Głośniki do telefonu ranking

Ostatnio aktualizowane: 10.12.18

 

Jaki głośnik do telefonu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy jest urządzeniem, które zastępuje nam większość sprzętów elektronicznych. Umożliwia nie tylko szybką komunikację z innymi ludźmi, ale również możemy wykorzystać go jako organizer, nawigację lub aparat fotograficzny. Współczesna elektronika oferuje nam wachlarz możliwości, dzięki którym za pomocą niewielkiego urządzenia jesteśmy w stanie robić wiele rzeczy na raz. Jedną z funkcji telefonów komórkowych jest możliwość odtwarzania muzyki. Jednak, aby cieszyć się doskonałą jakością dźwięku, musimy zaopatrzyć się w dobrej klasy sprzęt. Decyzja o tym, jaki głośnik do telefonu wybrać nie jest prostym zadaniem. Z tego względu przygotowaliśmy poradnik, w którym opiszemy najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać gadżet.

 

Kompatybilność – jaki głośnik do telefonu jest najlepszy?

Kupując głośniki do telefonu musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę, czy będą one kompatybilne z naszym urządzeniem. Na rynku dostępne są gadżety łączące się z innymi sprzętami w dwojaki sposób: przewodowo lub bezprzewodowo.

Wykorzystanie łączności przewodowej jest starszą wersją udostępniania danych, jednak mimo wszystko wciąż pozwala nam uzyskać wysokiej jakości dźwięk. Fale posiadają bowiem bardzo łatwą i prostą drogę, aby przedostać się do odbiornika unikając zakłócenia spowodowane innymi częstotliwościami.  Oprócz tego, przewód jest jednocześnie ładowarką dla głośników, dzięki czemu nie musimy martwić się, że gadżet nagle przestanie pracować.

Łączność bezprzewodowa to nowoczesna technika, która umożliwia przesyłanie danych bez konieczności używania kabli. Konsumenci znacznie częściej sięgają po tego typu produkty, ponieważ cenią sobie mobilność zarówno telefonu, jak i samych głośników. Na rynku występuje kilka wariantów, za pomocą których możemy skomunikować dwa urządzenia. Aby wybrać idealny sprzęt upewnij się, że zarówno Twój telefon, jak i wybrany model posiadają te same funkcje. Do najpopularniejszych możliwości zaliczamy: Bluetooth, IrDA, Wi-Fi oraz AirPlay.

Łączność Bluetooth umożliwia zdalne odtwarzanie muzyki, bez potrzeby uruchamiania Internetu lub używania jakichkolwiek przewodów. Pozwala na szybki przesył danych bez bezpośredniego kontaktu fizycznego naszych urządzeń. Poza tym Bluetooth jest niemal standardowym wyposażeniem większości telefonów, dlatego też ten rodzaj łączności bardzo często wybierany jest przez konsumentów.

Wymiana danych przy pomocy połączenia IrDA odbywa się w zbliżony sposób, jak przy łączności Bluetooth, jednak w tym przypadku jesteśmy ograniczeni odległością pomiędzy urządzeniami. Nie powinna ona bowiem przekraczać więcej niż 20 cm. W przeciwnym razie transmisja jest niemożliwa.

Połączenie poprzez Wi-Fi jest najnowszej generacji technologią, która umożliwia przesyłanie danych za pomocą Internetu. Tego typu urządzenia wykazują najlepszą transmisję dźwięku, bardzo ważną dla amatorów dobrej jakości muzyki. Pamiętaj jednak, że jeśli głośniki pracują jedynie dzięki tego typu łączności, będą bezużyteczne w miejscach, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony.

