Najlepsza antena szerokopasmowa ze wzmacniaczem

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką antenę szerokopasmową ze wzmacniaczem wybrać?

 

Antena to niezbędny element instalacji, gdyż dzięki niej sygnał telewizji naziemnej jest wyraźniejszy. Jeśli posiadamy dobrze wykonany produkt, możemy cieszyć się ulubionymi programami bez zakłóceń. Wiemy jednak, że znalezienie właściwego modelu jest czasochłonne, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik zakupowy, w którym wyjaśnimy, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie.

Przedmiotem naszego artykułu jest urządzenie szerokopasmowe, czyli takie, które pozwala na odbieranie sygnału z kilku nadajników jednocześnie. Modele kierunkowe wymagają montażu pod specjalnym kątem, gdyż w przeciwnym razie gromadzony sygnał nie jest tak wyraźny. W przypadku sprzętów szerokopasmowych nie mamy takiego problemu. W tym poradniku chcemy polecić Ci urządzenia ze wzmacniaczem, czyli dodatkowym sprzętem zwiększającym jakość odbioru. Kupując taki produkt zwróć uwagę na jego moc. Im silniejszy będzie model, tym dalej od nadajnika możemy ustawić telewizor. Pamiętaj jednak, że najlepsza antena szerokopasmowa ze wzmacniaczem w 2020 roku ma niewielki współczynnik szumów własnych. Dzięki temu produkt nie generuje zakłóceń, które mogłyby wpłynąć na pracę całego urządzenia. Poszukując idealnego sprzętu wybierz model opatrzony nazwą „niskoszumowy”.

Anteny montujemy na zewnątrz domu, dlatego są narażone na działanie deszczów, zimna i wiatrów. Z tego powodu upewnij się, że urządzenie, które chcesz kupić, jest wytrzymałe i nie ulegnie zniszczeniu na skutek złych warunków atmosferycznych. Najlepsze anteny szerokopasmowe ze wzmacniaczem wykonane są z aluminium lub stali. Wysokiej jakości urządzenia są też cynkowane galwanicznie, a następnie malowane metodą proszkową i są odporne na korozję. Wiele osób zwraca też uwagę na design sprzętu, gdyż nie chcą, by szpecił on domową elewację. Coraz więcej producentów oferuje anteny szerokopasmowe o eleganckim, nowoczesnym wyglądzie.

Warto zwrócić uwagę na to, jak sprzedawany jest interesujący Cię model. Wiele sprzętów nie wymaga samodzielnego złożenia, czyli są gotowe do montażu chwilę po zakupie. Polecamy zakup właśnie takich anten, gdyż wielu konsumentów może je samodzielnie zainstalować bez pomocy profesjonalisty.

 

 

Anteny szerokopasmowe ze wzmacniaczem – ranking

 

 

Telkom-Telmor ASR CLASIC P20 

 

Prezentujemy antenę szerokopasmową ze wzmacniaczem Telkom-Telmor ASR CLASIC P20. Urządzenie jest przystosowane do odbioru sygnałów cyfrowych TV naziemnej DVB-T i Full HD. Sprzęt odbiera też mux8. Zakres odbieranych częstotliwości to 174-230 MHz i 470-862 MHz. Wymiary anteny to: 82 cm x 45,5 cm x 22 cm.

Dużym atutem produktu jest wzmacniacz o niskiej emisji szumów własnych. Dzięki temu sygnał nie jest zakłócany, co zapewnia komfort używania. Konsumenci są bardzo zadowoleni z estetycznej konstrukcji. Poza tym produkt został wykonany z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie korozji, a także ekstremalnych warunków atmosferycznych. Antena jest złożona, jednak jej instalacja jest bardzo łatwa. Montaż wymaga dokręcenia bocznych pokręteł, a następnie rozchyla się skrzydła reflektorów. Każdy użytkownik może wykonać tę czynność samodzielnie. Sprzęt odbiera również sygnały paska VHF, co umożliwia odbiór sygnału DAB.

Internauci, którzy zakupili ten produkt są z niego bardzo zadowoleni. Wiele osób pochwaliło antenę za wytrzymałą budowę oraz wzmacniacz, który nie generuje szumów własnych. Dlatego urządzenie gwarantuje czysty sygnał bez zakłóceń.

 

 

 

 

Bartczak Electronics ASP-8 IT 

 

Model Bartczak Electronics ASP-8 IT to antena szerokopasmowa ze wzmacniaczem w dobrej cenie. Prezentowane urządzenie cechuje się dużym zasięgiem energetycznym, co przekłada się na szeroki zakres odbieranych częstotliwości, czyli kanałów. Produkt należy instalować na zewnątrz budynku.

Model wykonano z dobrych i wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie ujemnych temperatur, jak również dużego ciepła oraz wilgoci. Sprzęt pokryto powłoką, która zabezpiecza go przed korozją. Zakres kanałów, jaki oferuje antena waha się od 6 do 60. Dużym udogodnieniem jest prosta instalacja urządzenia. Użytkownik może wykonać czynność samodzielnie bez pomocy specjalisty.

Według wielu Internautów jest to jedna z najlepszych anten szerokopasmowych na rynku. Produkt poprawia sygnał telewizji naziemnej jednocześnie niwelując szumy i inne zakłócenia. Model został wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów, które nie ulegną uszkodzeniu podczas złej pogody. Również wygląd sprzętu jest często chwalony przez osoby, które kupiły antenę.

 

 

 

 

Telmor DIGITMAX HD 

 

Osobom, które poszukują dobrej anteny szerokopasmowej polecamy sprawdzenie Telmor DIGITMAX. Jest to nowoczesne urządzenie z wbudowanym wzmacniaczem, który poprawia sygnał telewizji naziemnej DVB-T. Tym, co wyróżnia produkt jest jego ładna konstrukcja. Gabaryty prezentowanego modelu to: 22 cm x 82 cm x 44,5 cm.

Kupując produkt otrzymujesz złożoną antenę, która jest gotowa do montażu. W zestawie znajdziesz czytelną instrukcję obsługi, która podpowie Ci, jak samodzielnie zainstalować model na zewnątrz Twojego domu. Urządzenie odbiera sygnały pasma VHF, które pozwalają na odbieranie sygnału DAB bez konieczności zakupu dodatkowej anteny. Zakres odbieranych częstotliwości waha się od 174-230 MHz i 470-862 MHz.

Prosty montaż przekonał wielu konsumentów do zainwestowania w ten sprzęt. Internauci są szczególnie zadowoleni z tego, że w czasie pracy model nie pobiera dużo prądu. Wiele osób doceniło też dużą efektywność pracy produktu. Antena jest bardzo wrażliwa, dlatego nie musisz jej ustawiać pod specjalnym kątem, by złapać sygnał. Poza tym sprzęt wykonano z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie mocnego wiatru, zimna i wilgoci.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status