Najlepszy olej silnikowy 15W40

Ostatnio aktualizowane: 24.09.18

 

Jaki olej silnikowy 15W40 wybrać?

 

Wlanie niewłaściwego oleju do silnika może skończyć się poważną i kosztowną awarią. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na to, co trafia do jednostki napędowej naszego auta. Obecnie kierowcy bardzo chętnie wybierają m.in. produkty typu 15W40. Poniższy poradnik wskaże Ci, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy. Na jego końcu umieściliśmy specjalny ranking 3 takich olejów dla dodatkowego ułatwienia.

 

 

Określenie 15W40 oznacza, iż mamy do czynienia z produktami mineralnymi. Są one przeznaczone nie tylko do samochodów z silnikiem benzynowym, ale również do diesla. Dobrej jakości oleje przedłużają trwałość silnika, zwłaszcza aut o bardzo dużym przebiegu. Dodatkowo mogą one zapobiec wyciekowi płynów i dymieniu, a także przywrócić elastyczność uszczelnieniom jednostki napędowej oraz zabezpieczyć ją przed awariami. Właśnie dlatego zakup oleju powinien być przemyślaną decyzją.

W znalezieniu odpowiedniego produktu pomocna będzie wiedza na temat marki naszego samochodu, modelu i typu silnika. Czytając etykiety przygotowane przez producentów będziemy mieć pewność, że olej, po który sięgnęliśmy, rzeczywiście nadaje się do naszego auta. Ważne jest również to, jakiego rodzaju płyn był do silnika wlewany wcześniej. Czasami jednak znalezienie tej informacji nie jest łatwe, zwłaszcza gdy kupiliśmy auto używane i nie możemy w żaden sposób dowiedzieć się, jakich produktów używał jego poprzedni właściciel. Wówczas najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest zakup oleju 15W40, który można wymieszać z innym płynem mineralnym, półsyntetycznym czy syntetycznym. Wybór takiego produktu pomoże uniknąć uszkodzeń silnika.

Najlepszy olej silnikowy 15W40 w 2018 roku powinien być wzbogacony o uszlachetniające dodatki. Ich obecność sprawi, że silnik auta będzie znacznie lepiej chroniony, a to może znacząco przedłużyć jego żywotność. Poza tym to właśnie dodatki uszlachetniające zwiększają szczelność jednostki napędowej, dlatego ich obecność w płynie jest bardzo ważna.

Najlepsze oleje silnikowe 15W40 są dostępne w kilkulitrowych opakowaniach. Zwykle im większe opakowanie kupimy, tym lepiej. Będziemy mieć wtedy pewność, że wlejemy do silnika odpowiednią ilość płynu. Może się zdarzyć, że zostanie nam jeszcze 1 l lub nawet 2 l produktu. W takiej sytuacji możemy schować resztę oleju do bagażnika i wozić ze sobą. To pozwoli nam być przygotowanym na wszystko, zwłaszcza podczas długiej podróży.

 

 

Oleje silnikowe 15W40 – ranking

 

 

Castrol GTX High Mileage 

 

Olej silnikowy Castrol GTX High Mileage to produkt mineralny w butelce o pojemności 4 l, który przedłuża trwałość silnika. Jest on polecany w szczególności właścicielom samochodów o bardzo dużym przebiegu, przekraczającym 100 tysięcy km. Nadaje się on nie tylko do silników benzynowych, ale również tych zasilanych LPG, co jest jego dużą zaletą.

Prezentowany olej został wzbogacony o dodatki zwiększające elastyczność uszczelnień silnika. Takie rozwiązanie sprawia, że auto przez dłuższy czas może dobrze się sprawować i nie wymagać żadnych napraw. Co więcej, opisywany produkt jest przeznaczony do mieszania  ze wszystkimi olejami, które spełniają wymogi: API SH, SJ, SL, SM. Wlanie go do silnika pozwoli uniknąć wszelkiego rodzaju wycieków oraz dymienia, czyli zwiastunów awarii (niekiedy bardzo poważnych).

Jak wynika z opinii wydawanych przez konsumentów, Castrol GTX High Mileage to dobrej jakości olej, za sprawą którego silnik samochodu lepiej pracuje. Skutecznie redukuje on zużycie poszczególnych elementów jednostki napędowej, a także nie wycieka, dlatego nie trzeba uzupełniać jego braków.

 

 

 

 

Mobil Super 1000 X1 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Mobil Super 1000 X1, czyli bardzo dobrej jakości olej silnikowy, który może zapobiec wystąpieniu awarii i konieczności wizyty u mechanika. Jest on przeznaczony do stosowania w silnikach benzynowych i diesla, zarówno w autach osobowych, jak również dostawczych. Produkt jest dostępny w butelce o pojemności 5 l.

Przedstawiony olej pozwala utrzymać silnik samochodu w czystości i zapewnia dobrą ochronę przed jego zużyciem (oraz otaczających go elementów). Poza tym wykazuje on świetne właściwości ochronne w wysokich temperaturach. Produkt Mobil Super 1000 X1 spełnia wymogi: API SL/SJ, ACEA A3/B3, VW 505 00, MB-Approval 229.1 oraz API CF.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że opisany przez nas olej rzeczywiście jest godny polecenia i z pewnością nikogo nie zawiedzie. Wszystko przez to, że ma bardzo dobrze opracowany skład i doskonale chroni jednostkę napędową. Co więcej, produkt marki Mobil jest idealny dla samochodów z bardzo dużym przebiegiem i pozwala przedłużyć żywotność ich silnika.

 

 

 

 

Elf Sporti 

 

Olej silnikowy Elf Sporti to nowoczesny produkt, który zalecany jest do stosowania w turbodoładowanych i wolnossących silnikach benzynowych oraz diesla. Spełnia on wymogi: ACEA A3/B3 i API: SL/CF. Ze względu na butelkę o pojemności 5 l, opisywany płyn do silnika starcza na długo.

Skład wspomnianego produktu opiera się na bazowych olejach mineralnych oraz dodatkach uszlachetniających. To właśnie dzięki nim silnik i jego elementy są doskonale chronione i znacząco może wydłużyć się ich żywotność. Elf Sporti to płyn wielosezonowy, który nie wycieka, redukuje tarcie, a dodatkowo może zmniejszać zużycie paliwa.

Według konsumentów wydających w Internecie opinie na temat powyższego produktu, jego największą zaletą jest wydajność oraz skuteczność. To olej silnikowy 15w40 w dobrej cenie, który można stosować zarówno w nowszych, jak i starszych samochodach z bardzo dużym przebiegiem.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...