Amplitunery stereo ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.09.20

 

W odpowiedzi na zainteresowanie amplitunerami stereo stworzyliśmy ten artykuł. Znajdziesz w nim informacje o najlepszych produktach, a także, na jakie cechy amplitunerów zwracać uwagę przy zakupie. W naszym artykule umieściliśmy także ranking. Na pierwszej pozycji znalazł się model Onkyo TX-8150. Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrym przekazywaniem dźwięku. Niezależnie od źródła dostarcza mocne brzmienie, które jest wyraźne i dokładne. Sprzęt ma różnego rodzaju złącza (USB, IR, słuchawkowe, gramofonowe) oraz pozwala na łączność bezprzewodową. To sprawia, że można korzystać z różnych nośników pamięci, aby odtworzyć muzykę. W przypadku, gdy opisany produkt Ci nie odpowiada zachęcamy do zapoznania się z naszymi innymi propozycjami. Drugie miejsce zyskał amplituner Pioneer SX-20-K. Urządzenie daje możliwość słuchania radia, dzięki wbudowanemu tunerowi FM/AM. Sprzęt sprawia, że wydobywający się z głośnikòw dźwięk jest czysty i przejrzysty. Model ma wbudowany wyświetlacz FL, dzięki któremu korzystanie ze sprzętu jest wygodne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki amplituner stereo kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Amplituner jest urządzeniem często wybieranym przez pasjonatów muzyki. Działa jako wzmacniacz elektroakustyczny i odbiornik radiowy. Stanowi on również uzupełnienie zestawu kina domowego. Jeśli chodzi o elementy składowe, amplituner nie jest wysoce skomplikowanym sprzętem. Na urządzenie składają się gniazda wejściowe służące do podłączenia źródeł dźwięku, takich jak np. odtwarzacz DVD oraz wyjścia pozwalające na podłączenie głośników, przez które słyszymy przetworzony przez amplituner dźwięk. Jeśli cenisz sobie szczególnie wysoką jakość odtwarzania, ale niestety nie wiesz, jaki amplituner stereo wybrać, służymy pomocą. Nasz poradnik z pewnością rozwieje większość Twoich wątpliwości, jak również dostarczy wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia udanego zakupu.

 

 

Rodzaje amplitunerów

Zastanawiając się, jaki amplituner stereo jest najlepszy stajemy przed pytaniem, czy wybrać opcję dwukanałową  czy wielokanałową (tę drugą określamy jako amplituner AV). Pierwszy z wymienionych typów może posłużyć do zbudowania systemu stereofonicznego. Dzięki niemu będziemy mieli możliwość doświadczenia dźwięku przestrzennego. Drugi z nich jest centralnym elementem zestawu kina domowego. Oba typy mają końcówkę mocy (dodatkowy wzmacniacz), moduł przedwzmacniacza oraz tuner radiowy FM.

 

Ilość kanałów

W zależności od tego, do czego mamy zamiar używać naszego amplitunera, mamy do wyboru amplitunery z opcją podłączenia dwóch kolumn (taka opcja jest absolutnie wystarczająca dla osób chcących używać sprzętu do słuchania muzyki) oraz pięciu lub więcej głośników i subwoofera. Druga z wymienionych możliwości będzie odpowiednia dla tych, którzy chcą stworzyć efekt podobny do tego, którego doświadczamy w trakcie trwania seansu na sali kinowej.

Nieco bardziej zaawansowane systemy siedmio- (6.1), ośmio- (7.1), czy dziesięcio – kanałowe (9.1) są przeznaczone raczej dla osób, które nie boją się nieco bardziej skomplikowanych rozwiązań elektronicznych. Przy większych zestawach może pojawić się kłopot z rozmieszczeniem głośników w taki sposób, aby wywołać pożądany efekt. Kolejnym problemem dla bardziej zaawansowanych amplitunerów z nieco większą ilością kanałów jest niewielka ilość treści, jaką mogą odtwarzać.  Większość ścieżek dźwiękowych jest dostępna w trybie 5.1.