Kolejnym typem przesyłu danych przeznaczonym jedynie dla właścicieli iPhone’ów jest technologia AirPlay. Łączy ona w sobie wszystkie zalety Bluetooth oraz Wi-Fi, dzięki czemu emituje wysokiej klasy dźwięk niemal we wszystkich warunkach.Zasilanie, moc i czas działania

Bezprzewodowe urządzenia mogą pobierać energię z dwóch różnych źródeł: sieci elektrycznej lub wbudowanego akumulatora. Pierwszy model jest coraz rzadziej stosowanym rozwiązaniem, ponieważ ogranicza mobilność głośników. Z drugiej zaś strony niweluje ryzyko nagłego rozładowania się sprzętu.

Producenci urządzeń, które pobierają energię skumulowaną w akumulatorach, wykorzystują w produkcji różnego rodzaju technologie. W zależności od zastosowanych materiałów oraz pojemności baterii głośniki mogą działać od 4 h nawet do 20 h. Mimo wszystko, po upływie określonego czasu musimy podłączyć je do źródła energii. Standardem jest, że ładowanie odbywa się poprzez zwykły przewód, który podłączamy do gniazdka. Jednak niektóre modele posiadają wymienne końcówki, dzięki czemu możemy zasilać je za pomocą portu USB lub MicroSD.

 

Moc

Jeśli zależy Ci, aby sprzęt emitował wysokiej jakości dźwięk o dużym zakresie głośności, zwróć uwagę na jego moc. Najlepsze głośniki do telefonów mogą zapewnić Ci dobrą aranżację muzyczną, nawet podczas hucznych imprez typu urodziny lub grill. Takie urządzenia zazwyczaj posiadają moc nie mniejszą niż 15 W.

 

Jakość dźwięku

Starej generacji głośniki do telefonów wyposażone są w panel sterowania, za pomocą którego dostosujesz emitowany dźwięk do możliwości Twojego telefonu oraz włączanej muzyki. Przy pomocy kilku guzików ustawisz odpowiednie basy, wysokie tony oraz zniwelujesz szum. Jeśli jednak zależy Ci na minimalnym kontakcie z urządzeniem, poszukaj modeli, które możesz dostroić za pomocą swojego smartfona. Producenci często oferują aplikacje przeznaczone konkretnie dla wybranego typu głośników. Umożliwi Ci ona zmianę podstawowych parametrów, bez konieczności wstawania z łóżka.

 

Wodoodporność

Głośniki są gadżetem, który możemy wykorzystywać w wielu miejscach. Dobrze sprawdzają się podczas podróży, uprawiania różnych sportów, spacerów w deszczową pogodę lub nad wodą. Zwykłe urządzenia nie poradzą sobie z wysoką wilgotnością, a padające krople wody mogą bardzo szybko je uszkodzić. Z tego względu producenci wzbogacili rynek o hermetyczne głośniki, które są odporne są trudne warunki atmosferyczne. Niektóre z gadżetów powleczone są specjalną gumą IPX7 zabezpieczającą nasze urządzenie przed zniszczeniem, nawet jeśli przypadkowo wpadnie do wody.

 

 

Dodatkowe funkcje

Głośniki do telefonów posiadają szereg dodatkowych funkcji, które w znacznym stopniu ułatwiają ich użytkowanie. Ponadto, sprawiają, że urządzenie znajdzie szerokie zastosowanie, nie tylko podczas relaksu.

Niektóre modele posiadają na przykład wbudowany mikrofon, który umożliwia wykorzystywanie sprzętu, jako zestawu głośnomówiącego w samochodzie. Oprócz tego, mogą stać się mobilnym dyktafonem, który będzie nagrywał dźwięki podczas spotkań lub koncertów. Przed zakupem sprawdź, czy urządzenie dysponuje funkcją minimalizacji szumów.

Aby opcja nagrywania była możliwa bez użycia dodatkowych sprzętów, takich jak telefon, czy tablet, producenci wzbogacili swoje głośniki o wbudowaną pamięć lub gniazdo na kartę. Dzięki temu, dane zapisywane są bezpośrednio w urządzeniu, co sprawia, że będziesz mógł bez problemu przenieść je na dowolny nośnik.

Ciekawym udogodnieniem jest również odbiornik fal radiowych. Dzięki niemu połączysz się z lokalnymi kanałami FM bez korzystania z telefonicznych aplikacji.

