Ładowarki do baterii ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Szukasz dobrej ładowarki do baterii, ale nie wiesz, czym kierować się podczas zakupów, czym powinien cechować się dobry produkt i jaki właściwe model wybrać? Jeśli tak, dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj przydatne informacje na ten temat. Przeanalizowaliśmy opinie konsumentów, właściwości danych sprzętów i wyłoniliśmy najciekawsze propozycje. Obecnie najlepszym produktem jest Everactive Nc-1000 Plus. Jest to bardzo profesjonalne urządzenie, które pozwala na jednoczesne naładowanie 4 akumulatorów. Co więcej, niewielkie wymiary pozwolą Ci zawsze mieć je przy sobie. W swoim domu zapewne mamy wiele sprzętów, które zasilane są za pomocą baterii lub akumulatorów. Z tego powodu warto rozważyć zakup dobrej jakości ładowarki, która ograniczy Twoje wydatki na nowe baterie. Wybór odpowiedniego sprzętu zdecydowanie zwiększy funkcjonalność urządzeń elektrycznych. Model Everactive z całą pewnością sprosta Twoim potrzebom. Alternatywą jest model Panasonic Eneloop BQ-CC1. Jest on również przeznaczony do ładowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką ładowarkę do baterii kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy z nas czuje zadowolenie, kiedy może wykorzystać daną rzecz wielokrotnie. To zdecydowanie ułatwia życie i oszczędza nasz czas. Najtańsze baterie szybko tracą swoją moc i potem można je tylko wyrzucić. Niestety najczęściej lądują na wysypisku i będą się tam rozkładać przez bardzo długi czas. Kupując akumulatorki można zdecydowanie zaoszczędzić i nie wydawać miesięcznie dużej kwoty, po to by cieszyć się możliwością korzystania z elektronicznych sprzętów. Poza tym nie zanieczyszczamy w ten sposób środowiska, gdyż w naszej szufladzie zamiast setek baterii mamy kilka akumulatorków. Kiedy już dokonamy zakupu samych baterii, warto zastanowić się nad tym, jaka ładowarka do baterii jest najlepsza.

Odpowiedni jej wybór zapewni nam to, że będziemy mogli cieszyć się nabytym produktem o wiele dłużej. Jako że znalezienie odpowiedniej ładowarki często nie jest najłatwiejszym zadaniem, stworzyliśmy poradnik dotyczący jej zakupu. Pozwoli on szybciej podjąć decyzję i odpowie na często pojawiające się pytania.

Jaką ładowarkę do baterii wybrać?

Warto sprawdzić, ile wynosi całkowity czas potrzebny do tego, by naładować baterie. Bardzo ważnym elementem jest możliwość sterowania ładowaniem. Dzięki temu jesteśmy w stanie wydłużyć żywotność naszych akumulatorków i nie dopuścić do ich uszkodzenia. Ładowarki sterowane zegarowo po czasie odpowiednio określonym przez producenta, odłączają prąd albo przechodzą w stan ładowania podtrzymującego. To często prowadzi do sytuacji, w której baterie nie są ładowane do końca bądź po naładowaniu jednej z nich proces zostaje zatrzymany. Ładowarki pozbawione opcji sterowania zwykle nie monitorują pracy akumulatorów. Taki stan rzeczy często powoduje ich przegrzanie, a tym samym awarię.

 

Rodzaje – który model wybrać?

Zastanawiając się nad zakupem ładowarki, należy dowiedzieć się, jakie ich rodzaje możemy znaleźć w sklepach. Najpopularniejszym podziałem jest ten odnoszący się do sposobu działania. Mamy zatem ładowarki sterowane zegarowo oraz procesorowe. Pojawia się zatem wątpliwość, jaki typ jest najlepszy i najbardziej skuteczny. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Decydując się na kupno ładowarki, warto wybrać tę sterowaną przy pomocy procesora. Odpowiada on za dostosowanie prądu, nie dopuszczając tym samym do sytuacji, w której następuje przeładowanie akumulatorów. Ponadto nie musimy się martwić o to, że tylko kilka z przeznaczonych do ładowania baterii uzyska moc. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy procesor spełnia swe zadanie odpowiednio. Warto zatem odrzucić najtańsze propozycje i poszukać czegoś ze średniej półki cenowej.

Kolejnym podziałem, z jakim spotkamy się przy analizie dostępnych na rynku ładowarek, będzie ten odnoszący się typu obsługiwanych akumulatorków. Pierwszym i zasadniczym pytaniem jest to, do czego potrzebujemy danych baterii. Musimy zastanowić się nad tym, do jakich sprzętów będziemy ich używać. Ważna jest zarówno wielkość, jaki i skład oraz budowa. Z uwagi na rozmiar wymienia się następujące typy ładowarek:  do akumulatorków AAA, do akumulatorków AA, do akumulatorków C, do akumulatorków D, do akumulatorków 9 V, uniwersalne.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup produktu uniwersalnego umożliwiającego nam ładowanie każdego typu baterii.

Mówiąc o budowie możemy znaleźć ładowarki do akumulatorków: Ni-Cd, Ni-Zn, Li-Ion, Ni-Mh i uniwersalne.

Jak można zauważyć wybór ładowarek jest bardzo duży i występują one w różnych wersjach. Zależnie od potrzeb, każdy może znaleźć coś dla siebie. Wystarczy przeanalizować sytuację i sprawdzić, która z nich spełni w największym stopniu nasze oczekiwania. Warto przy tym zastanowić się, ile kanałów ładowania będziemy potrzebować.

 

Szybkość ładowania – najlepsza ładowarka do baterii.