 

Moc

Producenci podają dwa rodzaje mocy przy amplitunerach: moc muzyczną oraz moc znamionową. Pierwsza z nich jest chwilowym efektem, na który nie do końca musimy zwracać uwagę. Drugi z parametrów ma znacznie większe znaczenie. Mówi o mocy, którą urządzenie może być obciążone w sposób ciągły i które nie spowoduje jego uszkodzenia. To jest właśnie parametr, który należy brać pod uwagę w największym stopniu. Pamiętajmy również, aby dostosować moc urządzenia do metrażu pomieszczenia, w którym będziemy korzystać z amplitunera. Na przykład – w pokoju o metrażu 20 m2 może z powodzeniem pracować amplituner o mocy 400 W. Jeśli pomieszczenie jest większe, do każdych 5 metrów kwadratowych dodajemy kolejne 50 W.

 

Funkcje

Wybierając najlepszy amplituner stereo zależy nam na tym, aby jak najlepiej spełniał swoje funkcje. Jedną z nich jest wzmacnianie sygnałów audio pochodzących np. z konsoli, odtwarzacza CD lub Blu-ray. Sygnały te zostają przekierowane do kolumn głośników. Kolejną funkcją tego urządzenia jest dekodowanie ścieżek dźwiękowych nagranych na płytach DVD. Często amplituner odbiera również kanały radiowe. Gdy urządzenie wyposażone jest w dużą ilości wejść możemy podłączyć kilka źródeł dźwięku, a następnie przełączać je wybierając to, z którego chcemy aktualnie korzystać. Ponadto amplituner poprawia jakość obrazu i dźwięku poprawiając znacznie estetykę oglądanych i słuchanych materiałów.

 

Impedancja

Impedancja to parametr podawany w Omach (najczęściej spotykane wartości to 4, 6 i 8 Ω). Jest ona szczególnie ważna, jeśli mamy zamiar podłączyć do amplitunera głośniki. Suma ich impedancji musi być równa lub większa sumie tego parametru amplitunera. Przykład: nasz amplituner ma impedancję 6 Ω, kolumny więc powinny mieć 6 Ω lub 8 Ω.

Dodatkowe opcje

Formaty, jakie są obsługiwane przez dostępne obecnie na rynku amplitunery stereo to Dolby Pro Logic IIx, Dolby TrueHD, a także DTS – HD Master Audio. Oprócz tego oferowane przez producentów urządzenia umożliwiają podłączenie subwoofera, który pełni wówczas funkcję wzmacniacza. Ciekawą opcją jest również możliwość podłączenia do amplitunera TV przy użyciu gniazda HDMI. Kolejną, dodatkową możliwością wyposażenia jest skaner wysokiej rozdzielczości. Ma on głównie interpolować, czyli zmieniać rozdzielczość obrazu z SD na HD. Nagrania z magnetowidu co prawda nie uzyskają na ekranie pełnego standardu HD, lecz ich jakość z pewnością zostanie podniesiona.

Bywa, że amplituner posiada tuner DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Użytkownicy wówczas otrzymują dostęp do radia nadawanego cyfrowo, które zachwyca jakością dźwięku. Atutem takiego rozwiązania jest również możliwość odsłuchiwania dodatkowych treści nadawanych wraz z sygnałem cyfrowym. Przez tego typu urządzenia odtwarzane jest również radio internetowe. Wówczas mamy największy wybór stacji radiowych z całej Polski i świata (zasięg jest znacznie większy niż w przypadku radiofonii FM). Wyboru stacji dokonujemy wykorzystując wyświetlacz w amplitunerze. Wygodniejszą opcją będzie jednak zrobienie tego za pomocą specjalnej aplikacji lub ekranu telewizora.

