fbpx

Najlepsza antena telewizyjna wewnętrzna

Ostatnio aktualizowane: 20.06.19

 

Zastanawiasz się nad zakupem wewnętrznej anteny telewizyjnej? Jeśli tak, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w sklepach dostępnych jest wiele modeli. W związku z tym zdecydowanie się na jakikolwiek sprzęt może zająć sporo czasu. Dlatego też zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, Wspomniany ranking zawiera opisy najlepszych urządzeń, które uzyskały dużo pochlebnych recenzji od użytkowników. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasowała się wewnętrzna antena telewizyjna Sonus TV. Cechą, która zdecydowanie ją wyróżnia, jest solidnie wykonanie. Model zrobiono z wysokiej jakości materiałów, które przez długi czas zachowują nienaganny wygląd. Urządzenie wyposażono we wzmacniacz zwiększający siłę sygnału. W zestawie znajduje się specjalna wtyczka pozwalająca na podłączenie sprzętu do naszego telewizora. Koniecznie poznaj opisy także pozostałych produktów, które wybraliśmy. Drugie miejsce w rankingu należy do wewnętrznej anteny telewizyjnej Thomson ANT1731. Model ma wbudowany zasilacz. Sprzęt ma czarny kolor, więc pasuje do pozostałych urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką antenę telewizyjną wewnętrzną wybrać?

 

Antena to jeden z najważniejszych elementów instalacji RTV. To od niej zależy siła i jakość sygnału dostarczonego do odbiornika, a tym samym jakość przekazu i poziom naszego zadowolenia podczas oglądania telewizji. Dostępność wielu propozycji daje konsumentom komfort wyboru, jednak niestety wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Na pewno pomocny okaże się niniejszy poradnik, w którym opisujemy, czym kierować się podczas zakupów. Umieściliśmy w nim wskazówki, które podpowiedzą Ci, czym cechuje się najlepsza wewnętrzna antena telewizyjna w 2019 roku.

 

 

Anteny wewnętrzne, nazywane również pokojowymi, mogą różnić się od siebie kształtem, estetyką wykonania oraz rodzajem wbudowanego w nich wzmacniacza. Sprawdzają się one wyłącznie w warunkach bezpośredniej bliskości nadajnika i aby działały poprawnie konieczne jest spełnienie kilku warunków.  

Na jakość odbioru wpływ ma rodzaj i grubość murów pomieszczenia, w którym pracuje antena, piętro, na którym mieszkamy, wielkość okien i ich usytuowanie względem nadajnika, ilość i wielkość mebli w pomieszczeniu oraz miejsce zamontowania nadajnika. Zmiana któregokolwiek z tych czynników może skutkować zachwianiem sygnału, dlatego powinniśmy upewnić się, czy wybrane przez nas urządzenie na pewno się nada, czy może jednak powinniśmy zainwestować w model zewnętrzny.

Nabywając nowe urządzenie, warto mieć na uwadze jego zakres częstotliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest nabycie modelu szerokopasmowego, który odbiera zakres UHF. Istotny jest również zysk energetyczny anteny, który informuje nas o tym, jak dobrze radzi sobie ona z odbiorem słabego sygnału. Zasada jest bardzo prosta – im wyższy zysk, tym lepszy odbiór. Pamiętajmy jednak, że to nie wzmacniacz wpływa na zysk energetyczny, a konstrukcja i typ anteny. Co więcej, miejmy na uwadze, że dla jakości sygnału ma znaczenie również kabel antenowy. Najlepsze wewnętrzne anteny telewizyjne wyposażone są w kable koncentryczne dobrej jakości, które zapewniają czysty, niezachwiany sygnał.

Podczas zakupu sprawdźmy również, czy w zestawie z anteną zawarte są wszystkie niezbędne akcesoria do montażu i uruchomienia anteny. Są to między innymi zasilacz sieciowy, kabel USB, przewód antenowy czy stojak.

 

 

Anteny telewizyjne wewnętrzne – Ranking

 

 

Sonus TV 

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Sonus TV. Jest to wewnętrzna antena, przeznaczona do odbioru sygnałów z zakresu pasma telewizyjnego.

Urządzenie jest przystosowane do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych. Produkt wyposażony został we wzmacniacz odbieranych sygnałów, dzięki któremu możliwy jest odbiór stosunkowo słabych sygnałów telewizyjnych. Sprawia to, że z anteny mogą korzystać również odbiorcy mieszkający w znacznej odległości od stacji nadawczej.

Wzmocnienie tego modelu wynosi 25 dB i jest ono regulowane. Nadajnik jest w stanie odbierać od 6 do nawet 69 kanałów. W zestawie z urządzeniem otrzymamy przewód z wtyczką do odbiornika TV oraz zasilacz z regulacją napięcia wyjściowego, umożliwiający zmianę siły wzmacniacza wbudowanego w antenę.

Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia twierdzą, że ta wewnętrzna antena telewizyjna w dobrej cenie zapewnia dobrą jakość obrazu i dźwięku. Do jej zalet zaliczany jest również minimalistyczny, nowoczesny wygląd, dzięki któremu nie rzuca się w oczy i stanowi dyskretny element ozdoby wnętrza.

Sonus TV to wewnętrzna antena telewizyjna przeznaczona do odbioru cyfrowej i analogowej telewizji naziemnej. Model waży ponad 0,5 kg.

 

Zalety

Wtyczka do odbiornika: Produkt sprzedawany jest w zestawie z wtyczką do odbiornika TV. Oznacza to, że możemy rozpocząć korzystanie z urządzenia, niedługo po jego rozpakowaniu. Nie ma konieczności dokupowania dodatkowych akcesoriów.

