. Podpowiedzi o tym, jak wybrać idealny model umieściliśmy w tym poradniku. Przekonaj się, które z dostępnych w sklepach głośników są dla Ciebie odpowiednie.

Sprzęty nagłaśniające do auta dzielone są na dwie grupy – dwustożkowe oraz koaksjalne. Jeżeli jednak zależy nam na komfortowym słuchaniu muzyki w samochodzie, lepiej nie kupować urządzenia dwustożkowego, ponieważ może się okazać, że nie spełnia naszych oczekiwań. Uważa się, że najlepsze głośniki samochodowe 165 mm to modele koaksjalne, inaczej szerokopasmowe, a więc są ustawione współosiowo i pracują w paśmie niskich, jak też wysokich częstotliwości.

Robiąc zakupy koniecznie powinniśmy sprawdzić materiał wykonania membrany. Może to być polipropylen, aluminium lub celuloza (obecnie to najpopularniejsze rozwiązanie, choć niektóre osoby twierdzą, że celulozowa membrana niezbyt dobrze przewodzi niskie tony). Od rodzaju materiału zależy jakość słyszanych dźwięków, ich barwa i ciepło. Aluminium jest stosowane głównie w głośnikach basowych. Polipropylen wykazuje odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, choć jednocześnie może na niego wpłynąć negatywnie zbyt wysoka lub za niska temperatura. Membrany z celulozy możemy znaleźć zarówno w tanich, jak i drogich sprzętach nagłaśniających, ponieważ dobrze tłumią drgania i są trwałe.

Istotny wpływ na wybór głośników powinna mieć ponadto ich moc – musi być przynajmniej 1,5 raza większa niż wzmacniacza wykorzystywanego do słuchania muzyki. Przeważnie producenci podają moc szczytową, która często wynosi 150 W lub więcej, ale warto jednak sprawdzić też tę znamionową (oznaczoną symbolem RMS). Jest ona utrzymywana na stałym poziomie w sposób ciągły i to na jej podstawie powinniśmy podejmować decyzję o zakupie produktu (zwykle wynosi od 50 W do 70 W).

Najlepsze głośniki samochodowe 165 mm w 2023 roku mają szerokie pasmo przenoszenia, a więc mogą odtwarzać zarówno niskie, jak i wysokie tony. Przeciętnie jest to zakres od 60 Hz (czasami nawet 30 Hz) do 20 000 Hz. Najniższa częstotliwość, jaką mogą usłyszeć nasze uszy, to ok. 20 Hz, a najwyższa – 20 000 Hz, niemniej jednak najlepiej słyszymy w zakresie od 2000 Hz do 5000 Hz. Z tego powodu pasma przenoszenia nie powinno się traktować jako najważniejszego parametru sprzętu nagłaśniającego do auta.

 

Głośniki samochodowe 165 mm – Ranking

 

Alpine SPG-17CS 

 

Głośniki Alpine SPG-17CS pasują do większości samochodów, można zamontować je z wykorzystaniem fabrycznego okablowania. Moc znamionowa produktu to 70 W, a maksymalna – 280 W. Prezentowany model wyposażono w polipropylenową, formowaną wtryskowo membranę. W zestawie otrzymujemy potrzebne do montażu akcesoria, dwie zwrotnice i dwa tweetery.

Sprzęt nagłaśniający należy zamontować w otworach znajdujących się w przednich drzwiach auta. Głębokość montażowa modelu to 6,1 cm. Pasmo przenoszenia głośników mieści się w zakresie od 68 Hz do 20 000 Hz, a ich impedancja to 4 Ohmy.

Za sprawą produktu wielogodzinne podróże autem stają się przyjemniejsze. Konsumenci uważają, że produkt doskonale podkreśla nie tylko wysokie, ale też niskie tony. Poza tym sprzęt nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne i z pewnością długo będzie nam służyć. W komplecie jest nie jeden, ale dwa głośniki, wysokotonowy oraz średnio-niskotonowy.

 

 

Mac Audio Mac Mobil Street 16.2F 

 

Model Mac Audio Mac Mobil Street 16.2F to głośniki o mocy znamionowej 50 W (szczytowa wynosi 200 W). Sprzęt ma wielowarstwową membranę z celulozy i stabilny, stalowy kosz z wentylacją cewki. Tego typu rozwiązanie sprawia, że w czasie słuchania muzyki możemy maksymalnie wykorzystać moc produktu.

Głośniki można idealnie dopasować do fabrycznego otworu w drzwiach auta, a to gwarantuje zrównoważone średnie i niskie tony, a do tego umożliwia zachowanie czystości wysokich tonów. Pasmo przenoszenia sprzętu obejmuje zakres od 38 Hz do 21 000 Hz. Impedancja modelu to 4 Ohmy, a czułość – 90 dB.

