Najlepszy pilot uniwersalny do telewizora

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaki pilot uniwersalny do telewizora wybrać?

 

Uniwersalny Pilot do telewizora to bardzo ciekawy gadżet, który może przydać się wtedy, gdy zgubiliśmy ten oryginalny. Dzięki niemu nie musimy obsługiwać swojego urządzenia ręcznie, co może być uciążliwe. Przedstawiamy dziś poradnik, w którym zawarliśmy kilka wskazówek, jak znaleźć taki produkt. Przygotowaliśmy też specjalnie dla Ciebie zestawienie 3 interesujących modeli wartych uwagi.

Jeżeli chodzi o uniwersalne piloty do telewizora, to możemy wybierać spośród modeli zasilanych bateriami (typu AA) lub z wbudowanym akumulatorem (taka opcja znajduje się zwykle w produktach droższych).

Jedną z najważniejszych funkcji pilotów uniwersalnych jest obsługa makr i to na nią powinniśmy zwracać szczególną uwagę na zakupach. Makra, inaczej makropolecenia, pomagają w automatyzacji często powtarzanych czynności w różnego rodzaju programach, czy właśnie urządzeniach. Dodawanie takich makr jest dość czasochłonne, jednak dzięki temu będziemy mogli w pełni wykorzystać zakupiony przez nas pilot.

Najlepszy uniwersalny pilot do telewizora w 2020 roku  powinien mieć również odpowiedni zasięg. To bardzo ważne zwłaszcza wtedy, gdy nasz sprzęt znajduje się w pomieszczeniu o dużym metrażu, a my wolelibyśmy nie podnosić się z kanapy chcąc zmienić kanał. Zwykle takie produkty mają zasięg do 10 metrów i to najczęściej wystarczy, aby być zadowolonym ze swojego zakupu.

Podczas poszukiwań uniwersalnego pilota zawsze powinniśmy też sprawdzać, czy dany model dobrze leży w naszej dłoni i czy mamy szybki dostęp do wszystkich, najważniejszych funkcji. Przyciski powinny działać już przy lekkim wciśnięciu i tak, jak w klawiaturach, mieć wyczuwalny skok. W innym przypadku obsługa produktu może być bardzo problematyczna.

Wbrew pozorom, ważny jest także sam wygląd i jakość wykonania pilota. Jako, że będziemy go używać bardzo często, powinien być on wykonany z materiałów odpornych na zniszczenia czy upadki (które takim przedmiotom dość często się zdarzają). Inaczej już po kilku użyciach swój model będziemy musieli sklejać taśmą, co negatywnie wpłynie na jego estetykę. Obudowa powinna składać się z dobrze dopasowanych elementów i nie posiadać żadnych ostrych krawędzi, którymi moglibyśmy się skaleczyć.

 

 

Uniwersalne piloty do telewizora – ranking

 

 

LG Magic Motion AN-MR650

 

Pilot uniwersalny o nazwie LG Magic Motion AN-MR650 jest dedykowany przede wszystkim wybranym telewizorom serii LG Smart TV z 2016 r. Jest on zasilany dwiema bateriami AA. Obsługa produktu jest bardzo prosta, gdyż aby zmienić kanał lub poziom głośności wystarczy wcisnąć przycisk lub użyć polecenia głosowego.

Opisywany model prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Ma on czarną i smukłą obudowę, dzięki czemu bardzo dobrze leży w dłoni. Znajduje się tutaj opcja wyszukiwania głosowego, dostrajanie dźwięku z wbudowanego mikrofonu, jak również klawiatura numeryczna i klasyczne przyciski.

Jak można wywnioskować z opinii konsumentów, według nich najlepsze uniwersalne piloty do telewizora powinny być przede wszystkim łatwe w obsłudze. Według wielu osób właśnie taki jest ten produkt. Już jednym ruchem dłoni można wybrać interesującą opcję, dzięki czemu oglądanie telewizji staje się o wiele bardziej przyjemne.

 

 

 

 

Logitech Harmony 350 Control

 

Logitech Harmony 350 Control to pilot uniwersalny, który można bardzo łatwo skonfigurować ze swoim telewizorem. Wystarczy podłączyć go do komputera mającego łączność z Internetem i wpisać numer swojego urządzenia, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji produktu. Z pomocą tego pilota można sterować również odtwarzaczem Blu-Ray, bądź telewizją satelitarną czy kablową.

Model ten wyróżnia się swoją intuicyjną obsługą. Widniejące na nim przyciski zostały pogrupowane zgodnie ze sposobem ich używania. Są one dodatkowo podświetlone i mają odpowiednie kształty, dlatego możemy szybko zmienić kanał, nawet bez patrzenia na pilota. Ma on bardzo ergonomiczny kształt, a więc dobrze dopasowuje się do dłoni.

Konsumenci uznają, że jest to produkt warty uwagi. Wpływ na to ma m.in. prosta konfiguracja i możliwość współpracy z dowolnym telewizorem, niezależnie od marki. Przyciski działają już przy lekkim naciśnięciu i szybko można odnaleźć ten z najbardziej interesującą nas opcją.

 

 

 

 

Ferguson RCU-660

 

Pod nazwą Ferguson RCU-660 skrywa się uniwersalny pilot 5 w 1. Jest on przeznaczony do obsługi nie tylko telewizorów, ale także: nagrywarek, odtwarzaczy DVD, amplitunerów, odbiorników satelitarnych, kablowych czy też wzmacniaczy. Z pomocą tego produktu możemy z łatwością sterować podstawowymi funkcjami wszystkich wymienionych urządzeń.

Prezentowany przez nas model jest zasilany dwiema bateriami AAA. Ma on odpowiednio pogrupowane przyciski, dzięki czemu szybko znajdziemy ten, który najbardziej nas interesuje. Ten pilot ma smukłą, prostokątną obudowę i wyjątkowo elegancko się prezentuje. Jego obsługa jest niezwykle łatwa oraz intuicyjna, dlatego każdy z pewnością sobie z nią poradzi.

Konsumenci zgadzają się ze stwierdzeniem, że jest to uniwersalny pilot do telewizora w dobrej cenie. Wielu z nich uważa, że jego największą zaletą jest to, że przyciski działają bardzo szybko, a ich skok jest bardzo dobrze wyczuwalny. Poza tym ten produkt może okazać się bardzo przydatny do obsługi wielu różnych urządzeń, nie tylko telewizora.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status