Najlepsza listwa antyprzepięciowa Belkin

Ostatnio aktualizowane: 26.09.20

 

Jaką listwę antyprzepięciową Belkin wybrać?

 

Listwa antyprzepięciowa to taki produkt, który zawsze może się przydać. Może on skutecznie ochronić nasz sprzęt elektroniczny przed przepięciami, które mogą spowodować ich uszkodzenia. W naszym poradniku znajdziesz wskazówki, czym kierować się na zakupach, a umieszczony na końcu ranking zaprezentuje Ci godne uwagi modele listew marki Belkin.

Belkin to jeden z najbardziej popularnych producentów akcesoriów oraz elektrycznych urządzeń, który wywodzi się z Ameryki. Cieszy się on dużym zaufaniem konsumentów na całym świecie już od wielu lat. Firma wciąż stara się rozszerzać swoją ofertę i nadal poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które mogą ułatwić nam życie. Zajmuje się ona produkcją m.in. akcesoriów do notebooków, adapterów i przejściówek czy też ładowarek, powerbanków itp.

Podstawowym zadaniem listwy antyprzepięciowej jest ochrona urządzeń elektrycznych przed skokami napięcia. Są one bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w przypadku komputerów, dlatego zawsze taki produkt warto dokupić, nawet jeśli w domu mamy bardzo dużą liczbę gniazdek.

Jeżeli interesuje nas najlepsza listwa antyprzepięciowa Belkin w 2020 roku, musimy uważać, aby nie sięgnąć po zwykłą listwę filtrującą. Producenci przekonują, że te dwa produkty niczym się między sobą nie różnią, jednak jest to błędne przekonanie. Modele filtrujące nie chronią w jakikolwiek sposób przed skokami napięcia. To po prostu nieco lepszy przedłużacz, który ma dodatkowe bezpieczniki.

Dobra listwa antyprzepięciowa to taka, która ma odpowiednie zabezpieczenia przed zbyt wysokim napięciem. Najtańsze modele wyposażone są w tzw. topiki, jednak to rozwiązanie nie jest najlepsze. Chcąc zapewnić swoim urządzeniom większą ochronę, lepiej sięgać po produkty wyposażone w warystory (elementy zabezpieczeń odbiorników przed wysokim napięciem). W przypadku zbyt dużego napięcia te elementy absorbują energię i odłączą elektroniczny sprzęt.

Równie istotną kwestią może być maksymalny prąd impulsu. Im wyższa będzie jego wartość, tym lepiej. Specjaliści przekonują, że optymalny poziom tego parametru powinien sięgać nawet do 90 kA (kiloamperów). Przy wyborze listwy bierzmy też pod uwagę wartość absorpcji energii oraz czas reakcji. Jeśli chodzi o absorpcję, to powinna być ona jak najwyższa, a najniższa zalecana wartość to 400 J. Z kolei maksymalny czas reakcji nie powinien przekraczać 25 ns (nanosekund).

Przy zakupie powinniśmy też uwzględniać samą liczbę gniazdek, ponieważ często im więcej ich będzie, tym bardziej funkcjonalna okaże się zakupiona listwa.

 

 

Listwy antyprzepięciowe Belkin – ranking

 

 

Belkin SurgeMaster GOLD Series F9G726DE3M-GRY

 

Produkt noszący nazwę Belkin SurgeMaster GOLD Series F9G726DE3M-GRY to listwa antyprzepięciowa, która może zapewnić podłączonym urządzeniom elektronicznym maksymalną ochronę. To model profesjonalny, który został wyposażony w aż 7 gniazd. Długość kabla wynosi 3 m, a więc można do niego podłączyć także urządzenia znajdujące się przykładowo w innym pomieszczeniu.

Ta listwa antyprzepięciowa doskonale ochroni przed skokami napięcia zarówno komputer, jak również telewizor, system kina domowego, różnego rodzaju sprzęt biurowy czy nawet telefony komórkowe. Prąd przepływowy w tym przypadku ma wartość 90 kA. Znajduje się tutaj blokada rodzicielska, dzięki której dzieci nie zrobią sobie krzywdy, kiedy produkt trafi w ich ręce.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, iż najlepsze listwy antyprzepięciowe Belkin powinny nie tylko dobrze chronić elektroniczny sprzęt, ale także estetycznie wyglądać. Ten model jest połączeniem tych dwóch cech. Posiada on filtr przeciwprzepięciowy, a jego czarno-szara obudowa nie rzuca się w oczy i wygląda elegancko.

 

 

 

 

Belkin BSV401CA2M

 

Listwa Belkin BSV401CA2M została wyposażona w 4 gniazda oraz kabel o długości 2 metrów. Dodatkowo ma ona 2 porty USB, za pomocą których możemy do niej podłączyć np. smartfona. Absorpcja energii w przypadku tego modelu wynosi 525 J, a więc może on zapewnić skuteczną ochronę podłączonym do niego urządzeniom.

Ten produkt wyróżnia się bardzo estetycznym designem. Jego czarno-biała, podłużna obudowa prezentuje się elegancko i potrafi dopasować się do reszty wyposażenia pomieszczenia, w którym się znajduje. Poza tym za sprawą układu przeciwprzepięciowego może ona skutecznie zapobiec uszkodzeniom komputera, telewizora bądź innego, podłączonego do niej sprzętu.

Konsumenci doceniają tę antyprzepięciową listwę przede wszystkim za skuteczność działania. Posiadając ją nie trzeba się martwić, że w przypadku skoków napięcia nasze urządzenia się zepsują. Ponadto ten model ma długi kabel, który w razie potrzeby można przeciągnąć do drugiego pokoju.

 

 

 

 

Belkin BSV400CA2M

 

Belkin BSV400CA2M jest listwą antyprzepięciową z czterema gniazdami. Można więc do niej podłączyć jednocześnie kilka urządzeń. Obecność przeciwprzepięciowego zabezpieczenia sprawia, że nawet w przypadku skoku napięcia elektroniczny sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu. Na obudowie został umieszczony włącznik, za pomocą którego możemy szybko produkt włączyć lub wyłączyć.

Prezentowany model ma przewód o długości 2 m. Jego absorpcja energii osiąga wartość aż 525 J, co świadczy o dużej skuteczności działania i wysokim poziomie ochrony podłączanych do niego urządzeń. Jego wymiary wynoszą: 140 mm x 480 mm x 60 mm. Wynika z tego, iż produkt nie zajmuje zbyt wiele miejsca i nie rzuca się w oczy.

Konsumenci uważają, że ta listwa antyprzepięciowa Belkin w dobrej cenie jest godna polecenia ze względu na wysoki poziom ochrony elektronicznego sprzętu. Dużą zaletą dla wielu jest też jej wyjątkowo estetyczny wygląd. Obudowa utrzymana w biało-szarej kolorystyce bardzo dobrze się prezentuje w każdym pomieszczeniu.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status