Najlepszy olej silnikowy Mobil

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaki olej silnikowy Mobil wybrać?

 

Regularne kontrole stanu auta są niezwykle istotne. Zaniedbanie może bowiem zaowocować większą awaryjnością pojazdu. Tym, w co na pewno musimy inwestować jest dobry jakościowo olej silnikowy, który daje nam możliwość ochrony wewnętrznych mechanizmów i zmniejszenie tarcia. Niestety wiele osób nie do końca wie, jak kupić właściwy produkt. Jeśli również należysz do takiej grupy, polecamy Ci przeczytanie naszego poradnika, w którym opisaliśmy, jakie cechy powinien mieć najlepszy olej silnikowy Mobil w 2020 roku. Lektura tekstu ułatwi Ci zakup preparatu.

 

 

Zdecydowaliśmy się przybliżyć Ci produkt marki Mobil, gdyż jest to bardzo dobra firma produkująca oleje silnikowe. Spółka wywodzi się z USA, gdzie została założona w 1882 roku. Obecnie, w czasie procesu produkcyjnego, liczna grupa specjalistów codziennie usprawnia skład paliw i smarów, które są oferowane przez tego producenta.

Oleje silnikowe dzielimy się na 3 podstawowe typy: syntetyczne, mineralne i półsyntetyczne. Pierwszy płyn powstaje w całości w laboratorium, poprzez syntezę składników. Oleje mineralne uzyskiwane są w wyniku rafinacji ropy naftowej. Z kolei preparaty półsyntetyczne są produktami pośrednimi między powyższymi typami.

Pamiętaj, by dokładnie przeczytać etykietkę, na której znajduje się informacja, do jakich samochodów dedykowany jest płyn. Klasa A oznacza, że olej przeznaczony jest do aut osobowych z silnikiem benzynowym. Z kolei znacznik B oznacza, że produkt jest skierowany do pojazdów osobowych i małych aut dostawczych z silnikiem diesla. Klasa C skierowana jest do pojazdów ekologicznych, które również mają silnik diesla z filtrem cząsteczek stałych. Pozwala to zmniejszyć emisję szkodliwych substancji.

Najlepsze oleje silnikowe Mobil powinny mieć odpowiednią lepkość. Naturalnie preparaty, w których lepkość jest niewielka szybciej się rozprowadzają po mechanizmach. Jednocześnie, takie produkty gwarantują lepsze chłodzenie.

Koniecznie dopasuj olej do pory roku. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, gdzie ze względu na konsystencje preparat może zamarznąć, co opóźnia rozruch. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zakup produktu wielosezonowego, gdyż dobrze sprawdzi się zarówno w upalne dni, jak i w temperaturze ujemnej.

 

 

Oleje silnikowe Mobil – ranking

 

 

Mobil Super 1000 X1 

 

Mobil Super 1000 X1 to wysokiej jakości, mineralny olej silnikowy, powstały w wyniku rafinacji ropy naftowej. Ponieważ pojemność jednego opakowania to aż 5 l, produkt będzie Ci służył przez cały rok. Zwłaszcza, że uważany jest za bardzo wydajny.

Prezentowany olej posiada certyfikat, który potwierdza jego niezawodność. Produkt zmniejsza tarcie między elementami silnika, przez co samochód jest mniej awaryjny. Stosowanie tego płynu znacząco poprawia komfort jazdy, co potwierdziły liczne testy. Olej osłania elementy mechaniczne, przez co znacznie wolniej się zużywają. Preparat sprawdza się w każdej temperaturze, zarówno latem, jak i zimą. Jest to szczególnie ważne, gdyż przy ujemnej temperaturze, olej ułatwia rozruch silnika. Prezentowany płyn jest szczególnie zalecany w pojazdach, które są często i intensywnie eksploatowane.

Produkt sprawdzi się w wielu typach samochodów, zarówno osobowych, sportowych, ciężarówkach i furgonetkach. Co więcej, olej może być używany do silników benzynowych i Diesel. Duża funkcjonalność produktu to główna zaleta doceniona przez konsumentów.

 

 

 

 

Mobil Delvac MX 

 

Wszystkim, którzy chcą zadbać o silnik w swoim samochodzie, polecamy zainwestowanie w Mobil Delvac MX. Jest to bardzo dobry i wydajny olej silnikowy. Pojemność jednego opakowania wynosi 4 l, więc wystarczy Ci nawet na rok.

Prezentowany preparat to najwyższej jakości olej mineralny, który powstał z myślą o silnikach wysokoprężnych. Skład produktu został tak opracowany, aby zmniejszyć tarcie między mechanicznymi elementami oraz lepiej chronić je przed zużywaniem. Dzięki temu, mimo dużego przebiegu auto będzie wciąż sprawne i bezawaryjne. W składzie oleju znajdziemy także uszlachetniacze. W konsekwencji, preparat nie utlenia się i jest odporny na korozję. Równocześnie, produkt nie jest podatny na działanie temperatur zarówno wysokich, jak i niskich, więc w każdej sytuacji ułatwi zapłon.

Efektywne działanie to jedna z największych zalet produktu. Konsumenci docenili również to, że olej może być używany w wielu typach samochodów – od ciężarowych, osobowych po autobusy i maszyny budowlane.

 

 

 

 

Mobil Super 1000 Diesel 

 

Olej Mobil Super 1000 Diesel to bardzo dobry produkt mineralny o pojemności 1 l. Preparat powstał z myślą o pojazdach osobowych z silnikiem Diesel (jest on kompatybilny z wszystkimi typami silników). Za sprawą preparatu mechaniczne elementy pojazdu będą lepiej chronione przed zużyciem.

Lepkość produktu określana jest jako 15W-40, co oznacza, że nie zamarza podczas zimy. Wprost przeciwnie, olej bardzo dobrze znosi ekstremalne temperatury, zarówno latem, jak i zimą. Przy dużym mrozie pomaga w lepszym rozruchu auta. Poza tym produkt dobrze pokrywa wszystkie elementy silnika, tak by uchronić je przed tarciem. Sam olej nie podlega utlenianiu, ani korozji, dlatego możesz go używać przez 2 lata od zakupu. Ochrona przed zużyciem to nie jedyna zaleta preparatu, pomaga on bowiem w utrzymaniu silnika w czystości.

Prezentowany produkt może być używany w niemal wszystkich pojazdach różnych marek. Do tego ten olej samochodowy Mobil w dobrej cenie to bardzo wydajny preparat, który będzie Ci służył przez długi czas.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status