Najlepszy uchwyt do telewizora 50 cali

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaki uchwyt do telewizora 50 cali wybrać?

 

Jeśli chcemy umieścić nasz telewizor na ścianie, musimy zainwestować w solidny uchwyt. Da on nam pewność, że nasz sprzęt jest bezpieczny. Z uwagi na liczbę dostępnych na rynku modeli, wiele osób nie wie, który z nich wybrać. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik. Zawarliśmy w nim cenne informacje na temat zakupu tego typu produktu. Jeśli zastanawiasz się, na co się zdecydować, ten artykuł jest dla Ciebie. Dodatkowo na samym końcu umieściliśmy zestawienie, w którym przedstawiamy 3 najlepsze uchwyty do telewizora 50 cali.

Na samym początku musimy określić wagę naszego telewizora. Będziemy mogli być wtedy pewni, że wybrany przez nas uchwyt do montowania będzie wystarczająco wytrzymały. Na opakowaniu znajduje się informacja producenta o maksymalnym udźwigu. Zwykle wartość ta wynosi ok. 45 kg wzwyż. Kolejną istotną kwestią jest kompatybilność z telewizorami. Dostępne na rynku produkty są zwykle zgodne ze sprzętami o różnych przekątnych. W sklepach znajdziemy np. uchwyty przeznaczone do zainstalowania telewizorów od 30 cali do 50 cali (lub więcej). Rekomendujemy zakup takiego modelu, ponieważ jest on bardziej funkcjonalny i sprawdzi się, kiedy wymienimy swoje urządzenie na mniejsze bądź większe.

Równie ważny jest materiał wykonania uchwytu. Jak wiemy, element ten utrzymuje nasz telewizor, dlatego musimy zadbać, aby był on wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw. Obecnie możemy znaleźć produkty wykonane ze stali nierdzewnej oraz aluminium. Oba warianty należycie spełniają swoje zadanie i wykazują dużą odporność na uszkodzenia.

Konsumenci uważają, że najlepszy uchwyt do telewizora 50 cali w 2020 roku daje użytkownikowi możliwość regulacji kąta nachylenia. To pozwala dostosować produkt do naszych potrzeb. Możemy dowolnie przechylić ekran podczas oglądania ulubionego filmu czy serialu. Warto, aby mechanizm regulujący działał płynnie. W innym wypadku zmienianie ustawień może być problematyczne. Zwracajmy także uwagę na to, czy do wybranego przez nas produktu dołączone zostały śruby ułatwiające montaż. Znacznie usprawniają one proces instalacji na ścianie.

 

 

Uchwyty do telewizora 50 cali – ranking

 

 

ART AR-20B

 

Telewizor musi być montowany na ścianie za pomocą solidnego uchwytu, dlatego polecamy Ci zapoznanie się z dokładnym opisem modelu ART AR-20B. Jest to produkt, który wykazuje kompatybilność z telewizorami, których przekątna ekranu oscyluje w granicach od 32 cali do 50 cali. Dopuszczalne obciążenie jest równe 45 kg.

Użytkownik ma możliwość szerokiej regulacji obrotowej ramienia. Odległość od ściany regulowana jest w zakresie od 7,2 cm do 62,2 cm. Nachylenie można ustawić od -15 stopni do +15 stopni, co umożliwia ułożenie sprzętu zgodnie z naszymi preferencjami. Prezentowany model wykonany jest z dobrej gatunkowo stali. Konstrukcja uchwytu jest solidna, dlatego możesz mieć pewność, że należycie utrzyma Twoje urządzenie. Produkt jest łatwy w instalacji. Jego masa to ok. 11,4 kg.

ART AR-20B jest polecany przez konsumentów. Doceniają oni to, że model został wyprodukowany z solidnych materiałów. Blokada zabezpieczająca telewizor przed zsunięciem chroni nasz sprzęt przed zniszczeniem. Za największy atut produktu użytkownicy uznali regulowane ramię.

 

 

 

 

MeliconiSlim Style 400S Vesa 

 

Jeśli chcesz kupić uchwyt do telewizora 50 cali w dobrej cenie, polecamy Ci MeliconiSlim Style 400S Vesa. Jest to model wykonany z aluminium. Tworzywo to jest wyjątkowo lekkie i odporne na uszkodzenia. Produkt przeznaczony jest do telewizorów o przekątnej ekranu od 40 cali do 50 cali. Maksymalny udźwig wynosi 50 kg.

Użytkownik ma możliwość regulowania modelu w pionie w zakresie od -10 st. do +30 st. Rotacja pozioma to około 80 st. Odległość telewizora od ściany to zaledwie 15 mm. W rezultacie uchwyt jest niemal niewidoczny. Warto dodać, że MeliconiSlim Style 400S Vesa opatrzony jest certyfikatem TUV SUD. Jest on potwierdzeniem wysokiej jakości.  

Opinie na temat prezentowanego uchwytu są pochlebne. Konsumenci potwierdzają, że model jest cienki i niemal niewidoczny. Mimo swojej małej wagi ma duży udźwig, co pozwala zamontować praktycznie każdy telewizor. Niewątpliwą zaletą jest również stosunkowo niska cena oraz 10-letnia gwarancja producenta.

 

 

 

 

4World VESA 400

 

Jeśli szukasz uchwytu do swojego telewizora, ale wciąż nie wiesz na jaki model się zdecydować, polecamy Twojej uwadze 4World VESA 400. Jest to produkt, który wytrzymuje obciążenie do 50 kg. Użytkownik ma możliwość dostosowania kąta jego nachylenia w zakresie od -15 st. do +15 st. Waga uchwytu to 6,98 kg.

4World VESA 400 jest kompatybilny z telewizorami, których przekątna ekranu wynosi od 32 cali do 50 cali. Produkt został wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, co stanowi potwierdzenie jego trwałości. Do zestawu dołączone są śruby mocujące. Na model udzielana jest 30-letnia gwarancja.

Prezentowany model jest polecany przez konsumentów. Potwierdzają oni jego solidne wykonanie oraz to, że dobrze zabezpiecza telewizor przed upadkiem. Dodatkowo jest to produkt łatwy w montażu. W komplecie otrzymujemy czytelną instrukcję, która usprawnia instalację. Użytkownicy cenią sobie również możliwość regulowania kąta nachylenia. Pozwala to ustawić telewizor zgodnie z naszymi preferencjami.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status