Najlepsza antena telewizyjna wewnętrzna

Ostatnio aktualizowane: 14.12.18

 

Jaką antenę telewizyjną wewnętrzną wybrać?

 

Antena to jeden z najważniejszych elementów instalacji RTV. To od niej zależy siła i jakość sygnału dostarczonego do odbiornika, a tym samym jakość przekazu i poziom naszego zadowolenia podczas oglądania telewizji. Dostępność wielu propozycji daje konsumentom komfort wyboru, jednak niestety wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Na pewno pomocny okaże się niniejszy poradnik, w którym opisujemy, czym kierować się podczas zakupów. Umieściliśmy w nim wskazówki, które podpowiedzą Ci, czym cechuje się najlepsza wewnętrzna antena telewizyjna w 2018 roku.

 

 

Anteny wewnętrzne, nazywane również pokojowymi, mogą różnić się od siebie kształtem, estetyką wykonania oraz rodzajem wbudowanego w nich wzmacniacza. Sprawdzają się one wyłącznie w warunkach bezpośredniej bliskości nadajnika i aby działały poprawnie konieczne jest spełnienie kilku warunków.  

Na jakość odbioru wpływ ma rodzaj i grubość murów pomieszczenia, w którym pracuje antena, piętro, na którym mieszkamy, wielkość okien i ich usytuowanie względem nadajnika, ilość i wielkość mebli w pomieszczeniu oraz miejsce zamontowania nadajnika. Zmiana któregokolwiek z tych czynników może skutkować zachwianiem sygnału, dlatego powinniśmy upewnić się, czy wybrane przez nas urządzenie na pewno się nada, czy może jednak powinniśmy zainwestować w model zewnętrzny.

Nabywając nowe urządzenie, warto mieć na uwadze jego zakres częstotliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest nabycie modelu szerokopasmowego, który odbiera zakres UHF. Istotny jest również zysk energetyczny anteny, który informuje nas o tym, jak dobrze radzi sobie ona z odbiorem słabego sygnału. Zasada jest bardzo prosta – im wyższy zysk, tym lepszy odbiór. Pamiętajmy jednak, że to nie wzmacniacz wpływa na zysk energetyczny, a konstrukcja i typ anteny. Co więcej, miejmy na uwadze, że dla jakości sygnału ma znaczenie również kabel antenowy. Najlepsze wewnętrzne anteny telewizyjne wyposażone są w kable koncentryczne dobrej jakości, które zapewniają czysty, niezachwiany sygnał.

Podczas zakupu sprawdźmy również, czy w zestawie z anteną zawarte są wszystkie niezbędne akcesoria do montażu i uruchomienia anteny. Są to między innymi zasilacz sieciowy, kabel USB, przewód antenowy czy stojak.

 

 

Anteny telewizyjne wewnętrzne – Ranking

 

 

Sonus TV 

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Sonus TV. Jest to wewnętrzna antena, przeznaczona do odbioru sygnałów z zakresu pasma telewizyjnego.

Urządzenie jest przystosowane do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych. Produkt wyposażony został we wzmacniacz odbieranych sygnałów, dzięki któremu możliwy jest odbiór stosunkowo słabych sygnałów telewizyjnych. Sprawia to, że z anteny mogą korzystać również odbiorcy mieszkający w znacznej odległości od stacji nadawczej.

Wzmocnienie tego modelu wynosi 25 dB i jest ono regulowane. Nadajnik jest w stanie odbierać od 6 do nawet 69 kanałów. W zestawie z urządzeniem otrzymamy przewód z wtyczką do odbiornika TV oraz zasilacz z regulacją napięcia wyjściowego, umożliwiający zmianę siły wzmacniacza wbudowanego w antenę.

Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia twierdzą, że ta wewnętrzna antena telewizyjna w dobrej cenie zapewnia dobrą jakość obrazu i dźwięku. Do jej zalet zaliczany jest również minimalistyczny, nowoczesny wygląd, dzięki któremu nie rzuca się w oczy i stanowi dyskretny element ozdoby wnętrza.

 

 

 

 

Thomson 40DB ANT1731 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Thomson 40DB ANT1731. Jest to antena pokojowa przeznaczona do odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej.

Model ten posiada wbudowany wzmacniacz, którego moc można regulować, oraz wyposażony jest w kabel połączeniowy. Urządzenie ma bardzo ciekawy, oryginalny wygląd i składa się ono z podstawy, obrotowego pierścienia UHF oraz dwóch teleskopowych antenek.

Maksymalne wzmocnienie nadajnika to 40 dB, a jego zakres odbieranych częstotliwości wynosi od 30 do 950 MHz. Wraz ze sprzętem, w zestawie otrzymujemy również instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną. Wymiary anteny to 20,8 cm x 7 cm x 23,8 cm.

Warto zwrócić uwagę na pozytywnie oceny konsumentów, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy anteny twierdzą, że ma ona bardzo dobry zasięg oraz ładny, oryginalny wygląd.

 

 

 

 

DPM HP22

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu DPM HP22. Jest to pokojowo-balkonowa antena z wysokim wzmocnieniem, która zapewnia bardzo dobry odbiór sygnału telewizyjnego nawet z odległości 50-60 km.

Urządzenie wyposażone jest we wzmacniacz 34 dB oraz nowoczesny zasilacz minimalizujący poziom zakłóceń i szumów. W zestawie znajdziemy również przewód przyłączeniowy do telewizora lub dekodera. Antena ma siatkową konstrukcję i posiada podstawkę, dzięki której można ją ustawić na każdej płaskiej powierzchni.

Model ten zawiera wysokiej jakości kabel koncentryczny o długości 1,8 m, dzięki któremu możliwe jest jego wygodne ustawienie bez straty sygnału. Poza tym urządzenie jest odporne na zachlapanie, co sprawia, że możne być używane także na zewnątrz, na przykład na balkonie. Wymiary nadajnika to  46 cm x 24 cm x 16 cm.

Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że DPM HP22 to solidny sprzęt dostępny za rozsądną cenę. Użytkownikom podoba się również to, że oferuje wysoką jakość obrazu i dźwięku.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...