fbpx

Wideorejestratory samochodowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.10.19

 

Wideorejestratory samochodowe zyskują coraz większą popularność wśród kierowców, ponieważ w razie kolizji, czy wypadku drogowego mogą być pomocne w ustaleniu przebiegu lub sprawcy zdarzenia. Dlatego jeżeli uznaliście, że należy wyposażyć swój samochód w „elektronicznego świadka”, to postaramy się pomóc w podjęciu decyzji o wyborze  kamery. Prezentujemy kilka modeli w różnych cenach, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie, w zależności od możliwości finansowych. Wideorejestratorem wysokiej jakości, ale też dość drogim, jest Mio MiVue 752. To rejestrator zapisujący obraz zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Ponadto posiada on dużo innych przydatnych funkcji. Jedną z nich jest bezprzewodowe przesyłanie danych. Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na kupno tego sprzętu, to może przypadnie Wam do gustu jeden z tańszych modeli – Navitel R600? Ten rejestrator ma niewielkie rozmiary,  bardzo szerokie pole widzenia, a poza tym jest prosty w obsłudze. Obydwa modele dobrze spełniają swą podstawową funkcję, to znaczy, dokumentują przebieg zdarzeń na trasie pojazdu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki wideorejestrator samochodowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Czy warto mieć wideorejestrator samochodowy? Odpowiedź na to pytanie zdecydowanie brzmi – tak! Coraz więcej kierowców docenia zalety tego sprzętu. Zapisany materiał może być dowodem dla policji, firmy ubezpieczeniowej, a nawet dla sądu. Trzeba zauważyć, że jest to broń obusieczna, bo przecież kierowcom wyposażonym w kamerę także może zdarzyć się naruszenie przepisów ruchu drogowego. Świadomość, że łamanie przepisów, brawurę, czy też „nieuprzejmość” na drodze może zarejestrować kamera z innego samochodu, zmniejsza to poczucie bezkarności wśród kierowców. Mniej ważnym, ale miłym argumentem przemawiającym za posiadaniem wideo-rejestratora, jest możliwość zapisania przebiegu trasy. Jeśli  wiedzie ona przez malowniczą okolicę, może być ciekawą pamiątką z podróży.

 

 

Jeśli czytacie ten tekst, to pewnie zastanawialiście się już, jaki wideorejestrator samochodowy wybrać?

Przy wyborze rejestratora koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość nagrywania, bo od tego zależy jakość obrazu. Obecnie minimalnym standardem jest rozdzielczość 1920 1080 pikseli oraz prędkość klatkowa 30 klatek na sekundę. Mniejsza prędkość klatkowa nie zapewnia płynności obrazu.

Ważnym elementem jest przetwornik obrazu (czyli tzw. matryca) przetwarzający rzeczywisty obraz na zapis cyfrowy. Mówiąc najprościej – obowiązuje zasada, że im większa matryca, tym lepiej. Minimalna rozdzielczość matrycy to 2 Mpix. Warto nadmienić, że jedne z najlepszych matryc na świecie produkuje firma Sony. Są one chętnie wykorzystywane m. in. przez niektórych producentów smartfonów, czy właśnie kamer samochodowych.

Należy także zwrócić uwagę, czy rejestrator posiada tryb nocny. Kamera posiadająca tę funkcję rejestruje czytelny zapis w gorszych warunkach oświetleniowych – po zmroku, w czasie deszczu, czy też w ponury zimowy dzień. Elementem za to odpowiedzialnym jest przysłona obiektywu wyrażona tzw. liczbą przysłony. Im mniejsza jest jej wartość, tym jaśniejszy jest obiektyw. Minimalny wymagany parametr dla trybu nocnego to f/2.0. Aktualnie najlepszy wideorejestrator samochodowy posiada przysłonę f/1.4.

Kąt widzenia obiektywu powinien obejmować od 120 do 140 stopni. Nie jest to jednak najważniejszy parametr decydujący o jakości kamery. Obraz szerokokątnego obiektywu może być zniekształcony na brzegach. Wielkość ekranu także nie decyduje o jakości rejestratora, ponieważ nagranie można odtworzyć na tablecie, laptopie, smartfonie lub komputerze. Niektóre tańsze kamery w ogóle nie posiadają wyświetlacza.

Podstawowym zadaniem wideorejestratora jest dokumentacja zdarzeń na drodze. Funkcja nagrywania w pętli rozwiązuje problem ręcznego usuwania starych nagrań, kiedy skończy się miejsce na karcie pamięci. Kamera automatycznie nadpisuje wówczas stare pliki. Nie zdarzy się więc, że z powodu przeoczenia właściciela, zabraknie miejsca na bieżący zapis. Należy jednak pamiętać o zgraniu ważnych plików, aby ich nie utracić przy nadpisaniu nowych treści.

Rejestratory wyposażone w G-Sensor (czujnik grawitacyjny) automatycznie zabezpieczają materiał aktualnie nagrywany przed nadpisaniem lub przypadkowym usunięciem, kiedy czujnik wychwyci nagły wstrząs, uderzenie, czy  gwałtowne hamowanie. Wybierając model posiadający tę funkcję można mieć pewność, że nie zawiedzie on w kluczowym momencie.

Niektóre wideorejestratory wyposażone są w dodatkowe funkcje, które nie są  niezbędne, ale mogą być bardzo pomocne kierowcy:

wideorejestrator samochodowy z czujnikiem cofania – w zestawie znajduje się druga kamera do zamontowania z tyłu pojazdu.

pomiar prędkości – informacja o prędkości nanoszona jest na nagranie, co może być przydatne do udowodnienia (np. policji), z jaką prędkością pojazd się poruszał.

łączność bezprzewodowa (WiFi) – wygodne przesyłanie obrazu bezpośrednio na tablet lub smartfon.

tryb parkingowy – kamera pozostaje w stanie czuwania i uruchamia się w momencie wykrycia uderzenia.  

rejestracja dźwięku – funkcja umożliwiająca  nagranie np. własnego komentarza.

 

 

Detale, z pozoru drobne, także mają znaczenie podczas użytkowania sprzętu. Dlatego warto zwrócić uwagę na uchwyt, do którego mocowany jest rejestrator. Uchwyt musi być stabilny i pewnie przylegać do powierzchni. Powinien mieć regulowaną głowicę, na której można ustawić kamerę w dowolnej płaszczyźnie. Przyciski powinny być wyczuwalne w dotyku i umieszczone w miejscu, do którego łatwo jest dosięgnąć, bez rozpraszania uwagi podczas jazdy.

Obecnie wideorejestratory samochodowe w dobrych cenach oferują także znani producenci. Dobra marka nie jest równoznaczna z wysoką ceną. Dlatego też warto zdecydować się na zakup kamery znanej firmy, ponieważ jest to gwarancją jakości. Nadal nie macie pewności, jaki jest najlepszy wideorejestrator samochodowy? Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże Wam odpowiedzieć na to pytanie.

 

 

Najlepsze wideorejestratory samochodowe w 2019 roku

 

Producenci wideorejestratorów nieustannie udoskonalają swoje produkty i wprowadzają na rynek nowości. Poniżej przedstawiamy wybrane przez nas modele, które cieszą się popularnością wśród nabywców. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród nich wideorejestrator do swojego samochodu.

 

Nasze zalecenia

 

Mio MiVue 752

 

Wideorejestrator samochodowy Mio MiVue 752 WiFi Dual nagrywa obraz w bardzo wysokiej jakości, nawet w złych warunkach pogodowych, a także w nocy. Posiada szeroki kąt widzenia – 140 stopni i ekran o przekątnej 2,7 cala.  Rejestruje materiał o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Rejestrator jazdy Mio MiVue 752 to urządzenie z wieloma funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo – z pomiarem prędkości, kontrolą pasa ruchu, asystentem parkowania, a także z GPS. Ponadto ten aparat posiada opcję wykrywania fotoradarów.

Połączenie WiFi umożliwia udostępnianie nagrań oraz aktualizację oprogramowania. W urządzeniu znajduje się gniazdo na karty pamięci micro SD do 128 GB umożliwiające 20-godzinne nagrywanie. W zestawie znajdują się 2 kamery (przód – tył) – na przednią szybę, mocowana na obrotowym uchwycie oraz kamera na tylną szybę MiVue A20. Wideo-rejestrator Mio MiVue 752 objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

W opinii klientów, którzy posiadają wideorejestrator samochodowy Mio MiVue 752, jest to sprzęt bardzo zaawansowany technicznie, niezawodny i gwarantujący doskonałą jakość nagrań. Użytkownicy zaznaczają, że jest łatwy w montażu i w obsłudze.

 

 

 

 

Navitel R600

 

Wideorejestrator samochodowy Navitel R600 to niewielkie urządzenie nagrywające materiał w wysokiej jakości, także w trybie nocnym, dzięki wbudowanej Sony Exmor R CMOS. W kamerze zastosowano szerokokątny obiektyw – 170 stopni, który rejestruje panoramiczny obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Rejestrator posiada wyświetlacz o przekątnej 2 cale. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiają nagrywanie i odtwarzanie dźwięku. Urządzenie obsługuje karty pamięci micro SD do 256 GB.

Navitel R600 posiada tryb parkingowy z czujnikiem ruchu. Włącza on nagrywanie po wykryciu ruchu wokół zaparkowanego pojazdu. Wbudowany czujnik G-Sensor (czujnik wstrząsów) w sytuacji gwałtownego hamowania, przyspieszenia lub zderzenia automatycznie zabezpiecza nagrany materiał. Rejestrator ten jest niewielkich rozmiarów i waży tylko 69 g. Można go z łatwością zamocować w miejscu niewidocznym z zewnątrz. Wideorejestrator Navitel R600 objęty jest 12-miesięczną gwarancją producenta.

Kierowcy, którzy wyposażyli swój samochód w ten rejestrator jazdy, są zadowoleni z jakości nagrywanego materiału. Ponadto podkreślają, że Navitel R600 jest bardzo starannie  wykonany.

 

 

 

 

Vordon DVR-195 

 

Wideorejestrator samochodowy Vordon DVR-195 to kamera o szerokim kącie widzenia – 170 stopni. Umieszczona jest w lusterku wstecznym. Przekazywany do kamery obraz poddany jest obróbce cyfrowej i dzięki temu jest bardzo dokładny. Materiał zapisywany jest w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Nagrywany jest w pętli, z możliwością ustawienia cyklicznego nagrywania na 1, 2 lub 3 minuty. Rozdzielczość także można ustawić  dostosowując ją do swoich potrzeb.

W tym urządzeniu jest opcja wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu, który ma być wyświetlany na filmie. Rejestrator posiada duży, 5-calowy wyświetlacz. Wygaszanie ekranu można zaprogramować na 30, 20 lub 10 sekund. Kamera wyłącza się automatycznie podczas bezczynności. Vordon DVR-195 posiada czujnik grawitacyjny G-Sensor, który blokuje nagranie przed ponownym nadpisaniem, kiedy wychwyci gwałtowny ruch (nierówność drogi, uderzenie, gwałtowne hamowanie). Ten wideorejestrator obsługuje karty pamięci micro SD do 32 GB. Lusterko sprzedawane jest w komplecie z kamerą cofania, którą podłącza się za pomocą złącza AV-IN. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

Opinie o wideorejestratorach Vordon DVR-195 są bardzo pozytywne. Użytkownicy uważają, że są one starannie wykonane, dobrze spełniają swoją funkcję i mają bardzo przystępną cenę.

 

 

 

 

Xiaomi Yi Smart

 

Wideorejestrator samochodowy Xiaomi Yi Smart (Xiaoyi Yi Dash Camera) wyposażony jest w matrycę CMOS, obiektyw 6G o polu widzenia 165 stopni oraz wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Obiektyw wykonany jest ze szkła, dzięki czemu jest on odporny na działanie wysokich temperatur. Kamera nagrywa materiał w bardzo wysokiej rozdzielczości 2304 x 1296 pikseli. Obraz jest wysokiej jakości – wyraźny i realistyczny. Rejestrator posiada funkcję nagrywania w pętli. Nie ma więc konieczności usuwania starych plików, ponieważ po wykorzystaniu dostępnego miejsca, kamera automatycznie nadpisuje nieaktualne nagrania.

Ten model wyposażony jest w funkcję asystenta kierowcy (ADAS) oraz ostrzeżenia głosowe. Alerty dźwiękowe włączają się w przypadku zbyt małej odległości od poprzedzającego pojazdu lub opuszczenia pasa ruchu. Ponadto urządzenie ma wbudowany czujnik wstrząsów oraz moduł WiFi.  Rejestrator posiada gniazdo na kartę pamięci micro SD do 64 GB. Montaż jest prosty i intuicyjny, a duże przyciski ułatwiają obsługę kamery podczas jazdy. Ten wideorejestrator posiada 24-miesięczną gwarancję producenta.

Ranking wideorejestratorów samochodowych ujmuje Xiaomi Yi Smart na wysokiej pozycji. Kierowcy doceniają go za wysoką jakość obrazu i intuicyjną obsługę.  W ich opinii jest to dobry i tani wideorejestrator samochodowy.

 

 

 

 

Xblitz X5 WIFI 

 

Wideorejestrator samochodowy  Xblitz X5 WiFi to wielofunkcyjne urządzenie niewielkich rozmiarów, posiadające szerokokątny obiektyw – 170 stopni i dotykowy ekran LCD o przekątnej 2,45 cala. Kamera wykonuje nagrania bardzo dobrej jakości, także w trybie nocnym, w maksymalnej rozdzielczości 1920 – 1080 pikseli. Rejestrator ma wbudowany mikrofon i zapisuje dźwięk wewnątrz pojazdu. Tę funkcję można jednak wyłączyć. Filmy nagrywane są w pętli, ale czujnik wstrząsów G-Sensor zabezpiecza materiał nagrany podczas niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Kamera posiada moduł WiFi dający możliwość połączenia z telefonem oraz funkcję monitorowania parkingu. Xblitz X5 WiFi uruchamia się automatycznie po włączeniu silnika i wyłącza się po jego zgaszeniu. W trybie parkingowym aktywny jest czujnik ruchu, który włącza nagrywanie, kiedy wykryje ruch wokół pojazdu. Wideo-rejestrator  Xblitz X5 WiFi posiada gumowaną obudowę i aluminiowe wykończenia. Naciskanie klawiszy sygnalizowane jest dźwiękiem. Produkt obejmuje 24-miesięczna gwarancja.

Kierowcy posiadający wideo-rejestrator Xblitz X5 oceniają go bardzo pozytywnie. Jest on precyzyjnie wykonany, posiada przydatne funkcje i jest niedrogi.      

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status