Piloty uniwersalne ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.10.20

 

Dobry pilot uniwersalny to niezastąpiona rzecz w każdym domu. Wiemy o tym my, jak również wielu użytkowników Internetu, których opinie przeanalizowaliśmy szukając najlepszych propozycji dostępnych na polskim rynku. Wśród nich znalazł się pilot Magic Remote LG AN-MR600. Jeśli szukasz urządzenia, które ułatwi Ci obsługę różnych sprzętów marki LG, jak też innych producentów, ten model powinien Cię zainteresować. Konsumenci zgodnie uznali, że jest to jedna z najciekawszych propozycji dostępnych w chwili obecnej na rynku. Wśród zalet wymieniają funkcjonalność, która ma związek z tym, że pilot posiada funkcję sterowania głosowego. Produkt ten został solidnie wykonany, tak aby nawet w momencie upadku z dużej wysokości nie uległ uszkodzeniu. Jeśli jednak szukasz pilota, którym będziesz mógł obsłużyć klimatyzatory, a nie elektronikę, taką jak telewizory czy magnetowidy, Twojej uwadze polecamy model SAVIO K-1028. Prezentowany produkt jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Ma duży wyświetlacz i prosty system obsługi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki pilot uniwersalny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Niestety wraz z zakupem każdego elektronicznego sprzętu domowego, zyskujemy nowy pilot. Bardzo szybko okazuje się, że na naszym stole zgromadziliśmy kilkanaście urządzeń do telewizora, telewizji satelitarnej i kablowej, dekodera, klimatyzacji oraz radia. Zorientowanie się który model pasuje do jakiego sprzętu jest bardzo trudne. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia: albo podpiszesz każdy z nich, albo zakupisz jeden, uniwersalny pilot do obsługi wszystkich sprzętów. Aby to się udało należy zakupić produkt dobrej jakości. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Aby Ci w tym pomóc przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki niemu dowiesz się na co zwrócić uwagę i jaki pilot uniwersalny wybrać.

Kompatybilność

Przed dokonaniem zakupu powinieneś upewnić się, czy interesujący Ciebie pilot będzie kompatybilny ze sprzętami, które już posiadasz.

Najważniejszymi urządzeniami, które mogą być obsługiwane przez jeden pilot uniwersalny są: telewizor, odtwarzacz DVD oraz Blu – Ray, wzmacniacz, wieża, radio, tuner telewizyjny oraz odtwarzacz kaset VCR. Istotne jest to, że wiele modeli pilotów jest w stanie obsłużyć sprzęty relatywnie nowe jak soundbar, równocześnie z magnetowidem.

Wiedz jednak, że zakupiony przez Ciebie pilot nie będzie w stanie aktywować wszystkich dostępnych funkcji. Oznacza to, że jeśli Twój odtwarzacz Blu-Ray posiada ukryte opcje, które są aktywowane określoną sekwencją klawiszy, nie aktywujesz ich pilotem uniwersalnym. Warto jednak podkreślić, że wielu producentów rozpoczęło pracę tym, by modele uniwersalne miały pełny dostęp do wszystkich opcji w sprzętach, które obsługują.

 

Wydajność – jaki pilot uniwersalny jest najlepszy?

Wydajność pilota mierzona jest w ilości urządzeń, które jest on w stanie obsłużyć. Tańsze i znacznie prostsze modele, mogą jednocześnie sterować 5 urządzeniami. Z kolei bardzo zaawansowane, a tym samym i droższe, piloty mogą obsługiwać aż 15 sprzętów.

Wydajność modelu zależy w dużej mierze od rozbudowania urządzenia audiowizualnego. Dużo prościej sterować magnetowidem niż soundbarem.

Wybór modelu powinien być uzależniony od ilości sprzętów, jakie posiadasz. Jeśli jesteś zainteresowany kontrolą jedynie 2 lub 3 urządzeń, lepiej wybrać tańszy pilot. W przypadku, gdy posiadasz dużo różnorodnych modeli audiowizualnych, sugerujemy inwestycję w droższy przyrząd.

