Prezenty na chrzciny dla chłopca

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki prezent dla chłopca na chrzciny kupić?

 

Dla osób wierzących chrzciny są bardzo ważnym wydarzeniem. Przyjęcie tego sakramentu wiąże się z dołączeniem do wspólnoty Kościoła, dlatego z tej okazji rodzice chrzczonych maluchów zwykle organizują przyjęcie. Jaki prezent można podarować dziecku? Okazuje się, że możliwości jest bardzo dużo.

 

 

Prezent na chrzciny a płeć

Większość prezentów z okazji chrzcin jest uniwersalna, co oznacza, że można je bez przeszkód wręczyć zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Co prawda niektóre z nich mogą mieć bardziej charakterystyczne zdobienia, ale trzeba pamiętać, że coraz rzadziej przywiązuje się wagę do kolorystyki dziecięcych akcesoriów, ubranek i zabawek. Kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu uważano, że różowe przedmioty są przeznaczone tylko dla dziewczynek, a niebieskie dla chłopców, ale obecnie mamy większą swobodę w wyborze.

 

Najpopularniejsze prezenty na chrzciny dla chłopca

Możemy wyróżnić kilka prezentów dla chłopca, które są najczęściej wybierane z okazji chrzcin. To przede wszystkim dewocjonalia, do których zaliczamy: medaliki, różańce i obrazy przedstawiające Świętych. Tego typu podarunki zwykle wręczają przede wszystkim babcie i dziadkowie. Niemal tak samo popularne są albumy, w których jest miejsce na pamiątkowe wpisy najbliższych. Z kolei rodzice chrzestni często decydują się na srebrną grzechotkę, smoczek, ewentualnie pojemniczek na mleczne zęby. 

 

Czy prezent na chrzciny może być praktyczny?

Coraz częściej słyszy się, że wykonane ze srebra pamiątki, dewocjonalia i albumy nie są zbyt praktyczne. Osoby wybierające się na chrzciny nierzadko pytają rodziców malucha, czy potrzebują czegoś konkretnego chcąc uniknąć w ten sposób zakupu nietrafionego prezentu. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy wybieramy się na przyjęcie do bliskiej rodziny czy przyjaciół. Do praktycznych podarunków możemy zaliczyć np.:

* fotelik samochodowy;

* krzesełko do karmienia;

* elektroniczną nianię;

* wózek spacerowy.

Tego typu prezenty na pewno się przydadzą, bo ułatwiają opiekowanie się małym dzieckiem. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup wózka czy fotelika, warto zapytać rodziców o szczegóły, bo inaczej możemy kupić produkt, który nie spełnia ich oczekiwań.

 

 

 Najlepsze prezenty na chrzciny dla chłopca

 

Chrzest to jeden z najważniejszych sakramentów w religii chrześcijańskiej. Po chrzcinach dziecko jest częścią wspólnoty. Z tej okazji warto kupić małemu chłopcu prezent, który upamiętni to ważne wydarzenie. Niestety, wybranie odpowiedniego upominku nie zawsze jest łatwe. Poniżej znajdziesz nasze propozycje, które na pewno spodobają się malcowi. Zachęcamy do sprawdzenia, co jest polecane na prezent w 2020 roku.

 

 

Bright Starts Oball

 

Kolorowy gryzak Bright Starts Oball to fajny podarunek od cioci. Kulka została wykonana z elastycznego i w pełni bezpiecznego materiału – gumy. Dzięki temu pociecha nie uszkodzi sobie rosnących ząbków. We wnętrzu gryzaka znajduje się kolorowa grzechotka, która podczas zabawy wydaje różne dźwięki, które na pewno zainteresują małego chłopca.

Piłka ma duże, okrągłe otwory, więc chwytanie zabawki jest bardzo łatwe. Ponieważ gryzak wykonano z miękkiego materiału, dziecko może go rzucać, zgniatać, odbijać i kopać bez obaw o zranienie się. Po zgnieceniu piłki przez chłopca w czasie zabawy wróci ona do swojego oryginalnego kształtu.

Gdy maluszek podrośnie, zabawka okaże się przydatna w okresie ząbkowania. Podarowany na chrzciny gryzak będzie towarzyszył dziecku przez wiele lat i będzie wspomagał jego rozwój.

 

DLACZEGO

Zastanawiając się, co na prezent dla chłopca, warto zainwestować w praktyczny przyrząd. Piłka Bright Starts Oball to zabawka, która pomoże dziecku rozwinąć percepcję i zdolność poruszania się. Co więcej, z produktu zadowoleni będą rodzice maluszka, gdy ten rozpocznie ząbkowanie, gdyż obudowa gryzaka jest miękka. Poza tym zabawa piłką nauczy chłopca chwytania.

