Najlepsza antena telewizyjna zewnętrzna

Ostatnio aktualizowane: 17.09.18

 

Jaką antenę telewizyjną zewnętrzną wybrać?

 

Antena zewnętrza, w porównaniu do modeli przeznaczonych do pomieszczeń, jest bardziej efektywna i zapewnia lepszą jakość odbieranego sygnału. Przez to wiele osób decyduje się na zakup takiego sprzętu. W związku z tym postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, który ułatwi wybór najlepszego modelu. Artykuł uwzględnia najważniejsze informacje – warto się z nimi zapoznać przed dokonaniem zakupu. Na końcu tekstu znajduje się zestawienie prezentujące najlepsze zewnętrzne anteny telewizyjne. Do rankingu wybraliśmy modele najczęściej polecane przez konsumentów.

 

 

 

Na samym początku warto przyjrzeć się rodzajom dostępnych na rynku anten zewnętrznych. Z uwagi na pasmo przenoszenia można wyróżnić anteny pasmowe, czyli takie, które są przeznaczone do odbioru konkretnego pasma np. UHF, i modele szerokopasmowe pozwalające na odbiór dwóch lub więcej pasm. Biorąc pod uwagę budowę wyróżnia się anteny kierunkowe, szerokokątne i dookólne. Każdy rodzaj anten występuje w wersji bez i ze wzmacniaczem. Urządzenia wyposażone w wzmacniacz zapewniają lepszy sygnał. Dzięki temu nie musimy martwić się o zakłócenia.

Najlepsza zewnętrzna antena telewizyjna w 2018 roku zrobiona jest z dobrych gatunkowo tworzyw. Zwykle talerz antenowy (inaczej czasza) wykonany jest z aluminium. Materiał ten jest lekki i wykazuje dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych. Poleca się, aby wybierać anteny ze stalową konstrukcją. Materiał ten stanowi gwarancję, że sprzęt nie zerwie się z dachu czy ściany w trakcie silnego wiatru. Tym samym my nie stracimy sygnału, a produkt nie zniszczy się w trakcie upadku.

Nie można zapomnieć także o montażu. Warto zdecydować się na zakup anteny, której instalacja nie zajmuje zbyt dużo czasu i może być wykonana samodzielnie. W innym wypadku będziemy musieli zapłacić dodatkowo za usługę fachowca, który zajmie się przytwierdzeniem sprzętu do ściany czy balkonu. Polecamy także upewnić się, czy do zestawu dołączone zostały wszystkie niezbędne elementy. Inaczej będziemy musieli udać się do sklepu, aby zakupić potrzebne produkty.

 

 

Zewnętrzne anteny telewizyjne – ranking

 

 

OPTICUM AX 1000 

 

Przedstawiamy OPTICUM AX 1000. Jest to zewnętrzna antena telewizyjna w dobrej cenie. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Daje nam to pewność, że został solidnie wykonany. Do produkcji modelu wykorzystano dobre gatunkowo aluminium. Nie tylko dobrze się ono prezentuje, ale też jest odporne na trudne warunki atmosferyczne. Elementy konstrukcyjne zrobiono ze stali.

Model ten przeznaczony jest do odbioru sygnału cyfrowego z nadajników naziemnych, a także sygnału analogowego. Pracuje w paśmie UHF ( kanały 21 – 60 ) oraz VHF ( kanały 5 – 12 ). Zasięg prezentowanej anteny wynosi do 100 km od nadajnika. Maksymalna średnica masztu to 60 mm. Produkt ma zintegrowany filtr LTE. Jego zadaniem jest eliminowanie zakłócenia sygnału LTE. W rezultacie użytkownik ma zapewnioną odpowiednią jakość obrazu w przypadku oglądania telewizji naziemniej.

Tym, co przekonuje do zakupu tego produktu jest przede wszystkim jego wykonanie. Antena została zrobiona z trwałych materiałów, co daje pewność, że nie zniszczy się zbyt szybko, nawet w przypadku złych warunków atmosferycznych. Dodatkowo jest to sprzęt tani, a więc na jego zakup może sobie pozwolić wiele osób.

 

 

 

 

Telkom-Telmor DIGIT 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Telkom-Telmor DIGIT. Jest to antena zewnętrzna przeznaczona do odbioru sygnałów telewizji naziemnej i analogowej. Pracuje w paśmie UHF (kanały 21 – 69). Model ma dużą wartość współczynnika promieniowania tył/przód, co zapewnia odpowiednią wrażliwość anteny. Co to oznacza? Sprzęt potrafi wychwycić dobry sygnał, nawet jeśli jest on zakłócony np. przez przeszkody, takie jak drzewa.

Prezentowaną antenę należy zamontować w poziomie na ścianie budynku. Można ją także zainstalować na balkonie czy dachu. Jak podają konsumenci, czynność ta nie zabiera dużo czasu i jesteśmy w stanie wykonać ją samodzielnie. Warto dodać, że urządzenie zostało zrobione z wytrzymałego tworzywa ABS. Jest ono nie tylko lekkie, ale przede wszystkim odporne na zniszczenia.

Opinie na temat tej anteny są pochlebne. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że była to dobra inwestycja. Produkt zapewnia odpowiednią jakość obrazu i nie gubi sygnału. Dzięki temu możemy oglądać programy telewizyjne bez zakłóceń.

 

 

 

 

Telkom-Telmor ASR CLASIC P20

 

Ciekawą propozycję stanowi Telkom-Telmor ASR CLASIC P20, czyli antena szerokopasmowa przeznaczona do montażu na zewnątrz. Instalacja nie zajmuje dużo czasu. Sprzęt jest przystosowany do odbioru sygnałów cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, a także VHF, UHF, i DAB. Jakość obrazu to FULL HD.

Antena została wyposażona w solidny wzmacniacz, który zapewnia niezawodną pracę. Za jego sprawą odbierany obraz jest niezakłócony, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania telewizora. Średnica masztu wynosi od 25 mm do 60 mm. Wymiary urządzenia są następujące: 82 cm x 45,5 cm x 22 cm. Antena została zrobiona z solidnych tworzyw. Nie musimy się więc martwić, że po kilku tygodniach użytkowania, w przypadku złych warunków atmosferycznych, model zepsuje się.

Konsumenci uważają, że Telkom-Telmor ASR CLASIC P20 to antena, którą warto mieć u siebie. Jakość odbieranego sygnału jest bardzo dobra. W rezultacie możemy oglądać telewizję bez obaw o to, że obraz będzie się zacinał lub zanikał.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...