 

Wykonanie

Przed dokonaniem zakupu, upewnij się, z jakiego materiału wykonany jest interesujący Cię pilot. Zdecydowana większość urządzeń jest zrobiona z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu cechują się one dość dużą odpornością na stłuczenia i upadki. Niestety, wielu z nas ma tendencję do zapominania, gdzie znajduje się pilot. Często w czasie poszukiwań spada on na ziemię. Dlatego ważne jest by był on wytrzymały. Zdecydowanie niepolecane są piloty wykonane z niskiej jakości plastiku. Są one dość awaryjne oraz, co gorsze, łamliwe. Zatem jeśli nie chcesz inwestować w taśmy klejące czy różne kleje, radzimy zakupić pilot uniwersalny z tworzywa sztucznego odpornego na wszelkie uszkodzenia.

Należy również zwrócić uwagę czy pilot, który chcemy kupić jest wodoszczelny. Jest to szczególnie ważne, gdy masz dzieci lub samym miewasz tendencję do wylewania napojów.

 

Wygoda podczas korzystania

Najważniejszą zaletą pilota uniwersalnego jest jego poprawne działanie. Jednak warto zwrócić uwagę na jego kształt. Po pierwsze, musi on dobrze leżeć w dłoni. Pomoże to zredukować liczbę upadków. Co więcej, urządzenie nie może być zbyt duże, gdyż znalezienie wtedy odpowiedniego przycisku zajmie Ci zbyt wiele czasu.

Same przyciski powinny działać lekko. Ważne jest jednak to, by przy ich naciśnięciu był wyczuwany charakterystyczny opór i skok. Dzięki temu, do wybrania odpowiedniego przycisku będziemy musieli użyć niewielkiej siły. Sprawi to, że żadna funkcja nie będzie aktywowana przypadkowo.

Ciekawą funkcją, która występuje w części sprzętów jest opcja podświetlenia. Dzięki temu w czasie nocnego sensu będziesz w stanie znaleźć odpowiedni przycisk.

Zasilanie

Piloty mogą mieć jeden z dwóch typów zasilania: akumulatorowy lub na baterie typu AAA. Pierwszy z nich najczęściej jest spotykany w droższych modelach. Spowodowane jest to tym, że akumulatory są bardziej wydajne niż baterie. Pozwala to na dłuższy czas użytkowania.

Różnica między tymi dwoma typami wynosi kilka złotych, zatem decyzja, który z nich wybrać powinna być podyktowana Twoimi osobistymi preferencjami.

 

Zasięg pracy pilota

Jednym z kluczowych elementów jest zasięg pracy pilota. Bowiem, jeśli posiadamy dość duży pokój z wieloma sprzętami, to chcemy mieć pewność, że nasz uniwersalny przyrząd je wszystkie obsłuży. Najczęściej spotykane są modele to te, których zasięg wynosi 10 metrów.

Wiedz, że działają one na podczerwień, zatem pilot nie ma możliwości kontrolowania sprzętów, które znajdują się w sąsiednich pokojach.

 

Piloty uniwersalne w dobrych cenach

Cena takich urządzeń jest uzależniona od kilku czynników. Po pierwsze, ilości sprzętów, z jaką mogą się połączyć. Piloty, które można skonfigurować z 5 urządzeniami audiowizualnymi kosztują około 15 zł – 20 zł. Modele, które połączą się z 15 innymi sprzętami kosztują od 30 zł do 50 zł.

Wiedz, że na rynku są również dostępne piloty uniwersalne z górnej półki, których cena wynosi nawet 500 zł. Większość takich modeli posiada ekran dotykowy, który ułatwia użytkowanie.

 

 

Najlepsze piloty uniwersalne w 2020 roku

 

Telewizor, radioodtwarzacz, tuner telewizji satelitarnej lub kablowej, klimatyzator i wiele innych urządzeń obsługiwanych jest za pomocą pilota. Często w domu mamy kilka pilotów do różnych sprzętów, równie często przekopujemy sterty rzeczy, żeby je odnaleźć. Istnieje jednak rozwiązanie, które pomoże nam zapomnieć o wielu pilotach – jeden uniwersalny zastąpi nam wszystkie modele, które mamy w domu. Sprawdź nasz ranking i wybierz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

 

Nasze zalecenia

 

LG AN-MR600

 

1-lg-an-mr600Pilot Magic Remote LG AN-MR600 to nasza pierwsza propozycja. Jest to rozwiązanie zapewniające pełną kontrolę nad rozrywką w całym domu. Dzięki nowoczesnej konstrukcji można się nim posługiwać jak myszką komputerową. Jest to oczywiście możliwie dzięki specjalnemu przyciskowi – kółko do skrolowania ułatwia poruszanie się po stronach internetowy, które można przeglądać na ekranie telewizora. W efekcie zarządzanie centrum rozrywki w domu jest proste i komfortowe.

