Krótkofalówki ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.03.24

 

Krótkofalówka jest uniwersalnym urządzeniem, które świetnie sprawdza się nie tylko w pracy, ale również podczas różnych zabaw integracyjnych. Korzystanie ze sprzętu w dużej mierze zależy jednak od modelu, jakiego używamy. Według konsumentów jednym z najlepszych wyborów jest zakup radiotelefonu Motorola TLKR T50. To lekkie urządzenie o wadze 103 g jest w stanie połączyć się z innym odbiornikiem nawet z odległości 6 km. Dodatkowo producent zadbał o to, aby rozmowa przez krótkofalówkę przebiegała płynnie, bez zakłóceń i szumów. Model TLKR T50 został wyposażony w system redukowania dźwięków generowanych przez otoczenie rozmówcy. W zestawie oprócz 2 radiotelefonów znajdziemy zaczepy do paska oraz ładowarkę. Innym przykładem dobrej klasy krótkofalówki jest Motorola TLKR T40. Użytkownicy cenią produkt za jego wielofunkcyjność. Sprzęt może być bowiem używany np. jako elektroniczna niania. Opcja VOX umożliwia przełączenie urządzenia w stan czuwania, który wyłącza się automatycznie w momencie pojawienia się jakiegokolwiek dźwięku w danym pomieszczeniu. Ponadto 8-kanałowy nadajnik może nawiązywać kontakt z 8 różnymi krótkofalówkami, co znacznie poszerza komunikacyjną sieć użytkowników.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt został wyposażony w wyświetlacz LED, a to ułatwia jego obsługę. Co ważne, nie musimy mieć specjalnego pozwolenia, aby korzystać z produktu. Dodatkową zaletą modelu jest bardzo duży zasięg, nawet do 6 km.

Wady

Ponieważ urządzenie jest zasilane akumulatorem, trzeba pamiętać o jego regularnym ładowaniu. Niektórzy użytkownicy narzekają, że bateria nie jest zbyt wytrzymała (zwłaszcza przy ciągłym korzystaniu z krótkofalówki) i trzeba ją bardzo często podłączać do ładowarki.

Podsumowanie

Mimo kilku wad model jest wyjątkowo praktyczny, głównie ze względu na łatwą obsługę oraz wytrzymałość. Sprzęt wyposażono w funkcję skanowania i monitorowania pomieszczeń. W zestawie znajdziemy specjalny zaczep pozwalający na przyczepienie krótkofalówki do paska.

Drugi wybór

Zalety

Krótkofalówka pozwala na bycie w stałym kontakcie ze znajomymi lub bliskimi (zwłaszcza w miejscach, gdzie brak zasięgu uniemożliwia korzystanie ze zwykłego telefonu komórkowego). Produkt obsługuje 8 kanałów i ma wbudowany wyświetlacz LED z podświetleniem.

Wady

Jak twierdzą konsumenci, największa wada modelu to stosunkowo słaby zasięg. Producent zapewnia, że możemy nawiązać kontakt z drugą osobą, nawet gdy dzieli nas 4-kilometrowa odległość. Jednak w lesie lub górzystym terenie często jest to niemożliwe.

Podsumowanie

Sprzęt nie wymaga posiadania licencji, a ponadto pozwala na prowadzenie rozmów bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Krótkofalówka dobrze sprawdza się w przypadku ratowników i osób pracujących w branży przemysłowej. Produkt umożliwia monitorowanie pomieszczeń.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie wyróżnia się bardzo dużym zasięgiem (do 10 km). W tym przypadku mamy możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego, co podnosi wygodę użytkowania. Dodatkowym atutem krótkofalówki jest wskaźnik poziomu naładowania akumulatora (widoczny na wyświetlaczu).

Wady

Za jedną z najistotniejszych wad produktu uznawane są zbyt duże wymiary. Krótkofalówka nie jest poręczna i może przez to wyślizgnąć się z dłoni. Niektórzy użytkownicy narzekają, że przez to mają również problem ze schowaniem sprzętu do kieszeni.

Podsumowanie

Choć krótkofalówka nie jest modelem idealnym, z pewnością przyda się podczas wyjazdu w góry czy na obóz. Urządzenie zapewnia niezawodne działanie, niezależnie od ukształtowania terenu. Poza tym sprzęt ma wytrzymały akumulator.