Oprócz wyżej wymienionych dodatków coraz częściej zdarza się, że sprzęt obsługuje również Wi-Fi, dzięki czemu może łączyć się z innymi urządzeniami w całym domu np. w celu odtwarzania muzyki. Równie powszechnie, jak modem sieciowy, występuje również w urządzeniach tego typu moduł Bluetooth. Jeśli zaś wolimy nieco bardziej statyczne połączenia, zdecydujmy się na model wyposażony w gniazdo USB, dzięki któremu odtworzymy z powodzeniem muzykę np. z Pendrive’a. Gdy preferujemy samotne słuchanie muzyki, na pewno zainteresuje nas wejście słuchawkowe. Pozwala ono na odsłuch w systemie Silent Cinema, który pozwala na odwzorowanie dźwięku przestrzennego w stereofonicznych słuchawkach. Przydatnym dodatkiem jest również gniazdo sieciowe, które umożliwia bezpośrednie pobierania plików z Internetu.

 

Kalibracja

Starsze modele amplitunerów wymagały manualnego ustawiania odległości głośników od źródła dźwięku, a także kalibrowania całości sprzętu do wymiarów mieszkania. Należało powtórzyć czynność osobno dla każdego kanału. Dziś mamy do dyspozycji amplitunery stereo z opcją autokalibracji, jak również automatycznego ustawienia wszystkich parametrów. Przydatnym wówczas okazuje się pilot zdalnego sterowania. Bywa, że jest on wyposażony jedynie w podstawowe funkcje. Obecnie jednak nieco częściej mamy do czynienia z inteligentnymi pilotami, które zapamiętują ustawienia użytkownika.

 

Amplitunery stereo w dobrych cenach

Amplituner stereo to prawdziwe, domowe centrum rozrywki, które zdecydowanie warte jest swojej ceny. Chcący nabyć to wielofunkcyjne urządzenie muszą liczyć się z wydatkiem ok.  1000 zł, ale równie często spotkamy urządzenia droższe, za 2500 zł. Cena będzie różna w zależności od producenta oraz ilości dodatkowych opcji. Zdecydowanie w tym przypadku warto zainwestować w nieco droższy model, aby cieszyć się jego funkcjonalnością. Takie urządzenie z powodzeniem może zastąpić kilka innych stając się w zależności od potrzeb użytkowników radiem, systemem poprawiania obrazu, który został nagrany lata temu na kasecie wideo lub czymś, co pozwoli odtworzyć dźwięk w formacie mp3.

 

 

Najlepsze amplitunery stereo w 2020 roku

 

Nasz ranking amplitunerów stereo zawiera wysokiej jakości modele, które sprawdzają się w codziennym użytku. Z pomocą wybranych produktów osiągniesz nowy wymiar dźwięku.

 

Nasze zalecenia

 

Onkyo TX-8150 

 

Podczas poszukiwań odpowiedniego amplitunera stereo warto zapoznać się z dwukanałowym sprzętem Onkyo TX-8150. Urządzenie wykorzystuje moc 135 W na każdy z kanałów. Sprzęt jest wyposażony w łączność z Wi-Fi i AirPlay umożliwiające używanie aplikacji internetowych, takich jak Spotify czy iTunes. Wygodnym rozwiązaniem jest także zastosowanie w nim Bluetooth, z którego pomocą łączy się ze smartfonami. Istnieje także możliwość podłączenie dowolnego nośnika pamięci z pomocą USB i odtworzenia wybranego utworu.

Model TX-8150 ma wejście gramofonowe, więc spodoba się fanom płyt winylowych. Istnieje też możliwość podłączenia telewizora do sprzętu i następnie do zewnętrznych głośników. W ten sposób możesz zapewnić sobie efekt kina domowego w Twoim domu.

Opinie o amplitunerach stereo producenta Onkyo są bardzo pozytywne. Również o tym sprzęcie konsumenci mają dobre zdanie. Dźwięk, jaki można uzyskać z tym modelem, jest czysty i mocny, co zostało bardzo docenione przez użytkowników. Są oni także zadowoleni z możliwości korzystania z tunera analogowego, internetowego i cyfrowego.

Amplituner Onkyo TX-8150 ma wymiary: 43,5 cm x 14,9 cm x 32,8 cm, a jego waga jest równa 8,6 kg. Moc modelu wynosi 180 W.

Zalety
Podłączenie do telewizora:

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić prezentowany sprzęt, zapewniają, że jego podłączenie do telewizora nie jest skomplikowane. Czynność ta przebiega bez problemów.