Model ten ma możliwość sterowania głosowego, a więc nawet mając zajęte ręce bez problemu włączymy telewizor, radioodtwarzacz, czy tym podobne sprzęty. Ten najlepszy pilot uniwersalny został wyposażony w funkcję wskaźnika, dzięki której zapewnimy sobie komfort sterowania i łatwe zarządzanie sprzętami LG.

Funkcja sterowania uniwersalnego umożliwia nam też łatwe i intuicyjne obsługiwanie urządzeń multimedialnych różnych producentów. Model ten jest niezwykle wytrzymały. Mocna obudowa zyskała uznanie wszystkich konsumentów, zwłaszcza tych z małymi dzieci, które często bawią się pilotem. Poza tym urządzenie uznano za niezwykle proste w obsłudze.

Pilot Magic Remote LG AN-MR600 to urządzenie wyposażone w wiele ciekawych funkcji. Jest kompatybilne z większością sprzętów marki LG. Cechuje się prostym systemem obsługi.

Zalety
Łatwa obsługa:

Jest to bardzo łatwy w obsłudze model. Ma wiele przycisków, ale wszystkie są bardzo dobrze oznaczone, więc używanie go na pewno nie sprawi nam problemu.

Funkcjonalność:

Pilot ma nie tylko system sterowania przyciskami, ale również funkcję sterowania głosowego. Nawet jeśli będziesz miał zajęte ręce, włączysz telewizor lub inny sprzęt.

Funkcja wskaźnika:

Model ten zapewnia komfort sterowania i bezproblemowe zarządzanie sprzętami LG, które są połączone z tym pilotem. Za sprawą tego rozwiązania wszystko mamy pod kontrolą.

Wykonanie:

Wiele osób podkreśla, że pilot musi być solidny, bo jest bardzo narażony na uszkodzenia, zwłaszcza gdy mamy dzieci. Nawet dorośli często kładą pilota w nieodpowiednie miejsce, gdzie ten może zostać uszkodzony. Dlatego producent zadbał o to, aby prezentowany model był wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Konstrukcja:

Na uwagę zasługuje fakt, że pilot został tak zaprojektowany, aby dobrze leżał w dłoni.

Wady
Cena:

Urządzenie kosztuje ponad 150 zł. W efekcie jest to jedna z droższych propozycji.

 

 

 

 

Savio K-1028

 

2-savio-k-1028Pilot SAVIO K-1028 to uniwersalny model na podczerwień, którym można obsługiwać większość klimatyzatorów dostępnych na rynku. W końcu zapomnisz o kilku pilotach i ich poszukiwaniach, aby włączyć klimatyzator w kolejnym pomieszczeniu. Za pomocą tego jednego urządzenia włączysz wszystkie klimatyzatory w swoim domu, czy też w biurze. Baza kodów pozwoli Ci na dopasowanie pilota do wybranego modelu klimatyzatora.

Ponadto, ma on wbudowany duży ekran LED i latarkę. Jest więc niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym domu. Dzięki funkcji podświetlenia ekranu bez problemu użyjemy pilota również po zmroku. Produkt obsługuje najbardziej znane marki klimatyzatorów, których modele znajdziemy na polskim rynku, a są to m.in.: urządzenia Samsunga, Fujitsu, Toshiby, Hitachi, Elektrolux’a, Olympusa, i wiele innych.

Ten dobry i tani pilot uniwersalny cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które zdecydowały się na jego zakup. Przede wszystkim jest bardzo tani. Kolejna kwestia to jego funkcjonalność – w końcu jeden model zastąpi nam wszystkie piloty do klimatyzatorów.