 

Uchwyt

Dość istotnym dodatkiem do głośników jest kompatybilny z nimi uchwyt. W zależności od rozmiaru sprzętu, gadżet będzie spełniał kilka funkcji ułatwiających korzystanie z urządzenia. Malutkie głośniki często wyposażone są w klamrę, za pomocą której przypniemy je np. do paska lub spodni. Dzięki temu wieczorny spacer umilisz sobie dobrą muzyką, bez dyskomfortu związanego z zajętymi rękoma. Poza tym odpowiednio wyprofilowany uchwyt zamontujesz również w samochodzie. Takie rozwiązanie jest przydatne, gdy głośniki dysponują opisywaną wcześniej funkcją trybu głośnomówiącego.

 

Głośniki do telefonu w dobrych cenach

Głośniki do telefonu są produktem o bardzo zróżnicowanej wartości. Ich cena wzrasta wraz z dodatkowymi możliwościami zainstalowanymi w urządzeniu. Najprostszy sprzęt kupisz już za 15 zł. Są to bardzo łatwe w obsłudze, jednoczęściowe odbiorniki, które nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym gadżecie, którego produkcja została oparta na najwyższej technologii, musisz przygotować się na wydatek rzędu 900 zł.

 

 

Najlepsze głośniki do telefonów 2018 roku

 

Zwykle telefon służy nam jako mp3/mp4 i słuchamy nagranej na nim muzyki za pośrednictwem słuchawek. Czasem jednak, gdy znajdujemy się na łonie natury – na przykład na działce, pikniku, plaży, czy po prostu na imprezie ze znajomymi, chcemy posłuchać muzyki wspólnie. Często wtedy okazuje się, że głośnik naszego telefonu jest zbyt słaby. Aby rozwiązać ten problem wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt nagłaśniający. Dlatego przedstawimy Państwu ranking głośników do telefonu.

 

Nasze zalecenia

 

JBL GO 

 

JBL Go to nasza pierwsza propozycja. Jest to niezawodny sprzęt z wbudowanym zestawem głośnomówiącym, dzięki któremu może być używany w trakcie rozmowy przez telefon. Model ten wyposażony jest w technologię Bluetooth, jak również wejście USB, zatem połączysz go z dowolnym urządzeniem.

Posiada także wejście audio. Produkt ten ma akumulator pozwalający na 5 godzin nieprzerwanego odsłuchu. Poza tym urządzenie ładuje się dosyć szybko. Głośnik dostępny jest w 8 modnych kolorach. Stanowi nie tylko solidne i funkcjonalne rozwiązanie, ale też ciekawy element dekoracyjny.

Głośnik posiada praktyczną, wbudowaną zawieszkę, do której przypniemy  smycz. Dużą zaletą produktu są jego kompaktowe wymiary i niska waga, wynosząca zaledwie 130 g. Ten najlepszy głośnik do telefonu ceniony jest nie tylko za niewielkie wymiary, ale również za świetną jakość dźwięku.

 

 

 

 

Denon Envaya Mini 

 

Denon Envaya Mini to niezwykłe, kompaktowe, wodoodporne, kolorowe urządzenie idealne dla osób lubiących nowoczesne i łatwe w obsłudze sprzęty. Produkt ten stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Jego ogromną zaletą jest świetna bateria, która działa non stop przez 10 godzin.

Poza tym bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wbudowana funkcja zestawu głośnomówiącego z systemem redukcji szumów. Dzięki niej będzie on odpowiedni również do przeprowadzania rozmów. Model ten ma ciekawy design i jest dostępny z kolorową, materiałową maskownicą, która sprawia, że jest bardziej atrakcyjny.

Produkt cieszy się wieloma, pozytywnymi ocenami konsumentów. Jest to przede wszystkim związane z tym że został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Konsumenci docenili również fakt, że model ten jest wodoszczelny.