Obudowa: Model został wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne tj. zarysowania czy pęknięcia. Pozwala to sądzić, że dobrze zabezpiecza ona wewnętrzny mechanizm.

Wzmocnienie: W antenę wbudowany został wzmacniacz z płynną regulacją. Zdaniem wielu osób dobrze spełnia on swoje zadanie i pozwala odtwarzać ładny obraz bez zakłóceń.

Waga: Model jest lekki, więc jego ewentualne przenoszenie nie jest trudne.

Design: Produkt ma prosty design, więc pasuje niemal do każdego pokoju. Antena będzie dobrze wyglądała zarówno w eleganckim salonie, jak i sypialni urządzonej w nieco bardziej nowoczesnym stylu.

 

Wady

Ustawienie: W niektórych recenzjach można przeczytać, że ustawienie anteny w pokoju, tak aby jakość odbieranego sygnału była zadowalająca, zajmuje sporo czasu.

 

 

 

 

Thomson 40DB ANT1731 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Thomson 40DB ANT1731. Jest to antena pokojowa przeznaczona do odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej.

Model ten posiada wbudowany wzmacniacz, którego moc można regulować, oraz wyposażony jest w kabel połączeniowy. Urządzenie ma bardzo ciekawy, oryginalny wygląd i składa się ono z podstawy, obrotowego pierścienia UHF oraz dwóch teleskopowych antenek.

Maksymalne wzmocnienie nadajnika to 40 dB, a jego zakres odbieranych częstotliwości wynosi od 30 do 950 MHz. Wraz ze sprzętem, w zestawie otrzymujemy również instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną. Wymiary anteny to 20,8 cm x 7 cm x 23,8 cm.

Warto zwrócić uwagę na pozytywnie oceny konsumentów, które można znaleźć w Internecie. Użytkownicy anteny twierdzą, że ma ona bardzo dobry zasięg oraz ładny, oryginalny wygląd.

Wewnętrzna antena telewizyjna Thomson ANT1731 jest odpowiednia do odbioru telewizji w technologii naziemnej i cyfrowej i sygnałów radiowych.

 

Zalety

Kabel antenowy: Urządzenie wyposażono w stosunkowo długi kabel antenowy (1,5 m). Został on zrobiony z dobrej jakości tworzyw, co zmniejsza ryzyko jego szybkiego uszkodzenia.

Jakość sygnału: Wiele osób potwierdza, że jakość odbieranego przez antenę sygnału jest bardzo dobra. Oznacza to, że użytkownik może swobodnie oglądać ulubione programy telewizyjne i nie martwić się o ewentualne zakłócenia.

Podstawka: Model jest wsparty na solidnie zrobionej podstawce. Została ona odpowiednio wyważona, dzięki czemu sprzęt nie przechyla się na boki.

Montaż: Prezentowana antena nie wymaga szczególnego montażu. Jedynym zadaniem, jakie musi wykonać użytkownik, jest znalezienie dla niej odpowiedniego miejsca w pokoju, tak aby odbierany przez urządzenie sygnał był najlepszy.

 

Wady

Wykonanie: Produkt zrobiono z materiału, na którym stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. Ważne jest to, aby czyścić urządzenie za pomocą miękkich szmatek.

 

 

 

 

DPM HP22

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu DPM HP22. Jest to pokojowo-balkonowa antena z wysokim wzmocnieniem, która zapewnia bardzo dobry odbiór sygnału telewizyjnego nawet z odległości 50-60 km.

Urządzenie wyposażone jest we wzmacniacz 34 dB oraz nowoczesny zasilacz minimalizujący poziom zakłóceń i szumów. W zestawie znajdziemy również przewód przyłączeniowy do telewizora lub dekodera. Antena ma siatkową konstrukcję i posiada podstawkę, dzięki której można ją ustawić na każdej płaskiej powierzchni.

Model ten zawiera wysokiej jakości kabel koncentryczny o długości 1,8 m, dzięki któremu możliwe jest jego wygodne ustawienie bez straty sygnału. Poza tym urządzenie jest odporne na zachlapanie, co sprawia, że możne być używane także na zewnątrz, na przykład na balkonie. Wymiary nadajnika to  46 cm x 24 cm x 16 cm.

Konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że DPM HP22 to solidny sprzęt dostępny za rozsądną cenę. Użytkownikom podoba się również to, że oferuje wysoką jakość obrazu i dźwięku.

DPM HP22 to dobra wewnętrzna antena telewizyjna do 50 zł. Urządzenie pozwala na odbieranie telewizji naziemnej. Model wyposażono we wzmacniacz o sile 44 dB.

 

Zalety

Łatwa instalacja: Prezentowana antena to sprzęt typu plug and play. Model wystarczy podłączyć do telewizora. Nie ma konieczności instalowania żadnych sterowników, montowania poszczególnych elementów czy dokupowania kabli.

Wzmacniacz: Urządzenie wyposażono w dobrej jakości wzmacniacz. Gwarantuje on bardzo dobrą jakość sygnału i pozwala oglądać telewizję, bez obaw o mogące się pojawić zakłócenia.

Stabilna podstawa: Model jest wsparty na solidnie wykonanej i dobrze wyważonej podstawie. Antenę można umieścić na półce w pokoju. Możemy być pewni, że urządzenie nie będzie chwiało się na boki.

 

Wady

Design: Zdaniem części osób urządzenie nie wygląda zachęcająco. Konsumenci coraz częściej wybierają modele o bardziej nowoczesnym designie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status