Najlepsza antena szerokopasmowa DVB-T

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką antenę szerokopasmową DVB-T wybrać?

 

Do odbioru telewizji naziemnej potrzebujemy anteny szerokopasmowej. Jednak wybór tej odpowiedniej nie jest taki łatwy. Dobre produkty tego typu mają mocny kabel, a także wzmacniacz. Przeanalizowaliśmy wszystkie cechy zadowalających modeli i w naszym artykule umieściliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w zakupach.

Najlepsze anteny szerokopasmowe DVB-T mają bardzo stabilną konstrukcję. Jeżeli zamierzasz umieścić dany model na zewnątrz, na przykład na dachu lub na ścianie, to najlepiej wybrać produkt, który nie odpadnie przy pierwszym podmuchu wiatru. Antena szerokopasmowa powinna być odporna na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz i wiatr.

Bardzo ważnym parametrem jest także możliwość odbioru dużej ilości stacji. Większość anten szerokopasmowych jest w stanie odbierać większość lokalnych stacji. Jeżeli jednak zależy Ci również na tych, które nie jest tak łatwo wyłapać, to wybierz produkt, który ma duży zysk energetyczny.

W przypadku, kiedy nadajnik znajduje się w dużej odległości od anteny, to mogą powstawać zakłócenia. Dlatego najlepiej zainwestować w model, który jest odporny na zakłócenia spowodowane przeszkodami znajdującymi się na drodze sygnału.

Najlepsza antena szerokopasmowa DVB-T w 2020 roku ma bardzo mocny kabel. Ważne jest, aby element ten był odporny na warunki atmosferyczne i nie pękał. Co więcej, zweryfikuj, czy wszystkie złącza są do niego solidnie przymocowane. Źle dobrany kabel może powodować zakłócenia w odbieraniu stacji.

Każda dobra antena szerokopasmowa ma wzmacniacz. Jest to zazwyczaj małe urządzenie, które wzmacnia odbieranie stacji przez antenę. Symetryzator, czyli inaczej wzmacniacz, to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy nadajnik jest znacznie oddalony od anteny. Polecamy wybór produktu ze symetryzatorem, kiedy odległość ta wynosi około 50 km.

Dodatkowym atutem modelu jest jego mała waga. Dzięki temu montaż produktu nie jest zbyt skomplikowany, a sam proces nie będzie trwał zbyt długo. Optymalna waga anteny wynosi około 2 kg.

 

 

Anteny szerokopasmowe DVB-T – ranking

 

 

Telmor ASR CLASIC P20 

 

Telmor ASR CLASIC P20 to antena szerokopasmowa, która odbiera sygnał wielu różnych stacji. Jest to możliwe dzięki bardzo wysokiemu zyskowi energetycznemu oraz wbudowanemu wzmacniaczowi, który dodatkowo tłumi szumy zakłócające odbiór stacji.

Jeżeli chodzi o konstrukcję, to jest ona bardzo wytrzymała. Antena została zaprojektowana tak, aby była odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Mimo solidnej konstrukcji jest ona stosunkowo lekka, więc montaż nie powinien sprawić nam problemów. Waga produktu wynosi 2,5 kg. Model jest złożony, więc po zakupie możemy go od razu zamontować.

Oprócz możliwości odbioru sygnału telewizji naziemnej, antena jest w stanie odbierać także sygnały z pasma VHF. Według osób, które już zdążyły zamontować model jest to solidnie wykonany produkt. Antena dobrze odbiera sygnał nawet z dużej odległości, a dzięki wzmacniaczowi sygnał jest wyraźny i nie ma w nim szumów.

 

 

 

 

Telmor DIGITMAX HD 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Telmor DIGITMAX HD. Jest to antena szerokopasmowa DVB-T w dobrej cenie o bardzo solidnej konstrukcji. Produkt jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Sprzęt jest lekki i dzięki temu montaż nie jest trudny. Podłączenie modelu nie sprawi nam żadnego problemu. Antena jest już złożona, więc cały proces podłączenia oraz zamontowania zajmie nam chwilę.

Duży zysk energetyczny modelu sprawia, że odbieranie sygnałów różnych stacji jest bardzo proste. Z kolei wzmacniacz sprawia, że odbierane stacje mają dobrą jakość i nie ma w nich szumów. Sygnał odbierany jest nawet w przypadku, kiedy na drodze do nadajnika znajdują się przeszkody. Antena wygląda bardzo estetycznie i z pewnością nie zepsuje nam prezencji naszego domu.

Większość użytkowników jest zadowolonych z działania prezentowanego produktu. Internauci szczególnie chwalą skuteczne odbieranie sygnałów stacji lokalnych, a także tych, które znajdują się trochę dalej. Wspominają oni także o estetycznym wyglądzie anteny.

 

 

 

 

Telmor Digit Optima IQ

 

Telmor Digit Optima IQ to antena szerokopasmowa z bardzo małym współczynnikiem szumów. Odbierane stacje możemy oglądać w bardzo dobrej jakości. Model gwarantuje nam wysoką jakość odbieranych stacji, również tych mniej popularnych. Odbieranie sygnałów z daleka jest możliwe z powodu silnego działania wzmacniacza. W rezultacie możemy cieszyć się nie tylko lokalnymi stacjami.

Konstrukcja prezentowanej anteny jest solidna. Produkt jest odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, szczególnie silnego wiatru. Nawet w niesprzyjających warunkach sprzęt skutecznie odbiera sygnały nadawane przez stacje telewizyjne. Jeżeli chodzi o montaż modelu, to nie zajmie nam on wiele czasu, a proces  ułatwia nam fakt, że antena jest fabrycznie złożona.

Łatwe montowanie oraz bardzo wyraźny odbiór sygnałów to najczęściej wspominane atuty prezentowanej anteny. Poza nimi Internauci komentarzach zauważyli, że jest to produkt wysoce odporny na działanie czynników zewnętrznych, a odbiór sygnału nie jest zakłócony nawet przez duże przeszkody i odległość od nadajnika.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status