 

 

Najlepsze krótkofalówki w 2024 roku

 

Gdy wybierasz się na ryby lub na grupową wycieczkę po górach, gdzie zasięg komórek jest słaby, potrzebne Ci będzie urządzenie, dzięki któremu pozostaniesz w kontakcie z resztą grupy. Taki sprzęt stanowi też ciekawą zabawkę dla dzieci. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ranking krótkofalówek zawierający najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Motorola TLKR T50

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się model Motorola TLKR T50. Jest to urządzenie znanej firmy, która specjalizuje się w produkcji telefonów i radiotelefonów.

W zestawie znajdują się 2 radiotelefony Motorola TLKR T50, 2 zaczepy do paska, akumulatorki oraz ładowarka sieciowa. Zasięg tego modelu wynosi 6 km. Dzięki temu można pozostać w kontakcie przy większych odległościach.

Krótkofalówka ta wyposażona jest w 8 kanałów nadawania. Ponadto ma 121 kodów oraz 5 dzwonków.

Wymiary produktu to: 16,5 cm x 5,5 cm x 3 cm. Dzięki specjalnemu zaczepowi produkt można przymocować do paska.

Ta najlepsza krótkofalówka może pozostać w trybie czuwania przez 16 godzin. Moc urządzenia wynosi 500 mW. Zasilane jest ono dwoma akumulatorami AAA, a na monitorze LCD wyświetlana jest informacja o poziomie ich naładowania. Użytkownicy twierdzą, że model ten jest solidny i łatwy w obsłudze, a dźwięk jaki przekazuje jest wyraźny.

Motorola TLKR T50 to krótkofalówka o wadze 103 g (bez baterii) i wymiarach 5,5 cm x 16,5 cm x 3,0 cm. Urządzenie poprawnie działa w maksymalnej odległości 6 km. Zasilane jest 2 akumulatorami.

 

Zalety

Dźwięk: W Motoroli TLKR T50 zamontowany został wysokiej klasy głośnik, który generuje czysty i wyraźny dźwięk. Dzięki regulacji głośności jesteśmy w stanie dostosować moc nadawanych komunikatów do warunków, w jakich w danej chwili się znajdujemy.

Dzwonki: W sprzęcie zaprogramowano aż 5 różnych dzwonków. Jest to bardzo dobra funkcja, jeśli w jednym pomieszczeniu znajduje się kilka krótkofalówek. Każda z nich może mieć bowiem ustawiony inny dźwięk, co ułatwi pracę z urządzeniami.

Akumulatory: Producent dołączył do zestawu specjalne akumulatory, przeznaczone dla konkretnego modelu krótkofalówek. Dzięki nim sprzęt działa nawet do 16 h bez konieczności ładowania go.

Wyświetlacz: Wszelkie dane dotyczące krótkofalówki pokazane są na wyświetlaczu LED. Znajdziesz tam informację o poziomie baterii czy aktualnie włączonym kanale.

Monitorowanie pomieszczeń: Sprzęt może być wykorzystany np. jako elektroniczna niania. Zamontowane czujniki włączają urządzenie w momencie wykrycia szumu, a następnie łączą się z inną, dostępną na tym samym kanale krótkofalówką.

 

Wady

Zasięg: Jeśli korzystamy ze sprzętu w mieście lub innym miejscu, gdzie znajdują się przeszkody, takie jak budynki czy góry, zasięg jest słabszy.

 

 

 

 

Motorola TLKR T40

 

Kolejną krótkofalówką, na którą warto zwrócić uwagę jest Motorola TLKR T40. Jest to urządzenie, które idealnie sprawdzi się podczas różnych wypraw. Zasięg tego sprzętu wynosi do około 4-6 km (zależy on od ukształtowania terenu oraz warunków pogodowych). Użytkownik ma do dyspozycji 8 kanałów.

Model ten zasilany jest trzema bateriami AAA. Jednakże nie są one dołączone do zestawu. Poziom naładowania baterii wskazuje pasek na wyświetlaczu. Moc, z jaką działa urządzenie, wynosi 500 mW.

