Woski samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.03.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Przeanalizowaliśmy różne produkty dostępne na rynku i doszliśmy do wniosku, że SONAX Nano- Czarny 250 m zdobył pierwsze miejsce w rankingu konsumentów, jako najlepszy wosk samochodowy. Składa się na to wiele czynników. Jednym z nich jest fakt, że prezentowany produkt ma w sobie czarny pigment. Przy regularnym stosowaniu wosku możemy zakryć pomniejsze ryski na karoserii, a nawet zapobiec powstawaniu nowych. Jest to specyfik, który idealnie sprawdza się jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Doskonale chroni lakier przed działaniem promieni słonecznych, deszczu i wiatru. Pamiętajmy, aby nakładać wosk zawsze po wcześniejszym dokładnym umyciu całej karoserii. Wtedy efekty będą najskuteczniejsze i najbardziej widoczne. Wosk działa także na kolor lakieru – wydobywa jego głębię, a także sprawia, że samochód mocno się błyszczy. Na drugim miejscu znalazł się K2 Proton Carnauba G040. Jest to wosk pełen naturalnych składników, co sprawia, że po polerowaniu karoseria bardzo ładnie pachnie. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do zapoznania się z resztą artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wosk samochodowy kupić?

 

Poradnik zakupowy

Jeżeli chcesz, aby Twój samochód zawsze wyglądał nienagannie, to nie wystarczy go tylko od czasu do czasu umyć. Bardzo ważne jest też woskowanie. Wybranie prawidłowego preparatu zależy od rodzaju lakieru. Musimy też uwzględnić to, jakie funkcje spełnia dany preparat i jak go się nakłada. W tym poradniku postaramy się wytłumaczyć różnice pomiędzy poszczególnymi typami wosków samochodowych.

 

 

Dlaczego warto zakupić wosk samochodowy?

Wosk samochodowy to preparat, który został stworzony do ochrony karoserii naszego samochodu. Chroni on lakier przed warunkami atmosferycznymi takimi jak opady deszczu, promienie słoneczne czy wiatr. Oprócz tego, jeżeli regularnie woskujemy nasz samochód, to zaoszczędzimy czas na jego myciu, ponieważ nie przylegają do niego zanieczyszczenia. Kolejnym zadaniem wosku samochodowego jest dbanie i pogłębianie koloru karoserii. To woski sprawiają, że możemy osiągnąć lustrzany połysk, który bardzo dobrze się prezentuje. Co więcej, mamy możliwość wybrania specjalnych wosków, które chronią jedynie wybrane kolory, przy których pracują najskuteczniej.

 

Typy – jaki wosk samochodowy jest najlepszy

Istnieją trzy główne typy wosków samochodów. Różnią się między sobą konsystencją oraz sposobem nakładania. Oto one:

woski twarde – jest to typ, który wymaga wcześniejszego przygotowania. Źle nałożony pozostawia na samochodzie nieestetyczne smugi. Nałożony zbyt grubo także nie będzie dobrze się prezentował. Zaletą wyboru tego typu jest trwałość produktu. Taki wosk poprawia głębię koloru, niektóre z nich mogą nawet usunąć mniejsze rysy. Do nakładania musimy jednak zakupić specjalny aplikator gąbkowy lub ściereczkę z mikrofibry.

w mleczku – typ ten nie jest aż tak trudny do nakładania, lecz również wymaga trochę czasu. Dzięki płynnej konsystencji jest to jednak ułatwione. Wosk w mleczku nadaje dużo blasku karoserii. Ma właściwości hydrofobowe, co oznacza, że nie dopuści, aby woda niszczyła karoserię naszego pojazdu. Skutecznie chroni ją także przed kurzem. Do nakładania tego wosku możemy używać specjalnej gąbki. Jeżeli mamy więcej doświadczenia, to do tego celu możemy także użyć polerki maszynowej. Dzięki temu cały proces nakładania przebiegnie o wiele szybciej.

