Rejestratory dźwięku ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Olympus LS-14 to najlepszy rejestrator dźwięku spośród wszystkich tego typu produktów, jakie obecnie są dostępne na rynku. Skąd to wiemy? Do takiego wniosku doszliśmy po przeanalizowaniu opinii konsumentów, a także sprawdzeniu obowiązujących trendów zakupowych. Wspomniane urządzenie nagrywa bardzo dobrej jakości dźwięk, a wszystko za sprawą kierunkowego mikrofonu. Co więcej, sprzęt jest funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Wyposażono go w wygodne pokrętło, dzięki któremu możemy szybko wybrać odpowiedni tryb nagrywania lub włączyć stroik. W przypadku, gdy opisany wyżej model Ci nie odpowiada lub jest już niedostępny, sprawdź zalety rejestratora plasującego się na drugim miejscu w naszym zestawieniu. To Zoom H4N Pro, czyli urządzenie z możliwością nagrywania do 4 ścieżek jednocześnie. Produkt jest przeznaczony zarówno do nagrań studyjnych, jak też wywiadów. Poza tym powyższy model ma wbudowany głośnik pozwalający na szybki odsłuch. To sprawia, że rejestrator z pewnością spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Opisy pozostałych, wyróżnionych modeli znajdziesz na naszej stronie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki rejestrator dźwięku kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Rejestrator dźwięku to nieco bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie niż tradycyjny dyktafon. Jest on dedykowany przede wszystkim radiowcom i muzykom. Aby taki sprzęt dobrze się sprawdzał musisz znaleźć model o odpowiednich parametrach technicznych. Wiemy jednak, że szczegółowa analiza opisów produktów zajmuje bardzo dużo czasu. Dlatego postanowiliśmy nieco ułatwić Ci zakup. Przygotowaliśmy poradnik ze wskazówkami, jaki rejestrator dźwięku wybrać.

 

 

Rodzaje tego typu urządzeń

Rejestratory dźwięku dzielimy na modele mobilne i wielośladowe. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, można bez przeszkód schować do kieszeni czy torby, by mieć je zawsze na wyciągnięcie ręki. Mobilny sprzęt jest idealny dla dziennikarzy, detektywów czy też studentów.

Produkty wielośladowe to rejestratory o znacznie większych rozmiarach. Zazwyczaj wykorzystują one wiele zaawansowanych technologii. Z takich urządzeń korzystają w szczególności zespoły muzyczne planujące nagrać swój koncert, np. w wersji live (by móc potem podzielić się nagraniem ze swoimi fanami).

 

Pojemność

Poszukując idealnego sprzętu do nagrywania dźwięków powinieneś sprawdzić jego pojemność. Od tego zależy, ile plików będziesz mógł zapisać w jego pamięci. Standardowo takie produkty pomieszczą do 1 GB plików. Biorąc pod uwagę fakt, że rejestrator nagrywa dźwięki w bardzo dobrej jakości, warto wybrać bardziej pojemny model. Niektóre urządzenia mają pamięć wynoszącą nawet 8 GB.

Jeżeli wolisz uniknąć konieczności nadpisywania starych plików lub ich usuwania, polecamy Ci zakup sprzętu wyposażonego w czytnik kart pamięci. Takie rozwiązanie sprawia, że rozszerzysz pamięć rejestratora nawet do 32 GB. Przekłada się to na możliwość przechowywania dużej ilości nagrań w najwyższej jakości.

 

Format nagrywania

Równie istotną kwestią jest format nagrywania plików. Od tego parametru zależy, czy nagrany dźwięk będzie wyraźny. Obecnie rejestratory i dyktafony nagrywają pliki w formacie: WMA, MP3 lub PCM (WAVE).

Jeżeli przy pomocy sprzętu zamierzasz nagrywać głównie rozmowy z innymi ludźmi, wykłady czy konferencje, z pewnością pliki w formatach MP3 i WMA będą miały zadowalającą jakość. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca w pamięci urządzenia, a jednocześnie są wyraźne i dobrze się ich słucha.

Z kolei format PCM zapewnia nawet dwukrotnie wyższą jakość dźwięku niż w przypadku zapisania go na płycie CD. Takie nagrania są najczęściej wykorzystywane przez osoby pracujące w studiach nagraniowych.

 

Zasilanie – jaki rejestrator dźwięku jest najlepszy?