Proces ładowania w tym przypadku jest kluczowy. Wielu osobom zależy na szybkim dostarczeniu energii akumulatorom, po to by móc cieszyć się korzystaniem z urządzeń bez zbędnych przerw. Zastanawiając się nad kupnem ładowarki trzeba sprawdzić, czy wybrany przez nas typ odpowiada naszym oczekiwaniom. Zbyt długi czas ładowania może doprowadzić do frustracji i niezadowolenia z produktu. Na rynku mamy duży wybór – począwszy od ładowarek potrzebujących nawet kilkunastu godzin, po te, którym wystarczy jedynie godzina. Wybierając swój typ, warto sięgnąć po te, posiadające opcję “quick charge”. Dzięki temu możemy cieszyć się na nowo swymi akumulatorami już w przeciągu godziny, a nawet w krótszym czasie.

Postaraj się wybrać tę ładowarkę, która oferuje wydajną pracę. Oznacza to, że pełne naładowanie akumulatora odbędzie się w krótkim czasie. Docenimy to na pewno na wyjeździe, gdy rozładuje się nam akumulator w aparacie. Niestety, oczekiwanie 15 h, czy czasem nawet 20 h może zirytować wiele osób. Z tego powodu w niniejszym poradniku chcielibyśmy polecić produkty, dla których naładowanie akumulatora AA zajmie 2000 mAh, co równa się 10 h. Zaś baterii AAA – 800 mAh, co równoznaczne jest z 8 h. Sprzęty takiego typu pozwolą Ci być zawsze przygotowanym.

 

Działanie

Aby zapewnić sobie możliwie najbardziej komfortową pracę, warto zastanowić się, czy rzeczywiście mamy tyle akumulatorów, które zapełnią komory w modelu, który nas interesuje. Naturalnie, może zdarzyć się sytuacja, gdzie będziemy potrzebowali ich wszystkich użyć, co jednak w momencie, gdy planujemy naładować mniejszą ilość. Wbrew temu co może się wydawać jest to dość znaczący problem. Niestety, duża część produktów działa jedynie wtedy, gdy wszystkie stanowiska są zajęte. W tym poradniku chcielibyśmy jednak przekonać się, że warto poświęcić więcej czasu i kilka złotych więcej, aby zakupić produkt, który zadziała z mniejszą liczbą baterii. Dzięki temu, będziemy w stanie użyć ładowarki w dowolnym momencie, a nie czekać by pozostałe akumulatorki się rozładowały.

Funkcja naprawiania

Czy posiadasz wiele starych akumulatorów, które obecnie albo nie działają, albo nie są w stanie naładować się do pełna? Zaistniała sytuacja jest bardzo niekomfortowa, gdyż zmusza nas do wyrzucenia wadliwych modeli. Alternatywą jest zakup dobrej jakości ładowarki, która ma opcję naprawiania ogniw oraz odświeżenia poszczególnych baterii. Jak podają specjaliści, wystarczą dwie lub trzy sesje, by niemal w całości naprawić wadliwy przedmiot. Jeśli zakupisz urządzenie z taką opcją, będzie ono potrafiło również zdiagnozować każdy akumulator. To oznacza, że po włożeniu go, system sprawdzi, czy będzie on w stanie go naprawić.

 

Kontrolka pracy

Szczególnie polecamy zakup ładowarki, która jest wyposażona w kontrolkę pracy. Powinna nas ona informować o tym, że produkt jest podłączony do prądu, ładuje lub zakończył ładowanie baterii. To też wpływa na nasze rachunki i środowisko, bo sprzęt może już nie ładować, ale podłączony do prądu zawsze pobiera niewielki procent energii.

 

Ładowarki do baterii w dobrych cenach

Zakres cenowy ładowarek do baterii jest dość szeroki. W sklepach internetowych dostępne są one już od kilkunastu złotych. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w tym przypadku najtańsze nie znaczy najlepsze. Warto dołożyć trochę pieniędzy i zakupić ładowarkę, która posłuży znacznie dłużej. Radzi się, by sięgnąć po tą, która ma opcję sterowania ładowaniem. Porównując ją z produktem zasilanym zegarowo, możemy bez trudu stwierdzić, że różnice cenowe nie są rażące. Co za tym idzie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybranie tej, w której znajdziemy procesor. Dzięki niemu ładowanie jest bezpieczniejsze, a zakupione przez nas akumulatorki służą zdecydowanie dłużej.

 

 

Najlepsze ładowarki do baterii w 2021 roku

 

Rozwiązanie, jakim jest ładowarka do baterii to duża oszczędność pieniędzy oraz Twojego czasu. Jednakże, wbrew temu co mogłoby się wydawać, zakup takiego produktu nie jest tak prosty, jakby się mogło wydawać. Wynika to z tego, że obecnie dużo firm na rynku zajmuje się dystrybucją tego rodzaju urządzeń i ciężko jest znaleźć odpowiedni. Aby Ci to ułatwić prezentujemy ranking najciekawszych modeli.

 

Nasze zalecenia

 

Everactive Nc-1000 Plus

 

Jeśli chcesz zakupić bardzo dobrą ładowarkę, polecamy Ci zainteresowanie się Everactive Nc-1000 Plus. Jest to wysokiej klasy urządzenie dedykowane dla 4 akumulatorów.