wosk w płynie – jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają zbyt dużo doświadczenia w woskowaniu samochodu lub nie mają na to zbyt dużo czasu. Już po kilku przetarciach woskiem karoseria odzyskuje głęboki kolor, jaki z czasem utraciła. Poza tym jest to rodzaj wosku, który najłatwiej się nakłada. Nie musimy obawiać się nieestetycznych smug, ponieważ specyfik ten takich nie zostawia. Zaleca się jednak woskowanie po każdym umyciu samochodu, więc częściej niż przy innych typach. Rozwiązanie to nie sprawdzi się jednak w przypadku, kiedy nasze auto ma drobne rysy, nie jest aż tak mocny, by je zakryć. Taki płyn nadaje się także do oczyszczania deski rozdzielczej czy innych plastikowych części.

 

Naturalny czy syntetyczny?

Innym podziałem wosków samochodowych jest ich naturalność lub syntetyczność. Woski naturalne charakteryzują się subtelnym zapachem. Do jego wykonania zazwyczaj wykorzystuje się liście palmowe albo wosk pszczeli. Woski tego typu nadają karoserii dużego blasku. Jest to najczęściej typ twardy i jest najtrudniejszy do nałożenia. Jego trwałość wynosi około 6 tygodni. Nie znajdziemy jednak tańszej opcji. Woski syntetyczne są trwalsze, a także chronią nie tylko przed wodą, ale także przed promieniami słonecznymi oraz zanieczyszczeniami. Ich działanie trwa nawet do 5 miesięcy. Do wyboru mamy także specjalne hybrydy. Jest to połączenie naturalnych i syntetycznych składników. Zapewnia nam to bardzo długi okres trwałości, a także przyjemny zapach.

 

Z innymi właściwościami

Na rynku bardzo często znajdziemy specyfiki, które łączą sobie wosk do samochodów i inne funkcje. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.

z pastą ścierną – jest to najlepszy wosk samochodowy dla starszych samochodów. Delikatnie poleruje lakier, a także usuwa wszelkie zmatowienia, które na nim powstały.

z pigmentem – pasta tego typu przeznaczona jest szczególnie do pielęgnacji samochodów, które mają wiele widocznych rys. Pomoże nam ona stopniowo je zakrywać, tak aby stały się, jak najmniej widoczne. Musimy jednak umieć taki wosk umiejętnie nakładać.

z szamponem – jest to wosk, który podczas zwykłego mycia zostawia na karoserii warstwę ochronną. Nie jest to jednak bardzo trwała opcja.

bez właściwości ściernych – polecamy wybór takiego specyfiku, jeżeli właśnie zakupiliśmy nowy samochód. Zależy nam wtedy przede wszystkim na zachowaniu nowości lakieru karoserii. Idealnie stworzy warstwę ochronną bez ścierania lakieru.

z silikonami – zamiast wody jako podstawy, do produkcji tego preparatu używa się silikonów. Dzięki temu karoseria jest maksymalnie chroniona. Silikony nie trzymają się jednak na samochodzie przez długi czas.

 

 

Woski samochodowe w dobrych cenach

Woski w płynie lub z właściwościami szamponu są jednymi z najtańszych opcji. Wydamy na nie jedynie od 30 zł do około 50 zł. Jeżeli jednak chcemy zaopatrzyć się w wosk twardy o dobrych właściwościach, szczególnie te hybrydowe, to musisz przygotować się na wydatek od około 70 zł do 200 zł. Cena produktów tego typu zależy także od pojemności opakowania.

 

 

Najlepsze woski samochodowe w 2021 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking wosków samochodowych. Umieściliśmy w nim 5 różnych produktów tego typu. Zostały one dobrane pod względem popularności wśród konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Sonax Nano Czarny 250 m

 

Sonax to firma, która specjalizuje się w produkowaniu specyfików czyszczących i pielęgnujących samochody. Firma ta oferuje nam środki, które zabezpieczają wnętrze samochodu takie jak tapicerka oraz zewnętrzne części jak opony oraz karoseria. Prezentujemy jeden z produktów firmy Sonax. Jest to jeden z najlepszych wosków samochodowych – SONAX Nano- Czarny 250 m.