Klawiatura radiotelefonu jest blokowana, więc nie trzeba martwić się o przypadkowe uruchomienie. Model ten można przyczepić do paska czy plecaka dzięki specjalnemu zaczepowi lub pętli mocującej.

Ta dobra i tania krótkofalówka wspaniale sprawdzi się zarówno jako sprzęt na wycieczki po lesie, jak i zabawka dla dzieci. Użytkownicy doceniają ją za wysoką jakość wykonania oraz jej stosunek do atrakcyjnej ceny. Ponadto twierdzą, że przesyła dźwięk o bardzo dobrej jakości.

Motorola TLKR T40 to dobra krótkofalówka do 100 zł. Jej zasięg szacuje się na 4 km. Ulega on jednak zwiększeniu w momencie, gdy z urządzenia korzystamy na równym terenie. Waga TLKR T 40 to 74 g bez akumulatora. Radiotelefon zasilany jest 3 bateriami AAA.

 

Zalety

Programy: Urządzenie wyposażone jest w 8 programów, za pomocą których możemy kontaktować się z wieloma osobami posiadającymi inne krótkofalówki. Korzystając z Motoroli TLKR T40, możemy więc stworzyć sporą sieć, użyteczną np. podczas prowadzenia różnego rodzaju robót.

Redukcja szumów: Producent zainstalował w sprzęcie specjalne pochłaniacze szumów, które redukują dźwięki z otoczenia rozmówcy. Dzięki temu głos jest znacznie bardziej czysty i wyraźny.

Blokada klawiatury: Radiotelefon, który pozostaje w stanie spoczynku, po kilku sekundach automatycznie się blokuje. Taka funkcja chroni nas przed przypadkowym włączeniem sprzętu.

Skanowanie kanałów: Motorola TLKR T40 sama wyszukuje dostępne wokół niej urządzenia. Wystarczy uruchomić opcję skanowania i radiotelefon połączy się z wybraną przez nas krótkofalówką.

 

Wady

Bateria: Niektórzy konsumenci uważają, że sprzęt bardzo szybko zużywa baterie, co wiąże się z wyższymi kosztami eksploatacyjnymi urządzenia.

 

 

 

 

Switel WTF 737

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się model Switel WTF 737, czyli zestaw 2 krótkofalówek PMR. Jest to funkcjonalny sprzęt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, jak obozowe zabawy w lesie czy wyjazd survivalowy. Obsługa produktu jest bardzo prosta, dlatego osoby w każdym wieku bez trudu będą korzystały z tego modelu.

Liczba kanałów, które są obsługiwane przez urządzenie to 4. Z kolei częstotliwość pracy to 446 Mhz. Dużym atutem produktu jest zasięg rozmowy wynoszący 10 km. Dlatego krótkofalówka może być używana podczas grzybobrania czy spacerów w lesie, gdzie nie ma zasięgu telefonicznego. Produkt ma też opcję kodowania rozmowy, by osoby postronne nie mogły jej podsłuchiwać. Model ma również funkcję automatycznego wyciszania szumów, co ułatwia zrozumienie komunikatów. Na wyświetlaczu znajduje się miernik zużycia baterii, który poinformuje Cię o konieczności ich wymienienia.

Prosta obsługa i wysoka jakość wykonania to dwie najczęściej chwalone cechy tego produktu. Internauci są też bardzo zadowoleni z dużego zasięgu pracy krótkofalówki oraz jej atrakcyjnej ceny. Konsumenci docenili też wbudowany alarm wibracyjny.

Radiotelefon Switel WTF 737 to urządzenie o zasięgu 10 km. Zestaw 2 krótkofalówek wraz z bateriami waży 2 kg. Obsługa sprzętu opisana jest w instrukcji obsługi dołączonej do kompletu.

 

Zalety

Zasięg: Switel WTF 737 działa z odległości 10 km. Jest to dość duży zakres, dlatego też model często wybierany jest przez kierowców. Jeżdżąc w grupie poza granicami kraju bez łączności CB lub dostępu do sieci komórkowej komunikacja jest mocno ograniczona. Warto więc zaopatrzyć się w tego typu rozwiązanie.