Duża zaletą modelu jest to, że można w nim ustawić parametry ładowania, takie jak pojemność, czy napięcie. Do tego zaawansowane funkcje, takie jak test, poziom rozładowania, odświeżenie, czy sygnalizowanie uszkodzenia są bardzo wydajne i ułatwiają korzystanie z produktu. Poza tym urządzenie przydaje się, jeśli chcesz naprawić żywotność ogniw w akumulatorach i bateriach. Czas naładowania 4 elementów to 2500 mAh, co równa się 3 h. Nowoczesny procesor Ni-MH, gwarantuje wydajną pracę przez długi czas. Urządzenie dedykowane jest do baterii AAA lub napięcia R6.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło możliwości maszyny, która potrafi naprawić stare i zepsute akumulatory. Duże grupy klientów są bardzo zadowolone z zakupu. Co więcej, niewielki rozmiar pozwala zabrać ładowarkę ze sobą na wakacje.

Ładowarka do baterii Everactive NC-1000 Plus mieści 4 akumulatorki. Użytkownik ma możliwość regulacji prądu (200, 500, 700 i 1000 mA). Wymiary produktu to: 12,9 cm x 7,5 cm x 29 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Możesz mieć pewność, że ładowane akumulatory nie ulegną uszkodzeniu. Wszystko za sprawą dobrze opracowanej funkcji, której zadaniem jest ochrona przed przegrzaniem baterii.

Gniazdo USB:

Urządzenie ma wbudowane gniazdo USB pozwalający na ładowanie urządzeń mobilnych tj. smartfonów czy tabletów.

Wyświetlacz LCD:

Dużym ułatwieniem w obsłudze ładowarki jest przejrzysty wyświetlacz LCD, który umieszczono na obudowie. Wyświetlane są na nim informacje m.in. na temat aktualnego stanu ładowania czy czasu jego trwania.

Różne tryby pracy:

Na funkcjonalność prezentowanego modelu bez wątpienia wpływa możliwość wybrania jednego z kilku trybów pracy sprzętu, a mianowicie: ładowania, rozładowania, formatowania czy pomiaru pojemności w mAh.

Dodatkowe akcesoria:

Produkt sprzedawany jest w zestawie z adapterem samochodowym 12V z wtykiem do gniazda zapalniczki. Możemy więc używać sprzętu także wtedy, kiedy przebywamy poza domem.

Wady
Brak możliwości modyfikacji ustawień w trakcie ładowania:

Należy pamiętać o tym, że po rozpoczęciu ładowania nie możemy zmieniać ustawień urządzenia, co zmniejsza nieco komfort użytkowania.

 

 

 

 

Panasonic Eneloop BQ-CC1

 

Dokonując zakupu ładowarki do baterii, powinniśmy kierować się parametrami. Z tego powodu, chcielibyśmy polecić Ci bardzo wydajny i nowoczesny model, Panasonic Eneloop BQ-CC1. Sprzęt ten przeznaczony jest do obsługi akumulatorów NiMH typu R6/AA oraz R03/AAA. Dużą zaletą jest to, że jednocześnie możemy ładować 2 baterie AA lub 4 AAA. Co więcej, produkt posiada dwie kontrolki LED, które ułatwiają obsługę i informują o wszelkich postępach w pracy.

Warto dodać, że ta dobra i tania ładowarka do baterii ma specjalny mechanizm ochronny, który wyłączy ładowarkę po upływie 16 godzinach. Rozmiary urządzenia to: długość – 11,8 cm, szerokość – 7,5 cm i wysokość – 4 cm, zaś waga to 230 g. Pozwala to na przewożenie sprzętu ze sobą na przykład w czasie wakacji. Szacowany czas do naładowania akumulatora AA to 2000 mAh, czyli 10 h, zaś AAA to 800 mAh (8h).

Opinie konsumentów o zaprezentowanej maszynie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło wydajną pracę oraz łatwą obsługę sprzętu. Równocześnie, niewielkie wymiary pozwalają zabrać go ze sobą na wakacje lub do pracy, by model ten był zawsze pod ręką.

Panasonic Eneloop BQ-CC1 to dobra ładowarka do baterii do 50 zł. Wymiary modelu to: 6,5 cm x 10,5 cm x 7,5 cm, a jego waga jest równa 105,5 g.

Zalety
Diody:

Na obudowie ładowarki znajdują się niewielkie diody, które informują o tym, kiedy baterie są naładowane. Jeśli diody przestaną świecić na zielono, oznacza to, że urządzenie zakończyło pracę.

Prosta budowa:

Model ma nieskomplikowaną budowę, co ułatwia jego obsługę. Aby podłączyć sprzęt do źródła zasilania nie trzeba używać kabla. Na obudowie znajduje się potrzebna wtyczka.

Jakość wykonania:

Produkt zrobiono z trwałych materiałów. Obudowa nie jest podatna na działanie wysokiej temperatury.

Automatyczne odłączenie zasilania:

Po określonym czasie ładowarka zostaje automatycznie odłączona od zasilania, co daje pewność, że znajdujące się w niej baterie się nie przegrzeją.

Wady
Długość ładowania:

Aby naładować baterie AA potrzeba ok. 10 h. Zdaniem części Internautów jest to zbyt długo.

 

 

 

 

Everactive Lc-2100

 

Poszukując nowoczesnego i funkcjonalnego urządzenia do ładowania baterii i akumulatorów, warto rozważyć zakup modelu Everactive Lc-2100. Jest to bardzo profesjonalna ładowarka procesorowa dedykowana do ogniw Li-ION. Ciekawą funkcją jest opcja rozładowania wraz pomiarem pojemności akumulatorów. Pozwali Ci to oszacować pojemność Twoich urządzeń.

Dodatkowo maszyna ma również możliwość pomiaru rezystancji wewnętrznej ogniw. Pozwala to na wydajną pracę oraz na nie przeładowanie elementów. Co zapewnia bezpieczeństwo pracy. Obsługa całej aparatury jest bardzo prosta ze względu na podświetlany wyświetlacz. Ponadto jest ona bardzo poręczna, można ją bowiem podłączyć do gniazdka. Co więcej, pozwala też na regulację prądu ładowania. Warto dodać, że maszyna obsługuje różne rodzaje akumulatorów, w tym: 14500, 14650, 16340, 17500, 18350, 18500, 18650 i 18700.