Prezentowany wosk samochodowy zawiera w sobie czarny pigment. Jest to więc doskonała opcja do samochodów z czarną karoserią. Wosk zakrywa małe ryski i dobrze chroni lakier przed powstawaniem nowych. Warstwa wosku zabezpiecza samochód przed różnymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak ostre promienie słoneczne, a także deszcz. Oprócz tego preparat wydobywa całą głębię koloru i nadaje mu dużo blasku. Najskuteczniej działa, kiedy używamy go tuż po umyciu samochodu szamponem.

Użytkownicy szczególnie cenią sobie trwałość działania wosku SONAX Nano- Czarny 250 m – chroni lakier przez kilka tygodni. Konsumenci pozytywnie oceniają także miły zapach specyfiku i łatwość nakładania go na karoserię.

SONAX Nano-Pro 296141 to wosk samochodowy sprzedawany w opakowaniu o pojemności równej 250 ml. Produkt przeznaczony jest do czarnych lakierów.

Zalety
Do każdego typu lakieru:

Z racji tego, że prezentowany preparat jest przeznaczony do wszystkich typów lakierów (akrylowych, metalicznych i perłowych), jest on bardziej uniwersalny.

Skład:

Jak podaje producent, w składzie prezentowanego wosku znajdują się dobrej jakości pigmenty i składniki nano. W efekcie po zastosowaniu preparatu nasz samochód zyskuje atrakcyjny wygląd. Wspomniane składniki wnikają w strukturę lakieru sprawiając, że odzyskuje on początkową barwę.

Dodatki ścierne:

SONAX Nano-Pro 296141 zawiera składniki o właściwościach ściernych. Należy podkreślić, że są one delikatne, więc nie stanowią zagrożenia dla naszego samochodu. Dodatki ścierne pozwalają usunąć drobne rysy czy zadrapania.

Konsystencja:

Produkt ma odpowiednią konsystencję, dlatego dobrze rozprowadza się po powierzchni lakieru samochodowego.

Opakowanie:

SONAX Nano- Pro 296141 jest zamknięty w wygodnym opakowaniu, co ułatwia aplikację.

Wady
Trwałość:

Niektórzy twierdzą, że wosk mógłby być trwalszy. Jeśli pogoda nie jest najlepsza (pada deszcz, panuje duża wilgotność), preparat szybko się zmywa.

 

 

 

 

K2 Proton Carnauba G040 

 

Jednym z najczęściej wybieranych wosków samochodowych jest K2 Proton Carnauba G040. Składa się na to kilka czynników. Jednym z nich jest to, że jest to naturalny wosk twardy. Wyprodukowany został z Carnauba, czyli wosku liści palmowych rosnących w Brazylii. Bardzo dobrze chroni każdą karoserię. Środowisko zewnętrzne nie ma żadnego wpływu na lakier, kiedy nałożymy na niego ten dobry i tani wosk samochodowy.

Jest to idealna opcja dla osób, które zajmują się auto detailingiem. Nałożenie wosku na całą powierzchnię karoserii zajmuje całkiem sporo czasu. Musimy jednak pamiętać, że woskowanie specyfikiem tego typu wymaga zdobycia odpowiedniej wiedzy. Do zestawu dołączona została gąbka, a także ściereczka z mikrofibry. Gadżety te sprawią, że nakładanie jest łatwiejsze.

W pojemniku znajdziemy 200 g produktu. Użytkownikom szczególnie podoba się połysk, który zostawia K2 Proton Carnauba G040 i to, że połysk utrzymuje się przez bardzo długi czas.

Wosk samochodowy K2 Proton Carnauba G040 jest dostępny w 200 g opakowaniu. Zaleca się, aby preparat nakładać przy pomocy aplikatora gąbkowego.