Bezprzewodowa łączność Wi-Fi:

Amplituner ma bezprzewodową łączność Wi-Fi, co oznacza, że możemy odtwarzać muzykę np. ze swojego konta na Spotify. Mamy zapewniony łatwy dostęp do ulubionych utworów.

Bez zniekształceń:

Urządzenie gwarantuje dźwięk bez zniekształceń. Nawet jeśli ustawimy sporą głośność, muzyka będzie pozbawiona szumów czy innych zakłóceń.

Obudowa:

Model ma solidnie zrobioną obudowę, która nie jest podatna na wibracje. Materiał wykonania wykazuje odporność na zarysowania.

Wyświetlacz:

Amplituner wyposażono w stosunkowo duży wyświetlacz. Użytkownik ma możliwość regulacji jego jasności, a tym samym zwiększenie czytelności przekazywanych informacji.

Wady
Słaba dynamika:

Pojedynczy użytkownicy zwracają uwagę na słabą dynamikę dźwięku. Może się zdarzyć, że sprzęt nie spełni oczekiwań bardzo wymagających miłośników muzyki.

 

 

 

 

Pioneer SX-20-K 

 

Jeżeli szukasz amplitunera stereo, który wzmocni dźwięk w Twoim domu, to warto zapoznać się z modelem Pioneer SX-20-K. Sprzęt wyposażony jest w tuner FM/AM przeznaczony do włączania i odbierania radia. Jednocześnie urządzenie umożliwia zapisanie 30 stacji. Przyrząd ma 2 kanały, które wykorzystują łącznie moc równą 200 W.

Sprzęt ma wejście Phono MM pozwalające na podłączenie do gramofonu. Model wyposażony jest w wejście, które umożliwia połączenie z nim odtwarzacza CD. W ten sposób można słuchać muzyki z ulubionych płyt.

Istnieje możliwość podłączenia do amplitunera głośników, gdyż są w nim duże gniazda A/B, a także słuchawek. Konsumenci są zadowoleni, ponieważ sprzęt wzmacnia dźwięk w taki sposób, że jest on czysty i przejrzysty. W urządzeniu można znaleźć wyświetlacz FL, który jest wygodny w użyciu i sprawia, że jest ono łatwe w obsłudze.

Pioneer SX-20-K to bardzo dobry amplituner stereo do 1000 zł. Moc urządzenia wynosi 100 W. Wymiary sprzętu to: 43,5 cm x 14,25 cm x 36,4 cm. Model waży 8,3 kg.

Zalety
Szerokie możliwości zastosowania:

Do amplitunera możemy podłączyć odtwarzacz Super Audio CD, jak również nagrywkę czy gramofon. Jest to możliwe za sprawą gniazda Phono MM. Można stwierdzić, że możliwości zastosowania sprzętu są duże.

Solidna obudowa:

Model zrobiono z solidnej aluminiowej obudowy, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Zakup Pioneer SX-20-K to inwestycja na wiele lat.

Obsługa:

Urządzenie ma intuicyjny panel sterowania, bez zbędnych przycisków ani żadnych mało przydatnych funkcji.

Design:

Amplituner jest dostępny w kolorze czarnym i srebrnym. Kupujący ma możliwość wyboru obudowy, tak aby sprzęt pasował idealnie do reszty urządzeń, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu.

Wady
Brak funkcji loudness:

Model nie ma funkcji loudness, która jest niczym innym jak filtrem regulacji głośności. Gdy wzmacniacz gra cicho, filtr podbija wysokie i niskie tony, dzięki czemu są one lepiej słyszalne. W tym modelu nie zastosujemy tych ustawień.

 

 

 

 

Yamaha MusicCast RX-V483 

 

Produktem, który zyskał dużą popularność jest Yamaha MusicCast RX-V483. Amplituner jest stworzony w profesjonalny sposób. Model ma 5 różnych kanałów przestrzennych, a moc każdego z nich wynosi 115 W. Sprzęt ma wbudowany tryb ECO, który ma na celu zmniejszenie zużycia energii o 20% w porównaniu do innych produktów tego typu.