Pilot SAVIO K-1028 jest kompatybilny z urządzeniami marki Samsung, Hitachi, Fujitsu, Toshiba i innymi. Przeznaczony jest do obsługi klimatyzatorów.

Zalety
Wygoda:

Jeśli stawiasz na wygodę i nie chcesz obsługiwać każdego klimatyzatora w domu czy w biurze, używając do tego osobnego pilota, to propozycja dla siebie. Prezentowany model został tak zaprojektowany, aby ułatwić nam obsługę różnych klimatyzatorów.

Baza kodów:

W komplecie z pilotem otrzymujemy bazę kodów, które ułatwią nam programowanie sprzętu. Nie będziesz musiał ich szukać w Internecie.

Ekran LED:

Produkt jest wyposażony w wyświetlacz z podświetlaniem. Jest on dość duży i czytelny. Nawet po zmroku, bez konieczności zapalania światła zaprogramujemy klimatyzator. Litery wyświetlające się na pilocie są dość duże.

Cena:

Na uwagę zasługuje atrakcyjna cena produktu. Jak podkreślają konsumenci jej stosunek do jakości wykonania jest bardzo atrakcyjny. Jest to jedna z tańszych propozycji, jakie znajdziemy na polskim rynku.

Wady
Tylko do klimatyzatorów:

Nie jest to urządzenie służące do uruchamiania telewizora, radia czy innej elektroniki, a wyłącznie klimatyzatorów.

 

 

 

 

One For All URC1580

 

3-one-for-all-urc1580Uniwersalny pilot One For All URC1580 Total Control to nasza trzecia propozycja, która obsłuży aż osiem urządzeń audio-wideo. Model ten obsługuje wszystkie marki i rodzaje telewizorów, jak również tunery telewizji satelitarnej, kablowej czy DVB-T, odtwarzacze Video, CD, Blu-ray oraz DVD, amplitunery, kina domowe, jak również stacje dokujące iPod/MP3.

Czyli wszystkie sprzęty, które znajdziemy w naszym domu lub biurze. Szybko łączy się z wieloma urządzeniami – wystarczy wpisać kod obsługujący daną markę i gotowe (wszystkie potrzebne informacje znajdują się w książeczce dołączonej do zestawu). Pilot ma wygodne i intuicyjnie rozmieszczone przyciski, które ułatwią nam obsługę.

Konsumenci docenili nie tylko duże, wygodne przyciski, ale też solidne wykonanie urządzenia. Ponadto, na pilocie znajdziemy specjalny przycisk telegazety, czy menu odbiorników. W efekcie, bez problemu włączymy zarówno najnowsze modele telewizorów, czy odtwarzaczy, jak również te starsze sprzęty. Dzięki niewielkim rozmiarom i małej wadze, produkt ten stanowi bardzo poręczne urządzenie w każdym domu.

Uniwersalny pilot One For All URC1580 Total Control to urządzenie, które ułatwi nam obsługę różnych sprzętów znanych producentów. Jest funkcjonalne i łatwe w użyciu.

Zalety
Obsługa 8 urządzeń:

Pilot One for ALL URC 1580 umożliwia nam podłączenie aż 8 różnych urządzeń. W efekcie możesz zapomnieć o kilku modelach pilotów, które nie tylko zajmują miejsce, ale też ich odróżnienie bywa problematyczne.

Szybkie łączenie:

Aby połączyć pilot z dowolnym sprzętem, wystarczy wpisać kod z listy dołączonej do zestawu. Dzięki temu konfiguracja nie zajmie nam zbyt dużo czasu.

Przyciski:

Wśród zalet produktu wymienia się jego wygodne i intuicyjne przyciski. Ułatwiają one włączenie urządzeń, zmienianie funkcji, podgłaśnianie i wykonywanie innych czynności.

Poręczność:

Model ten został tak zaprojektowany, aby trzymanie go w dłoni było dla użytkownika wygodne. Opływowe kształty sprawiają, że jest to jedna z ciekawszych propozycji, jakie znajdziemy w chwili obecnej na rynku.

Wady
Wykonanie:

Jest to tani produkt, co przekłada się na jego solidność wykonania.