Aktywacja głosem: Aby połączyć się z wybranym przez siebie kanałem, wystarczy wydać krótkofalówce polecenie głosowe. Sprzęt koduje dźwięki i uruchamia proces łączenia się z innym urządzeniem.

Dźwięk zakończenia ładowania: Gdy radiotelefon całkowicie się naładuje, wydaje głośny dźwięk, informując o zakończonym procesie. Nie musimy więc spoglądać na urządzenie, aby upewnić się, czy jest już gotowe do ponownego użytku.

 

Wady

Waga: Krótkofalówka waży ok. 1 kg. Jest to więc dość ciężki model, nieporęczny podczas pieszych wędrówek.

 

 

 

 

Switel WTE 2310

 

Następną propozycją na naszej liście jest Switel WTE 2310. Jest to lekkie, niewielkich rozmiarów urządzenie. Zasięg tego modelu wynosi 5 km.

Jest to sprzęt, który odbiera na 8 kanałach, więc można prowadzić rozmowy z kilkoma osobami. Użytkownik ma do dyspozycji 38 kodów CTCSS. Urządzenie jest wyposażone w podświetlany wyświetlacz LCD. Radiotelefon jest niewielki i poręczny. Model ten zasilany jest trzema bateriami AAA.

Wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w tym urządzeniu jest funkcja VOX, czyli możliwość automatycznego aktywowania sprzętu, za pomocą głosu. Dźwięk potwierdzający zakończenie nadawania (Roger) sprawia, że obsługa krótkofalówki jest łatwa.

Praktyczną funkcją urządzenia jest automatyczne wyłączanie przy dłuższym braku aktywności. Dodatkowo, sprzęt można wykorzystywać do monitorowania, a więc zastąpić elektroniczną nianię. Opinie o krótkofalówkach tego producenta są bardzo pochlebne. Firma Switel działa na rynku produktów telekomunikacyjnych od 2001 roku i nieprzerwanie cieszy się dużym uznaniem. Konsumenci uważają, że model Switel WTE 2310 jest bardzo łatwy w obsłudze, a więc będzie odpowiedni na prezent dla dziecka.

Krótkofalówka Switel WTE 2310 to sprzęt dysponujący 8 programami. Maksymalny zasięg łączności to 5 km. Urządzenie zasilane jest 3 bateriami AAA.

 

Zalety

Obsługa: Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze. Za pomocą 4 guzików jesteśmy w stanie zmienić wszystkie opcje krótkofalówki. Model WTE 2310 będzie więc świetnym prezentem.

Design: Urządzenie jest poręczne i dobrze wyprofilowane. Czarna obudowa pokryta jest delikatną powłoką antypoślizgową, dzięki czemu krótkofalówka nie wyślizguje się z rąk.

Wyłączanie: Nieużywany radiotelefon wyłącza się po kilku minutach, co znacznie wydłuża żywotność baterii.

 

Wady

Zamknięcie baterii: Aby otworzyć klapkę zamykającą baterię, musimy użyć śrubokręta lub noża. Jest to dość kłopotliwe, szczególnie jeśli znajdujemy się z dala od domu i nie mamy przy sobie takich narzędzi.

Nieczytelny monitor: Na małym wyświetlaczu zapisanych jest dość dużo informacji. Z tego względu w trudnych warunkach pogodowych możemy mieć kłopoty z odczytaniem niektórych danych.

 

 

 

 

Midland G5-XT

 

Nasze zestawienie zamyka produkt Midland G5-XT. Jest to świetne urządzenie, które bardzo dobrze sprawdzi się w terenie. Zasięg tego modelu wynosi około 5 km.

Jest to radiotelefon wyposażony w podświetlany ekran LCD. Moc sprzętu wynosi 500 mW. Zasilany jest trzema bateriami AAA. Użytkownik zostaje poinformowany o niskim poziomie energii za pomocą sygnały dźwiękowego.

Radiotelefon działa na 8 kanałach i na każdym z nich korzysta z 38 kodów CTCSS. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w funkcję VOX, która pozwala na automatyczne nadawanie dźwięku. Natomiast o zakończeniu nadawania informuje dźwięk Roger.

Dużym udogodnieniem w tym modelu jest wykorzystana technologia, pozwalająca na redukcję szumów. Ponadto produkt ten wyposażony został w skaner, który cyklicznie monitoruje wszystkie kanały.