Urządzenie wyposażone jest w łączność Bluetooth. Pozwala ona na podłączenie bezprzewodowych słuchawek lub głośników. W ten sposób w całym Twoim domu może rozbrzmiewać muzyka, a Ty nie musisz martwić się o plątające się przewody. Istnieje także możliwość przesyłania muzyki z amplitunera na inne sprzęty. Do urządzenia podłącza się również telefony komórkowe i korzysta z zapisanych na nich plików.

Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z bazy muzycznej znajdującej się w Internecie. W ten sposób można wybrać i odsłuchać swoje ulubione utwory. Model wyposażony jest w wejścia HDMI, które służą do podłączania go m.in. do komputera. To pozwala na cieszenie się mocnym i wyraźnym dźwiękiem w trakcie oglądania filmów. Użytkownicy cenią sobie łatwość obsługi tego sprzętu.

Amplituner Yamaha MusicCast RX-V483 ma moc 115 W. Na obudowie modelu znajduje się m.in. port USB. Sprzęt ma wbudowaną łączność Wi-Fi.

Zalety
Słuchanie radia:

Użytkownik ma możliwość słuchania ulubionego radia. Urządzenie zapamiętuje do 40 stacji, więc nie trzeba za każdym razem ich ustawiać. Dużym ułatwieniem jest także funkcja automatycznego strojenia.

Energooszczędność:

Sprzęt jest energooszczędny. Dowodem na to jest możliwość wyboru trybu ECO, który pozwala zredukować zużycie prądu nawet do 20%. W trybie czuwania model nie pobiera dużo energii (0,1 W). Amplituner ma funkcję automatycznego wyłączania.

Łatwe sterowanie:

W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, zapewniający wygodne użytkowanie. Istnieje też możliwość wybierania ustawień sprzętu poprzez aplikację na telefon.

Wady
Buczenie:

W recenzji niektórych użytkowników wynika, że urządzenie wydaje czasami dźwięk podobny do buczenia. Jest to uzależnione od ustawionej głośności.

 

 

 

 

Denon AVR-X1500H 

 

Po przeczytaniu wielu recenzji doszliśmy do wniosku, że w naszym zestawieniu musi znaleźć się amplituner Denon AVR-X1500H. Jest to model wykonany z dobrej jakości materiałów. Jego sporym atutem jest też klasyczny design. Urządzenie z pewnością będzie łatwo dopasować do głośników czy telewizora.

Prezentowany amplituner ma moc równą 80 W. Jego wymiary to: 43,4 cm x 15,1 cm x 33,9 cm. Model nie zajmuje dużo miejsca, więc można ustawić go na małej szafce RTV. Urządzenie ma łączność Bluetooth, która pozwala na szybkie przesyłanie muzyki z telefonu czy komputera. Urządzenie wyposażone jest w mały mikrofon, który dokładnie analizuje odtwarzany dźwięk i dostosowuje jego parametry do danego pomieszczenia (akustyczny pomiar i kalibracja Audyssey MultEQ XT).

Wielu użytkowników jest zadowolonych z zakupu Denon AVR-X1500H. Ich zdaniem urządzenie gwarantuje zadowalającą jakość dźwięku, co w tego typu sprzętach jest najważniejsze. Model jest starannie wykonany.

Denon AVR-X1500H to amplituner o wymiarach: 43,4 cm x 15,1 cm x 33,9 cm. Moc sprzętu wynosi 80 W.

Zalety
Łatwe odtwarzanie muzyki:

Jeśli chcemy odtworzyć muzykę z naszego telefonu, nie musimy podłączać go do amplitunera za pomocą kabla. Prezentowany model ma bezprzewodową łączność Bluetooth.

System akustycznego pomiaru i kalibracji:

Denon AVR-X1500H automatycznie dostosowuje brzmienie do charakterystyki pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki dobrze opracowanemu systemowi akustycznego pomiaru i kalibracji.

Jakość dźwięku:

Technologie Audyssey Dynamic EQ i Dynamic Volume zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku niezależnie od ustawionego poziomu głośności.

