Statywy mikrofonowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Poszukując odpowiedniego statywu mikrofonowego, powinieneś zapoznać się z ciekawymi uchwytami, które zawarliśmy w naszym rankingu. Na podstawie opinii konsumentów wnioskujemy, że najciekawszym sprzętem jest Vonyx XLR – model można dowolnie wyginać, dzięki czemu ustawisz mikrofon w wybranej przez Ciebie pozycji. Montowanie statywu jest bardzo łatwe – wystarczy przykręcić go do blatu. Po założeniu uchwyt jest stabilny i nie rusza się, więc podczas nagrywania nie powstają szumy czy hałasy. W sprzęcie użyto i schowano kabel, który nie plącze się i nie przeszkadza, a ułatwia założenie mikrofonu. W przypadku, gdy uchwyt nie spełnia wszystkich Twoich wymagań, polecamy statyw NOVOX NC – jest on bardzo stabilny i mocno trzyma mikrofon. Produkt wyposażony jest w stojak na 3 nogach, dzięki którym całość konstrukcji się nie przewraca. Po włożeniu mikrofonu istnieje możliwość ustawienia go we właściwą stronę, tak aby uzyskać najlepszy efekt dźwiękowy. Model jest odpowiedni do użytku amatorskiego w domu, a także w niewielkich studiach nagrań, gdy z jest bardzo prosty w obsłudze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki statyw mikrofonowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego statywu jest równie ważny, co dobór mikrofonu. Stojak powinien być solidny, gdyż to na nim mocujemy cenny dla siebie sprzęt. Tego typu produkt przydatny jest w studiu nagraniowym, jak też na koncertach. Jeżeli chcesz kupić dla siebie statyw mikrofonowy, ale nie wiesz, jak znaleźć dobry model, przeczytaj ten poradnik. Nasze wskazówki pomogą Ci w dokonaniu wyboru.

Statyw standardowy

Standardowe stojaki, określane mianem tripod, to produkty wykorzystywane najczęściej przez osoby z branży muzycznej. Ich konstrukcja opiera się na trzech nogach, dlatego są stabilne i nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo swojego mikrofonu. Model tripod można użytkować na wiele sposobów. Taki stojak idealnie nadaje się do nagrywania wokali i gry na instrumentach.

 

Statyw z wysięgnikiem

Produkty z wysięgnikiem są chętnie wykorzystywane przez artystów występujących na scenie, ponieważ zapewniają większy zasięg niż modele standardowe. Ponadto możemy ustawić mikrofon na takiej wysokości, jaka nam odpowiada i zmieniać ją swobodnie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Konstrukcja statywu z wysięgnikiem także oparta jest na trzech nogach.

 

Statyw niski

Stojak niski, jak sama nazwa wskazuje, ma kompaktowe wymiary i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Mając taki produkt, możemy w komfortowy sposób nagrywać stopę perkusyjną czy dźwięk ze wzmacniacza gitarowego. Jest to więc odpowiednia propozycja dla zespołów muzycznych.

 

Statyw z okrągłą podstawą

Statyw wyposażony w okrągłą podstawę jest na tyle stabilny, że przewrócenie go jest bardzo trudne. Poza tym model nie ogranicza wolnej przestrzeni na scenie. Z tego powodu produkty o takiej konstrukcji są użytkowane głównie przez wokalistów.

 

Statyw nadgłowny

Stojak nadgłowny, inaczej overhead, zaliczany jest do najdroższych statywów mikrofonowych. Ma on wzmocnioną konstrukcję i pozwala na umieszczenie mikrofonu na dużej wysokości lub pod nietypowym kątem, co często zdarza się podczas nagrywania przy pełnym zestawie perkusyjnym. Model overhead ma szeroko rozstawione nogi, dlatego znacząco zmniejsza się ryzyko przewrócenia.

 

Stojak stołowy

Wiele rodzajów produktów powoduje, że możemy mieć problem z decyzją, jaki statyw mikrofonowy wybrać. Poszukując właściwego modelu, musimy wiedzieć, w jakim celu będziemy z niego korzystać. Sposób użytkowania stojaka może znacząco ułatwić nam zakup. Statywy stołowe nadają się do użytku w domowym studiu i wszędzie tam, gdzie tradycyjny model zajmowałby za dużo miejsca.

 

Uchwyt mikrofonowy

Aby móc zamontować mikrofon na statywie, potrzebujemy specjalnego uchwytu. Jeśli zależy nam na tym, żeby nie wydać zbyt dużo na zakupach, poszukajmy modelu wyposażonego w zaczepy. Wtedy będziemy mogli od razu korzystać ze stojaka i unikniemy konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów.