Krótkofalówka sprawdzi się w temperaturach w przedziale od – 20 st. C do 55 st. C. Dzięki możliwości blokady klawiatury, nie trzeba martwić się o przypadkowe włączenie urządzenia. W zestawie znajdziemy 2 krótkofalówki, akumulatorki, podwójną ładowarkę oraz homologację (zezwolenie na korzystanie ze sprzętu na terytorium kraju, który je wydał). Użytkownicy cenią sobie ten produkt za wysoką jakość prowadzonych rozmów oraz poręczność.

Prezentujemy krótkofalówkę Midland G5-XT. Jest to dobrej jakości urządzenie o zasięgu pracy 5 km. Sprzęt może pracować na 8 kanałach.

 

Zalety

Blokada tonów: Krótkofalówka ma opcję zablokowania niektórych tonów. Służy to do odizolowania od innych użytkowników tego pasma, co pozwala przesłać prywatne komunikaty, które nie będą dostępne dla innych.

Blokada szumów: Sprzęt ma wbudowaną, automatyczną blokadę szumów. Dzięki temu przesyłane komunikaty są wyraźniejsze, a to wpływa na lepszą komunikację między użytkownikami. Nawet gdy znajdujesz się na granicy zasięgu pracy urządzenia, Twoja wiadomość będzie wyraźna.

 

Wady

Monitor: Ze względu na niewielkie wymiary monitor w tym urządzeniu jest dość nieczytelny. Co więcej, na ekranie wyświetlane są liczne dane, w tym informacje o stanie baterii, przez co komunikaty są nieczytelne.

Zasięg: Producent zapewnia, że krótkofalówka ma zasięg 5 km, jednak dotyczy to jedynie obszaru typu pole, gdzie nie ma drzew i przeszkód. W rzeczywistości wiadomości przesyłane są na dystansie nie większym niż 1-2 km.

 

 

 

 

Jaką krótkofalówkę wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Krótkofalówka to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w podróży. Choć w dobie smartfonów i tabletów nie cieszy się takim zainteresowaniem, to jej funkcje i parametry zdecydowanie lepiej radzą sobie w terenie. Przygotowany przez nas poradnik ma przybliżyć Ci zalety takiego sprzętu i pomóc Ci w zakupie odpowiedniego modelu, odpowiadając na pytanie – jaką krótkofalówkę wybrać.

Sposób działania

Krótkofalówka to urządzenie zaprojektowane do komunikowania się w trudnych warunkach. Za pomocą nadajnika i odbiornika możemy przesyłać fale krótkie, dzięki którym nawiązujemy kontakt z drugą osobą. W przeciwieństwie do telefonu, na tego typu sprzęcie nie możemy jednocześnie nadawać i odbierać sygnałów, gdyż pomiędzy antenami wytwarza się jednostronny tor łączności. Jest to również powód, dlaczego przy nadawaniu sygnału musimy przytrzymywać właściwy przycisk.

 

Rodzaje – jakie krótkofalówki są najlepsze?

Wśród dostępnych krótkofalówek w sklepach znajdziemy wiele ciekawych modeli. Różnią się one od siebie przede wszystkim pod względem jakości wykonania, zasięgu, wagi, itp. Jednak najbardziej popularne warianty to krótkofalówki:

tradycyjne – klasyczny model. Aby móc się komunikować, potrzebny jest nadajnik i odbiornik. Między nimi wytwarza się tor łączności, po którym kierowane są fale krótkie. Z tego względu niemożliwe jest jednoczesne nadawanie i odbieranie komunikatu,

cyfrowe – sprzęt, który do komunikacji zachodzącej pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem wykorzystuje identyczne pasma, co w Wi-Fi czy przekazach Bluetooth. Sygnał przesyłany jest sygnałem cyfrowym, dzięki czemu jest bardziej wyraźny i czysty. Wiele modeli ma możliwe wysyłanie wiadomości w formacie tekstowym.

 

CB radio

CB radio jest również zaliczane do rodzaju krótkofalówek. Jest to sprzęt, który doskonale sprawdzi się w trakcie jazdy samochodem, szczególnie mowa tutaj o kierowcach ciężarówek. Urządzenie to jest uznawane za niezawodne ze względu na swoją żywotność, jak i jakość przekazu. Trzeba jednak pamiętać, że CB radio oraz krótkofalówka działają na różnych pasmach.