 

 

 

 

Small Foot Legler

 

Drewniany chodzik pchacz Small Foot Lager to dobry pomysł na praktyczny prezent na chrzciny dla małego chłopca. Będzie to świetny podarunek od ojca chrzestnego. Chodzik swoim kształtem przypomina uśmiechniętego białego misia, dlatego maluszek nie będzie się go bał.

Zabawka składa się z wielu edukacyjnych elementów, które na pewno zainteresują pociechę. Wielu dzieciom spodobał się kolorowy labirynt ze zwierzętami i tablica do rysowania kredą. Z kolei wbudowany zegar na pewno przyda się na późniejszym etapie życia, gdy chłopiec będzie uczył się odczytywać godzinę.

Z kolei kolorowe puzzle posłużą malcowi do nauki liczenia. Jednak największym atutem zabawki jest to, że zapewni dziecku podparcie przy stawianiu pierwszych kroków.

 

DLACZEGO

Ojciec chrzestny to osoba, która powinna aktywnie uczestniczyć w życiu dziecka i wpływać na jego rozwój. Dlatego warto podarować swojemu chrześniakowi, zabawkę, z której będzie zadowolony, a także nauczy go pożytecznych umiejętności. Dając dziecku chodzik, pomożesz rodzicom zmniejszyć wydatki na zabawki dla pociechy.

 

 

 

 

Fisher Price

 

Zabawka Fisher Price E bardzo popularny prezent z okazji chrzcin. Jest to niewielki, interaktywny laptop służący do nauki. W czasie zabawy maluszek naciska losowe klawisze, co uruchamia piosenki i różne wypowiedzi. Produkt ma wgrane programy uczące pociechę liter, cyfr, kolorów oraz kształtów różnych obiektów.

Zabawkę wykonano z bardzo trwałego materiału, dlatego mogą się nią bawić już chłopcy od 6 miesiąca życia. Po otrzymaniu podarunku od matki chrzestnej dziecko może wraz z nią uczyć się nowych słów i przypisywać je do obrazów, które wyświetlają się na ekranie.

Produkt ma kilka poziomów edukacyjnych, które dopasowano do wieku maluszka. Na początku dźwięki mają za zadanie tylko rozbudzić ciekawość pociechy, by potem nauczyła się ona odpowiadać i reagować na proste zadania.

 

DLACZEGO

W czasie zabawy maluszki reagują na wiele bodźców, dlatego szybciej się uczą. Ten interaktywny laptop ma wgrane ciekawe piosenki, które sprawią, że szybciej nauczy się nowych słów.

 

 

 

 

Tiny Love TL1303006830R

 

Karuzela Tiny Love TL1303006830R to idealny podarunek dla chłopca z okazji chrzcin. Zabawka ma wbudowany projektor, który zapewnia dużo frajdy podczas zabawy. Powodem, dla którego wiele osób kupiło ten produkt dla malców, jest jego dopasowanie się do etapów rozwoju pociechy.

Przez pierwsze 5 miesięcy życia karuzela ma wbudowany projektor oraz baldachim, na którym wyświetlane są projekcje świetlne. Zabawka w ciągu dnia pobudza zainteresowanie maluszka, a w nocy ułatwia mu zaśnięcie. Między 5 a 18 miesiącem życie chłopca produkt można zmienić w pozytywkę, która wyświetla projekcje na suficie.

Gdy malec skończy 1,5 roku, zabawka zamieni się w lampkę nocną. Karuzela ma wgranych kilka melodii, które uspokajają maluszka i ułatwiają zaśnięcie.

 

DLACZEGO

Poza podarowaniem maluszkowi Pisma Świętego czy innej pamiątki warto dać mu upominek, który zostanie z nim przez kilka miesięcy. Kolorowa karuzela z projektorem i pozytywką będzie idealnym podarunkiem od dziadków dla wnuków. Dzięki pozytywce, która jest częścią zabawki, rodzice znacznie łatwiej ukołyszą maluszka do snu.

 

 

 

 

Fisher Price CJV64

 

Interaktywny szczeniak „Uczniak” to ciekawy produkt marki Fisher Price. Jest to miękka zabawka, którą można podarować chłopcu w dniu jego chrztu. Produkt spodoba się dzieciom w każdym wieku, bo dzięki licznym receptorom, odpowiada on na ich dotyk.

