Najlepszy zestaw słuchawkowy iPhone

Ostatnio aktualizowane: 09.08.20

 

Jaki zestaw słuchawkowy iPhone wybrać?

 

Najlepsze zestawy słuchawkowe iPhone to temat tego poradnika. Oczywiście wybór słuchawek powinien być poprzedzony analizą własnych potrzeb, jednak dobrze się ją robi, gdy się lepiej poznaje funkcjonalność dostępnych modeli. Przede wszystkim musimy określić, do jakiego celu słuchawki będziemy używać, a także preferencje osobiste, takie jak: czy będziemy słuchawek używać w podróży, czy może podczas uprawiania sportu, czy też do gier.

Gdy posiadasz telefon, czy inne urządzenie marki iPhone, to zapewne słuchawki dedykowane do tego urządzenia będą lepsze niż uniwersalne. Słuchawki nie muszą być wyprodukowane przez firmę Apple, ale powinny być z certyfikatem MFI (Made For iPhone). Kupując takie słuchawki masz pewność, że zostały one wykonane z najlepszych materiałów, które pozwolą na odtwarzanie dobrego dźwięku.

Przy wyborze słuchawek powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ich cech. Poziom zniekształceń dźwięku jest określany mianem THD. Im mniejszy ten współczynnik, tym lepiej, bo słuchawki będą odwzorowywały dźwięk z mniejszymi zniekształceniami. Kolejnym parametrem jest czułość słuchawek. Parametr ten podawany jest w dB/mW. Im większa czułość tym słuchawki wydajniej przetwarzają energię elektryczną na falę dźwiękową, czyli potrzebują mniej mocy ze wzmacniacza. Warto również przyjrzeć się impedancji. Mała impedancja sprawia, że łatwiej uzyskać maksymalny poziom głośności słuchawek. Średnio impedancja wynosi około 30 Ohmów i w zależności od słuchawek waha się od 10 do ponad 100 Ohmów. Ostatnim parametrem do sprawdzenia jest maksymalna głośność zestawu słuchawkowego, czyli SPL. Ze względu na szkodliwość zbyt głośnego słuchania muzyki, nie należy dążyć do jak największych wartości, a jedynie zadbać, żeby głośność była odpowiednia.

Równie ważną sprawą, o której należy zdecydować, jest konstrukcja słuchawek. Możemy wybierać między konstrukcjami otwartymi, półotwartymi i zamkniętymi, a także między słuchawkami dokanałowymi, dousznymi, wokółusznymi lub nausznymi.

Słuchawki otwarte powodują, że uszy są dobrze wentylowane, ale też i dźwięki ze słuchawek są słyszalne dla otoczenia, a także posiadacz słuchawek usłyszy to, co się dzieje wokół. Są one za to komfortowe w noszeniu i nie powodują zmęczenia uszu. Słuchawki półotwarte łączą cechy słuchawek zamkniętych i otwartych tworząc swego rodzaju półśrodek. Mają lepszą izolację od otoczenia, więc mniej dźwięków ze słuchawek wychodzi na zewnątrz, a także osoba słuchająca muzyki ma mniejsze zakłócenia pochodzące z zewnątrz. Słuchawki zamknięte są mniej komfortowe dla ucha pod względem wentylacji, ale za to są bardzo dobrze izolowane zarówno od dźwięków otoczenia, jak i muzyki płynącej ze słuchawek.

 

 

Zestaw słuchawkowy iPhone – Ranking

 

 

Apple MA770G/A

 

Zestaw słuchawkowy Apple MA770G/A jest kompatybilny z urządzeniami:  iPhone 3G (bez mikrofonu oraz bez regulacji głośności z pozycji pilota słuchawek), iPhone 3GS,  iPhone 4, 4S, iPhone 5, 5S, 5C, iPad – tylko pilot (bez mikrofonu): iPod shuffle (3 generacja), iPad 2G i 3G, iPod nano 4th (soft 1.0.3) i 5 generacja, iPod classic (120GB/160GB, soft 2.0.1), iPod touch (2 generacja, soft 2.2) – tylko muzyka (bez pilota i mikrofonu), oraz pozostałe iPod: IPOD TOUCH 3GEN i IPOD TOUCH 3GEN.

Urządzenie może też pracować ze wszystkimi urządzeniami, które mają wbudowane wejście jack 3,5.  Model ten ma wbudowany mikrofon, oraz pilot do obsługi muzyki, a także radia. Znajdziemy tu również przyciski do odbioru i kończenia rozmowy telefonicznej.

Przewód słuchawek o długości 1,3 metra zapewnia ich wygodne użytkowanie. Wysoka jakość słuchawek powoduje, że nasza głowa jest chroniona przed nadmiernym promieniowaniem elektromagnetycznym. Klienci zaś, wypowiadający się o jakości tego modelu twierdzą, że jest to zestaw słuchawkowy iPhone w dobrej cenie i o dobrej jakości.

 

 

 

 

Boompods Epiora

 

Drugi, opisywany model, Boompods Epiora, zapewnia wysoką jakość dźwięku i głębokie tony niskie. Wbudowany pilot pozwala na kontrolę nad słuchaną muzyką, oraz przełączenie aparatu na prowadzenie rozmowy telefonicznej. Za pomocą tego pilota można również ustawić poziom głośności zarówno rozmowy, jak i muzyki. Tam też, czyli na przewodzie, znajduje się wbudowany mikrofon.

Słuchawki mają ładny, pomarańczowy kolor, a do zestawu zostało dołączone etui, oraz wkładki dokanałowe. Waga słuchawek wynosi 9 gram, a średnica wtyku ma 3,5 mm. Jest to typ słuchawek półotwartych, co znaczy, że nie wszystkie dźwięki otoczenia są izolowane, ale też i dźwięk ze słuchawek może być słyszalny przez otoczenie. Przewód słuchawek o długości 1,2 metra pozwala na swobodne ich użytkowanie.

Producent podaje, że zostały tu zastosowane następujące technologie:Made for iPod”, „Made for iPod/iPhone/iPad” i „Works with iPhone”. Klienci docenili jakość tego modelu i uważają, że jest to najlepszy zestaw słuchawkowy iPhone w 2020 roku.

 

 

 

 

Apple 702002

 

Apple 702002, to ostatni model opisywany. Producent podkreśla, że model ten odzwierciedla faktyczną geometrię ucha, co powoduje, że w używaniu jest komfortowy. Dzięki swojemu kształtowi, słuchawki nie wypadają z ucha i nie ocierają go. Model ten jest dedykowany do iPhona i iPada. Pilot i mikrofon są obsługiwane przez wszystkie modele iPoda, iPhone’a i iPada (nie wszystkie modele obsługują funkcję regulacji poziomu dźwięku).

Odtwarzanie dźwięku jest możliwe na wszystkich modelach iPoda. Za jakość dźwięku odpowiedzialne są wbudowane głośniki, które zostały stworzone tak, aby zminimalizować straty dźwięku, a jednocześnie uzyskać maksymalną moc sygnału.

Pilot zamontowany na przewodzie pozwala na regulację głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki, a także odbieranie i kończenie połączeń telefonicznych. Przy zakupie, klient otrzymuje słuchawki spakowane w wygodnym etui.

Użytkownicy oceniają ten produkt, jako dobre słuchawki o głębokich i bogatych basach, przekazują też, że łatwo i wygodnie się je obsługuje. Ponadto są zadowoleni z ich trwałości, a także umiarkowanej ceny. 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status