Opinie o ładowarce do baterii Everactive są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów doceniło dużą wydajność urządzenia oraz jego małe i poręczne gabaryty. Pozwala to na zabranie sprzętu ze sobą w dowolne miejsce.

Ładowarka do akumulatorów cylindrycznych everActive LC-2100 ma wymiary: 3,3 cm x 6,5 cm x 3,15 cm. Model jest przeznaczony do ładowania 2 baterii jednocześnie.

Zalety
Czas ładowania:

Urządzenie wyróżnia efektywność. Jak podają konsumenci, czas ładowania baterii nie jest długi.

Bezpieczne ładowanie:

Prezentowane urządzenie ma wiele zabezpieczeń - przed przeładowaniem czy odwrotną polaryzacją ogniw, jak również ochronę przeciążeniową i termiczną. Mamy więc gwarancję, że akumulatory się nie zniszczą.

Kompaktowe wymiary:

Ze względu na to, że model zajmuje bardzo mało miejsca można go zabrać ze sobą, gdziekolwiek chcemy. Produkt mieści się w niewielkiej torbie. Z powodzeniem można go przechowywać w pokrowcu na aparat.

Wady
Krótki kabel zasilający:

W opiniach konsumentów można przeczytać, że znajdujący się w komplecie kabel zasilający jest zbyt krótki. Przez to w niektórych sytuacjach ładowanie może okazać się mało komfortowe.

 

 

 

 

Energizer Universal 632959

 

Zastanawiasz się nad zakupem funkcjonalnej, a przy tym stosunkowo taniej ładowarki do baterii? Jeśli tak, powinieneś poznać dokładny opis modelu Energizer Universal 632959. Sprzęt jest przeznaczony do ładowania akumulatorów: AA, AAA, C, D i 9V. Jak nietrudno zauważyć, możliwości zastosowania urządzenia są duże.

Ładowarka ma miejsce na 4 akumulatorki. Przeciętny czas ładowania baterii wynosi od 3,5 h do 5 h. Model jest zasilany dołączonym do zestawu kablem. Warto wspomnieć o tym, że nad prawidłową pracą sprzętu czuwa mikroprocesor, który automatycznie odłącza wysoki prąd, kiedy akumulatorki są naładowane, a następnie przestawia tryb pracy urządzenia na ładowanie małym prądem. To pozwala uniknąć przegrzania, a w konsekwencji przeładowania baterii.

Energizer Universal 632959 to model, który zyskał sporo pozytywnych opinii konsumentów. Jedną z największych zalet ładowarki jest prosta obsługa. Wśród atutów Internauci wymieniają także funkcjonalność sprzętu, jak również krótki czas ładowania akumulatorów.

Energizer Universal 632959 to uniwersalna ładowarka z miejscem na 4 akumulatorki. Model podłącza się do prądu za pomocą dołączonego do zestawu kabla zasilającego.

Zalety
Wyświetlacz LCD:

Wystarczy popatrzeć na niewielki ekran LCD umieszczony na obudowie, aby dowiedzieć się, jaki jest stan naładowania poszczególnych baterii. Jest to spore ułatwienie.

Kontrola czasowa:

Dzięki kontroli czasowej nie ma obaw o to, że akumulatory będą ładowane zbyt długo, co mogłoby doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia.

Przeznaczona do różnych typów baterii:

Model Energizer Universal 632959 jest przeznaczony do ładowania baterii AA, AAA, C i D o różnych pojemnościach, jak również zasilania akumulatorów 9V.

Wady
Kształt:

Model nie ma dobrze przemyślanego kształtu. Produkt można ułożyć na powierzchni jedynie płasko. W innym wypadku urządzenie będzie się przewracać.

Wykonanie kabla zasilającego:

Podłączając sprzęt do źródła zasilania należy uważać na przewód, ponieważ jest on zrobiony z nie najlepszych gatunkowo materiałów.

 

 

 

 

Ansmann 1001-0004-510

 

Podejmując decyzję, jaką ładowarkę do baterii powinieneś wybrać, warto kierować się parametrami danego urządzenia. Z tego powodu, chcemy polecić Ci zakup modelu Ansmann 1001-0004-510. Jest to wysokiej klasy urządzenie, które cechuje się wydajną pracą.  Ze względu na swoje większe gabaryty, jest to raczej profesjonalny produkt, który może być użytkowany w firmach komputerowych.

Największym atutem modelu jest łatwa i przejrzysta obsługa. Jest to możliwe dzięki, mikrokontrolerowi, który nie wymaga żadnych dodatkowych elementów. Cała aparatura uruchamiana jest automatycznie. Zaraz po umieszczeniu baterii następuje ich diagnostyka i szybki test pojemności. W przypadku, gdy akumulator nie spełnił określonych kryteriów, system automatycznie przechodzi do funkcji odświeżenia. Opcja ta polega na przywracaniu sprawności uszkodzonych elementów. Za pośrednictwem wejścia USB masz możliwość doładowania telefonu, urządzenia PDA, odtwarzacza mp3, konsoli do gier i wiele innych sprzętów ładowanych przez port USB.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło wydajną i szybką pracę oraz dużą pojemność. Dzięki temu możliwe jest jednorazowe załadowanie 6 baterii AA lub 1 AAA.

Ładowarka do baterii Ansmann 1001-0004-510 ma miejsce na maksymalnie 16 akumulatorów. Model ma dwa wyjścia USB.