Rejestratory dźwięku zwykle są zasilane bateriami. Dzięki temu można z nich korzystać w dowolnym miejscu i bez żadnych ograniczeń. Przy wyborze idealnego modelu warto sprawdzić, jak długo sprzęt może pracować na danej baterii (AA lub AAA). Zazwyczaj jest to kilka godzin (maksymalnie kilkanaście godzin).

Jeśli znajdziesz rejestrator wyposażony w port USB będziesz mógł go bez przeszkód podłączyć także do komputera czy laptopa i tym samym wydłużyć jego czas pracy. Wówczas rozładowana bateria bez wątpienia nie będzie stanowić zbyt dużego problemu.

 

Wymiary i waga

Wiele osób uważa, że najlepszy rejestrator dźwięku jest produktem, który ma kompaktowe wymiary i niedużo waży. Jest w tym wiele prawdy. W przypadku zakupu ciężkiego i bardzo dużego urządzenia, szybko możesz zniechęcić się do jego użytkowania (zwłaszcza, jeśli będzie ono nadmiernie obciążać plecak czy torbę).

Im mniejszy i lżejszy będzie rejestrator, tym lepiej. Niektóre produkty są na tyle małe, że można je przypiąć np. do ubrania. Na szczęście oferta takich sprzętów jest na tyle różnorodna, że z łatwością znajdziesz model, który będzie odpowiedni.

 

Funkcjonalność

Wielu producentów oferuje rejestratory wyposażone w innowacyjne rozwiązania. Ich zadaniem jest podnoszenie funkcjonalności produktów. Do nich należy m.in. regulacja poziomu czułości mikrofonu. Obecność takiej opcji sprawia, że nagrasz doskonałej jakości dźwięk niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdujesz. Dla przykładu, przebywając na ruchliwej ulicy warto zwiększyć czułość mikrofonu, nawet do maksimum. W ten sposób na nagraniu z pewnością nie będzie tak słyszalny hałas generowany przez samochody czy pracujące w pobliżu maszyny.

Bardzo praktyczną funkcją jest też zoom mikrofonu, który działa podobnie, jak ten w aparacie cyfrowym. Jeśli uda Ci się w jak największym stopniu przybliżyć nagrywany obiekt, mikrofon stanie się bardziej kierunkowy. Wtedy będzie on mógł wyłapać dźwięk na znacznie mniejszej przestrzeni.

 

 

 

Wytrzymałość

Aby rejestrator długo Ci służył musi on być wykonany z wytrzymałych i solidnych materiałów. Inaczej jego obudowa popęka w wyniku częstej eksploatacji, a to często uniemożliwia dalsze korzystanie z urządzenia. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na jakość wykonania produktu. Wszystkie elementy powinny być dobrze do siebie dopasowane, aby żadna część nie odstawała.

Polecamy w szczególności wybór modelu z obudową wykonaną z metalu lub dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Takie materiały wykazują odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania czy wytarcia.

 

Rejestratory dźwięku w dobrych cenach

Najtańsze, dostępne na rynku rejestratory dźwięku kosztują przeciętnie ok. 70 zł. Produkty znanych marek często okazują się znacznie droższe (ich cena wynosi średnio od 100 zł do 400 zł). Duże znaczenie ma jednak nie tylko producent, ale też funkcjonalność sprzętu. Urządzenia o profesjonalnym charakterze, które są dedykowane przede wszystkim zawodowcom mogą kosztować nawet ponad 1000 zł.

 

 

Najlepsze rejestratory dźwięku w 2020 roku

 

Jeśli mimo wszystko wciąż nie masz pewności, który sprzęt sprosta Twoim oczekiwaniom, sprawdź umieszczony poniżej ranking rejestratorów dźwięku. Znajdziesz tu opisy  produktów w dobrych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Olympus LS-14

 

Przedstawiamy Ci Olympus LS-14, czyli niezwykle łatwe w obsłudze urządzenie wyposażone w system Tresmic. Sprzęt ma trzy wbudowane mikrofony (dwa kierunkowe i jeden wszechkierunkowy), za sprawą których możesz uzyskać szeroki zakres częstotliwości. To pozwala na nagranie nie tylko wysokich, ale też niskich tonów (również basów).

