Ramki cyfrowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.02.20

 

Konsumenci najchętniej wybierają ramki cyfrowe: Intenso Media Director 3916800 i Hama SLIMLINE BASIC – o tych dwóch modelach użytkownicy wypowiadają się najlepiej, dlatego zajęły czołowe miejsca w naszym rankingu. Pierwszy wspomniany sprzęt można dać komuś w prezencie lub użyć dla swoich potrzeb, aby np. przyozdobić swój salon. Do urządzenia wkłada się nośnik zewnętrzny i z niego wyświetla się obrazy na ekranie. Produkt ma rozmiar standardowej ramki na zdjęcia, jednak jest wygodniejszy, ponieważ nie wymaga wywołania czy wydrukowania fotografii. Do gadżetu można także podłączyć nośnik zewnętrzny z pomocą USB. Sprzęt ma wbudowane głośniki, więc można na nim wyświetlić filmiki. Z kolei drugi wyróżniony przez użytkowników produkt, to Hama SLIMLINE BASIC. Istnieje możliwość wyświetlania na nim pojedynczego zdjęcia lub robienia pokazu slajdów. Po podłączeniu nośnika, na ekranie ramki można wyświetlać wybrane fotografie. Urządzenie obsługuje się poprzez pilota, którym wygodnie włączysz zdjęcia. Sprzęt może także obracać obrazy, aby zawsze były widoczne pod odpowiednim kątem dla oglądającego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką ramkę cyfrową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Z uwagi na to, że aparaty cyfrowe stały się znacznie bardziej popularne niż analogowe, zdjęcia przechowujemy głównie na dysku twardym komputera, a nie w obszernych albumach. Aby wyeksponować fotografie uwieczniające ważne chwile, nie musimy ich wywoływać. Wystarczy kupić cyfrową ramkę, która będzie nam je wyświetlać. Nasz poradnik podpowie Ci, które urządzenie wybrać.

 

 

Czy warto kupić ramkę cyfrową?

Ramka cyfrowa to urządzenie, które swoim wyglądem przypomina nieco tablet. Jest ona świetną alternatywą dla albumów ze zdjęciami. Wynika to m.in. z tego, że nie musimy wywoływać fotografii z aparatu cyfrowego, co zwykle wymaga od nas wybrania się do punktu fotograficznego lub zamówienia takiej usługi przez Internet. Często na wywołane zdjęcia musimy poczekać kilka godzin albo nawet dni, a to znacząca wada dla niecierpliwych osób. Ramka cyfrowa może pomieścić w swojej pamięci dużą ilość zdjęć i wyświetlać je zgodnie z naszymi preferencjami. To świetna ozdoba półki. Sprzęt możemy włączać i wyłączać o dowolnej porze, jest też bardzo łatwy w obsłudze.

 

Ekran – jaką ramkę cyfrową wybrać?

Ramki mogą mieć ekran o różnej wielkości, od kilku cali do nawet kilkudziesięciu cali. Najchętniej wybierane przez konsumentów są modele 8-calowe, gdyż nie zajmują zbyt dużo miejsca na półce, ale też gwarantują wyraźny, dobrej jakości obraz. Przed zakupem sprzętu należy zastanowić się, gdzie go ustawimy, ponieważ wtedy z pewnością łatwiej nam będzie podjąć decyzję. Najmniejsze ramki mają ekran o przekątnej 3 cale i zwykle pełnią funkcję breloczka. Ponad 30-calowe urządzenia wyglądają jak telewizory, są przeznaczone do zawieszenia na ścianie.

 

Format obrazu

Przeważnie ramki wyświetlają zdjęcia w formacie 4:3, czyli takim, jaki standardowo mają fotografie cyfrowe. Są też modele obsługujące format 16:9, czyli panoramiczny. Niemniej jednak nie każdy aparat umożliwia zrobienie takich fotografii, więc sprzęt może okazać się dla nas nieodpowiedni. Przeważnie jest tak, że przy formacie 4:3 po bokach zdjęć są czarne paski, co zapobiega ich zniekształceniom. Ich brak sprawia, że fotografie są nienaturalnie rozciągnięte, co nie wygląda zbyt dobrze.