Zalety
Wykrywanie uszkodzonych akumulatorów:

Urządzenie automatycznie wykrywa uszkodzone akumulatorki. Wiemy więc, że dana bateria jest zepsuta.

Przeznaczenie:

Z racji tego, że sprzęt wyposażono w wyjścia USB możemy za jego pomocą ładować nie tylko standardowe baterie, ale także urządzenia mobilne tj. odtwarzacze MP3, konsole do gier czy telefony komórkowe.

Wady
Dla zaawansowanych:

Z uwagi na sporą ilość baterii, jakie można ładować za jednym razem, jak również stosunkowo wysoką cenę, urządzenie jest uznawane za model dla profesjonalistów np. zawodowych fotografów.

Obsługa:

Dla osób, które nie miały styczności z tego typu sprzętami obsługa Ansmann 1001-0004-510 może wydawać się skomplikowana.

 

 

 

 

Jak używać ładowarki do baterii?

 

Ładowanie baterii przy pomocy ładowarki nie jest trudne. Jednak powinieneś znać kilka podstawowych zasad, dzięki którym unikniesz zbyt szybkiej awarii sprzętu czy samych akumulatorków. Jak prawidłowo używać ładowarki? Poniżej jest kilka wskazówek na ten temat.

 

 

Czy warto kupić ładowarkę do baterii?

Nie wszystkie urządzenia w naszych domach mają zasilanie sieciowe. Niektóre z nich są zasilane bateriami AA, AAA lub innymi, np. aparat cyfrowy, mały radioodbiornik, zegar z budzikiem, maszynka do golenia, depilator itp. Jeżeli często używamy wymienionych sprzętów, baterie stosunkowo szybko się wyczerpują. Niemniej jednak ich ciągła wymiana może w końcu stać się na tyle dużym wydatkiem, że zaczniemy myśleć o zamianie urządzeń na te podłączane do prądu. Nie musimy tego robić. Wystarczy zdecydować się na zakup ładowarki do akumulatorków. Choć cena za takie produkty początkowo wydaje się wysoka (zwykle jest to ponad 100 zł), to jednak po pewnym czasie zauważymy, że jest to słuszna inwestycja. Akumulatorki można ładować wielokrotnie, nie musimy co kilka tygodni kupować w sklepie nowych baterii.

 

Jak prawidłowo używać ładowarki?

Jak twierdzą specjaliści, temperatura otoczenia ma bardzo duży wpływ na wydajność ładowanych baterii. Dla przykładu, ogniwa niklowo-metalowo-wodorkowe co do zasady zachowują swoje parametry pracy w temperaturze od 0 st. C do 40 st. C. Niemniej jednak najlepiej ładować je w takim miejscu, gdzie temperatura otoczenia mieści się w zakresie od 20 st. C do 22 st. C. W ten sposób możliwe jest efektywne wykorzystanie pojemności ogniw, a także wydłużenie ich trwałości.

Nie można używać ładowarki niedostosowanej do rodzaju baterii. Są sprzęty przeznaczone do ładowania ogniw niklowo-metalowo-wodorkowych (Ni-MH), niklowo-cynkowych (Ni-Zn), niklowo-kadmowych (Ni-Cd) i litowo-jonowych (Li-ion). Jeżeli do ładowarki podłączymy niewłaściwe baterie, możemy doprowadzić do ich zniszczenia. Mając wątpliwości, jakiego rodzaju ogniw używamy, możemy poszukać modelu uniwersalnego lub ponownie zajrzeć do poprzednich części artykułu, gdzie jest wyjaśnienie, jaka ładowarka do baterii jest polecana do konkretnego typu ogniw.

Czasami jest tak, że kupując ładowarkę, dobieramy do niej dużą liczbę akumulatorków. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż trwałość nieużywanych, leżących w szufladzie ogniw także się skraca. Każdy zapasowy akumulatorek należy ładować przynajmniej raz na sześć, maksymalnie dwanaście miesięcy (wcześniej trzeba go całkowicie rozładować).

 

 

Dlaczego nie należy przeładowywać baterii?

Często można usłyszeć, że prawidłowe użytkowanie ładowarki do baterii polega przede wszystkim na unikaniu przeładowania akumulatorków. Dlaczego jest to tak istotne? Jeżeli nie odłączymy sprzętu w momencie, gdy ogniwa są całkowicie naładowane, ich właściwości się pogorszą. To oznacza, że baterie będą mniej trwałe i zaczną coraz szybciej się rozładowywać. W dodatku w czasie przeładowywania akumulatorki zaczynają się mocno nagrzewać i mogą nawet eksplodować.

 

Czy w ładowarce można ładować zwykłe baterie?

Posiadacze ładowarki do baterii często zastanawiają się, czy mogą do niej podłączyć zwykłe ogniwa. Nie jest to wskazane, ponieważ są one jednorazowego użytku, a więc po rozładowaniu należy je wyrzucić do odpowiedniego pojemnika. W momencie, gdy włożymy do ładowarki zwykłe baterie, w ich wnętrzu dojdzie do reakcji chemicznej. Może się to skończyć ich „wylaniem”, czyli wyciekiem znajdujących się w środku substancji. W przypadku ładowarki wykorzystującej wysoki prąd ładowania, podłączenie zwykłych ogniw przeważnie skutkuje ich wybuchem i zalaniem wszystkiego dookoła niebezpiecznymi substancjami. W takim przypadku sprzęt do ładowania nie nadaje się już do użytku.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Energizer 3796149 

 

Ranking ładowarek do baterii nie był by pełen, gdyby zabrakło w nim urządzenia Energizer 3796149. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Czyni je to bardzo funkcjonalnym. Niewielkie rozmiary sprawiają, że możesz zabrać urządzenie ze sobą do pracy, czy na wyjazd wakacyjny, by zawsze cieszyć się naładowanymi bateriami.