Prezentowany model wyposażono w pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB. Produkt ma tuner chromatyczny, co daje możliwość zobrazowania przebiegów na ekranie rejestratora. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy podczas nagrania utrzymany jest wysoki ton i czy na pewno mieścisz się w określonym przedziale czasowym. Rejestrator nagrywa dźwięki o znacznie lepszej jakości, niż w przypadku płyt CD.

To, co wyróżnia urządzenie Olympus LS-14 to praktyczność. Sprzęt jest niewielki i lekki (waży ok. 170 g), a ponadto ma wytrzymałą obudowę. Opisany wyżej rejestrator jest zasilany bateriami AA (w przypadku rozładowania wystarczy je wymienić na nowe). Ponieważ produkt ma specjalne pokrętło wybór odpowiedniej opcji czy trybu nagrywania nie sprawia żadnego problemu.

Olympus LS-14 to rejestrator dźwięku z 1,75 calowym ekranem. Model wyposażono w 3 mikrofony. Pamięć wewnętrzna wynosi 14 GB.

Zalety
Klips i pokrowiec:

Jeśli kupimy rejestrator dźwięku Olympus LS-14, otrzymamy w zestawie klips i pokrowiec. Te dwa akcesoria przydadzą się szczególnie wtedy, kiedy będziemy używać urządzenia poza domem.

Wysoka jakość dźwięku:

Model ma system mikrofonów TRESMIC 3 (2 mikrofony kierunkowe i jeden wielokierunkowy). W efekcie przy pomocy sprzętu możemy nagrać wysokiej jakości dźwięk uwzględniający wszystkie szczegóły.

Pamięć wewnętrzna:

Rejestrator dźwięku ma pamięć wewnętrzną równą 14 GB. Taka ilość miejsca wystarczy na nagranie sporej długości pliku. Nie musimy od razu inwestować w dodatkową kartę pamięci, aby rozpocząć użytkowanie urządzenia.

Tryb Smart:

Dyktafon ma tryb Smart, który automatycznie dostosowuje parametry nagrywania w zależności od pomieszczenia czy brzmienia instrumentów. Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie mają doświadczenia w nagrywaniu i nie wiedzą, jakie ustawienia będą najlepsze.

Wytrzymała bateria:

Znajdująca się w modelu bateria pozwala na prawie 50 h pracy. Nie trzeba się martwić o konieczność ciągłego ładowania akumulatora.

Wady
Wielkość ekranu:

Z uwagi na to, że ekran jest nieco mały, niektóre osoby mogą mieć problem ze swobodnym odczytaniem znajdujących się na nim informacji.

 

 

 

 

Zoom H4N Pro 

 

Model Zoom H4N Pro to sprzęt pozwalający na nagrywanie 4 ścieżek jednocześnie. Jest on zasilany dwiema bateriami AA (dołączonymi do zestawu). Zapewniają one do 6 godzin ciągłej pracy (lub do 10 godzin w trybie STAMINA). Rejestrator nagrywa i odtwarza pliki w formatach WAV i MP3. Jest on przeznaczony do stosowania z kamerą, aparatem fotograficznym, a także do nagrywania wywiadów.

Urządzenie ma czytnik kart pamięci SD pozwalający na rozszerzenie jego pojemności do 32 GB. Produkt został wyposażony w specjalną, gumową obudowę, która gwarantuje odporność na uszkodzenia i wstrząsy. Możesz więc mieć pewność, że nawet codzienne użytkowanie nie wpłynie negatywnie na sprzęt.

Konsumenci chwalą rejestrator głównie za łatwość obsługi oraz funkcjonalność. Bardzo czułe mikrofony pozwalają na nagranie plików w bardzo dobrej jakości. Co więcej, powyższy model ma port USB, z pomocą którego można go połączyć z komputerem czy laptopem. To umożliwia szybkie przesłanie dźwięków i użytkowanie produktu, nawet gdy rozładują się baterie.

Rejestrator dźwięku Zoom H4n Pro został wyposażony w 1,9 calowy wyświetlacz. Model jest zasilany 2 bateriami AA. Za pomocą urządzenia można nagrać do 4 ścieżek jednocześnie.

Zalety
Wbudowany głośnik:

Sprzęt ma wbudowany głośnik, dzięki czemu użytkownik może szybko sprawdzić nagranie. Przydaje się to w celu weryfikacji, czy ustawione parametry są odpowiednie tzn. czy dźwięk jest dobrze rejestrowany.