Warto zwrócić uwagę na to, czy ramka pozwala na wyświetlanie zdjęć w pionie. Są urządzenia wyposażone w specjalny czujnik, za sprawą którego fotografie są automatycznie obracane. To bardzo przydatna opcja, gdyż wszystkie zdjęcia pokazywane są na ekranie w odpowiedni sposób.

 

Rozdzielczość obrazu

Nie tylko format, ale i rozdzielczość obrazu ma wpływ na to, jaka jest najlepsza ramka cyfrowa. Za minimum uznaje się 800 pikseli x 600 pikseli. Są urządzenia wyświetlające fotografie w mniejszej rozdzielczości, 400 pikseli x 234 pikseli. Mimo że są one tanie, nie cieszą się dużą popularnością, ponieważ zdjęcia nie są wyraźne, a więc sprzęt nie spełnia zbyt dobrze swojej podstawowej funkcji. Im większy jest ekran, tym wyższa powinna być rozdzielczość obrazu. W przypadku 32-calowych modeli może to być nawet 1366 pikseli x 768 pikseli.

 

Obsługiwany format zdjęć

Zdjęcia mogą mieć różny format – jpg (podstawowy), bmp, raw, exif, tiff itd. Im więcej z nich obsługuje urządzenie, tym lepiej, ponieważ będzie mogło wyświetlić wszystkie wgrane w jego pamięci pliki. Format fotografii uzależniony jest od tego, jaki mamy aparat i jakie ustawienia jego pracy wybraliśmy.

 

Jasność i kontrast

Od jasności obrazu zależy to, jak dobrze zdjęcia będą widoczne w dobrze oświetlonym pomieszczeniu (także przy naturalnym świetle). Niekiedy ramki cyfrowe są wyposażone w funkcję automatycznie zmieniającą poziom jasności, co wpływa na oszczędność energii. To rozwiązanie wykorzystywane m.in. w smartfonach.

Jeśli chodzi o kontrast, to najlepiej sprawdzają się sprzęty o współczynniku 500:1 lub wyższym. Widziane na ekranie kolory będą w odpowiedni sposób podkreślone, a czerń głęboka. Osoby mające modele z kontrastem o współczynniku 400:1 niekiedy narzekają na zbyt blade barwy, choć to zależy też od intensywności światła w pomieszczeniu.

 

Pamięć

Cyfrowe ramki na zdjęcia mogą mieć pamięć wewnętrzną (wbudowaną) lub zewnętrzną. Od jej pojemności zależy to, jak dużo zdjęć będziemy mogli wgrać do urządzenia. W przypadku pamięci wewnętrznej jest to od 128 MB do 2 GB. Zewnętrzne karty pamięci najczęściej mieszczą do 32 GB plików.

 

Zasilanie

Większość urządzeń to modele zasilane sieciowo, a więc wymagają podłączenia do prądu. Jeśli kupujemy taką ramkę, upewnijmy się, że ma wystarczająco długi przewód, aby można ją było ustawić w wybranym miejscu. Są też sprzęty zasilane akumulatorowo. Wymagają one regularnego podłączania do ładowarki, jednak można je umieścić z dala od gniazdka.

Sposób przesyłania zdjęć

Aby przesłać zdjęcia do ramki, zazwyczaj konieczne jest podłączenie urządzenia do komputera przez kabel USB. Nowoczesne produkty są wyposażone w moduł Bluetooth lub Wi-Fi, co pozwala na bezprzewodowe nawiązanie połączenia. Sposób przesyłania plików może mieć duży wpływ na to, jaka ramka cyfrowa jest najlepsza.

