Najlepsza ładowarka do baterii alkalicznych

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaką ładowarkę do baterii alkalicznych wybrać?

 

Kupowanie dużej ilości baterii wymiennych jest nie tylko niezbyt ekonomiczne, lecz również mało przyjazne dla środowiska. Dlatego wiele osób decyduje się na produkty alkaliczne, które można ponownie naładować i zasilać nimi urządzenia wiele razy. Jeżeli jesteś zmęczony ciągłym kupnem zwykłych baterii i chciałbyś zadbać o środowisko, to z pewnością zainteresuje Cię nasz artykuł o ładowarkach. Aby wybrać najlepszy model, przeczytaj poniższy poradnik oraz opisy kilku ciekawych produktów.

 

 

Wiele osób przyznaje, że najlepsza ładowarka do baterii alkalicznych w 2019 roku szybko ładuje wszystkie baterie. Starsze modele zazwyczaj potrzebują około 20 godzin, aby całkowicie je naładować. Jest to stosunkowo dużo czasu i może być bardzo niekomfortowe dla osób, które potrzebują akumulatorków w ciągu kilku godzin. Warto wybrać ładowarkę, której czas ładowania wynosi od 8 do 12 godzin.

Ważnym aspektem jest również ilość miejsc do ładowania w danym modelu. Warto wybrać urządzenie, które może pomieścić tyle baterii, ile używamy. Trzeba jednak uważać na sprzęty, które działają wyłącznie wtedy, kiedy wszystkie miejsca są zapełnione. W takim wypadku będziemy zmuszeni czekać, aż wszystkie baterie się wyczerpią. Wybierz produkt, który ładuje baterie, mimo że nie wszystkie miejsca są zapełnione.

Według opinii wielu użytkowników najlepsze ładowarki do baterii alkalicznych mają specjalną lampkę, która pokazuje poziom ładowania. Diody zazwyczaj sygnalizują nam czerwonym światłem, że baterie nie są jeszcze naładowane. Następnie kolor zmienia się na pomarańczowy, by na końcu stać się zielonym. Taka lampka znacznie ułatwia obserwowanie procesu ładowania baterii.

Niektóre z modeli mają funkcję naprawiania zepsutych baterii alkalicznych i warto dokładniej się jej przyjrzeć. Często zdarza się, że ogniwa w akumulatorku ulegną uszkodzeniu. W niektórych urządzeniach znajduje się specjalny system, który sprawdza daną baterię i ma możliwość jej naprawy.

Część ładowarek daje możliwość ładowania baterii tylko jednej firmy lub jednego typu (chodzi o wielkość i pojemność). Jeżeli nie chcesz się ograniczać, to koniecznie wybierz model uniwersalny, która pozwoli Ci na naładowanie prawie każdego akumulatora.

 

 

Ładowarki do baterii alkalicznych – ranking

 

 

EverActive NC-1000 

 

EverActive NC-1000 jest uważana za jedną z najlepszych ładowarek do baterii alkalicznych. Ma ona 4 miejsca do ładowania, a każde z nich jest niezależne. Dlatego nie musimy uzupełniać wszystkich kanałów, kiedy chcemy naładować tylko jedną baterię. Możemy zasilać sprzęt na dwa sposoby: z sieci oraz z zapalniczki samochodowej. Ładowarka oprócz ładowania baterii ma również opcję zasilania akumulatorków mniejszych urządzeń, na przykład smartfonów.

Prezentowane urządzenie jest w pełni regulowane. Sami zarządzamy szybkością ładowania, prądu ładowania oraz rozładowywania. Z pomocą tego urządzenia możemy również testować oraz odświeżać baterie alkaliczne. Jeżeli nie odłączymy ładowarki od sieci po pełnym naładowaniu, to przechodzi ona w stan podtrzymywania możliwości ładowania.

Ładowarka jest wyposażona w ekran LCD, dlatego mamy ciągłą kontrolę nad poziomem ładowania oraz testowania baterii. 3 przyciski znajdujące się na obudowie są dobrze oznaczone, więc mamy pewność, że przyciskamy te prawidłowe. Użytkownikom podoba się precyzyjne wykonanie sprzętu oraz możliwość regulowania sposobu jego pracy.

 

 

 

 

PENTAGRAM 244 P8200 

 

PENTAGRAM 244 P8200 to ładowarka do baterii alkalicznych, która gwarantuje bezpieczeństwo ładowania. Ma ona funkcję, która zabezpiecza urządzenie przed przeładowaniem ogniw. Sprzęt ma 2 niezależne kanały. Dlatego możemy ładować 2 lub 4 baterie jednocześnie. Oprócz tego ładowarka daje nam gwarancję możliwości długiego użytkowania akumulatorków.

Po całkowitym naładowaniu baterii sprzęt przechodzi w tryb podtrzymywania ładowania. Jest to nam sygnalizowane z pomocą dwóch diod LED. Każda z nich świeci na inny kolor. Ładowarka jest bardzo mała, więc możemy ją ze sobą zabrać w każde miejsce.

Prezentowany model nadaje się do ładowania baterii niklowo – wodorkowych oraz niklowo – kadmowych, czyli tych najpopularniejszych. Dla bezpieczeństwa przed włożeniem baterii do ładowarki upewnij się, że nie są one wykonane z innych materiałów. Sprzęt możemy również używać w samochodzie. Użytkownicy najczęściej chwalą niewielkie wymiary produktu oraz łatwą obsługę.

 

 

 

 

VITO ACT-505 

 

VITO ACT-505 to w pełni bezpieczne urządzenie, które nie zagraża naszemu bezpieczeństwu. Ładowarka ładuje baterie oraz akumulatorki różnego rodzaju. Jest to również odpowiednie urządzenie do regeneracji ogniw alkalicznych. Prezentowane urządzenie ma 4 miejsca ładowania, które mogą działać niezależnie.

Jest to kompaktowy produkt, który możemy ze sobą zabrać do pracy lub na wycieczkę. Ładowanie akumulatorków poza domem nie musi być już wyzwaniem. Ta solidna ładowarka do baterii alkalicznych w dobrej cenie sprawia, że baterie pracują poprawnie.

Specjalna dioda sygnalizuje nam, czy dana bateria nie jest uszkodzona lub zupełnie rozładowana. Po naładowaniu każdego akumulatorka urządzenie rozłącza połączenie, więc możemy bezpiecznie wyciągnąć je z ładowarki. Prezentowany sprzęt jest bardzo dobrze wykonany i z pewnością posłuży nam przez długi czas. Użytkownicy najczęściej chwalą możliwość regeneracji baterii w ładowarce, a także solidność produktu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...