Nie można też zapomnieć o najnowszej technologii MaxxAudio oraz podwójnych przetwornikach, dzięki którym mamy tutaj do czynienia z jakością dźwięk na najwyższym poziomie. W efekcie sprzęt ten będzie odpowiedni również do oglądania filmów, a korzystanie z niego ułatwi nam Bluetooth.

 

 

 

 

Lenovo BT410 

 

Lenovo Bluetooth BT410 to dobry i tani głośnik do telefonu.  Niech nie zmyli Cię niska cena tego produktu. Jest to wysokiej jakości sprzęt zapewniający doskonałe odtwarzanie dźwięku. Jest też niezastąpiony przy odtwarzaniu muzyki lub innej projekcji dźwięku z urządzenia mobilnego.

Poza tym urządzenie ma wbudowany mikrofon, a więc może również pełnić rolę zestawu głośnomówiącego. Model ten działa do 8 godzin. Moc głośników wynosi 2 W. Lenovo BT410 ma wejście USB, a więc głośniki będą pasowały do większości sprzętów mobilnych. Poza tym posiadają jedno wejście liniowe Audio, a także mają łączność bezprzewodową Bluetooth.

Produkt ten jest wysoce ceniony za jakość wykonania, co współgra z atrakcyjną ceną. Poza tym konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że zapewnia on świetne brzmienie w każdym miejscu.

 

 

 

 

Samsung Level Box Mini 

 

Wysokiej jakości głośnik Samsung Level Box Mini zapewniający doskonałe odtwarzanie dźwięku to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Model ten obsługuje kodek APT-X i został zoptymalizowany do obsługi urządzeń typu smart. Jest nie tylko mocny, ale też bardzo nowoczesny sprzęt o ciekawym designie, dostępny w wielu kolorach.

Dodatkowym elementem dekoracyjnym jest praktyczny, trójkolorowy przycisk LED umożliwiający obsługę sprzętu. Produkt ten stanowi kompaktową propozycję, idealną na wyjazdy. Ma wbudowany akumulator, który działa do 25 godzin (ciągłe odtwarzanie) i do 1000 godzin w trybie czuwania.

Model ten został wyposażony w funkcję obsługi protokołu NFC, dzięki czemu łatwo połączysz się z urządzeniami przenośnymi. Dodatkowo obsługuje funkcje S-Voice oraz TTS. Dzięki nim możesz odsłuchiwać powiadomienia o wydarzeniach z kalendarza, alarmy, polecenia głosowe, czy wiadomości.

Głośnik doskonale minimalizuje szumy, co w połączeniu z brakiem pogłosu we wbudowanym mikrofonie, zapewnia doskonałą jakość rozmów telefonicznych. Produkt ten ceniony jest za jakość wykonania, ale przede wszystkim za ciekawe rozwiązania, które sprawiają, że jest bardzo funkcjonalny.

 

 

 

 

Manta Hard Beat SPK409 

 

Ranking zamyka Manta Hard Beat SPK 409. Jest to bezprzewodowy głośnik z Bluetooth. To nie tylko świetny jakościowo sprzęt, ale też bardzo efektowny wizualnie głośnik. Ma on wbudowane kolorowe diody LED, które podświetlają się w czasie pracy. Urządzenie jest wyposażone w przyciski sterujące znajdujące się na obudowie głośnika.

Za ich pomocą możesz ustawiać nie tylko głośność, ale też regulować jasność podświetlenia. Jest to głośnik o mocy 12 W, dzięki czemu dźwięk jest wyjątkowo mocny. Oprócz łączności Bluetooth model ten ma wbudowane gniazda MicroSD oraz USB, co pozwala na słuchanie muzyki zapisanej na nośnikach pamięci.

Sprzęt ten został wyposażony we wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh. Posiada także radio FM. Opinie o głośnikach do telefonu marki Manta są bardzo pochlebne. Produkty te cenione są za atrakcyjny design, jakość wykonania oraz jakość emitowanego dźwięku.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...