Najlepsza ładowarka do baterii AA

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką ładowarkę do baterii AA wybrać?

 

Obecnie wiele urządzeń elektronicznych potrzebuje częstej wymiany baterii na nowe. Dobrym wyborem, żeby zaoszczędzić pieniądze jest zakup ładowarki do baterii. Warto dodać, że jest to też bardziej ekologiczne rozwiązanie. Nasz poradnik podpowie, na jakie istotne elementy zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia, a także czym charakteryzuje się najlepsza ładowarka do baterii AA w 2019 roku.

 

 

W przypadku ładowarek istotnym czynnikiem jest liczba i typ obsługiwanych przez nią akumulatorów. Dla mniej cierpliwych użytkowników ważny jest również czas ładowania, więc liczy się przede wszystkim szybkie uzupełnienie utraconych zasobów energii danego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na sterowanie ładowaniem. Niektóre ładowarki ładują ogniwa prądem o określonych parametrach przez ustalony czas, a następnie przechodzą w stan ładowania podtrzymującego, co sprawia że akumulatory nie są ładowane do końca.

Najlepsze ładowarki do baterii AA są wyposażone w mikroprocesor, który dba o pełne i bezpieczne naładowanie akumulatorów. Urządzenie kontroluje czas pracy oraz dostarczoną energię i kończy proces w momencie faktycznego naładowania akumulatorków. Są również modele, które podają wskazania na wyświetlaczach LCD. Ładowarki tego typu potrafią wykryć uszkodzone bądź mocno zużyte akumulatory. Dobre urządzenia do ładowania wyposażone są także w niezależne kanały ładowania. Funkcja ta sprawia, że każdy akumulator jest ładowany indywidualnie, co daje pewność pełnego naładowania wszystkich baterii niezależnie od ich stanu i pojemności. Dodatkowo ładowarki powinny monitorować stan akumulatorów np. ich temperatury tak, aby nie doszło do uszkodzenia.

Większość ładowarek dostępnych na rynku przystosowana jest do zasilania wyłącznie z sieci, czyli mają napięcie wejściowe w przedziale 100 V – 240 V. Istnieją jednak modele o napięciu wejściowym 12V, co pozwala na podłączenie ich np. do gniazdka zapalniczki w aucie i ładowanie urządzeń podczas podróży. Urządzenia te z reguły są także przystosowane do pracy w niskich temperaturach.

 

 

Ładowarki do baterii AA – Ranking

 

 

EverActive NC-1000 

 

EverActive NC-1000 to jeden z najbardziej zAAwansowanych modeli ładowarek obsługujących akumulatory AA. Najważniejszą zaletą urządzenia jest możliwość obsługiwania z osobna wszystkich czterech komór na akumulatory. W standardowych modelach najczęściej obsługiwane są dwie lub cztery komory jednocześnie. Oznacza to, że jeśli mamy jedno ogniwo do naładowania, to mimo wszystko musimy ładować je parami. W ładowarce EverActive NC-1000 bez problemu możemy sterować dowolnie każdą komorą, więc naładujemy nawet jeden akumulator.

Internauci w swoich opiniach chwalą programy pracy, które ma ładowarka. Jednym z nich jest odświeżanie akumulatorów. Funkcja ta pozwala przywrócić początkową moc starym i nieużywanym już ogniwom. Inną zaletą jest badanie pojemności, która pozwala sprawdzić, ile rzeczywiście pojemności mają akumulatory. Model ma również wyświetlacz LCD, który na bieżąco pokazuje stan ogniw.  Ładowarka ma dwa sposoby ładowania urządzeń z sieci AC oraz z gniazda zapalniczki samochodowej 12 V. Sprzęt ma także wyjście USB 5 V, które umożliwia ładowanie urządzeń przenośnych takich jak smartfony.

 

 

 

 

Emos N8168N 

 

Emos N8168N to automatyczna ładowarka do baterii AA lub AAA. Przeznaczona jest do ładowania dwóch lub czterech ogniw. Praca urządzenia kończy się automatycznie na podstawie przyrostu V. Gwarantuje to dokładnie ukończenie ładowania, a ogniwa nigdy nie będą szkodliwie przeładowane. Ta ładowarka do baterii AA w dobrej cenie ma funkcję rozładowywania, która jest bardzo korzystna dla akumulatorów, wymagających wstępnego rozładowania.

Konsumenci chwalą bardzo krótki czas ładowania baterii, co jest istotną zaletą, gdy musimy sprawnie naładować urządzenie, które jest nam potrzebne w danej chwili. Cały system jest sterowany mikroprocesorem, a tryb ładowania sygnalizuje świecąca na czerwono dioda LED.

Po całkowitym naładowaniu baterii urządzenie przełącza się automatycznie w tryb podtrzymania, w którym mogą pozostać dowolny czas bez obawy samoczynnego rozładowania. Tryb podtrzymania jest sygnalizowany za pomocą zielonej diody LED.

 

 

 

 

Sanyo Eneloop MQN04-E-4-3UTG 

 

Sanyo Eneloop MQN04-E-4-3UTG to ładowarka sterowana mikroprocesorowo. Ogniwa łączą w sobie zalety akumulatorów tradycyjnych, a także baterii jednorazowych. Największą zaletą według konsumentów jest zabezpieczenie przed przeładowaniem – urządzenie wyłącza się automatycznie po 13 godzinach. Poziom naładowania jest sprawdzany i wyświetlany za pomocą dwóch kontrolek LED. Czas ładowania 4 akumulatorów, które otrzymujemy w komplecie to ok. 10 godzin.

Urządzenie jest przeznaczone do akumulatorów NiCd i NiMH, a ładowarka Panasonic Eneloop BQ-CC51E sprawia, że ogniwa są bardzo wydajne, stąd można je stosować do ładowania aparatów fotograficznych, kamer i innych urządzeń użytku domowego. Ładowarka jest niewielka i bardzo lekka – jej waga to 230g. Możemy więc zabierać ją ze sobą zarówno do pracy, jak i na wakacje.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...