 

 

 

 

Logitech Harmony 350 Control

 

4-logitech-harmony-350-controlJeden pilot zamiast kilku, które ciągle gdzieś się gubią – to w końcu stanie się możliwe z Logitech Harmony 350 Control. Zapomnij o kilku pilotach, zamień je na jeden, bardziej funkcjonalny. Jest to model do natychmiastowej konsolidacji pilotów. Obsługuje do 8 urządzeń i jest zgodny z ponad 225 000 sprzętami multimedialnymi od 5000 producentów.

Możesz zapomnieć o niekończącej się nauce obsługi skomplikowanych przycisków, które często są zupełnie zbędne. Dzięki łatwej konfiguracji, pilot działa intuicyjnie. Wystarczy mu wydać proste polecenie. Przyciski pogrupowano zgodnie ze sposobem ich używania, natomiast ich kształt i specjalne podświetlenie ułatwiają posługiwanie się pilotem przy każdym oświetleniu. Warto też zauważyć, że na stronie myharmony.com można wykonać prostą konfigurację sprzętu.

Wystarczy podłączyć go to komputera i wykonać kroki rozpisane na stronie internetowej. Kreator konfiguracji online ułatwi Ci określanie ustawień podstawowych lub zaawansowanych. Możliwość dostosowania urządzenia do własnych potrzeb to bardzo dobre rozwiązanie docenione przez wielu użytkowników tego sprzętu.

Logitech Harmony 350 Control to urządzenie zgodne z ponad 225 tysiącami sprzętów różnych producentów. Jest więc bardzo funkcjonalne.

Zalety
Obsługa 8 urządzeń:

Ten sprzęt pozwoli Ci zapomnieć o kilku pilotach, które zajmują pół stolika w salonie. Nie będziesz szukać tego, który jest Ci potrzebny. To dlatego, że pilotem możemy obsługiwać do 8 różnych urządzeń, w tym telewizory, wieże, odtwarzacze i wiele innych.

Obsługa:

Bez wątpienia jest to prosty w użyciu pilot, cechujący się bardzo intuicyjnym system obsługi. Dlatego jest tak często wybierany przez konsumentów.

Konfiguracja online:

Wiele osób doceniło fakt, że model ten można skonfigurować online. Dla pasjonatów nowinek technologicznych to bardzo ciekawe rozwiązanie.

Wady
Problemy z konfiguracją:

Niektórzy użytkownicy mają problemy z dopasowaniem pilota do posiadanej elektroniki. Chociaż sam proces konfigurowania jest prosty, to nie zawsze przynosi takie efekty, jakich byśmy oczekiwali.

Cena:

Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że jest to dość droga propozycja.

 

 

 

 

Ferguson RCU-660

 

Pilot uniwersalny Ferguson RCU 660 to model 5 w 1. Jest on przeznaczony do obsługi telewizorów, wzmacniaczy, odtwarzaczy BD i DVD, amplitunerów, jak również odtwarzaczy CD, nagrywarek i innych urządzeń. Daje nam możliwość podłączenia do 5 różnych sprzętów jednocześnie.

Jest to model uniwersalny, który umożliwia nam obsługę urządzeń różnych producentów, aczkolwiek najlepiej działa w połączeniu ze sprzętami marki Ferguson.

Pilot zasilany jest dwiema bateriami AAA, których niestety nie znajdziemy w zestawie. Wśród funkcji sprzętu możemy wyróżnić automatyczne programowanie, jak również system konfiguracji przy użyciu kodu danej marki. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku niektórych urządzeń konfiguracja może zająć więcej czasu.

Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają prostą obsługę. Poza tym urządzenie zyskało uznanie ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. Konsumenci potwierdzają, że mamy tutaj do czynienia z całkiem niezłym stosunkiem ceny do jakości. Piszą też, że to najlepsza opcja dla kogoś, kto nie chce przepłacać i nie szuka zaawansowanych funkcji.

Ferguson RCU 660 to bardzo dobry pilot uniwersalny do 50 zł. Urządzenie zasilane jest dwiema bateriami AAA. Możemy nim obsługiwać do 5 różnych sprzętów.

Zalety
Prosta obsługa:

Wiele osób wybrało ten model ze względu na prostą, intuicyjną obsługę. Uruchamianie różnych sprzętów w domu za sprawą tego pilota jest łatwe.