 

Wytrzymałość

Model, który wybierzemy, musi być wykonany z solidnych materiałów, aby nie złamał się przypadkowo w czasie użytkowania lub transportu. Osoby korzystające z tego typu produktów twierdzą, że najlepszy statyw mikrofonowy nie tylko jest odporny na uszkodzenia, ale i wytrzyma duże obciążenie. Należy więc sprawdzić, ile waży nasz mikrofon i na tej podstawie dobrać pasujący do niego stojak.

 

Kabel

Z uwagi na to, że mikrofon przeważnie wymaga podłączenia do wzmacniacza lub innego sprzętu, zwykle nieuniknione jest rozplątywanie przewodów i uważanie, aby nie potknąć się o nie przez nieuwagę. Możemy jednak tego uniknąć. W tym celu będzie nam potrzebny statyw z wbudowanym kablem, który ułatwia podłączanie i korzystanie z mikrofonu.

 

Podstawa

Podstawa stojaka musi być mocna, zapewniać całej konstrukcji stabilność i nie przesuwać się. Dobrze, jeśli nóżki (lub noga, zależnie od modelu) będą antypoślizgowe. Takie rozwiązanie skutecznie zapobiega przesuwaniu się produktu po podłożu i zwiększa komfort użytkowania. Można więc stwierdzić, że o tym, jaki statyw mikrofonowy jest najlepszy, decyduje nie tylko jego trwałość, ale też to, czy zapewnia wygodne korzystanie z mikrofonu.

Łatwość ustawienia

Montaż i późniejszy demontaż produktu nie powinien zająć nam więcej niż kilka minut. Szybkie przygotowanie sprzętu do nagrywania jest bardzo ważne, zwłaszcza w profesjonalnym studiu. Upewnijmy się więc, że poradzimy sobie z ustawieniem statywu. Jeśli za każdym razem będziemy np. zmuszeni sięgnąć po narzędzia, po pewnym czasie zaczniemy żałować, że nie wybraliśmy innego modelu.

 

Dopasowanie do mikrofonu

Na rynku jest wiele typów mikrofonów, a statyw powinien być na tyle uniwersalny, abyśmy mogli na nim zainstalować dowolny sprzęt. Inaczej konieczny stanie się zakup kolejnego stojaka, co generuje dodatkowy koszt. Poza tym podróżowanie z kilkoma statywami nie jest komfortowe.

 

Statywy mikrofonowe w dobrych cenach

Mikrofonowe stojaki, w zależności od rozmiaru, rodzaju i producenta, kosztują od 15 zł do ponad 500 zł. Mały, przystosowany do domowego użytku statyw nie jest dużym wydatkiem i może ułatwić nam pracę z mikrofonem. Profesjonalnym muzykom potrzebny jest jednak produkt, który wyróżnia się podwyższoną wytrzymałością i funkcjonalnością, a tym samym wyższą ceną.

 

 

Najlepsze statywy mikrofonowe w 2020 roku

 

Zapoznaj się z naszym zestawieniem, które przygotowaliśmy, aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego uchwytu. Poniższy ranking statywów mikrofonowych składa się z ciekawych produktów, docenianych przez konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Vonyx XLR 

 

Modelem, który może być używany przez profesjonalistów w dużych studiach, jak i amatorów w domowym zaciszu, jest Vonyx XLR. Uchwyt jest bardzo lekki, waży jedynie 750 g i łatwo się go składa, więc nie zajmuje on dużo miejsca.  Produkt przystosowany jest do utrzymywania obciążenia o wadze do 800 g.

Statyw jest odpowiedni do montowania na stole i co istotne jest to bardzo łatwa czynność i każdy sobie z nią poradzi. Model ma wbudowany, składany kabel XLR, więc mikrofon jedynie się przykręca.

Produkt wykonano z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają mu trwałość. Po założeniu uchwyt jest bardzo stabilny, więc mikrofon się nie rusza, ani nie trzęsie, co powoduje, że nie powstają żadne szumy i hałasy na nagraniach. Konsumenci uważają, że zastosowany w modelu chowany kabel zwiększa atrakcyjność uchwytu.

 

 

 

 

NOVOX NC 

 

Statyw do mikrofonu NOVOX NC jest szczególnie polecany amatorom, którzy chcą spróbować swoich sił podczas nagrywania piosenek w domu, chociaż sprzęt jest odpowiedni również do używania w niewielkich studiach. Model należy zamontować na blacie biurka lub stołu. Ten dobry i tani statyw mikrofonowy ma niewielkie gabaryty.

