fbpx

Żarówki LED samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.08.19

 

Po sprawdzeniu wielu produktów doszliśmy do wniosku, że jednymi z najczęściej polecanych żarówek do samochodu są Senso S9 COB 12000Lm. Prezentowana para montowana jest w miejscu świateł drogowych i mijania. Żarówki mają bardzo dużą moc, a emitowane światło jest wyraźne. Dlatego dostrzeżenie przeszkody na drodze lub poboczu nie jest trudne. Bardzo jasne światło dobrze oświetla drogę, a przy tym nie razi innych uczestników ruchu drogowego. Wielu osobom podoba się to, że żarówki są bardzo wytrzymałe i działają przez bardzo długi czas. Inni chwalą łatwość montowania modelu, który zabiera zaledwie kilka sekund. Godnym polecenia produktem jest również Osram W5W LEDriving 6000k. Jest to produkt energooszczędny i łatwy w montażu. W porównaniu do standardowych żarówek ten model działa przez bardzo długi czas. Warto również wspomnieć, że model skutecznie rozprasza światło, zamiast skupiać się na jednym punkcie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką żarówkę samochodową LED kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy kierowca powinien kontrolować stan świateł w swoim samochodzie. Zarówno przednie, jak i tylne żarówki przepalają się po dłuższym czasie eksploatacji i wymagają wymiany na nowe. Przygotowaliśmy poradnik na temat modeli LED, które z powodzeniem mogą zastąpić halogenowe. Umieszczone w nim informacje pozwolą Ci zdecydować, jaką żarówkę samochodową LED wybrać.

 

 

Zalety diod LED

Żarówki LED-owe początkowo były montowane jedynie w nowoczesnych autach, jednak obecnie możemy je dopasować także do starszych pojazdów. Pozwalają one na dużą oszczędność energii, dlatego zwykle znajdziemy je w światłach do jazdy dziennej. Modele LED w mniejszym stopniu obciążają alternator, co oznacza, że mogą przyczyniać się do zmniejszenia ilości spalanego paliwa. Poza tym w porównaniu do halogenów produkty te są znacznie trwalsze, dlatego trzeba je rzadziej wymieniać.

Warto podkreślić, że światło emitowane przez żarówki LED jest w największym stopniu zbliżone do barwy światła dziennego. Z tego względu podczas jazdy po zmroku dobrze rozróżniamy kolory i wszystko wygląda niemal tak samo, jak w dzień. Produkty LED są wrażliwe na zmiany napięcia, dlatego nie we wszystkich lampach możemy je zamontować. Mowa tu m.in. o światłach mijania, które standardowo mają homologację na żarówki halogenowe. Montaż LED-owych źródeł światła może nas narazić nawet na utratę dowodu rejestracyjnego pojazdu.

 

Rodzaje

W aucie jest kilka rodzajów żarówek. W każdej lampie montowane jest inne źródło światła i jako kierowcy powinniśmy o tym pamiętać, robiąc zakupy. Poniżej znajduje się wskazówka, które produkty pasują do konkretnych lamp:

główne reflektory – żarówki halogenowe H1, H2, H4, H7, H9, H11, H15, HB3 oraz HB4, a także żarówki ksenonowe D2S, D1R i D2R (zależnie od samochodu);

lampy tylne – żarówki P21/5W i P21W;

lampy kierunkowe – żarówki P21W, W5W, R5W i PY21W;

lampy boczne – żarówki R5W i W5W;

lampy przeciwmgielne – żarówki H3, H4, H11 i H15;

lampy obrysowe oraz dodatkowe – P21/5W, R5W, C5W i W5W.

Na produktach LED zwykle znajdziemy powyższe oznaczenia z informacją, że są to ich zamienniki, dlatego z pewnością łatwo uda nam się znaleźć odpowiednie źródło światła.

 

Stabilizator napięcia

Jak wspomnieliśmy, diody LED nie są odporne na zmiany napięcia. W samochodach często waha się ono w zakresie od 12 V do ok. 14,4 V. Robiąc zakupy, powinniśmy wiedzieć, że najlepsza żarówka samochodowa LED jest wyposażona w stabilizator napięcia. Wówczas z pewnością dioda zbyt szybko się nie przepali. Nawet jeśli produkt nie został zabezpieczony stabilizatorem, możemy go zamontować w aucie. W takiej sytuacji konieczne będzie dokupienie stabilizatora.

 

Jaka żarówka samochodowa LED jest najlepsza?

Zanim zmienimy żarówki w aucie na diody LED, należy się upewnić, że wybrany produkt ma homologację. Powinien być na nim widoczny symbol „E14”. Modele bez takiego oznaczenia nie zostały przebadane w certyfikowanym laboratorium, a więc nie są dopuszczone do stosowania w pojeździe. Ich zamontowanie może obniżyć nasz poziom bezpieczeństwa podczas jazdy, narażamy się także na otrzymanie wysokiego mandatu, gdy dojdzie do policyjnej kontroli.

 

Temperatura barwowa

Żarówki samochodowe muszą emitować światło o odpowiedniej temperaturze barwowej. Wyraża się ją w Kelwinach. Im wyższa jest liczba przy literze „K”, tym zimniejsze światło emituje dioda. Temperatura barwowa do 3500 K to barwa ciepła, od 3500 K do 5000 K – barwa neutralna, a powyżej 5000 K – barwa zimna. Zwykłe żarówki halogenowe zapewniają białe ciepłe światło, które często przyczynia się do szybszego zmęczenia oczu podczas jazdy. Temperatura barwowa diod LED przeważnie przekracza 6000 K, co może zapewniać większy komfort prowadzenia samochodu oraz możliwość lepszego skupienia się na drodze.

 

Strumień świetlny

Strumień świetlny żarówek jest wyrażony w lumenach (lm). Określa on moc promieniowania świetlnego odnośnie do wzrokowych wrażeń naszego oka. W przypadku LED-owych źródeł światła strumień świetlny mieści się w zakresie od 300 lm do ponad 10 000 lm. To zależy od rodzaju żarówki, na przykład niewielkie żarówki wewnętrzne o mocy zaledwie 1 W emitują ok. 50 lm.

 

 

Zastosowanie

Żarówki samochodowe LED znajdują zastosowanie na zewnątrz pojazdu, jak też w jego wnętrzu. Mogą one być świetną alternatywą dla halogenowych źródeł światła umieszczonych w progach, schowku, bagażniku lub na podsufitce. Montaż diod LED w kabinie samochodu może być dobrym rozwiązaniem, gdy często jeździmy po zmroku. Wnętrze auta będzie lepiej oświetlone, więc szybciej znajdziemy dokumenty w schowku czy rzeczy włożone do bagażnika.

Diody LED dobrze sprawdzają się jako podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Kiedy zamierzamy zamontować żarówkę na zewnątrz pojazdu, należy się upewnić, że jest kompatybilna z szyną CAN (w przypadku, gdy nasze auto ją ma). Jeżeli nie jest, komputer pokładowy zacznie wyświetlać błąd i konieczna może być zmiana źródła światła na inne.

 

Liczba sztuk w zestawie

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, że najlepiej jest wymieniać dwie żarówki samochodowe jednocześnie – jeśli jedna zdążyła się przepalić, prawdopodobnie niedługo to samo wydarzy się z drugą. Z tego powodu ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup zestawu dwóch diod LED. Jednoczesna wymiana obu źródeł światła może być oszczędnością czasu, ale jeśli chcemy zamontować tylko jedno, nic nie stoi nam na przeszkodzie. Jednak niektóre pojazdy zaprojektowane są w taki sposób, że ich właściciele wolą od razu wymienić dwie żarówki, ze względu na utrudniony dostęp i konieczność wymontowania całego reflektora.

 

Żarówki samochodowe LED w dobrych cenach

Żarówki LED przeznaczone do montażu wewnątrz pojazdu lub jako oświetlenie tablicy rejestracyjnej kosztują przeważnie kilka złotych. Znacznie droższe są modele do świateł drogowych. Za zestaw dwóch sztuk musimy zapłacić ponad 100 zł. Jednocześnie miejmy na uwadze, że po montażu diod LED nieco zmniejszy się zużycie paliwa, poza tym takie źródło światła z pewnością szybko się nie przepali.

 

 

Najlepsza żarówka LED samochodowa w 2019 roku

 

Wybór odpowiedniego produktu może sprawić problem. Dlatego przygotowaliśmy ranking samochodowych żarówek LED, aby zakup dobrego modelu był o wiele łatwiejszy.

 

Nasze zalecenia

 

Senso S9 COB 12000Lm 

 

Senso S9 COB 12000Lm to zestaw dwóch żarówek, o mocy 30 W każda. Taka moc gwarantuje mocny strumień światła, dzięki któremu widoczność na drodze i na poboczu znacznie się polepsza. Warto również wspomnieć, że żarówki nigdy nie zmieniają swojej mocy, nawet po długim okresie eksploatacji.

Żarówki nie emitują promieni UV.  Ich barwa światła ma temperaturę 6500 K, co oznacza, że są one bardzo jasne. Model ten nie ulega awarii, ponieważ jest wyposażony w specjalny układ chłodzenia. Ciepło jest odpowiednio odprowadzane, więc niepotrzebne są wiatraczki. IP68 to jedna z najwyższych wartości odporności na wodę oraz na kurz, co oznacza, że żarówki są wytrzymałe.

Żarówki mogą być używane jako światła mijania i drogowe. Strumień świetlny to 12000 lumenów. Wiele osób jest zadowolonych z długiej pracy żarówek, która wynosi 50 000 godzin. Oprócz tego kierowcy wspominają również o łatwym montażu, który zabiera kilka sekund.

 

 

 

 

Osram W5W LEDriving 600ok

 

Osram W5W LEDriving 600ok to dwie lampki LED. Temperatura barwowa każdej z nich wynosi 6000 K, co oznacza, że są one bardzo jasne. Każda lampka ma moc 1 W i emituje biały strumień świetlny o wartości 70 lumenów. Żarówki można umieścić przy lusterkach lub nad głową.

Model jest energooszczędny, według statystyk zużywa on o 80% mniej energii niż standardowa żarówka umieszczona w samochodzie. Wiele osób uważa, że zamontowanie takiej żarówki to kwestia kilku sekund, co bardzo podoba się kierowcom, gdyż nie muszą zasięgać rady specjalisty. Jest to rezultat zastosowania w żarówce trzonka ICE pasującego do większości oprawek.

Według wielu opinii niezależnych użytkowników żarówki pracują bardzo długo (producent zapewnia, że przez 5000 godzin). Są one bardzo małe, więc zamontowanie ich w pożądanych miejscach nie jest problemem. Warto również wspomnieć, że żarówki nie świecą w wyłącznie jednym punkcie; rozpraszają one światło.

 

 

 

 

W5W T10 6 SMD 5630 Can Bus

 

W5W T10 6 SMD 5630 Can Bus to produkt, który można bez problemu zamontować jako podświetlenie bagażnika, rejestracji oraz dolnych drzwi. Najczęściej jednak wykorzystuje się go jako żarówkę do czytania.

Jeżeli chodzi o barwę światła, to wynosi ona 5500 K, inaczej nazywana Xenon White. Barwa jest bardzo biała, więc zapewnia dobrą widoczność, a oprócz tego nie oślepia innych uczestników ruchu. Ilość diod LED w jednej żarówce to 6. Wiele osób zauważyło, że model pomimo swoich niewielkich wymiarów emituje bardzo dużo światła. Dlatego też jest bardzo często chwalony.

Montowanie produktu nie jest zbyt skomplikowane i możemy je wykonać sami. Korpus tej żarówki jest wykonany z aluminium. Strumień światła to 378 lumenów, a każda z 6 diod LED ma moc 0,5 W. Ta dobra i tania samochodowa żarówka LED jest wybierana głównie ze względu na wytrzymałość i jasność.

 

 

 

 

Philips Zes X3 H7 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Philips Zes X3 H7, czyli żarówki, które emitują bardzo dużo światła. Producent uważa, że są one jaśniejsze nawet o 130% od analogicznych produktów dostępnych w sklepach. Dzięki temu widoczność po zmroku jest bardzo dobra. W zestawie znajdują się 2 żarówki. Każda z nich ma moc 25 W.

Temperatura barwowa wynosi 6500 K. Jednak ten parametr można łatwo zmienić, nakładając na żarówkę filtry. Dostępny jest filtr żółty, który zmienia temperaturę barwową na 3000 K. Aby zwiększyć temperaturę, można nałożyć filtr niebieski, dzięki któremu wynosi ona 8000 K.

Większość kierowców uważa, że światło emitowane przez żarówki jest bardzo mocne. Chwalą oni również możliwość zmiany temperatury barwowej. Warto także dodać, że żarówki są wytrzymałe i nie ulegają zniszczeniu na skutek intensywnej eksploatacji. Jest to rezultat doboru bardzo dobrych części.

 

 

 

 

Cob H4 C6 72W

 

Cob H4 C6 72W to żarówka typu H4, można ją umieścić w miejscu świateł mijania i drogowych. Jedną z największych zalet tego modelu jest bardzo długa praca, która sięga aż 50000 godzin. Warto dodać, że łączna moc żarówek to 72 W, co jest chwalone przez wielu kierowców.

W opakowaniu znajdują się dwie żarówki o śnieżnobiałej barwie, których temperatura wynosi 6000 K. Z kolei moc to 3800 lumenów. Dzięki dokładnej instrukcji obsługi zamontowanie żarówek nie trwa zbyt długo.

Żarówki nie męczą wzroku i nie zagrażają bezpieczeństwu naszemu oraz innych uczestników ruchu. Ważne jest również to, że emitowane światło nie męczy wzroku. Jest to produkt energooszczędny, dzięki któremu można zaoszczędzić aż do 60% energii. Opinie o samochodowych żarówkach LED tej marki są w większości pozytywne.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status