Wady
Skomplikowana obsługa:

Użytkownicy wskazują, że konieczną czynnością jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi. W innym wypadku korzystanie ze sprzętu będzie trudne.

Pilot zdalnego sterowania:

Znajdujące się na pilocie zdalnego sterowania przyciski czasami się zacinają.

 

 

 

 

Marantz MCR611 

 

Dobrym modelem, który często wykorzystywany jest na co dzień w domowych warunkach jest Marantz MCR611. Amplituner wyposażony jest w odtwarzacz płyt CD, więc pozwoli Ci na odtwarzanie utworów Twoich ulubionych zespołów.

Urządzenie przystosowane jest do podłączania do sieci i do szybkiej prędkości przesyłu danych (11n). Z tego względu możesz na nim z łatwością korzystać z muzyki dostępnej w Internecie, w tym ze Spotify Connect, a także łączyć ze swoim smartfonem z pomocą aplikacji Marantz Hi-Fi Remote. Moc produktu wynosi 120 W.

Klient przy zakupie ma do wyboru dwa warianty kolorystyczne obudowy sprzętu – srebrny i czarny.  Dzięki temu dostosuje model do wystroju swoich wnętrz. Dodatkowo amplituner jest odporny na zarysowania. Co istotne produkt jest bezprzewodowy, więc można z niego korzystać w każdych warunkach. Urządzenie w łatwy sposób się obsługuje – poszczególne przyciski są czytelnie opisane. Sprzęt wyposażony jest w wejście USB, więc można z nośnika puszczać wybrane utwory. Użytkownicy są zadowoleni z możliwości odtwarzania wysokiej jakości dźwięków (rozdzielczość 192 KHz/24-bit).

Amplituner Marantz MCR611 ma moc 120 W. Sprzęt waży 3,4 kg, a jego wymiary wynoszą: 29,2 cm x 30,5 cm x 11,1 cm.

Zalety
Łatwe parowanie:

Z recenzji użytkowników wynika, że sparowanie urządzenie ze smartfonem czy tabletem nie jest trudne. W związku z tą czynnością nie występują żadne problemy.

Odtwarzanie płyt:

Amplituner Marantz MCR611 ma odtwarzacz płyt CD. Jest to duża zaleta dla osób, które mają w swojej kolekcji wiele płyt ulubionych wykonawców.

Wady
Design:

Model ma czarno srebrny kolor. Część konsumentów uważa, że design produktu nie jest najlepszy, sprzęt nie prezentuje się efektownie na półce w salonie. Niemniej najważniejsza jest dobra jakość dźwięku.

Spora ilość wejść:

Z tyłu urządzenia znajduje się wiele wejść, dlatego na początku, użytkownicy mało obeznania z takimi sprzętami, mogą mieć problem z odpowiednim podłączeniem konkretnego sprzętu.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Denon DRA-F109

 

Przyrządem, który przykuwa uwagę swoją konstrukcją jest Denon DRA-F109. Urządzenie ma niewielkie wymiary, a jego obudowa, w kolorze srebrnym lub czarnym, wykonana jest z solidnych materiałów. Wymiary produktu wynoszą 25 cm x 8,2 cm x 28,3 cm. Mimo niepozornego wyglądu sprzęt ma dużą moc równą 130 W, przez co skutecznie wzmacnia dźwięk.

Do amplitunera można podłączyć odtwarzacz CD i na głośnikach lub słuchawkach słuchać swoich ulubionych płyt. System można także rozszerzyć o telewizor, dzięki zastosowaniu wejścia optycznego na urządzenie cyfrowe. Produkt ma wbudowany tuner FM umożliwiający włączanie stacji radiowych. Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia alarmu o dowolnej godzinie, który na pewno Cię obudzi.

Ten dobry i tani amplituner stereo zyskał wiele pochlebnych komentarzy użytkowników. Konsumenci doceniają łatwość obsługi sprzętu, szczególnie że można sterować nim z pomocą wygodnego, dużego pilota. Model wyposażony jest w czytelny wyświetlacz, na którym znajdziesz informacje, jaką stację radiową wybrałeś.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status