 

Dodatkowe opcje

Przeważnie ramki cyfrowe dają nam możliwość samodzielnego zdecydowania o tym, w jaki sposób będą wyświetlane zdjęcia. Chodzi tu głównie o czas pokazywania fotografii i rodzaje efektów przejścia. Niektóre modele mogą odtwarzać jednocześnie pliki mp3, tworząc w ten sposób bardziej atrakcyjny pokaz fotografii, a nawet mają funkcję budzika i kalendarza. Co więcej, w zestawie możemy otrzymać pilot umożliwiający zdalne sterowanie ramką.

 

Ramki cyfrowe w dobrych cenach

Czy zakup ramki cyfrowej nadwyręży nasz domowy budżet? Nie powinien to być zbyt duży wydatek, nawet jeśli zdecydujemy się na model znanej i renomowanej marki. Przeciętnie tego typu sprzęty kosztują od 100 zł do 300 zł (z ekranem o wielkości do 10 cali). Im więcej dodatkowych funkcji ma urządzenie, tym droższe może się okazać. Dla przykładu ramka z możliwością odtwarzania plików mp3 i wideo kosztuje ponad 500 zł.

 

 

Najlepsze ramki cyfrowe w 2020 roku

 

Pora na ranking ramek cyfrowych. Przygotowane zestawienie ułatwi Ci zapoznanie się z najlepszymi, według konsumentów, modelami na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Intenso Media Director 3916800 

 

Produktem idealnym na prezent jest Intenso Media Director 3916800, ramka cyfrowa umożliwia wyświetlanie zdjęć w formie elektronicznej. Jeżeli używasz sprzętu, to nie musisz wywoływać fotografii i możesz włączyć je zaraz po zrobieniu czy otrzymaniu od rodziny lub przyjaciół.

Zastosowany wyświetlacz LED o przekątnej 8 cali jest odpowiedni, aby dobrze widzieć wszelkie szczegóły. Istnieje możliwość włączenia jednej fotografii lub pokazu slajdów (cyklicznie wyświetlane będą zdjęcia, które przypomną Ci o ostatniej podróży lub innym wydarzeniu). Model ma dość grubą, ciemną ramkę, dzięki której elegancko się prezentuje.

Rozdzielczość ekranu jest równa 800 p x 600 p. Sprzęt wyświetla zdjęcia w formacie 16:9 lub 4:3. Urządzenie obsługuje karty pamięci takie jak MicroSD, Secure Digital, Memory Stick i MultiMedia Card. Ramka ma także wejście USB. Konsumenci cenią ten produkt za możliwość wygodnego przejrzenia na nim zdjęć na większym niż telefon ekranie.

 

 

 

 

Hama SLIMLINE BASIC

 

Hama SLIMLINE BASIC jest modelem, który przyda się w każdym domu, ponieważ umożliwia szybkie i atrakcyjne zaprezentowanie rodzinnych fotografii. Urządzenie daje możliwość przedstawiania zdjęć w postaci slajdów. Sprzęt obsługuje format JPEG.

Ramka ma przekątną ekranu równą 8 cali. Aby zabezpieczyć wyświetlacz przed zniszczeniem, można go zakleić specjalną folią ochronną. Zdjęcia wyświetlane są w rozdzielczości 1024 x 768 p. Sprzęt daje możliwość odtwarzania pokazu slajdów. Model ma podświetlenie LED na wyświetlaczu, więc fotografie są widoczne nawet w nocy. Gadżet jest zasilany baterią guzikową.

W urządzeniu zastosowano złącze USB do podłączania zewnętrznych nośników. Sprzęt ma wejście na kartę SD, SDHC i MMC. Ramka ma funkcję kalendarza oraz alarmu. Wymiary ramki są równe 22 cm x 5,6 cm x 16,5 cm. Do zestawu jest dołączony pilot, którym można wygodnie obsługiwać model. Wielu Internautom spodobało się to, że można zmienić system wyświetlania fotografii.