Funkcjonalność:

Nie można zaprzeczyć, że jest to funkcjonalny pilot, bo bez problemu działa z różnymi sprzętami znanych i mniej popularnych producentów. Dobrze zaprogramowany będzie nam służył przez dłuższy czas.

Wady
Problemy z konfiguracją:

Urządzenie nie zawsze łączy się z urządzeniami. Konfiguracja pilota może być początkowo trudna.

Jakość przycisków:

Z czasem przyciski w pilocie obluzowują się, a nawet wypadają.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Sony RMF-TXE100E

 

5-sony-rmf-txe100eNasz ranking pilotów uniwersalnych zamyka model RMF-TX100E od popularnego producenta elektroniki – Sony. Jest to urządzenie typu One-Flick z panelem dotykowym. Obsługa panelu jest prosta, a wbudowany mikrofon umożliwi nam użycie poleceń głosowych. Model działa bezprzewodowo, a technologia NFC ułatwi Ci kopiować zawartość ekranu jednym dotknięciem. Obsługa sprzętu w Twoim domu staje się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowoczesny panel pozwoli Ci wybrać źródła rozrywki. Urządzenie jest zgodne z systemem IR Blaster. Nie ważne, czy szukasz pilota do telewizora, amplitunera, czy też tunera, model ten pozwoli Ci uruchomić różne sprzęty multimedialne w Twoim domu. Sony to znany producent sprzętów elektronicznych, a opinie o pilotach uniwersalnych tego producenta są bardzo pozytywne.

Użytkownicy modelu Sony RMF-TXE100E docenili nie tylko ciekawy, nowoczesny design urządzenia, ale również możliwość głosowej obsługi. Nie musisz już wyszukiwać przycisków – wystarczy podać polecenie. Wadą tej propozycji może być stosunkowo wysoka cena, ale trzeba zauważyć, że produkt ten jest kompatybilny ze sprzętami różnych marek.

 

Jak pilot uniwersalny Philips wybrać?

 

Zakup uniwersalnego pilota znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Przy pomocy jednego urządzenia możemy sterować kilkoma sprzętami, takimi jak telewizor, wieża stereo czy kino domowe. W sklepach elektronicznych dostępnych jest sporo różnych modeli tego typu produktów. Wybór najbardziej odpowiedniego staje się zatem problematyczny. Z pewnością wielu konsumentów zastanawia się, jak powinien wyglądać najlepszy pilot uniwersalny Philips w 2020 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy, czym należy kierować się podczas zakupów. Dodatkowo tekst zawiera zestawienie 3 popularnych urządzeń marki Philips.

 

 

Na początku może pojawić się pytanie, dlaczego zdecydowaliśmy się na umieszczenie w rankingu sprzętów Philips. Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ jest to sprawdzona firma, która od lat dostarcza na rynek wysokiej jakości sprzęty elektroniczne. Przedsiębiorstwo przy każdym nowym projekcie wykorzystuje najnowsze technologie, co czyni jego urządzenia bardziej funkcjonalnymi i nowoczesnymi. Firma Philips zyskała duże uznanie wśród konsumentów i jest jedną z najczęściej wybieranych marek w Polsce.

Decydując się na zakup pilota, musimy przede wszystkim sprawdzić, ile sprzętów jest w stanie obsłużyć. W sklepach znajdziemy modele, które są w stanie sterować 4, 6, a nawet 10 urządzeniami jednocześnie. To, na który wariant powinniśmy się zdecydować zależy w głównej mierze od ilości posiadanych urządzeń elektronicznych.

Wielu użytkowników jest zdania, że najlepsze piloty uniwersalne Philips mają zasięg oscylujący w granicach 10 m. Pozwala to na swobodne korzystanie ze sprzętów ulokowanych w różnych miejscach w pokoju. Wybierając gadżet, musimy wziąć pod uwagę także jego kompatybilność. Produkty marki Philips wykazują zgodność zwykle z ponad 800 markami.

Przed zakupem pilota powinniśmy wziąć go do ręki i sprawdzić, czy dobrze leży w dłoni. Warto także zwrócić uwagę na rozmieszczenie i rozmiar przycisków. Tylko modele z czytelnymi guzikami pozwalają na szybką i komfortową obsługę sprzętu. Zbyt małe przyciski są słabo widoczne i zwykle rozmieszczone blisko siebie. To, jak podają użytkownicy, znacznie utrudnia korzystanie z gadżetu.

 

Piloty uniwersalne Philips – ranking

 

Philips SRP2018

 

Philips SRP2018 to pilot zasilany na baterie (2x AAA). Nie są one dołączone do zestawu. Sprzęt jest bardzo funkcjonalny. Przy jego pomocy można obsłużyć 8 różnych urządzeń. Wykazuje on zgodność z ponad 800 markami. Możemy mieć więc pewność, że będzie odpowiedni dla posiadanej w naszym domu elektroniki.

Model ten jest bardzo lekki. Waży zaledwie 0,135 kg. Jego wymiary są następujące 27,5 cm x 13 cm x 3,5 cm. Przyciski pilota są dobrze uporządkowane. Dzięki temu jego użytkowanie jest bardzo proste. Obsługuje on urządzenia, takie jak: telewizor, magnetowid, odtwarzacz płyt DVD, odbiornik TV kablowych, odtwarzacz Blu-Ray czy odtwarzacz CD.

Prezentowany pilot jest ceniony za swoją przystępną cenę. Wiele użytkowników podkreśla, że jest on bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Łatwo się z niego korzysta. Co więcej, marka Philips oferuje pomoc techniczną. Na stronie producenta można znaleźć wszystkie kody do obsługiwanych przez urządzenie marek.

 

 

 

Philips SRP5016

 

Jeśli szukasz urządzenia, za pomocą którego będziesz mógł sterować wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w salonie, zapoznaj się z opisem modelu Philips SRP5016. To wysokiej jakości uniwersalny pilot polecany przez konsumentów.

Wymiary sprzętu to 27,5 cm x 13 cm x 3,5 cm. Jego waga wynosi jedynie 0,159 kg. Jest on zasilany na baterie (2 x AAA), które należy dokupić, gdyż nie są one dołączone do zestawu. Pilot posiada 53 wygodne przyciski. Obsługuje urządzenia, takie jak: telewizor, DTV, TV kablową, DVD, Blu-Ray i wiele innych. Zakres częstotliwości nośnej wynosi 24 – 55 kHz. Zasięg pilota to ok. 10 m. Podświetlane przyciski pozwalają z łatwością określić, którym urządzeniem sterujesz w danej chwili.

Ten pilot uniwersalny Philips w dobrej cenie zyskał spore grono zadowolonych konsumentów, którzy polecają ten model innym. Wiele osób chwali jego solidne wykonanie, prostą obsługę oraz fakt, że z jego pomocą można obsługiwać jednocześnie do 6 urządzeń.

 

 

 

Philips SRP3004/53

 

Jeśli chcesz wyposażyć się w dobrej jakości pilot uniwersalny, sprawdź model Philips SRP3004/53. Wykazuje on pełną zgodność z ponad 1000 różnych marek. Kupując go, możemy być więc pewni, że będzie kompatybilny z posiadanymi przez nas sprzętami.

Prezentowany produkt jest zasilany bateriami typu AAA. Jego zasięg wynosi do 10 m. Urządzenie ma wbudowany system SimpleSetup. Sprawia to, że jego konfiguracja jest szybka i nieskomplikowana. Przyciski są duże i tym samym czytelne. Model ten jest dodatkowo wyposażony w gumową obwódkę, która chroni przed uszkodzeniem i poprawia pewność chwytu. Pilot daje możliwość sterowania 4 urządzeniami jednocześnie. Przy jego pomocy można obsługiwać m.in. telewizor, odtwarzacz DVD, dekoder czy magnetowid.

W swoich opiniach użytkownicy podkreślają, że prezentowany pilot marki Philips to bardzo dobre urządzenie. Dużym udogodnieniem są czytelne, intuicyjnie rozmieszczone przyciski, które ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Sporą uwagę przykuwa też prosty design oraz obudowa wykonana z dobrych gatunkowo tworzyw wykazujących dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Inne artykuly, którymi mozesz byc zainteresowany:

 

Słuchawki bezprzewodowe ranking

Soundbary

Najlepsze słuchawki nauszne

Jaki odtwarzacz MP3 kupić?

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status