Zalety
Wydajność:

Z informacji podanej przez producenta wynika, że jedno opakowanie K2 Proton Carnauba G040 wystarcza nawet na kilkukrotne woskowanie średniej wielkości auta. Produkt jest więc wydajny.

Efekt:

Jak podają konsumenci, uzyskany przy pomocy wosku samochodowego efekt jest bardzo dobry. Lakier odzyskuje świeżość, przez co auto wygląda na zadbane i nowe. Lakier odzyskuje głębię koloru.

Aplikacja:

Ze względu na przyjemną konsystencję nakładanie wosku jest łatwe. Sprawia to, że produkt jest chętnie wybierany nie tylko przez miłośników detailingu, ale też amatorów, którzy chcą zadbać o wygląd swojego samochodu.

Wosk Carnauba:

K2 Proton Carnauba G040 jest tworzony na bazie naturalnego wosku Carnauba, co dla wielu konsumentów stanowi ogromną zaletę. Wspomniany wosk ma bardzo dobre właściwości.

Wady
Łatwo się kurzy:

Internauci wskazują, że po zastosowaniu preparatu na samochodzie łatwiej osadza się kurz (przylepia się on do lakieru).

 

 

 

 

Turtle Wax Original 70-164 

 

Wosk Turtle Wax Original 70-164 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów na rynku. Jego pojemność wynosi 250 g. Wystarczy nam to na długi czas polerowania samochodu. Produkt ten jest znany z tego, że tworzy na lakierze grubą i szczelną warstwę. Nie przepuszcza do karoserii detergentów, zanieczyszczeń ani wody.

Kolejną zaletą prezentowanego produktu jest usunięcie wszystkich zabrudzeń podczas polerowania. Usuwa nawet najbardziej zalegające drobinki brudu. Oprócz tego przez bardzo długi czas zachowuje intensywność koloru lakieru, a także go pogłębia. Poza tym nadaje karoserii długotrwałego blasku. Wosk ten przeznaczony jest do każdego rodzaju lakierów i karoserii. Nie musimy się więc obawiać, że uszkodzimy powierzchnię naszego samochodu, dobierając do niego zły preparat.

Produkt ten ma formę pasty – jest to wosk twardy. Musimy zatem uważać podczas polerowania, ponieważ źle nałożony może pozostawić nieestetyczne smugi. Najlepiej użyjmy do tego celu ściereczki z mikrofibry. Użytkownicy szczególnie cenią sobie trwałość efektów polerowania przez Turtle Wax Original 70-164, a także to, że można używać go na każdej karoserii.

Turtle Wax Original 70-164 to wosk samochodowy sprzedawany w 250 ml opakowaniu. Preparat jest przeznaczony do wszystkich powłok lakierniczych.

Zalety
Skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta prezentowany wosk samochodowy skutecznie zabezpiecza lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Preparat gwarantuje bardzo dobrą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Popularność:

Produkt jest popularny od 70 lat. Producent ma duże doświadczenie, co przekłada się na wysoką jakość produktu, a tym samym zadowolenie konsumentów.

Usuwa głęboko zalegający brud:

Przy użyciu wosku samochodowego Turtle Wax Original 70-164 możemy usunąć z lakieru głębokie zabrudzenia. To daje pewność, że po wypolerowaniu nasz samochód będzie wyglądał atrakcyjnie.

Wady
Rozprowadzanie:

Zdaniem części konsumentów rozprowadzanie wosku jest trudne. Wszystko przez to, że ma on bardzo zwartą konsystencję - trzeba więc poświęcić sporo czasu, aby dokładnie rozetrzeć preparat.

 

 

 

 

Ultimate Quik Wax

 

Wielu konsumentów poleca syntetyczny wosk samochodowy. Jest on doceniany szczególnie dla tego, że jego aplikacja jest łatwa. Wszystko ze względu na to, że preparat zamknięty jest w opakowaniu z praktycznym atomizerem. To sprawia, że polerowanie zajmuje znacznie mniej czasu. Produkt jest również polecany dla osób, które nie mają doświadczenia w detailingu.