Z opinii konsumentów wynika, że to głośniki samochodowe 165 mm w dobrej cenie, które można bez przeszkód zamontować w większości aut, niezależnie od marki (np. w Alfa Romeo, BMW czy Mercedesie). Sprzęt ma korektor akustyczny Mac Audio, a to gwarantuje świetne brzmienie.

 

 

Focal PC 165 

 

Dwudrożne głośniki koaksjalne Focal PC 165 mają moc nominalną wynoszącą 60 W (moc maksymalna to 120 W). W zestawie znajdziemy dwie maskownice, za sprawą których zamontowany w drzwiach sprzęt nagłaśniający nie będzie negatywnie wpływał na estetykę wnętrza pojazdu. Pasmo przenoszenia modelu mieści się w zakresie od 60 Hz do 20 000 Hz.

Produkt jest wyjątkowo prosty w montażu, dlatego z tą czynnością powinniśmy poradzić sobie samodzielnie. Głośniki zapewniają dynamiczne brzmienie, z idealnie podkreślonymi, niskimi i wysokimi tonami. To model odpowiedni dla osób, które każdego dnia spędzają w samochodzie wiele godzin i lubią umilać sobie czas słuchaniem ulubionej muzyki.

Konsumenci twierdzą, że produkt jest solidny i ma wytrzymałą, odporną na uszkodzenia membranę. Ochronne maskownice nie wpływają negatywnie na jakość dźwięków, a dodatkowo chronią sprzęt przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

8 KOMENTARZ

Lech Odrobny

September 12, 2019 at 8:45 am

Moje pytanie dotyczy głośnika HERTZ, Na zdjęciu DCX a opis dotyczy DSK, niestety duża różnica,która potencjalntch nabywców wprowadza w duży błąd.To niestety brak podstawowej wiedzy o głośnikach.Po co się brać za coś o czym nie ma się poęcia i wiedzy.Po przeczytaniu tego artykułu gdybym udał się do jakiegokolwiek sklepu to nieźle bym narozrabiał przed sprzedawcą. Myśle że to młody,początkujący redaktor pisał .Tak niestety jest w prawie wszystkich artyklach czy to motoryzacyjnych,budowlanych,itp.Niestety w Polsce wszyscy na wszystkim się znają ( to taka moja opinia ).

Odpowiadać
Zespół NR

September 18, 2019 at 6:57 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Rzeczywiście zdjęcie nie odpowiada produktowi, postaramy się to naprawić w najbliższym czasie. Postaramy się również popracować nad samym tekstem, jeśli wskaże Pan części wymagające poprawy.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Odpowiadać
ŁukaszW

December 3, 2018 at 10:44 am

Warto wspomnieć też o głośnikach polskiej marki STX, które jakościowo nie odbiegają od wielkich marek a można je kupić za niedużą cenę 😉 u mnie dobrze grają od roku gdy je kupiłem.

Odpowiadać
Zespół NR

December 4, 2018 at 6:05 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Odpowiadać
marphy

February 14, 2018 at 1:30 pm

Kto to pisał????”Pasmo przenoszenia: Niestety głośnik ten oferuje bardzo wąskie pasmo przenoszenia, które wynosi od 33 Hz do 24 kHz.”, przecież my słyszymy w zakresie 20 Hz do 20 kHz. Czyli co? Szersze pasmo to “Model ten oferuje bardzo szerokie pasmo przenoszenia. Możemy więc słuchać muzykę w paśmie od 60 Hz do 20 kHz.”
To jakiś bezsens, albo autor źle coś zinterpretował.

Odpowiadać
Zespół NR

February 20, 2018 at 7:02 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. To prawda. Człowiek jest w stanie usłyszeć dźwięki w zakresie od 20 do 20 000 Hz. Niemniej jednak badania wykazują, że składowe dźwięków z poza zakresu słyszalności człowieka są odbierane przez ucho i wpływają na percepcję dźwięków. Ponadto opisywane głośniki mają pasmo przenoszenia podane przez autora tekstu (według informacji producenta Pioneer TS-G1331i ma pasmo przenoszenia w zakresie 33 – 24,000 Hz, a Alpine SXE-1725S – 60 Hz – 20 kHz). Nie ulega też wątpliwości, że model Alpine oferuje większy zakres od Pioneer.

Pozdrawiamy,

Zespół NajlepszeRankingi.pl

Odpowiadać
nickt

May 27, 2018 at 9:12 pm

Jak alpine oferuje szerszy zakres?!!! Czytam i niedowierzam skąd Was wytrzasnęli?! Poprzednik wytknął Wam ewidentny błąd lub nieznajomość tematu, a Wy z uporem maniaka pogrążacie się dalej w swym ignoranctwie. 60-20000 jest węższym zakresem, niż 33-24000 i zachodzę w głowę jak można pisać takie bzdury?!

Odpowiadać
Zespół NR

June 3, 2018 at 10:28 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Tekst został odpowiednio skorygowany.

Pozdrawiamy,

Zespół NajlepszeRankingi.pl

Odpowiadać
DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir