Najlepszy rejestrator dźwięku Zoom

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki rejestrator dźwięku Zoom wybrać?

 

Osoby planujące zakup rejestratora dźwięku zachęcamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem. Podpowiadamy w nim, jak znaleźć dobre urządzenie, które jest łatwe w obsłudze i wygodne w użytkowaniu. Na końcu umieściliśmy dodatkowo ranking prezentujący popularne sprzęty Zoom.

 

 

Dlaczego marka Zoom? To jedna z najbardziej znanych firm produkujących urządzenia przeznaczone do rejestrowania dźwięku. Zaawansowane technologicznie dyktafony są chętnie używane nie tylko przez studentów, ale i np. dziennikarzy czy pracowników naukowych dokumentujących przebieg prowadzonych przez siebie prac.

Aby nie rozczarować się zakupem i nie narzekać, że kupiliśmy za duży sprzęt szczególną uwagę należy zwrócić na wymiary rejestratora. Urządzenie powinno dobrze leżeć w dłoni i być na tyle niewielkie, że można je swobodnie nosić w torebce bądź nawet w kieszeni spodni. Poza tym najlepszy rejestrator dźwięku Zoom w 2020 roku jest odporny na uszkodzenia mechaniczne mogące powstać podczas użytkowania. Jego obudowa powinna być wykonana z solidnych materiałów, może to być dobry gatunkowo plastik.

Przenośne dyktafony to sprzęty zasilane akumulatorowo. Trzeba więc sprawdzić, jak długo rejestrator może pracować po pełnym naładowaniu baterii. Najlepiej, jeśli będzie to więcej niż kilka godzin. Wtedy z pewnością nie trzeba będzie podłączać urządzenia zbyt często do ładowarki bądź wymieniać baterii. Niemniej istotną rolę odgrywa pojemność sprzętu. Od tego zależy, ile plików można przechowywać w pamięci rejestratora. Aby uniknąć przypadkowego nadpisania ważnych nagrań najlepiej znaleźć model z czytnikiem kart pamięci. Wtedy będziemy mogli zainstalować w nim zewnętrzny nośnik danych o dużej pojemności (zazwyczaj do 32 GB).

Z uwagi na to, że rejestrator ma być prosty w obsłudze powinniśmy wybrać urządzenie wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD. Wtedy znalezienie odpowiedniej opcji czy ustawienie parametrów pracy nie sprawi nam trudności. Dobrze jest też sprawdzić, czy sprzęt ma dodatkowe funkcje, takie jak np. wbudowany głośnik czy możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Co ciekawe, niektóre rejestratory Zoom pozwalają nie tylko na nagrywanie dźwięku, ale również obrazu, w efekcie czego stają się bardziej praktyczne.

 

 

Rejestratory dźwięku Zoom – Ranking

 

 

Zoom H2N 

 

Prezentujemy model Zoom H2N, który pozwala na nagrywanie rozmów, jak również prób zespołu muzycznego czy koncertów. To sprzęt wyróżniający się kompaktowymi wymiarami (6,8 cm x 11,4 cm x 4,3 cm). Ten rejestrator dźwięku Zoom w dobrej cenie waży ok. 130 g. Wyposażono go kartę pamięci o pojemności 2 GB.

Z uwagi na wbudowany wyświetlacz LCD obsługa urządzenia nie powinna być kłopotliwa. Rejestrator został wyposażony nie w jeden, ale 5 mikrofonów. Poza tym model ma specjalny filtr zapobiegający pojawianiu się szumów na nagraniu. Ponieważ dyktafon ma wbudowany głośnik, możemy od razu przesłuchać nagrany plik bez potrzeby przenoszenia go na dysk twardy komputera.

Rejestrator można przez cały czas nosić przy sobie. To lekki i solidny sprzęt, jego obudowa nie jest podatna na uszkodzenia. Konsumenci twierdzą też, że dyktafon ma wiele przydatnych funkcji, takich jak np. automatyczne rozpoczęcie nagrywania po wykryciu dźwięku. Urządzenie z pewnością nas nie zawiedzie. Jest ono zasilane 2 bateriami AA zapewniającymi do 20 godzin ciągłej pracy.

 

 

 

 

Zoom H4N Pro

 

Zoom H4N Pro to rejestrator dźwięku z wyświetlaczem LCD oraz wbudowanym głośnikiem. Opisywany model pozwala na nagrywanie wywiadów, konferencji, a także koncertów, a więc ma wiele możliwości zastosowania. Urządzenie wyposażono w czytnik kart pamięci o pojemności do 32 GB.

Sprzęt jest niewielki i tym samym poręczny, możemy go przechowywać w etui, które zostało dołączone do zestawu. Dyktafon może współpracować z profesjonalnym, zewnętrznym sprzętem audio, gdyż wyposażono go w dwa wejścia mic/line combo XLR/TRS. To model z dwoma mikrofonami pojemnościowymi w układzie X/Y.

Z uwagi na to, że najlepsze rejestratory dźwięku Zoom działają niezawodnie przez długi czas sprzęt H4N Pro ma funkcję Stamina. Pozwala ona na wydłużenie czasu pracy urządzenia o kilka godzin. To umożliwia użytkowanie dyktafonu podczas bardzo długich sesji nagraniowych. Przedstawiony model jest polecany dziennikarzom, a także osobom pracującym w branży filmowej i muzycznej.

 

 

 

 

Zoom Q2N 

 

Urządzenie Zoom Q2N jest zasilane dwiema bateriami AA, można do niego dokupić także zewnętrzny zasilacz. To rejestrator audio i video, który obsługuje karty pamięci o pojemności do 120 GB. Sprzęt bez wątpienia przyda się muzykom oraz filmowcom. Produkt ma wymiary: 8,5 cm x 6,6 cm x 4,7 cm i waży 91 g.

Rejestrator ma profesjonalny charakter. Ze względu na wytrzymałą obudowę nie trzeba się obawiać, że sprzęt zniszczy się w wyniku intensywnej eksploatacji. Model wyróżnia się intuicyjną obsługą. Nawet osoby, które do tej pory nie korzystały z podobnych urządzeń, na pewno szybko ustawią optymalne parametry nagrywania dźwięku oraz obrazu.

Sprzęt może pełnić funkcję kamery internetowej, jak również mikrofonu na USB (jeśli podłączymy go do urządzenia z systemem iOS). Opisany wyżej rejestrator jest zasilany dwiema bateriami AA, które po rozładowaniu wystarczy wymienić na nowe. Konsumenci podkreślają, że model Zoom Q2N zapewnia świetnej jakości nagrania, a jego kamera automatycznie dostosowuje się do warunków otoczenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status