Syntetyczny wosk samochodowy jest dostępny w 450 ml opakowaniu. Przy produkcji preparatu zastosowano technologię Meguiar’s Hydrophobic Polymer Technology. To dzięki temu Ultimate Quik Wax może być aplikowany na powierzchnię lakieru, nawet jeśli świeci mocne słońce. Sporym atutem jest to, że produkt nie pozostawia białych plam na samochodzie.

Większość osób, które kupiły Ultimate Quik Wax, jest zadowolonych z zakupu. Największym atutem preparatu jest bez wątpienia jego łatwa aplikacja. Delikatna konsystencja sprawia, że wosk szybko wnika w strukturę lakieru, a tym samym nie tracimy dużo czasu na jego rozcieranie.

Syntetyczny wosk samochodowy Ultimate Quik Wax jest dostępny w 450 ml opakowaniu z wygodnym atomizerem.

Zalety
Stosowanie:

Sporą zaletą prezentowanego preparatu jest to, że można go stosować nawet w upalne dni. Promienie słoneczne padające na lakier samochodowy nie przeszkadzają w trakcie rozprowadzania wosku.

Nie pozostawia białego nalotu:

Ze względu na to, że Ultimate Quik Wax nie pozostawia białego nalotu jest polecany także osobom, które nie mają doświadczenia w stosowaniu wosku samochodowego.

Czas aplikacji:

Produkt jest zamknięty w opakowaniu z atomizerem. Oznacza to, że aplikacja syntetycznego wosku nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy rozpylić go na lakierze i delikatnie przetrzeć jego powierzchnię.

Wady
Trwałość:

Zdaniem pewnej grupy Internautów preparat nie jest zbyt trwały. Jeśli pada intensywny deszcz, zmywa on ochroną powierzchnię wytworzoną przez wosk.

Wydajność:

Konsumenci twierdzą, że jedno opakowanie produktu nie starcza na długo.

 

 

 

 

Sonax w płynie

 

Sonax w płynie to specyfik, który bardzo łatwo się nakłada. Wszystko dzięki jego płynnej konsystencji. Dlatego polecamy go szczególnie osobom, które nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia w polerowaniu samochodów lub po prostu nie mają na to czasu. Wosk w płynie nakłada się bardzo szybko i mamy pewność, że nawet jeśli zrobimy to niedokładnie, to nie pozostawi on na lakierze żadnych nieestetycznych smug.

Prezentowany wosk samochodowy znany jest ze swojej trwałości. Chroni karoserię samochodu przez kilka tygodni. Wosk został umieszczony w poręcznym pojemniku z pompką. Dzięki temu wystarczy, że psikniemy kilka razy, a zawartość pojemnika pojawia się na karoserii.

Opinie o woskach samochodowych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Użytkownicy szczególnie cenią sobie bardzo łatwe użytkowanie. Sonax w płynie jest także według nich swoistym wprowadzeniem do polerowania każdej karoserii samochodowej.

Sonax 288200 to dobry wosk samochodowy do 20 zł. Produkt jest dostępny w 500 ml opakowaniu z atomizerem.

Zalety
Przeznaczenie:

Wosk samochodowy jest przeznaczony nie tylko do polerowania lakierów, ale także elementów plastikowych i tych wykonanych z gumy. W rezultacie możemy być pewni, że podczas wykonywania zabiegu nie zarysujemy żadnych części samochodu.

Połysk bez smug:

Sporo osób potwierdza, że preparat nie pozostawia nieestetycznie wyglądających smug na samochodzie. Nie trzeba więc długo polerować auta, aby zyskało ono atrakcyjny wygląd.

Wady
Krótki czas działania:

Konsumenci wskazują, że czas działania wosku mógłby być nieco dłuższy.

