Najlepszy uchwyt do telewizora 55 cali

Ostatnio aktualizowane: 08.07.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki uchwyt do telewizora 55 cali wybrać?

 

Kiedyś telewizory ustawiano na szafkach, ale od kilku lat popularniejsze są uchwyty. Pozwalają nam na zamontowanie sprzętu na takiej wysokości, jaka nam najbardziej odpowiada. Jest to idealne rozwiązanie jeżeli posiadamy w domu dzieci lub zwierzęta, bo dzięki temu ekran pozostanie poza ich zasięgiem. W poradniku tym znajdziesz wskazówki jaki uchwyt zakupić. Skupimy się na produktach umożliwiających montaż urządzeń o przekątnej 55 cali. Pozwalają one na instalację zarówno mniejszych – 40 calowych sprzętów, jak i tych dużych. Dodatkowo na końcu umieściliśmy zestawienie zawierające trzy, według nas, najlepsze uchwyty do telewizora 55 cali.

 

 

Pierwszym aspektem, który powinniśmy rozważyć jest waga telewizora. Na każdym uchwycie producent podaje jego maksymalny udźwig. Waga naszego telewizora koniecznie musi być mniejsza niż liczba podana w instrukcji. Nie ryzykujmy i nie montujmy na uchwycie telewizora, który waży więcej niż jego maksymalny udźwig. Może to skończyć się awarią uchwytu i tym samym telewizora. Warto też upewnić się, jakie są ograniczenia co do przekątnej sprzętu, często zakres jest dość duży – od 30 cali do 55 cali, a nawet więcej.

Kolejną kwestią jest regulacja kąta nachylenia. Na rynku znajdziemy uchwyty, które nie umożliwiają nam takiej regulacji. W takim wypadku musimy zamontować je na poziomie oczu widzów. W przeciwnym razie nie będziemy mogli cieszyć się najwyższą jakością obrazu. Możemy również wybrać trochę bardziej skomplikowaną i droższą wersję, jaką jest typ z możliwością regulacji.

Zwróćmy uwagę na odstęp od ściany. Zbyt duży odstęp może wyglądać mało estetycznie. Dlatego wielu producentów ma w swojej ofercie specjalny rodzaj uchwytów o nazwie slim. Kupując taki model sprawiamy, że odstęp między telewizorem, a ścianą przy złożeniu go wynosi jedynie 35 mm. Jest to praktycznie niezauważalna szpara. Jeżeli zależy nam na jak najmniejszym odstępie, to unikajmy produktów o skomplikowanej budowie.

Najlepszy uchwyt do telewizora 55 cali w 2020 roku to taki, który został wykonany z wysokiej jakości stali. Typ ten jest w stanie utrzymać bardzo ciężkie urządzenia, a jednocześnie nie jest zbyt duży.

 

 

Uchwyty do telewizora 55 cali – Ranking

 

 

ART ZIU UX150

 

ART ZIU UX150 to uchwyt, który został wykonany z wysokiej jakości stali. Możemy mieć więc pewność, że będzie stabilnie utrzymywał nasz sprzęt na ścianie. Uchwyt ten wytrzymuje obciążenie maksymalnie 45 kg. Przekątna telewizora nie powinna przekraczać 60 cali i nie może być mniejsza niż 23 cale. Zatem nasz 55 calowy telewizor idealnie się do niego wpasuje.

Uchwyt ten został wykonany w kolorze czarnym. Dzięki temu dobrze skomponuje się z większością telewizorów, które mają czarną obudowę. Po złożeniu odległość od ściany wynosi 65 mm. Przy maksymalnym rozłożeniu to 35 cm.

Dodatkowym atutem tego uchwytu jest to, że możemy regulować go zarówno w pionie, jak i w poziomie. Możemy więc ustawić telewizor pod takim kątem, jaki nam odpowiada. Produkt możemy zamontować sami, a dla ułatwienia w zestawie znajdziemy specjalne śruby. Użytkownikom szczególnie podoba się estetyczne proszkowe wykończenie uchwytu.

 

 

 

 

HAMA FULLMOTION XL

 

HAMA FULLMOTION XL to uchwyt wykonany z blachy stalowej. Jest on zatem bardzo wytrzymały. Maksymalny ciężar, jaki może unieść to 35 kg. Możemy więc na nim powiesić większość telewizorów dostępnych na rynku. Jest on przeznaczony dla odbiorników, które mają przekątną ekranu nie mniejszą niż 32 cale i nie większą niż 55 cali.

Na uchwycie tego typu możemy spokojnie zawiesić telewizor LCD i LED. Prezentowany sprzęt można obracać o 180 st. W efekcie możemy dobrze dopasować telewizor do miejsca, z którego będziemy oglądać. Poza tym istnieje możliwość pochylenia go w zakresie od +2 do -12°. Zapewni nam to maksymalny komfort oglądania.

Użytkownicy potwierdzają, że jest to produkt, w który warto zainwestować. Cenią sobie jego elastyczność, a także wysoką jakość wykonania. Model uważany jest za solidny uchwyt do telewizora 55 cali w dobrej cenie.

 

 

 

 

Maclean MC-710

 

Jedną z ciekawszych pozycji jest Maclean MC-710. Uchwyt może udźwignąć maksymalny ciężar wynoszący aż 40 kg. Oznacza to, że możemy na nim zamontować bardzo masywne telewizory. Został przystosowany do odbiorników o przekątnej od 37 cali do 70 cali. Standard VESA tego uchwytu wynosi 600 mm x 400 mm.

Odległość od ściany przy złożonym uchwycie wynosi 70 mm, a przy maksymalnym rozłożeniu 460 mm. Uchwyt można obracać w zakresie do 120 st. Pozwoli to nam na dość swobodne manewrowanie ekranem telewizora. Produkt został wykończony proszkowym lakierem, co sprawia, że całość dobrze się prezentuje. Uchwyt posiada również regulację stopnia nachylenia.

Do zestawu dołączony został zestaw śrub, który umożliwia nam łatwy montaż uchwytu. Użytkownicy szczególnie cenią ten produkt za możliwość zamontowania na nim dużych gabarytowo telewizorów.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status