Produkt dedykowany jest do akumulatorów NiMH o rozmiarze AA, AAA, C, D oraz 9V. Model zasilany jest sieciowo. Średni czas naładowania baterii waha się do 3,5 h do 5 h. Jest to uwarunkowane jej wielkością oraz ilością aktualnie ładowanych akumulatorów. Co więcej, produkt posiada bardzo czytelny wskaźnik, gdzie wyświetlane są informacje o poziomie naładowania akumulatorów. Prosta obudowa, która jest odporna na wstrząsy i niewielkie otarcia ma również łatwy w obsłudze mechanizm.

Recenzje tego modelu są pełne pozytywnych opinii konsumentów. Wiele osób doceniło dużą wydajność pracy oraz funkcjonalność prezentowanego produktu. Użytkownicy pozytywnie ocenili również krótki czas potrzebny na naładowanie baterii.

 

EverActive NC-1000

 

EverActive NC-1000 jest uważana za jedną z najlepszych ładowarek do baterii . Ma ona 4 miejsca do ładowania, a każde z nich jest niezależne. Dlatego nie musimy uzupełniać wszystkich kanałów, kiedy chcemy naładować tylko jedną baterię. Możemy zasilać sprzęt na dwa sposoby: z sieci oraz z zapalniczki samochodowej. Ładowarka oprócz ładowania baterii ma również opcję zasilania akumulatorków mniejszych urządzeń.

Prezentowane urządzenie jest w pełni regulowane. Sami zarządzamy szybkością ładowania, prądu ładowania oraz rozładowywania. Z pomocą tego urządzenia możemy również testować oraz odświeżać baterie. Jeżeli nie odłączymy ładowarki od sieci po pełnym naładowaniu, to przechodzi ona w stan podtrzymywania możliwości ładowania.

Ładowarka jest wyposażona w ekran LCD, dlatego mamy ciągłą kontrolę nad poziomem ładowania oraz testowania baterii. 3 przyciski znajdujące się na obudowie są dobrze oznaczone, więc mamy pewność, że przyciskamy te prawidłowe. Użytkownikom podoba się precyzyjne wykonanie sprzętu oraz możliwość regulowania sposobu jego pracy.

 

PENTAGRAM 244 P8200

 

PENTAGRAM 244 P8200 to ładowarka do baterii, która gwarantuje bezpieczeństwo ładowania. Ma ona funkcję, która zabezpiecza urządzenie przed przeładowaniem ogniw. Sprzęt ma 2 niezależne kanały. Dlatego możemy ładować 2 lub 4 baterie jednocześnie. Oprócz tego ładowarka daje nam gwarancję możliwości długiego użytkowania akumulatorków.

Po całkowitym naładowaniu baterii sprzęt przechodzi w tryb podtrzymywania ładowania. Jest to nam sygnalizowane z pomocą dwóch diod LED. Każda z nich świeci na inny kolor. Ładowarka jest bardzo mała, więc możemy ją ze sobą zabrać w każde miejsce.

Prezentowany model nadaje się do ładowania baterii niklowo – wodorkowych oraz niklowo – kadmowych, czyli tych najpopularniejszych. Dla bezpieczeństwa przed włożeniem baterii do ładowarki upewnij się, że nie są one wykonane z innych materiałów. Sprzęt możemy również używać w samochodzie. Użytkownicy najczęściej chwalą niewielkie wymiary produktu oraz łatwą obsługę.

 

VITO ACT-505

 

VITO ACT-505 to w pełni bezpieczne urządzenie, które nie zagraża naszemu bezpieczeństwu. Ładowarka ładuje baterie oraz akumulatorki różnego rodzaju. Jest to również odpowiednie urządzenie do regeneracji baterii. Prezentowane urządzenie ma 4 miejsca ładowania, które mogą działać niezależnie.

Jest to kompaktowy produkt, który możemy ze sobą zabrać do pracy lub na wycieczkę. Ładowanie akumulatorków poza domem nie musi być już wyzwaniem. Ta solidna ładowarka do baterii w dobrej cenie sprawia, że baterie pracują poprawnie.

Specjalna dioda sygnalizuje nam, czy dana bateria nie jest uszkodzona lub zupełnie rozładowana. Po naładowaniu każdego akumulatorka urządzenie rozłącza połączenie, więc możemy bezpiecznie wyciągnąć je z ładowarki. Prezentowany sprzęt jest bardzo dobrze wykonany i z pewnością posłuży nam przez długi czas. Użytkownicy najczęściej chwalą możliwość regeneracji baterii w ładowarce, a także solidność produktu.

 

Jaką ładowarkę do baterii AA wybrać?

 

Obecnie wiele urządzeń elektronicznych potrzebuje częstej wymiany baterii na nowe. Dobrym wyborem, żeby zaoszczędzić pieniądze jest zakup ładowarki do baterii. Warto dodać, że jest to też bardziej ekologiczne rozwiązanie. Nasz poradnik podpowie, na jakie istotne elementy zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia, a także czym charakteryzuje się najlepsza ładowarka do baterii AA w 2021 roku.

 

W przypadku ładowarek istotnym czynnikiem jest liczba i typ obsługiwanych przez nią akumulatorów. Dla mniej cierpliwych użytkowników ważny jest również czas ładowania, więc liczy się przede wszystkim szybkie uzupełnienie utraconych zasobów energii danego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na sterowanie ładowaniem. Niektóre ładowarki ładują ogniwa prądem o określonych parametrach przez ustalony czas, a następnie przechodzą w stan ładowania podtrzymującego, co sprawia że akumulatory nie są ładowane do końca.