W zestawie znajduje się podstawka na uchwyt, stojąca na metalowych, wytrzymałych nóżkach, które są bardzo stabilne i nie trzęsą się, ani nie wyginają podczas nagrywania. Dzięki temu nie powstają niepotrzebne hałasy.

Produkt przystosowany jest do mikrofonu Novox NC-1, ale pasuje także do innych modeli. Sprzęt ma bardzo dobry chwyt, przez co trzyma mikrofon w stabilnej pozycji. Opinie o statywach mikrofonowych producenta Novox są bardzo pozytywne. Także opisywany produkt cieszy się wysokimi ocenami. Konsumenci uważają, że model jest wytrzymały i nie niszczy się na skutek działania wilgoci oraz intensywnej eksploatacji.

 

 

 

 

Hercules MS 201 B 

 

Hercules MS 201 B to statyw mikrofonowy, który jest odpowiedni dla osób śpiewających lub grających na instrumentach. Produkt sprawdza się dla profesjonalistów, a także może być zakupiony do szkół.

Model ma bardzo prostą konstrukcję, jest podłogowy i opiera się na okrągłej podstawie, która jest odpowiednio duża, aby całość się nie wywróciła. Uchwyt znajduje się na końcu regulowanego słupka, więc jego wysokość można dostosowywać do wzrostu użytkownika (od 102 cm do 168 cm). Statyw mikrofonowy umożliwia mocowanie mikrofonu i ma bardzo dobry chwyt, dzięki systemowi Quick-N-EZ Adapto. Istnieje możliwość ściągnięcia górnej części produktu, bez konieczności wykręcania uchwytu na mikrofon.

Statyw wykonany jest z metalu, który jest wytrzymały i wykazuje dużą oporność na uszkodzenia. Sprzęt waży jedynie 4,7 kg, co sprawia, że jest on odpowiednio stabilny i jednocześnie lekki. Konsumenci cenią ten model za łatwość użytkowania i wysoką jakość wykonania.

 

 

 

 

LD Systems DSM 45 B 

 

Opisując statywy mikrofonowe, warto wspomnieć o modelu LD Systems DSM 45 B. Uchwyt jest uniwersalny, ma kosz pojemnościowy, który pasuje do mikrofonów o średnicy od 4,5 cm do 4,9 cm.

Produkt jest przeznaczony do użycia w warunkach studyjnych, chociaż spodoba się także amatorom. Sprzęt wykonany jest z wytrzymałego metalu, odpornego na wilgoć, który pomalowano na czarno. Uchwyt wygląda atrakcyjnie i profesjonalnie.

Model jest elastyczny i przeznaczony do stabilnego zawieszania. W zestawie znajduje się wkrętka na statyw. W produkcie zastosowano system antywstrząsowy – w ten sposób sprzęt nie przenosi drgań, a nagranie pozbawione jest szumów i hałasów związanych z ruchem w studiu lub pomieszczeniu, w którym sprzęt jest zamontowany. Konsumenci twierdzą, że produkt jest solidny i wykonany z dbałością o szczegóły.

 

 

 

 

Rode PSM1

 

Ciekawym statywem jest Rode PSM1 – sprzęt jest odpowiedni do ustawiania na biurku lub półce. Uchwyt jest elastyczny, więc można go także zawiesić. Produkt został zaprojektowany do obsługi mikrofonów: Rode Procaster i Rode Podcaster.

Model jest bardzo stabilny, więc mikrofon się nie przesuwa po ustawieniu na statywie. Użytkowanie tego uchwytu sprawia, że wszelkie wibracje i hałasy nie wpływają na sprzęt, więc jakość nagrywanego dźwięku jest wysoka. Jednocześnie można bez obawy przesuwać sprzęt i montować w tłocznych miejscach. Produkt wykonany jest z metalu, dlatego nie wygina się, ani nie niszczy. Całość pokryta jest specjalną powłoką, dzięki której statyw jest odporny na działanie wilgoci.

Wymiary tego produktu są równe: 12,2 cm x 11 cm x 15,5 cm. Model jest bardzo lekki – waży jedynie 390 g. Statyw przeznaczony jest do montowania na gwintach o wielkości 0,95 cm lub 1,58 cm. Konsumenci doceniają ten produkt za łatwość użytkowania. Użytkownicy dodają także, że dzięki uchwytowi nagrania są czystsze, pozbawione wielu niepotrzebnych hałasów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status