Atomizer:

Nieliczne osoby zauważyły, że atomizer czasami zacina się podczas polerowania, co utrudnia nieco aplikację wosku na lakier samochodowy.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Turtle Wax ICE

 

Turtle Wax ICE to jeden z najnowszych produktów do polerowania karoserii samochodowych. Do jego produkcji zostały użyte najnowsze technologie, dzięki którym polerowanie samochodu jest bardzo łatwe, a także skuteczne. Przez lata opracowywana została specjalna receptura, która sprawia, że wosk ten jest niezawodny.

W przeciwieństwie do wielu innych produktów tego typu prezentowany wosk nie zostawia białych śladów w łączeniach karoserii. W efekcie gwarantuje to nam bardzo estetyczny wygląd samochodu. Kolejną zaletą tego produktu jest fakt, że możemy nakładać go w każdych warunkach. Nawet jeśli robimy to na gorącej powierzchni i w pełnym słońcu, efekt pozostanie taki sam i rozprowadzanie wosku będzie równie proste. Produkt ten nadaje się również do nabłyszczania innych elementów samochodu.

Użytkownikom podobają się nowoczesne rozwiązania użyte w Turtle Wax ICE. Pozwalają nam one na szybkie i sprawne nałożenie produktu na karoserię. Konsumenci pozytywnie oceniają także dołączone gadżety – gąbkę i ściereczkę z mikrofibry, które ułatwią nam polerowanie.

 

 

Jaki wosk samochodowy w płynie wybrać?

 

Dbanie o karoserię samochodu jest bardzo ważne. Dzięki częstemu myciu oraz używaniu specjalnych kosmetyków możemy sprawić, że samochód nie tylko będzie się dobrze prezentował, ale także nie będzie on podatny na korozję oraz zarysowania. Właśnie kupiłeś nowy samochód i od samego początku chcesz o niego dobrze zadbać? Zacznij używać wosku w płynie. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jaki produkt wybrać, to przeczytaj poniższy poradnik oraz opisane najciekawsze woski wyróżnione przez konsumentów.

Najlepszy wosk samochodowy w płynie w 2021 roku ma dużą pojemność. Jeżeli zamierzasz bardzo często polerować swój samochód, to jest to bardzo ważne. Najczęściej spotkamy produkty o pojemności 0,5 l. Jeżeli chcesz, aby posłużył Ci dłużej, to zainwestuj w kosmetyk 0,7 l lub nawet 1 l. Tym sposobem nie będziesz musiał często wybierać się do sklepu.

Wielu fanów samochodów przyznaje, że najlepsze woski samochodowe w płynie nadają samochodowi estetyczny wygląd. Niektóre kosmetyki mają za zadanie sprawić, aby kolor pojazdu był bardziej intensywny. Możesz również wybrać specyfik, dzięki któremu karoseria samochodu będzie błyszczała z daleka. Niektóre woski mają specjalne drobinki, polerujące karoserię. Usuwają tym samym głębsze zanieczyszczenia oraz dbają o to, by mniejsze ryski nie były zbyt widoczne. Nie musisz się jednak tym przejmować, jeżeli Twój samochód jest w bardzo dobrej kondycji.

Na początku musisz dokonać wyboru. Możesz wybrać specyfik na bazie składników naturalnych lub wręcz przeciwnie – z większą ilością syntetycznych składników. Te pierwsze mają zazwyczaj bardzo ładny zapach i nadają karoserii ładny, mokry wygląd. Efekt polerowania samochodu widać nawet do 9 tygodni. Specyfiki syntetyczne zawierają polimery, które chronią je przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi, jak bardzo mocne słońce, deszcz oraz zapobiegają niszczeniu karoserii pod wpływem spadającej na nią patyków czy odchodów. Efekt uzyskany dzięki woskom syntetycznym utrzymuje się kilka miesięcy.