Po przytuleniu przez maluszka lub złapaniu za rękę zabawka zaczyna się śmiać, śpiewać lub mówić do pociechy. Produkt ma również wgrany program nauki, który można dopasować do wieku chłopca, co pomoże zwiększyć jego zasób słów, a także nauczy go kolorów, alfabetu i liczb.

Zabawka ma 3 programy dopasowane do różnych poziomów rozumowania u najmłodszych. Pierwszy skierowany jest do chłopców do 6 miesiąca życia, następny jest dla dzieci do 12 miesiąca, a ostatni do 18 miesiąca.

 

DLACZEGO

Szukając dobrego prezentu z okazji chrzcin, warto podarować dziecku interaktywną zabawkę. Dzięki temu malec nie tylko będzie mieć miękkiego przyjaciela, do którego się przytuli. Taka zabawka rozbudza jego ciekawość i zainteresuje pociechę nauką. Następnie poprzez naśladowanie nauczy maluszka wielu ciekawych rzeczy.

 

 

 

 

Fisher Price Rainforest ZA2290

 

Mata edukacyjna Fisher Price Rainforest ZA2290 to bardzo ciekawy pomysł na prezent dla dziecka przyjmującego sakrament chrztu. Jest to ciekawa zabawka, z której mogą korzystać nawet bardzo małe dzieci od dnia swoich narodzin. Mata jest miękka, dlatego podczas zabawy maluszek jest bezpieczny.

Pod materiałem znajduje się gruba warstwa gąbki, łagodząca upadki dziecka. Rodzic może również podpiąć pałąk z wiszącymi zabawkami, które na pewno wzbudzą ciekawość pociechy. Mata ma również sensory światła i dźwięku, grające ulubione piosenki małego chłopca.

Zabawka ma również program pomagający uspokoić płaczącego malca i ułatwi mu pójście spać. Wszystkie dźwięki i melodie przypominają odgłosy lasu tropikalnego, co zainteresuje wielu malców.

 

DLACZEGO

Maty edukacyjne są jednym z najczęściej kupowanych prezentów dla malców. Nie tylko rozwijają ich wyobraźnię, ale również przyspieszają rozwój dzieci. Poza tym dzięki możliwości odtwarzania spokojnych dźwięków chłopiec szybciej się uspokoi i zaśnie po dniu zabawy.

 

 

 

 

Smily Play S2018PR 0801

 

Niektórzy rodzice czekają, aż maluch podrośnie, by go ochrzcić. Dobrym pomysłem na prezent z okazji przyjęcia sakramentu dla nieco starszych dzieci będzie Smily Play S2018PR 0801, czyli interaktywny stolik do zabaw.

Na blacie znajduje się wiele różnych gier, które mają za zadanie pobudzić wyobraźnię maluszka i nauczyć go rozpoznawania obiektów. Liczne przyciski uruchamiają sygnały dźwiękowe jak melodyjki. Każda czynność zostaje nagrodzona, co zachęca chłopca do dalszej zabawy.

Stolik ma też wbudowane niewielkie lampki, które migają, gdy poprawnie wypełni się zadanie. Gdy malec zaczyna się bawić i porusza różne figury, usłyszy głos nazywający poszczególne przedmioty, ich kształty i kolory. Dzięki powtarzaniu czynności dziecko szybciej opanuje te pojęcia.

 

DLACZEGO

Dzieci można chrzcić w różnym wieku. Trzeba to wziąć pod uwagę, gdy wybieramy prezent dla dziecka. Jeśli malec ma już kilkanaście miesięcy, to interaktywny stolik do zabaw pomoże mu w poznawaniu nowych wyrazów. Po wybraniu odpowiedniego przycisku dziecko usłyszy cyfry lub litery w alfabecie, które może powtórzyć. Dzięki tej zabawce chłopiec szybciej nauczy się mówić i nazywać niektóre przedmioty.

 

 

 

 

Little Tikes Activity Garden

 

Little Tikes Activity Garden to zabawka o dużych wymiarach, która jest idealnym prezentem na chrzciny. Jest to duże centrum zabaw, które pomoże chłopcu z prawidłowym rozwojem psychomotorycznym. W czasie zabawy maluszek nauczy się jak rozwiązywać problemy (przejścia między poszczególnymi elementami), a także będzie mógł bawić się wbudowanymi interaktywnymi puzzlami.