Możliwość montażu na statywie:

Prezentowany rejestrator dźwięku można zamontować na statywie. Jeśli to zrobimy, będziemy mogli mieć pewność, że urządzenie nie przewróci się w trakcie nagrania.

Futerał:

Do zestawu dołączono dobrej jakości futerał. Wykonano go z wytrzymałych tworzyw, dlatego zapewnia on skuteczną ochronę przed uszkodzeniem sprzętu.

Funkcjonalność:

Model ma funkcję Phase Trainer, która pozwala zmienić tempo bez zmiany tonu. Opcja Center Cancel, czyli wycinanie środkowych częstotliwości, również jest bardzo przydatna. Dzięki wspomnianym funkcjom muzyk (np. gitarzysta) może ćwiczyć swoje umiejętności.

Wady
Krótki czas pracy na bateriach:

Czas pracy na bateriach wynosi ok. 6 h. Jeśli chcemy nagrać np. kilka piosenek czy całodniowy wykład, musimy wyposażyć się w dodatkowe akumulatorki.

 

 

 

 

Olympus LS-12

 

Chcielibyśmy zaprezentować urządzenie Olympus LS-12. To rejestrator dźwięku z trybem Smart, który automatycznie dostosowuje poziom nagrywania, w zależności od akustyki danego pomieszczenia (czy też brzmienia określonych instrumentów). Ponadto wspomniany model ma bufor wstępnego nagrywania. To bardzo praktyczna opcja odpowiadająca za rozpoczęcie nagrywania na kilka sekund przed wciśnięciem przycisku REC. To sprawia, że początek pliku zawsze jest czysty i pozbawiony jakichkolwiek zakłóceń czy szumów.

Producent wyposażył rejestrator w dwa kierunkowe mikrofony stereo ustawione pod kątem 90 stopni. Pozwalają one na uchwycenie naturalnych dźwięków, w pełni oddających oryginalne brzmienie nagrywanych odgłosów. Sprzęt ma też wbudowaną pamięć o pojemności 2 GB, która pomieści wiele plików.

Opinie o rejestratorach dźwięku marki Olympus zazwyczaj są pochlebne. Konsumenci chwalą urządzenia wspomnianego producenta za możliwość nagrywania czystych i niczym niezakłóconych dźwięków, jak również za dobrą jakość wykonania. Model Olympus LS-12 cieszy się bardzo dużą popularnością. Wpływ na to ma nie tylko lekkość (urządzenie waży ok. 170 g), ale też profesjonalny charakter i wygodne pokrętło do zmiany trybów nagrywania.

Olympus LS-12 to dobry rejestrator dźwięku do 500 zł. Wymiary produktu to: 52,5 mm x 23,5 mm x 138,7 mm. Model waży 170 g.

Zalety
Pojedyncze pokrętło:

Na obudowie urządzenia znajduje się pojedyncze pokrętło, które służy do wyboru poszczególnych funkcji. Użytkownik może szybko przełączać poszczególne tryby nagrywania, co zwiększa komfort korzystania z rejestratora.

Nagrania bez szumów:

Wzmacniacz ma układy niskoszumowe i niskozakłóceniowe. Kanał lewy jest odpowiednio oddzielony od prawego, co eliminuje powstawanie zakłóceń. W rezultacie nagrany dźwięk jest wyraźny.

Łatwe przesyłanie plików na komputer:

Przesyłanie plików dźwiękowych z rejestratora do komputera jest bardzo proste i zajmuje tylko chwilę. W tym celu wystarczy skorzystać z wejścia USB i zapisane nagrania przenieść na dysk naszego komputera.

Wady
Nie najlepsza jakość basu:

Zarejestrowane dźwięki basowe nie mają najlepszej jakości, dlatego model nie spełni oczekiwań wszystkich użytkowników.

 

 

 

 

Olympus LS-P1 

 

Jeżeli interesuje Cię dobry i tani rejestrator dźwięku sprzęt Olympus LS-P1 jest dla Ciebie idealny. To produkt wyposażony w czułe mikrofony kierunkowe. Umożliwiają one nagranie dźwięków w zakresie do 24 bitów i częstotliwości próbkowania do 96 kHz. Wbudowana pamięć urządzenia ma pojemność 4 GB.