 

Inne rodzaje krótkofalówek

Oprócz modeli klasycznych czy cyfrowych, spotkamy się również z rozróżnieniem urządzeń na profesjonalne oraz amatorskie. Z tego powodu wyróżniamy krótkofalówki:

bez zezwolenia – sprzęt, którym posługiwać mogą się wszyscy, niezależnie od wieku, płci czy stanowiska. Tego typu urządzenie doskonale sprawdzi się w trakcie podróży samochodem oraz pieszych wycieczek górskich. Mimo to, trzeba pamiętać, że jego zasięg nie jest zbyt duży, a jakość sygnału pozostawia wiele do życzenia,

z zezwoleniem – urządzenie dedykowane do osób pracujących w zawodzie wymagającym tego typu sprzętu, jak np. policja, straż, ochrona, itp. Takie krótkofalówki charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami oraz możliwością nadawania sygnału na różnych falach. Trzeba jednak pamiętać, że jest to sprzęt bardzo drogi.

 

Wykonanie

Wybierając tego typu przyrząd pamiętaj, aby dokładnie przyjrzeć się wykonaniu danego modelu. Taka krótkofalówka powinna być odporna na wstrząsy oraz upadki. Z tego względu, warto jest sprawdzić właściwości obudowy. Zwykle jest ona wykonana z tworzywa sztucznego, które wykazuje wysoką odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Niektóre modele mają również właściwości wodoodporne, co z pewnością przyda się w trudnych warunkach, takich jak np. deszcz.

 

Zasięg

Kupując krótkofalówkę pamiętaj, że producent zawsze podaje zasięg maksymalny. Oznacza to, że nie uwzględniane są wszelkiego rodzaju przeszkody w postaci nierównego ukształtowania terenu, drzew, ścian czy innych przedmiotów. To wszystko ma wpływ na zasięg naszego sprzętu, dlatego najlepiej jest dzielić wartość maksymalną przez dwa. W przypadku krótkofalówki o zasięgu 20 km, sygnał będziemy odbierać mniej więcej jeszcze w odległości 10 km od nadajnika.

 

Akumulator

Pamiętaj, że im większa jest pojemność akumulatora, tym dłużej będzie działać nasze urządzenie po jego pełnym naładowaniu. W przypadku krótkofalówek bez licencji, wartość ta wynosi ok. 500 – 800 mAh. Jeżeli mowa o profesjonalnym sprzęcie, to akumulatory mają pojemność nawet do 2000 mAh.

 

Wyświetlacz

Coraz więcej krótkofalówek posiada wyświetlacz. Na nim przedstawiane są wszystkie informacje w postaci interfejsu: stopień naładowania baterii, zasięg, połączenia, itp. Warto jest wybrać taki model, którego wyświetlacz jest podświetlany, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z jego odczytem w każdych warunkach.

 

Klawiatura

Krótkofalówki w większości posiadają klawiaturę, choć coraz częściej można się spotkać z modelami z panelem dotykowym. Jest to wygodne rozwiązanie w trakcie podróży samochodem, lecz nie do końca sprawdzi się na wycieczkach górskich. Deszcz, pot i kurz utrudniają posługiwanie się tego typu sprzętem.

 

Dodatkowe funkcje

Najlepsza krótkofalówka to urządzenie, które posiada dodatkowe funkcje. Do nich zaliczamy:

vox – możliwe wysyłanie sygnału bez przyciśnięcia klawisza,

podsłuch – dzięki temu, krótkofalówka może pełnić rolę elektronicznej niani,

szyfrowanie transmisji – możliwe zablokowanie kanału, dzięki czemu niepożądane osoby nie podsłuchają naszego sygnału.

 

Krótkofalówki w dobrych cenach

W sklepach znajdziemy cały przekrój krótkofalówek, różniących się od siebie nie tylko jakością wykonania, ale przede wszystkim ceną. Najtańsze modele kosztują ok. 100 złotych. Za sprzęt profesjonalny będziemy jednak musieli zapłacić ponad 1000 złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