Najlepsza ładowarka do baterii telefonu

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaką ładowarkę do baterii telefonu wybrać?

 

Ładowarka jest urządzeniem, którego niemal codziennie używamy, aby móc w pełni korzystać ze swoich sprzętów mobilnych. Większość telefonów sprzedawanych jest z ładowarką w zestawie, jednak czasami zachodzi potrzeba wymiany jej na nową. Jak podjąć się tego zadania i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Wszelkie niezbędne wskazówki znajdziesz w naszym artykule. Na końcu zamieściliśmy również ranking, opisujący czym charakteryzuje się najlepsza ładowarka do baterii telefonu w 2020 roku.

 

 

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje ładowarek do telefonów – sieciowe, samochodowe i indukcyjne. Pierwszy typ wyposażony jest w przewód, dzięki któremu możemy ładować nasze urządzenie bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Jeśli kabel jest dodatkowo wyposażony w port USB, telefon możemy podłączyć również do komputera.

Ładowarki samochodowe działają po podłączeniu do zapalniczki w naszym aucie. Przyrząd składa się z zasilacza z wejściem USB, który należy podłączyć do zapalniczki, a także przewodu, wyposażonego z jednej strony w złącze USB, a z drugiej w micro USB lub USB typu C. Sprzęt ładuje telefon po uruchomieniu samochodu. Modele indukcyjne umożliwiają bezprzewodowe ładowanie baterii. Tego typu sprzęt składa się z przewodu oraz specjalnej podkładki, na której wystarczy położyć telefon. Aby produkt działał prawidłowo, nasz telefon musi być wyposażony w panel indukcyjny.

Podczas zakupu nowej ładowarki warto zwrócić uwagę na jej napięcie ładowania, wyrażone w woltach, a także natężenie prądu, wyrażone w amperach. Im te parametry będą wyższe, tym nasze urządzenie mobilne zostanie szybciej naładowane. Pamiętajmy jednak, że wyższe natężenie z biegiem czasu zmniejsza żywotność baterii.

Najlepsze ładowarki do baterii telefonu są również wyposażone w więcej niż jedno wejście ładowania. W ten sposób, przy użyciu jednego przyrządu, jesteśmy w stanie naładować kilka telefonów lub tabletów na raz. Przydatna jest również opcja szybkiego ładowania. Warto zdecydować się na urządzenie wyposażone w mechanizm, który po całkowitym naładowaniu baterii od razu odłączy od niej zasilanie.

 

 

Ładowarki do baterii telefonu – Ranking  

 

 

Samsung Wireless Charger Convertible 

 

Jeśli szukasz składanej ładowarki bezprzewodowej, przy użyciu której bardzo szybko naładujesz swój telefon, koniecznie zapoznaj się z modelem Samsung Wireless Charger Convertible. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy położyć na nim nasz telefon, aby już po kilku minutach cieszyć się naładowaną baterią.

Produkt wyposażony jest w opcję szybkiego ładowania, dzięki której już po 10 minutach mamy możliwość odbyć 2-godzinną rozmowę telefoniczną, a także możemy przez godzinę oglądać wideo czy wysyłać SMS-y. Cały proces jest całkowicie bezpieczny dzięki specjalnemu wiatraczkowi, który schładza nasze urządzenie.

Ładowarka ma elegancki wygląd i pokryta została materiałem imitującym skórę. Dzięki temu nie tylko ładnie się prezentuje, ale zapobiega ześlizgiwaniu się z niej telefonu. W zestawie otrzymujemy również adapter micro USB oraz uproszczoną instrukcję obsługi. Zgodnie z opiniami konsumentów znalezionymi w Internecie, ładowarka Samsung Wireless Charger Convertible to godny polecenia sprzęt, którego największą zaletą jest łatwa obsługa.

 

 

 

 

Aukey CCS1 2Xusb Aipower 

 

Aukey CCS1 2Xusb Aipower to szybka ładowarka do baterii telefonu w dobrej cenie, której używać możemy w naszym samochodzie. Według zapewnień producenta jest to również najmniejsza ładowarka samochodowa dostępna na rynku – jej wymiary to 25 mm x 25 mm 41,3 mm.

Produkt wyposażony jest w dwa gniazda USB, które umożliwiają jednoczesne ładowanie kilku urządzeń. Model ma certyfikat UL oraz wyposażone jest w najwyższej klasy podzespoły, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że ładowanie telefonu odbywa się bezpiecznie. Nie musimy obawiać się, że nastąpi zwarcie lub nasze urządzenie się przegrzeje.

Dzięki zastosowaniu technologii AiPower przyrząd ma możliwość szybkiego ładowania – już kilka minut wystarczy, aby naładować baterię i móc ponownie korzystać z telefonu. Użytkownicy wysoko oceniają model Aukey CCS1 2Xusb Aipower i w swoich opiniach podkreślają, że jest to solidny, kompaktowy i przede wszystkim przydatny produkt.

 

 

 

 

Qualcomm Quick Charge 

 

Ładowarka Qualcomm Quick Charge to bezprzewodowe urządzenie, które łączy w sobie opcję ładowania indukcyjnego oraz technologię Quick Charge 3.0, pozwalającą na szybsze ładowanie telefonu – nawet o 75%.

Produkt wyposażony jest w 3 gniazda USB, z których dwa mają funkcję szybkiego ładowania. Dzięki temu możemy podłączyć kilka urządzeń jednocześnie. Ma on również specjalny panel, który wykorzystuje technologię ładowania indukcyjnego. Wystarczy jedynie umieścić na nim telefon, bez konieczności używania kabli i przewodów.

Ładowarka ma certyfikat CE, dzięki któremu możemy mieć pewność, że ładowanie odbywa się bezpiecznie – bez ryzyka zwarcia czy przegrzania się telefonu. Produkt ma kompaktowe wymiary, co sprawia, że możemy go umieścić wszędzie w domu – na szafce czy biurku.

Konsumenci są zgodni, że model Qualcomm Quick Charge to nowoczesny przyrząd, który w dużym stopniu ułatwia codzienne korzystanie z telefonu komórkowego. Ładowarka szybko uzupełnia baterię, jest bezpieczna i prosta w użyciu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status