Model Olympus LS-P1 ma kilka trybów nagrywania: spotkanie, konferencja, wykład i dyktowanie. Ponieważ ma on opcję zoom-u mikrofonu, z łatwością zarejestrujesz interesujący Cię dźwięk nawet w wyjątkowo hałaśliwym otoczeniu. Urządzenie waży 75 g i z pewnością zmieści się do kieszeni. Ma ono ekran o przekątnej 1,43 cala ułatwiający obsługę sprzętu.

Jak przekonują konsumenci, rejestrator idealnie sprawdza się zarówno w przypadku studentów, jak i dziennikarzy. Ma on obudowę wykonaną z wyjątkowo wytrzymałych materiałów. Produkt prezentuje się elegancko i profesjonalnie. Opisany wyżej model jest zasilany bateriami.

Rejestrator dźwięku Olympus LS-P1 ma pamięć wewnętrzną równą 4 GB. Model jest zasilany akumulatorem AAA.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Produkt ma kompaktowe wymiary i niewiele waży, dlatego można go mieć zawsze przy sobie. Urządzenie przyda się nam nie tylko do nagrywania utworów, ale także np. rejestracji przebiegu wykładu.

Metronom:

Model wyposażono w metronom, który określa tempo w trakcie ćwiczeń. Ma on wiele ustawień m.in. funkcję odliczania w dół czy wzór rytmu.

Niskoszumowe mikrofony:

Prezentowany rejestrator dźwięku ma 2 niskoszumowe mikrofony ustawione pod kątem 90 stopni. Nagrywają one dźwięk o naturalnej barwie, pozbawiony zakłóceń i z odpowiednim brzmieniem.

Wady
Obsługa:

Osoby, które wcześniej nie korzystały z tego typu urządzenia, mogą mieć problem z jego obsługą, bowiem nie jest ona intuicyjna, jak donoszą niektórzy użytkownicy.

Wyświetlacz:

Znajdujący się na obudowie wyświetlacz nie wykazuje dużej odporności na drobne zarysowania.

 

 

 

 

Olympus LS-P2 

 

Olympus LS-P2 to urządzenie wyróżniające się nowoczesnością i wytrzymałością. Ma ono metalową obudowę odporną na uszkodzenia. Prezentowany rejestrator dźwięku ma trzy mikrofony i doskonale sprawdza się w studiach nagraniowych. Można go też podłączyć do kamery lub aparatu fotograficznego. Wbudowana pamięć o pojemności 8 GB pozwala na zapisanie dużej ilości plików.

Sprzęt jest zasilany jedną baterią AAA. Ma on wysuwane złącze USB, przy pomocy którego produkt możemy połączyć ze swoim laptopem lub innym urządzeniem. Zoom mikrofonu daje możliwość lepszego ukierunkowania nagrania, biorąc pod uwagę źródło dźwięku. Oznacza to, że możesz zapobiec zarejestrowaniu odgłosów zagłuszających obiekt, na którym się skupiłeś.

Po zapoznaniu się z opublikowanymi w Internecie opiniami można dojść do wniosku, że model Olympus LS-P2 to profesjonalne, a jednocześnie łatwe w obsłudze urządzenie. Ma ono specjalny wzmacniacz mikrofonowy, który zapewnia oryginalne brzmienie stereo. Rejestrator jest niewielki i lekki, dlatego zawsze możesz go mieć pod ręką.

Olympus LS-P2 to rejestrator dźwięku wyposażony w 3 mikrofony. W zestawie znajdują się baterie przeznaczone do wielokrotnego ładowania i adapter na statyw.

Zalety
Moduł Bluetooth:

Model ma bezprzewodową łączność Bluetooth. Użytkownik może sparować rejestrator ze swoimi słuchawkami i w ten sposób odtwarzać nagraną muzykę, zachowując przy tym swobodę ruchów (brak kabla).

Mikrofony:

Urządzenie wyposażono w 3 mikrofony (system Tresmic). W rezultacie nagrany dźwięk ma zachowane wszystkie szczegóły. Rejestrator jest polecany do pracy w domowych studiach nagraniowych.

Wady
Przyciski:

Zdarza się, choć rzadko, że umieszczone na obudowie przyciski się zacinają, co uniemożliwia szybką zmianę ustawień.

Obudowa:

Na obudowie modelu mogą pojawiać się drobne zarysowania, które czynią sprzęt mniej estetycznym.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status