Najlepsze ładowarki do baterii AA są wyposażone w mikroprocesor, który dba o pełne i bezpieczne naładowanie akumulatorów. Urządzenie kontroluje czas pracy oraz dostarczoną energię i kończy proces w momencie faktycznego naładowania akumulatorków. Są również modele, które podają wskazania na wyświetlaczach LCD. Ładowarki tego typu potrafią wykryć uszkodzone bądź mocno zużyte akumulatory. Dobre urządzenia do ładowania wyposażone są także w niezależne kanały ładowania. Funkcja ta sprawia, że każdy akumulator jest ładowany indywidualnie, co daje pewność pełnego naładowania wszystkich baterii niezależnie od ich stanu i pojemności. Dodatkowo ładowarki powinny monitorować stan akumulatorów np. ich temperatury tak, aby nie doszło do uszkodzenia.

Większość ładowarek dostępnych na rynku przystosowana jest do zasilania wyłącznie z sieci, czyli mają napięcie wejściowe w przedziale 100 V – 240 V. Istnieją jednak modele o napięciu wejściowym 12V, co pozwala na podłączenie ich np. do gniazdka zapalniczki w aucie i ładowanie urządzeń podczas podróży. Urządzenia te z reguły są także przystosowane do pracy w niskich temperaturach.

 

Ładowarki do baterii AA – Ranking

 

EverActive NC-1000

 

EverActive NC-1000 to jeden z najbardziej zAAwansowanych modeli ładowarek obsługujących akumulatory AA. Najważniejszą zaletą urządzenia jest możliwość obsługiwania z osobna wszystkich czterech komór na akumulatory. W standardowych modelach najczęściej obsługiwane są dwie lub cztery komory jednocześnie. Oznacza to, że jeśli mamy jedno ogniwo do naładowania, to mimo wszystko musimy ładować je parami. W ładowarce EverActive NC-1000 bez problemu możemy sterować dowolnie każdą komorą, więc naładujemy nawet jeden akumulator.

Internauci w swoich opiniach chwalą programy pracy, które ma ładowarka. Jednym z nich jest odświeżanie akumulatorów. Funkcja ta pozwala przywrócić początkową moc starym i nieużywanym już ogniwom. Inną zaletą jest badanie pojemności, która pozwala sprawdzić, ile rzeczywiście pojemności mają akumulatory. Model ma również wyświetlacz LCD, który na bieżąco pokazuje stan ogniw.  Ładowarka ma dwa sposoby ładowania urządzeń z sieci AC oraz z gniazda zapalniczki samochodowej 12 V. Sprzęt ma także wyjście USB 5 V, które umożliwia ładowanie urządzeń przenośnych takich jak smartfony.

 

Emos N8168N

 

Emos N8168N to automatyczna ładowarka do baterii AA lub AAA. Przeznaczona jest do ładowania dwóch lub czterech ogniw. Praca urządzenia kończy się automatycznie na podstawie przyrostu V. Gwarantuje to dokładnie ukończenie ładowania, a ogniwa nigdy nie będą szkodliwie przeładowane. Ta ładowarka do baterii AA w dobrej cenie ma funkcję rozładowywania, która jest bardzo korzystna dla akumulatorów, wymagających wstępnego rozładowania.

Konsumenci chwalą bardzo krótki czas ładowania baterii, co jest istotną zaletą, gdy musimy sprawnie naładować urządzenie, które jest nam potrzebne w danej chwili. Cały system jest sterowany mikroprocesorem, a tryb ładowania sygnalizuje świecąca na czerwono dioda LED.

Po całkowitym naładowaniu baterii urządzenie przełącza się automatycznie w tryb podtrzymania, w którym mogą pozostać dowolny czas bez obawy samoczynnego rozładowania. Tryb podtrzymania jest sygnalizowany za pomocą zielonej diody LED.

 

Sanyo Eneloop MQN04-E-4-3UTG

 

Sanyo Eneloop MQN04-E-4-3UTG to ładowarka sterowana mikroprocesorowo. Ogniwa łączą w sobie zalety akumulatorów tradycyjnych, a także baterii jednorazowych. Największą zaletą według konsumentów jest zabezpieczenie przed przeładowaniem – urządzenie wyłącza się automatycznie po 13 godzinach. Poziom naładowania jest sprawdzany i wyświetlany za pomocą dwóch kontrolek LED. Czas ładowania 4 akumulatorów, które otrzymujemy w komplecie to ok. 10 godzin.

Urządzenie jest przeznaczone do akumulatorów NiCd i NiMH, a ładowarka Panasonic Eneloop BQ-CC51E sprawia, że ogniwa są bardzo wydajne, stąd można je stosować do ładowania aparatów fotograficznych, kamer i innych urządzeń użytku domowego. Ładowarka jest niewielka i bardzo lekka – jej waga to 230g. Możemy więc zabierać ją ze sobą zarówno do pracy, jak i na wakacje.

 

 

Jaką ładowarkę do baterii telefonu wybrać?

 

Ładowarka jest urządzeniem, którego niemal codziennie używamy, aby móc w pełni korzystać ze swoich sprzętów mobilnych. Większość telefonów sprzedawanych jest z ładowarką w zestawie, jednak czasami zachodzi potrzeba wymiany jej na nową. Jak podjąć się tego zadania i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Wszelkie niezbędne wskazówki znajdziesz w naszym artykule. Na końcu zamieściliśmy również ranking, opisujący czym charakteryzuje się najlepsza ładowarka do baterii telefonu w 2021 roku.

