Najlepszy rejestrator dźwięku z mikrofonu

Ostatnio aktualizowane: 29.05.20

 

Jaki rejestrator dźwięku z mikrofonem wybrać?

 

Rejestrator dźwięku jest przeznaczony przede wszystkim dla muzyków i radiowców. Aby sprzęt dobrze się sprawdzał trzeba znaleźć model o odpowiednich parametrach technicznych. W poniższym poradniku postaramy się poruszyć najważniejsze aspekty, żeby wybór odpowiedniego modelu był prostszy.

 

 

Rejestratory dzielimy na modele wielośladowe i mobilne. Urządzenia mobilne są dobre dla studentów czy dziennikarzy, gdyż można je z łatwością schować do torby lub kieszeni. Sprzęt wielośladowy jest większy i zazwyczaj ma wiele zaawansowanych funkcji. Przy zakupie rejestratora warto spojrzeć na pojemność urządzenia. Najlepszy rejestrator dźwięku z mikrofonem w 2020 roku ma pojemność przynajmniej 4 GB. Dobrze, jeżeli sprzęt ma także czytnik kart pamięci. Takie rozwiązanie sprawi, że będziemy mogli rozszerzyć pojemność rejestratora nawet do 32 GB.

Istotną kwestią jest format nagrywania plików. To od tego zależy, jakiej jakości będzie nagrany dźwięk. Najlepsze rejestratory dźwięku z mikrofonem nagrywają pliki w formacie WMA, MP3 lub PCM (WAVE). Obecnie urządzenia mają bardzo czułe mikrofony. W zależności od modelu możemy nagrywać dźwięk na jednej ścieżce (mono), na dwóch ścieżkach (stereo) lub na czterech ścieżkach (dźwięk przestrzenny). Dźwięk mono i stereo wystarczy nam do nagrania wywiadu czy wykładu. Jeśli chcemy nagrać piosenkę z udziałem innych osób, to najlepszym rozwiązaniem będzie mikrofon z możliwością nagrania dźwięku przestrzennego. Rejestratory są przeważnie zasilane bateriami. Pozwala to korzystać z tych urządzeń bez ograniczeń w każdym dowolnym miejscu.

Rejestrator dźwięku powinien być wyposażony w innowacyjne rozwiązania. Dobrze, jeżeli sprzęt ma możliwość regulacji poziomu czułości mikrofonu. Funkcja ta przydaje się na ruchliwej ulicy. Gdy zwiększymy czułość urządzenia do maksimum, wówczas otrzymamy wysokiej jakości dźwięk. Praktyczna jest także funkcja zoomu mikrofonu, która działa, jak zoom w aparacie cyfrowym. Jeśli przybliżymy nagrywany obiekt, mikrofon będzie bardziej kierunkowy. Sprzęt wtedy wyłapie dźwięk w znacznie mniejszej przestrzeni. Rejestrator musi być także wykonany z solidnych i wytrzymałych materiałów, aby jego obudowa nie popękała w trakcie eksploatacji.

 

 

Rejestratory dźwięku z mikrofonem – Ranking

 

 

Zoom F1-LP 

 

Chcemy zwrócić Twoją uwagę na Zoom F1-LP. Rejestrator, przeznaczony głównie dla profesjonalistów, gdyż za pomocą tego urządzenia audio można wychwycić każde słowo. Sprzęt pozwala na nagrywanie wysokiej jakości dźwięku w formacie MP3 lub WAV. Internauci w swoich opiniach chwalą możliwość bezpośredniego nagrywania na kartę pamięci nawet do 32 GB, dlatego można nagrać dużo plików bez nadpisywania ich z powodu braku miejsca.

Rejestrator dźwięku ma funkcję zoom, która sprawia, że dźwięk jest wyłapywany w znacznie mniejszej przestrzeni. Dodatkowo wbudowany ogranicznik i automatyczna regulacja głośności zapobiegają obcinaniu sygnału. Urządzenie ma także blokadę uniemożliwiającą naciśnięcie przypadkowego przycisku podczas nagrywania.

Sprzęt może pracować nieprzerwanie nawet do 10 godzin przy zasilaniu bateriami alkalicznymi. Rejestrator ma wejście stereo na słuchawki, więc możemy odtworzyć nagranie nawet w głośnym miejscu. Urządzenie jest lekkie, bez baterii waży 120 g, więc możemy je mieć przy sobie cały czas. Obudowa modelu jest wykonana z solidnych materiałów, więc sprzęt powinien służyć użytkownikowi przez wiele lat.

 

 

 

 

Philips DVT8000

 

Rejestrator dźwięku Philips DVT8000 jest wyposażony w zewnętrzny mikrofon oraz czujnik ruchu, więc mamy możliwość regulacji czułości mikrofonu. Urządzenie ma 4 GB pamięci. Ponadto ma gniazdo do zewnętrznych kart pamięci, więc możemy mieć do dyspozycji sporo miejsca na nagrywanie plików.

Konsumenci chwalą dołączony do rejestratora pilot zdalnego sterowania zwiększający komfort użytkowania. Urządzenie może nagrywać w formacie MP3 i odtwarzać za pomocą wbudowanych głośników. Funkcja ta jest bardzo przydatna, kiedy szybko chcemy odsłuchać nagrany dźwięk.

Urządzenie jest lekkie i bardzo małe, dlatego możemy je spokojnie wrzucić do torby bądź kieszeni. Sprzęt jest zasilany akumulatorem, więc możemy go ładować tak, jak telefon komórkowy. Po pełnym naładowaniu może działać nieprzerwanie przez kilka godzin. Rejestrator jest łatwy w obsłudze i wykonany z mocnych i trwałych materiałów, dlatego jest polecany zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.

 

 

 

 

ElektroStator S120 8GB 

 

Rejestrator dźwięku z mikrofonem ElektroStator S120 8GB ma wbudowaną pamięć wewnętrzną 8 GB, co pozwala nam nagrać do 48 godzin najlepszej jakości nagrań. Urządzenie zapisuje dźwięk w formacie WAV i mamy możliwość jego odsłuchania poprzez wbudowany odtwarzacz MP3.

Ten rejestrator dźwięku z mikrofonem w dobrej cenie ma funkcję VOX, która idealnie się sprawdzi na wykładach, czy spotkaniach jako ukryty podsłuch. Urządzenie nie nagrywa wtedy ciszy pozwalając na zaoszczędzenie miejsca w pamięci. Dodatkowo w tym modelu jest fabryczny system redukcji szumu. Sprzęt ma wbudowany głośnik, więc można bez problemu w każdej chwili odsłuchać nagrany dźwięk.

Kupujący w swoich komentarzach, jako zaletę wymieniają niewielkie wymiary urządzenia, które pozwalają na komfortowe nagrywanie w każdym miejscu. Dodatkowo sprzęt można schować do kieszeni i zawsze mieć przy sobie. Waga rejestratora to tylko 120 g.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status