 

 

 

 

LOOQS MeeFrame 

 

Wielu użytkowników ceni model LOOQS MeeFrame, więc może spodoba się on także Tobie. Konsumenci zauważyli, że sprzęt ma bardzo wytrzymały ekran, który się nie rysuje. Urządzenie daje możliwość wyświetlania zdjęć zapisanych na karcie SD lub MMC.

Ta dobra i tania ramka cyfrowa ma wyświetlacz LCD o przekątnej 8 cali. Ekran ma rozdzielczość 800 x 600 p. Sprzęt jest obsługiwany przy użyciu pilota lub dotykowo. Urządzenie ma pamięć wewnętrzną o pojemności 1 GB, co pozwala stworzyć na nim galerię wybranych zdjęć. Fotografie mogą być wyświetlane w kolejności lub losowo.

Urządzenie ma wejście USB, do którego można podłączyć nośnik zewnętrzny i obejrzeć dowolne zdjęcie. Model ma wbudowany zegar i możesz go używać jako budzika, ustawiając dźwięk alarmu. Wbudowane Wi-Fi pozwala korzystać ze stron internetowych, a także e-maila. Sprzęt ma wbudowane głośniki, więc można na nim puszczać muzykę.

 

 

 

 

Braun Phototechnik DF 1091

 

Ciekawą ramką cyfrową jest Braun DF 1091, urządzenie z wbudowanymi głośnikami możesz ustawić w swoim biurze lub salonie, aby przypominało Ci Twoich bliskich czy ważne dla Ciebie wydarzenia. Produkt ma wymiary równe: 27,3 cm x 18,6 cm x 2,3 cm.

Model ma pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB. Pozytywne opinie o ramkach cyfrowych producenta Braun są największą reklamą i świadczą o jakości produktów firmy. Opisywane urządzenie zyskało duże uznanie konsumentów przez wzgląd na możliwość ustawienia automatycznego włączania i wyłączania o dowolnej godzinie.

Sprzęt waży 0,75 kg, więc jest bardzo lekki, można go wygodnie ustawić w wybranym miejscu. Produkt ma wyświetlacz LED 10,1 cala, a rozdzielczość ekranu to 1280 x 800 p. Istnieje możliwość włączenia filmów w rozdzielczości Full HD, a także włączenia plików audio MP3. Do urządzenia można włożyć karty: SD, MMC oraz Memory Stick. Ramka ma złącze HDMI.

 

 

 

 

Sencor SDF 873 W

 

Urządzeniem, które sprawdza się w użytku w każdym domu, jest Sencor SDF 873 W. Model daje możliwość oglądania pokazu zdjęć z dołączeniem muzyki w tle. Gadżet obsługuje także pliki wideo w różnym formacie, więc możesz obejrzeć filmiki z wakacji, a także pełnometrażowe filmy. Fotografie, które są źle ustawione, można odwrócić, aby odpowiednio się wyświetlały.

Rozdzielczość ekranu wynosi 1080 x 768 p. Ekran ma przekątną 8 cali. Wymiary modelu są równe: 5,2 cm x 19,5 cm x 14 cm. Sprzęt można obsługiwać, używając pilota. Produkt ma zainstalowany kalendarz oraz zegar, a także alarm. Obudowa modelu jest wykonana z materiału w kolorze białym.

W urządzeniu wbudowano dwa głośniki, które zapewniają dobry dźwięk. Sprzęt jest bardzo lekki, waży jedynie 0,41 kg. Wbudowany czytnik kart SD oraz SDHC pozwala na odtwarzanie wielu zdjęć, a do tego ramka ma złącze USB oraz HDMI, umożliwiające podłączenie zewnętrznego nośnika. Użytkownicy twierdzą, że model jest łatwy w obsłudze i po ustawieniu wybranych fotografii, nic więcej nie trzeba zmieniać.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status