Celem produktu jest stymulacja młodego umysłu poprzez kolory, różne tekstury czy kształty. Zdolności abstrakcyjnego myślenia chłopiec nauczy się, gdy zauważy, że centrum zabaw można demontować i montować na nowo według własnych preferencji.

Ponieważ poszczególne części placu zabaw można ze sobą dowolnie łączyć, zabawa trwa przez kilka godzin.

 

DLACZEGO

Jakie dziecko nie kocha zabawy na placu zabaw? Kupując malcowi taki prezent, zapewnisz mu dużo frajdy przez wiele lat. Produkt wykonano z miękkich, ale bezpiecznych materiałów, które będą w stanie utrzymać ciężar 2 -letniego chłopca.

 

 

 

 

CDF63 Fisher Price Malucha Pl 

 

Szukając dobrego prezentu dla chłopca z okazji jego chrztu, warto zastanowić się nad CDF63 Fisher Price Malucha Pl. Jest to edukacyjny fotelik stworzony dla najmłodszych. Na siedzisku znajdują się receptory, wykrywające wagę maluszka.

Na oparciu fotela znajduje się pilot oraz książka. Wybierając odpowiednie przyciski lub przewracając kartki, chłopiec usłyszy nazwy różnych kształtów, cyfr czy kolorów.

Gdy wraz z wiekiem, malec je powtarza, jego zasób słów wzrasta. Zabawka ma bogaty wybór najlepszych piosenek, które dziecko na pewno zapamięta. Rodzic może ustawić poziom nauki, adekwatny do kompetencji chłopca.

 

DLACZEGO

Wygodne, interaktywne siedzenie to idealny prezent, z którego dziecko może korzystać codziennie. Zabawka uruchamia się, gdy tylko maluszek na niej usiądzie. Warto kupić chłopcu ten upominek, gdyż poprzez wesołe piosenki i wypowiedzi, fotelik zapewni mu miło spędzony czas.

 

 

 

 

Niania elektroniczna Xblitz See You

 

Elektroniczna niania Xblitz See You pozwala na stałe obserwowanie dziecka, nawet gdy znajdujemy się w innym pomieszczeniu. W zestawie jest nadajnik oraz odbiornik wyposażony w kolorowy wyświetlacz. Elementy te komunikują się ze sobą bezprzewodowo. Sprzęt jest zasilany bateriami, jego zasięg w budynku to 50 m, a w terenie otwartym do 250 m. Ważne jest to, że nianię wyposażono w tryb nocny, więc działa niezawodnie przez całą dobę. Ma ona także funkcje alarmowe, informujące m.in. o przebudzeniu pociechy.

 

DLACZEGO

Wielu rodziców twierdzi, że elektroniczna niania to niezbędne urządzenie. Model oferowany przez markę Xblitz daje możliwość podglądania na żywo tego, co dzieje się w pokoju dziecka. Ponadto możemy kontrolować temperaturę w pomieszczeniu i włączać zdalnie kołysanki. To sprzęt, który jest użyteczny.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Niezbędnik małego chrześcijanina

 

Pięknie wydane książki „Niezbędnik małego chrześcijanina” to najlepszy prezent od chrzestnej z okazji pierwszego sakramentu. W ładnie wykonanej walizce malec znajdzie 3 powieści, napisane specjalnie dla najmłodszych. Jest to bardzo ciekawy upominek, który po latach przypomni maluszkowi ten specjalny dzień.

Tytuł pierwszej książki to: „Kronika małego chrześcijanina”, w której chrzestna wraz z dzieckiem mogą zapisać ważne daty z jego życia. Gdy pociecha podrośnie, będzie mogła sama uzupełnić swoje drzewo genealogiczne.

Druga książka nosi tytuł „Mój mały modlitewnik, czyli dziecięce modlitwy”, gdzie znajdziesz najpopularniejsze zwroty do Boga. Na każdej stronie umieszczono kolorową ilustrację. Ostatnią pozycją są „Historie Biblijne”, w której prostym językiem opowiedziano najbardziej znane przypowieści. Dzięki łatwym zdaniom maluszek szybciej zapamięta historie z Nowego i Starego Testamentu.

 

DLACZEGO

Choć mały chłopiec nie jest jeszcze w stanie samodzielnie czytać, to podarowanie mu książki jest ciekawym pomysłem. Jeśli chrzestna i rodzice od najmłodszych lat będą mu pokazywać książeczki, zawarte w nich historie zostaną z pociechą na długi czas. Jest to tani produkt, który przez wiele lat będzie przypominał malcowi o tym specjalnym dniu.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status