Najlepsza listwa antyprzepięciowa do telewizora

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Jaką listwę antyprzepięciową do telewizora wybrać?

 

Po podłączeniu do prądu, nasze sprzęty, w tym telewizor, narażone są na skoki napięcia. W konsekwencji urządzenia mogą ulec szybkiemu zniszczeniu. Z tego powodu warto zainwestować w dobrą listwę antyprzepięciową, która wyeliminuje nie tylko skoki napięcia, ale również szumy elektryczne. Ponieważ jest to produkt bardziej specjalistyczny, dlatego nie każdy z nas wie, jak zakupić dobrej jakości model. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, czym cechują się najlepsze listwy antyprzepięciowe do telewizora.

Wiele osób kupuje tego typu listwę z myślą o swoim telewizorze, jednak często podłączamy do niej również inne rzeczy. Z tego powodu polecamy zwrócenie uwagi na ilość gniazd w interesującym Cię modelu. Najczęściej spotykany ma 5 wejść i pozwoli podpiąć zestaw kina domowego. Jeśli jednak Twoje potrzeby są większe, to zalecamy zainwestować w produkty dwurzędowe o zwiększonej liczbie gniazd.

Najlepsza listwa antyprzepięciowa do telewizora w 2020 roku powinna być wyposażona w różne filtry, które nie tylko zabezpieczą produkt, ale uczynią jego pracę wydajniejszą. Opcją, która na pewno musi się pojawić w urządzeniu jest zabezpieczenie przeciwzakłóceniowe (o nazwie RFI/EMI), którego zadaniem jest wygłuszanie wszelkich zakłóceń, które powstają z powodu fal radiowych oraz elektromagnetycznych. Dodatkowo, dobre produkty powinny posiadać też filtr sieci LAN oraz telefoniczny.

Kluczową właściwością jest maksymalne obciążenie dla listwy. Od tego parametru zależy, jak wiele urządzeń możemy podpiąć, tak aby nie spowodować spięcia. Jest to bardzo ważne, gdyż podpięcie zbyt dużej ilości maszyn może je wszystkie uszkodzić. Wartość ta podawana jest w watach i im jest ona wyższa, tym więcej sprzętów interesująca Cię listwa będzie w stanie obsłużyć.

Koniecznie przyjrzyj się przewodowi, jaki znajduje się w listwie. Duże pole zasięgu daje nam możliwość dowolnego ulokowania sprzętu oraz podłączenia do niego dowolnej liczby urządzeń.

 

 

Listwy antyprzepięciowe do telewizora – ranking

 

 

Ever Standard W/LZ01-STN015/0000

 

Jeśli poszukujesz dobrej listwy antyprzepięciowej do swojego telewizora, to polecamy Ci zainwestowanie w Ever Standard W/LZ01-STN015/0000. Inwestycja w prezentowane urządzenie, pozwoli Ci zabezpieczyć swoje sprzęty elektroniczne, przed wieloma zagrożeniami, które często występują.

Zaletą urządzenia jest to, że bardzo dobrze chroni podłączone do niego produkty przed zakłóceniami w dostawie prądu czy napięcia. Niestety, taka sytuacja jest znacznie powszechniejsza niż myślisz i jej nagminne występowanie może uszkodzić Twój telewizor. Model posiada 5 gniazd sieciowych, zatem bez problemu podłączysz najważniejszy osprzęt swojego kina domowego. Każde wejście ma podwyższoną skuteczność i zabezpiecza sprzęt przed zakłóceniami w transmisji danych. Poza tym na obudowie znajdziesz też specjalny wyłącznik. Kolejnym atutem jest długi przewód, który ma długość 1,5 m.

Choć nie jest to najważniejsza cecha, urządzenie wyróżnia elegancki design, który na pewno przypadnie do gustu licznej grupie osób. W opinii użytkowników ta wydajna i niezawodna listwa antyprzepięciowa do telewizora w dobrej cenie, to produkt godny zakupu.

 

 

 

 

Brennenstuhl Premium Protect Line 1391000607

 

Jeśli martwisz się o swoje sprzęty domowe, takie jak telewizor, to polecamy zainwestowanie w Brennenstuhl Premium Protect Line 1391000607. Jest to bardzo nowoczesna i wydajna listwa antyprzepięciowa, która uchroni nasze urządzenia przed awarią.

Do atutów produktu zaliczyć musimy 6 gniazdek wyjściowych, które pozwolą na podłączenie niemal całego osprzętu kina domowego. Co więcej, produkt posiada kabel o długości aż 3 m, więc możesz go ulokować w dowolnym miejscu w pokoju. Poza tym urządzenie ma uziemienie, zatem jest w pełni bezpieczne. Kolejną zaletą prezentowanego produktu jest zabezpieczenie EMI/RFI, które chroni listwę przed zakłóceniami przesyłaniu danych. Do tego model posiada zabezpieczenie przed zakłóceniami wysokiej częstotliwości, co przekłada się na odbiór wysokiej jakości dźwięku i obrazu.  Nie musisz się zatem obawiać, że w czasie burzy na skutek krótkotrwałych zaników napięcia, Twoje sprzęty domowe ulegną awarii. Dodatkowo prezentowany model zawiera w swojej konstrukcji elementy aluminium, które gwarantują stabilność oraz wysoką jakość odbioru.

Wielu konsumentów doceniło wykonanie listwy Brennenstuhl Premium Protect Line 1391000607, która ma elegancki design, więc może być umieszczona na widoku lub też schowana.

 

 

 

 

Acar 504WF 

 

Wszystkim osobom, które chcą chronić swoje sprzęty, polecamy zainwestowanie w Acar 504WF. Jest to wysokiej jakości listwa antyprzepięciowa, która chroni urządzenia przed awarią na skutek zmian w napięciu prądu. Produkt został połączony z układem filtrującym zakłócenia radioelektroniczne. Do tego sprzętu możesz podłączyć telewizor, zestaw całego kina domowego, komputery lub produkty Hi-Fi.

Do zalet modelu należy zaliczyć przewód, którego długość wynosi aż 3 m. Dzięki niemu listwa może zostać ulokowana w dowolnym miejscu w pokoju, tak by wszystkie urządzenia miały do niej swobodny dostęp. Poza tym produkt posiada 5 gniazd z uziemieniem, co gwarantuje większe bezpieczeństwo. Wymiary prezentowanego sprzętu to: wysokość – 5,5 cm, szerokość – 5,9 cm i długość – 38,6 cm. Obudowę listwy wykonano z tworzywa sztucznego, które ma właściwości samogasnące, więc nie musisz obawiać, że powstałe spięcie wznieci pożar w Twoim domu.  Poza tym maksymalne obciążenie może wynosić 460 W, zatem koniecznie zwróć uwagę na pobór mocy swoich urządzeń domowych.

Prosta obsługa oraz duża liczba zabezpieczeń, to główne cechy tego produktu, które docenili konsumenci. Zainwestowanie w tę oto listwę, pomoże Ci lepiej zadbać o sprzęt domowy.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status