 

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje ładowarek do telefonów – sieciowe, samochodowe i indukcyjne. Pierwszy typ wyposażony jest w przewód, dzięki któremu możemy ładować nasze urządzenie bezpośrednio z gniazdka elektrycznego. Jeśli kabel jest dodatkowo wyposażony w port USB, telefon możemy podłączyć również do komputera.

Ładowarki samochodowe działają po podłączeniu do zapalniczki w naszym aucie. Przyrząd składa się z zasilacza z wejściem USB, który należy podłączyć do zapalniczki, a także przewodu, wyposażonego z jednej strony w złącze USB, a z drugiej w micro USB lub USB typu C. Sprzęt ładuje telefon po uruchomieniu samochodu. Modele indukcyjne umożliwiają bezprzewodowe ładowanie baterii. Tego typu sprzęt składa się z przewodu oraz specjalnej podkładki, na której wystarczy położyć telefon. Aby produkt działał prawidłowo, nasz telefon musi być wyposażony w panel indukcyjny.

Podczas zakupu nowej ładowarki warto zwrócić uwagę na jej napięcie ładowania, wyrażone w woltach, a także natężenie prądu, wyrażone w amperach. Im te parametry będą wyższe, tym nasze urządzenie mobilne zostanie szybciej naładowane. Pamiętajmy jednak, że wyższe natężenie z biegiem czasu zmniejsza żywotność baterii.

Najlepsze ładowarki do baterii telefonu są również wyposażone w więcej niż jedno wejście ładowania. W ten sposób, przy użyciu jednego przyrządu, jesteśmy w stanie naładować kilka telefonów lub tabletów na raz. Przydatna jest również opcja szybkiego ładowania. Warto zdecydować się na urządzenie wyposażone w mechanizm, który po całkowitym naładowaniu baterii od razu odłączy od niej zasilanie.

 

Ładowarki do baterii telefonu – Ranking  

 

Samsung Wireless Charger Convertible

 

Jeśli szukasz składanej ładowarki bezprzewodowej, przy użyciu której bardzo szybko naładujesz swój telefon, koniecznie zapoznaj się z modelem Samsung Wireless Charger Convertible. Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze – wystarczy położyć na nim nasz telefon, aby już po kilku minutach cieszyć się naładowaną baterią.

Produkt wyposażony jest w opcję szybkiego ładowania, dzięki której już po 10 minutach mamy możliwość odbyć 2-godzinną rozmowę telefoniczną, a także możemy przez godzinę oglądać wideo czy wysyłać SMS-y. Cały proces jest całkowicie bezpieczny dzięki specjalnemu wiatraczkowi, który schładza nasze urządzenie.

Ładowarka ma elegancki wygląd i pokryta została materiałem imitującym skórę. Dzięki temu nie tylko ładnie się prezentuje, ale zapobiega ześlizgiwaniu się z niej telefonu. W zestawie otrzymujemy również adapter micro USB oraz uproszczoną instrukcję obsługi. Zgodnie z opiniami konsumentów znalezionymi w Internecie, ładowarka Samsung Wireless Charger Convertible to godny polecenia sprzęt, którego największą zaletą jest łatwa obsługa.

 

 

Aukey CCS1 2Xusb Aipower

 

Aukey CCS1 2Xusb Aipower to szybka ładowarka do baterii telefonu w dobrej cenie, której używać możemy w naszym samochodzie. Według zapewnień producenta jest to również najmniejsza ładowarka samochodowa dostępna na rynku – jej wymiary to 25 mm x 25 mm 41,3 mm.

Produkt wyposażony jest w dwa gniazda USB, które umożliwiają jednoczesne ładowanie kilku urządzeń. Model ma certyfikat UL oraz wyposażone jest w najwyższej klasy podzespoły, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że ładowanie telefonu odbywa się bezpiecznie. Nie musimy obawiać się, że nastąpi zwarcie lub nasze urządzenie się przegrzeje.

Dzięki zastosowaniu technologii AiPower przyrząd ma możliwość szybkiego ładowania – już kilka minut wystarczy, aby naładować baterię i móc ponownie korzystać z telefonu. Użytkownicy wysoko oceniają model Aukey CCS1 2Xusb Aipower i w swoich opiniach podkreślają, że jest to solidny, kompaktowy i przede wszystkim przydatny produkt.

 

 

Qualcomm Quick Charge

 

Ładowarka Qualcomm Quick Charge to bezprzewodowe urządzenie, które łączy w sobie opcję ładowania indukcyjnego oraz technologię Quick Charge 3.0, pozwalającą na szybsze ładowanie telefonu – nawet o 75%.

Produkt wyposażony jest w 3 gniazda USB, z których dwa mają funkcję szybkiego ładowania. Dzięki temu możemy podłączyć kilka urządzeń jednocześnie. Ma on również specjalny panel, który wykorzystuje technologię ładowania indukcyjnego. Wystarczy jedynie umieścić na nim telefon, bez konieczności używania kabli i przewodów.

Ładowarka ma certyfikat CE, dzięki któremu możemy mieć pewność, że ładowanie odbywa się bezpiecznie – bez ryzyka zwarcia czy przegrzania się telefonu. Produkt ma kompaktowe wymiary, co sprawia, że możemy go umieścić wszędzie w domu – na szafce czy biurku.

Konsumenci są zgodni, że model Qualcomm Quick Charge to nowoczesny przyrząd, który w dużym stopniu ułatwia codzienne korzystanie z telefonu komórkowego. Ładowarka szybko uzupełnia baterię, jest bezpieczna i prosta w użyciu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status