 

Woski samochodowe w płynie – ranking

 

Polytop Hartglanzachs 

 

Polytop Hartglanzachs to wosk w płynie, sprzedawany w opakowaniu o pojemności 500 ml. Specjalny wosk Carnauba jest znany na całym świecie wszystkim fanom motoryzacji. Jego właściwości sprawiają, że po użyciu specyfiku wiele samochodów wygląda jak nowe. Jedną z zalet jest nadawanie widocznej głębi koloru karoserii. Samochód wygląda więc, jakby był wyprodukowany kilka minut wcześniej.

Nakładanie płynu nie sprawia żadnego problemu. Na początku wystarczy nałożyć grubą warstwę preparatu na karoserię i poczekać aż wyschnie. Po wyschnięciu wystarczy wypolerować cały samochód ściereczką z mikrofibry. Polerowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu i nie wymaga precyzji, więc jest to bardzo dobry produkt dla początkujących osób lub tych, które nie mają zbyt dużo czasu.

Lakier jest zabezpieczony przez stosunkowo długi czas. Specyfik dobrze odprowadza wodę, więc po deszczu nie zostają na karoserii żadne smugi. Butelkę łatwo się otwiera, a aplikowanie specyfiku na samochód nie jest skomplikowane. Użytkownikom najbardziej podoba się połysk, jaki zapewnia prezentowany wosk.

 

 

K2 Melle Gold Spectrum 

 

Chcielibyśmy zaprezentować K2 Melle Gold Spectrum – wosk do stosowania po każdym myciu. Usuwa smugi, które tworzy woda podczas mycia. Oprócz tego specyfik usuwa również zanieczyszczenia oraz pogłębia kolor. Wosk nadaje również poślizg karoserii i dlatego wygląda ona estetycznie przez bardzo długi czas. Efekty, jakie pozwala uzyskać prezentowany specyfik widać od razu po jego nałożeniu.

Zapach wosku jest bardzo przyjemny i nie podrażnia nozdrzy. Jest to dobry wosk dla początkujących, ponieważ nie zostawia on smug. Nie potrzebujemy zbyt dużej siły, aby karoseria wyglądała bardzo dobrze. Oprócz tego płyn nadaje się również do odświeżania innych elementów samochodu takich jak deska rozdzielcza, opony, szyby oraz inne. W rezultacie z pomocą jednego produktu możemy poprawić wygląd całego samochodu.

770 ml specyfiku z pewnością starczy nam na długi czas. Wielu użytkowników przyznaje, że efekty działania wosku są widoczne od razu po polerowaniu i samochód wygląda jak nowy. Internauci uważają również, że produkt jest bardzo wydajny.

 

 

Sonax 250ml 

 

Sonax 250 ml tworzy specjalną warstwę ochronną na karoserii samochodu. Dlatego po opadach deszczu nie zauważymy na niej żadnych nieestetycznych smug ani zanieczyszczeń. Poza tym płyn chroni również przed promieniami UV, więc kolor przez długi czas pozostaje żywy i nie blaknie.

Dużą zaletą produktu jest możliwość stosowania go na każdy rodzaj lakieru. Nie musimy więc zastanawiać się, czy to jest dobry specyfik i czy przypadkiem nie zniszczymy karoserii samochodu. Płyn jest bardzo łatwy w aplikacji i nie zostawia smug na masce. Nie musimy polerować maski zbyt długo, aby wyglądała bardzo dobrze. Jest to wosk samochodowy w płynie o pojemności 250 ml w dobrej cenie.

Produkt zawiera jedynie naturalny składnik, jakim jest wosk Carnauba. Nie znajdziemy w jego składzie niebezpiecznych składników ściernych oraz wypełniaczy. Użytkownikom podoba się możliwość łatwego rozprowadzenia oraz fakt, że przez długi czas chroni on maskę przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 years ago

Super ranking. Ja osobiście lubię używać syntetycznego wosku k2 Quantum, jest banalny w aplikacji i jest bardzo wydajny

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Adam

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i za podzielenie się swoją opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir