ᐅ Toalety chemiczne. Opinie i recenzje

Toalety chemiczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.12.19

 

Jeśli często wyjeżdżasz w miejsca, w których toalety są trudno dostępne, bądź nie do końca zadbane warto zaopatrzyć się w przenośny model. Jednak zakup odpowiedniego produktu, który spełni nasze oczekiwania nie jest prosty, gdyż na uwadze trzeba mieć szereg ważnych kryteriów i parametrów. Aby nieco ułatwić Ci podjęcie tej trudnej decyzji, dokonaliśmy dogłębnej analizy rynku oraz opinii konsumentów i wyłoniliśmy najlepsze produkty w 2019 roku. W efekcie powstał ranking, w którym pierwsze miejsce zajął model Thetford CAMPA POTTI Qube XG. Jest to przenośna toaleta chemiczna, która doskonale sprawdzi się podczas wyjazdów. Ten praktyczny, trwały i wygodny model nie wymaga podłączenia do systemu kanalizacyjnego lub wodnego i zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Jeśli jednak opisany wyżej produkt nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań, wyłoniliśmy też drugi, równie dobry model. Został nim Rulyt 12/20 L, charakteryzujący się wysokim standardem higienicznym. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapoznaj się z dokładnymi opisami produktów umieszczonymi poniżej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką toaletę chemiczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Korzystanie z latryny, obskurnej toalety na terenie pola namiotowego czy też konieczność załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na łonie natury to nic przyjemnego. Większość z nas boi się zarazków, a do tego dochodzi niemiły zapach lub też strach przed tym, że możemy się przeziębić. Jak więc wykonywać czynności fizjologiczne, gdy jesteśmy na kempingu, udaliśmy się w podróż z dala od cywilizacji lub po prostu chwilowo nie mamy w domu wody lub kanalizacja ma awarię? Odpowiedzią jest toaleta chemiczna, bardziej znana jako toaleta turystyczna. Jest to produkt, który zyskuje coraz większą popularność. Taki sprzęt może nam służyć w różnych sytuacjach, przed tym jednak trzeba podjąć decyzję, jaką toaletę chemiczną wybrać. W poniższym poradniku postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

 

Dlaczego właśnie toaleta chemiczna?

Musisz wiedzieć, że na rynku znajdziemy toalety turystyczne, które należy opróżniać codziennie oraz właśnie te chemiczne, z których nieczystości opróżniamy mniej więcej co 2 tygodnie. W przypadku pierwszych modeli czynność związana z czyszczeniem nastręcza nam wielu problemów, bo jak wiadomo opróżnianie takiej toalety nie jest przyjemną czynnością. Preparaty chemiczne, które możemy wlać do wnętrza urządzeń tego typu  pozwalają nam na to, aby oczyszczanie wykonywać co dwa tygodnie (aczkolwiek wiele zależy od tego, ile osób korzysta z takiej toalety). Nie należy obawiać się preparatów chemicznych, nie mają one bezpośredniego kontaktu z naszą skóra, więc jesteśmy bezpieczni.

 

Jakość wykonania

Produkty tego typu wykonuje się z tworzyw sztucznych. Materiały te są lekkie i łatwe w pielęgnacji, a do tego dość odporne na uszkodzenia. Odpowiednio zabezpieczone nie są podatne na działanie substancji chemicznych. Warto sprawdzić, czy interesujący nas model faktycznie jest odpowiedni do używania z chemikaliami. Niestety nie wszystkie toalety turystyczne można tak użytkować.

Dokładnie przyjrzyj się wszystkim elementom konstrukcji. Wszelkie nieszczelne miejsca, małe ubytki, czyli nierówności, mogą świadczyć o tym, że produkt z czasem się rozszczelni.

Ważne jest również to, jakie maksymalne obciążenie wytrzymuje toaleta. Nacisk na taki sprzęt może skończyć się rozszczelnieniem i awarią. Dlatego powinien on wytrzymywać obciążenie ponad 100 kg, najlepiej 150 kg, a nawet 200 kg.

 

Łatwe czyszczenie

Pamiętaj, że taką toaletę czyści się stosunkowo często. Dlatego musi też być łatwa do wyczyszczenia. Wpływa na to montaż i demontaż, system opróżniania oraz to, jak zbudowany jest model. Jeśli będzie miał skomplikowaną konstrukcję, niestety może okazać się, że doczyszczenie zakamarków okaże się niezwykle problematyczne, a to jak wiadomo sprzyja rozwojowi niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii.

 

Waga – jaka toaleta chemiczna jest najlepsza?

Urządzenie tego typu powinno być niezbyt ciężkie, aby jego przenoszenie nie stanowiło problemu. Z drugiej jednak strony zbyt lekki model może okazać się mało stabilny, więc nie należy popadać ze skrajności w skrajność. Przedział wagowy od 5 kg do 10 kg jest jak najbardziej odpowiedni. Zwykle spotykamy produkty ważące od 5 kg. To najpopularniejszy i według wielu konsumentów najlepszy wybór.

 

Wysokość

Często się o tym zapomina, bo w toaletach domowych wysokość nie jest czynnikiem decydującym, trudno jest nawet znaleźć wysokie modele. Jednak w przypadku toalet turystycznych spotkamy zarówno niskie produkty, jak i te bardzo wysokie. Ma to związek z zastosowanym zbiornikiem. Korzystanie  z bardzo wysokiego modelu będzie utrudnione, więc nie warto inwestować w toaletę na wysokim zbiorniku.

 

Pojemność zbiornika na fekalia

Oczywiste jest, że fekalia muszą się gdzieś zbierać, nawet preparaty chemiczne nie likwidują ich w 100%. Dlatego należy przemyśleć pojemność toalety. Im jest ona większa, tym oczywiście będzie cięższa, a przecież nie zawsze potrzebujemy takiego modelu. Jeśli z toalety będziemy korzystać sporadycznie, wystarczy nam 10 l zbiornik, ale gdy wybieramy się na kemping z całą rodziną, taki 20 l jest bardziej wskazany.

Odporność na czynniki zewnętrzne

Na kempingu nikt nie wstawia toalety pod namiot, ani w inne miejsce pod zadaszeniem, aby brzydkie zapachy były szybko likwidowane przez naturę. Dlatego warto wybrać taki produkt, który jest wysoce odporny na działanie wody, słońca i innych czynników zewnętrznych. Pamiętaj jednak, że w okresie, gdy nie korzystasz ze sprzętu należy go schować, aby nie niszczał.

 

Preparaty

Nawet najlepsza toaleta chemiczna nie działa bez odpowiednich preparatów. Często produkty sprzedawane są w zestawach, ale chemia wystarcza tylko na kilka użyć, więc trzeba ją dokupić. Ważne jest to, aby produkt działał skutecznie, ale był też łatwy w spłukiwaniu. Dobrze, jeśli nie tylko niweluje nieprzyjemny odór, ale też odświeża toaletę i usuwa bakterie.

 

Toalety chemiczne w dobrych cenach

Ceny produktów tego typu wahają się od 100 zł do nawet 1000 zł. Rozbieżność cenowa jest tak duża ze względu na to, że produkty dostępne na rynku mają różne zbiorniki, są lepiej lub gorzej wykonane, ale duże znaczenie ma też popularność danej marki. Dobry produkt, wytrzymujący spore obciążenie i wykonany z naprawdę solidnych materiałów kupimy już za około 250 zł.

 

 

Najlepsze toalety chemiczne w 2019 roku

 

Poniżej prezentujemy ranking toalet chemicznych, który pomoże Ci w wyborze produktu spełniającego Twoje oczekiwania. W zestawieniu znalazły się modele, które charakteryzują się solidnym wykonaniem oraz zapewniają komfort użytkowania.

 

Nasze zalecenia

 

Thetford CAMPA POTTI Qube XG

 

Jeśli szukasz przenośnej toalety o odpowiednio dobranych wymiarach i konstrukcji, model Thetford CAMPA POTTI Qube XG powinien Cię zainteresować. Dzięki standardowej wysokości, mogą z niego swobodnie korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Model ten wyposażony jest w dwa zbiorniki. W jednym z nich znajduje się czysta woda i ma pojemność 15 litrów, natomiast drugi przeznaczony jest na nieczystości, w którym zmieści się 21 litrów. Dzięki wskaźnikowi wypełnienia, możemy na bieżąco sprawdzać, kiedy należy opróżnić toaletę, co odbywa się w higieniczny sposób bez kontaktu z zanieczyszczeniami.

Wraz z Qube XGL otrzymamy dwa płyny do dolnego i górnego zbiornika o pojemności 150 ml każdy. Wymiary produktu to: wysokość – 42 cm, szerokość – 38 cm i długość boku – 43 cm.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że toaleta jest bardzo przydatna podczas wyjazdów pod namiot czy na camping. Ceniona jest przede wszystkim za komfort użycia oraz solidne wykonanie.

Thetford CAMPA POTTI Qube XG to bardzo dobra toaleta chemiczna do 200 zł. Produkt ma wymiary: wysokość – 42 cm, szerokość – 38 cm i długość boku – 43 cm.

Zalety
Rura spustowa:

Model ma ruchomą rurę spustową, dzięki której czyszczenie przebiega szybciej i okazuje się wygodniejsze.

Higieniczność:

Toaletę chemiczną wyposażono w przycisk dekompresyjny przydający się podczas opróżniania zbiornika z fekaliami. Dzięki niemu możliwe jest usunięcie nieczystości w higieniczny sposób (bez bezpośredniego kontaktu).

Przeznaczenie:

Rekomendowany produkt można używać w domku na działce czy przyczepie kempingowej. Przenośna toaleta przyda się także podczas rejsu żaglówką.

Schowek:

Praktycznym rozwiązaniem jest schowek na płyny sanitarne. Pozwala on na bezpieczne przechowywanie wszystkich preparatów, które są niezbędne do zachowania maksymalnej higieny podczas użytkowania Thetford CAMPA POTTI Qube XG.

Szczelna konstrukcja:

Konstrukcję modelu wykonano z dobrej jakości materiałów. Wszystkie elementy są szczelnie połączone, co ogranicza ryzyko wycieku nieczystości.

Wady
Przenoszenie:

Według niektórych osób przenoszenie chemicznej toalety nie jest wygodne, mimo tego, że jest ona lekka. Ma to związek z tym, że nie ma dobrze wyprofilowanych uchwytów.

 

 

 

 

Rulyt 12/20 L 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Rulyt 12/20 L. Jest to przenośna toaleta ze zbiornikiem na wodę o pojemności 12 litrów i 20-litrowym pojemnikiem na odpady.

Produkt posiada wygodne siedzisko z pokrywą oraz ręczną pompę, przy użyciu której spłukuje się zanieczyszczenia. Dwa niezależne pojemniki zawierają uchwyty do przenoszenia, dzięki którym całość można łatwo zabrać w podróż. Dzięki zastosowaniu dokładnego uszczelnienia, nie musimy martwić się o wydobywające się nieprzyjemne zapachy.

Wymiary produktu to 35 cm x 41 cm x 41 cm. Waży on jedynie 5,5 kg, co sprawia, że jest bardzo mobilny. Dostępny jest on w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz szarym.

Opinie o toaletach chemicznych tego producenta są bardzo pochlebne. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że również wyżej opisany produkt jest solidnie wykonany. Potwierdza to także 24-miesięczna gwarancja producenta.

Toaletę chemiczną Rulyt 12/20 L wyposażono w 20 l zbiornik na nieczystości. Wymiary modelu to: 35 cm x 41 cm x 41 cm.

Zalety
Ręczna pompa:

Aby zapewnić użytkownikowi odpowiedni poziom higieny w toalecie chemicznej zastosowano ręczną pompę służącą do spłukiwania nieczystości. Działa ona płynnie i dobrze radzi sobie z usuwaniem odchodów.

Szczelne zamknięcie:

Model ma szczelne zamknięcie, więc nieprzyjemne zapachy nie wydostają się na zewnątrz. Nawet jeśli toaleta stoi w niewielkim pomieszczeniu (np. małym domku na działce), nie odczuwamy żadnego dyskomfortu.

Wygodne przenoszenie:

Wchodzące w skład zestawu pojemniki mają solidnie wykonane uchwyty gwarantujące pewny chwyt, a tym samym łatwe przenoszenie produktu.

Maksymalne obciążenie:

Z toalety chemicznej może skorzystać właściwie każdy bez względu na budowę ciała. Maksymalne obciążenie modelu wynosi aż 130 kg.

Wady
Siedzisko:

Produkt wykonano z solidnych i nieco twardych materiałów, więc siedzisko może być niewygodne.

 

 

 

 

TTF Thetford Porta Potti Qube 165

 

TTF Thetford Porta Potti Qube 165 to dobra i tania toaleta chemiczna, charakteryzująca się wysoką jakością wykonania oraz wszechstronnym zastosowaniem.

Urządzenie składa się z dwóch niezależnych zbiorników. Pierwszy z nich ma pojemność 21 litrów i przeznaczony jest na zanieczyszczenia. W drugim, 15-litrowym pojemniku, przechowuje się czystą wodę. Toaleta posiada pompkę do spłukiwania oraz szczelny spust do zbiornika na fekalia, dzięki którym korzysta się z niej komfortowo.

Produkt można łatwo opróżnić i wyczyścić dzięki praktycznej rurze spustowej i zestawowi uchwytów do przenoszenia. Wymiary toalety to 41,4 cm x 38,3 cm x 42,7 cm. Do zestawu dołączono dwa płyny dezynfekujące.

W Internecie znaleźć można wiele pochlebnych opinii na temat TTF Thetford Porta Potti Qube 165. Konsumenci twierdzą, że dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze toaleta jest łatwa w przenoszeniu i można ją zabrać w każdą podróż.

TTF Thetford Porta Potti Qube 165 to toaleta chemiczna o wymiarach: 41,4 cm x 38,3 cm x 42,7 cm. Produkt waży niecałe 4 kg.

Zalety
Solidny zbiornik na fekalia:

W skład zestawu wchodzi m.in. zbiornik na fekalia zrobiony z dobrej jakości materiałów. Na jego powierzchni znajduje się wygodny uchwyt do przenoszenia i rura spustowa ułatwiająca jego opróżnianie.

Możliwość zamontowania do podłoża:

Jeśli chcemy, możemy zamontować toaletę do podłoża, co da nam pewność, że nie będzie ona przesuwała się po powierzchni (przydatne np. kiedy pływamy łódką). Konieczne jest do tego dokupienie elementów montażowych.

Akcesoria:

W komplecie otrzymujemy także potrzebne artykuły sanitarne, czyli płyn do zbiornika na fekalia i płyn do pojemnika z wodą.

Wady
Przebarwienia:

Produkt ma biały kolor. Po dłuższym czasie użytkowania można zauważyć, że jego barwa stała się nieco żółta. Wygląda to nieestetycznie.

 

 

 

 

 

 

Happy Green

 

Lekka i przenośna toaleta chemiczna to produkt, który sprawdzi się w różnych sytuacjach. Wśród naszych propozycji znalazł się model Happy Green, który można wykorzystać na kempingu czy podczas pływania łodzią. Toaleta znajdzie też zastosowanie w domowych warunkach u osób, które mają problem z poruszaniem się i z tego powodu nie mogą dojść do łazienki.

Wymiary produktu są następujące: wysokość – 41,5 cm, głębokość – 41,5 cm i szerokość – 35,5 cm. Pojemność zbiornika na fekalia wynosi 20 l, a pojemnik na czystą wodę mieści 14 l. Toaleta waży 5,5 kg, a jej maksymalne obciążenie jest równe 130 kg. Model wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Konsumenci doceniają ten produkt za uniwersalność i wysoką jakość wykonania. Toaletę wyposażono w szczelne zamknięcie, więc nieprzyjemny zapach nie roznosi się po pomieszczeniu. Konstrukcję modelu przemyślano w ten sposób, aby każdemu użytkownikowi zagwarantować największy komfort.

Toaleta chemiczna Happy Green ma pojemność równą 20 l. Jej wymiary to: wysokość – 41,5 cm, głębokość – 41,5 cm i szerokość – 35,5 cm.

Zalety
Uniwersalność:

Produkt okaże się przydatny, szczególnie jeśli dużo podróżujemy i spędzamy czas na kempingu. Toaleta chemiczna okazuje się nieoceniona także w trakcie pływania łodzią. Część konsumentów wykorzystuje ją jako pomoc dla osób chorych, które mają problemy z poruszaniem się.

Odpowiednia wysokość:

Model ma odpowiednią wysokość, więc korzystanie z niego jest wygodne.

Wytrzymała konstrukcja:

Atutem produktu jest wytrzymała konstrukcja gwarantująca bezpieczeństwo użytkowania. Maksymalne obciążenie toalety wynosi 130 kg.

Wady
Pielęgnacja:

Usuwanie zanieczyszczeń ze zbiornika na początku jest trudne. Z czasem jednak nabiera się wprawy.

Przenoszenie:

Gdyby model wyposażono w lepsze uchwyty jego przenoszenie byłoby wygodniejsze.

 

 

 

 

Dometic 976

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Dometic 976. Mimo, iż jest to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu, jest chętnie wybierana przez konsumentów, którzy cenią jej wysoką jakość.

Jest to przenośna toaleta chemiczna wyposażona w zbiornik na nieczystości o pojemności 18,9 litra oraz 8,7-litrowy pojemnik na czystą wodę. Jej innowacyjna konstrukcja sprawia, że zapewnia nam doskonałą wydajność spłukiwania. Dzięki automatycznym odpowietrznikom oraz długiemu odpływowi, toaleta zapewnia nam komfortowe opróżnianie bez niebezpieczeństwa ochlapania.

Całość wykonana jest z tworzywa ABS o lśniącej powierzchni. Wymiary toalety to 38,7 cm x 33,3 cm x 38,7 cm. Posiada ona deskę, której rozmiar zbliżony jest to domowego. Produkt jest niezwykle higieniczny dzięki bezpiecznemu i szczelnemu zamknięciu pokrywy.

Dometic 976 to często wybierany produkt, który cechuje solidne wykonanie, nowoczesna konstrukcja oraz bezpieczeństwo używania. Kupując ten model możemy mieć pewność, że będzie nam on służył przez długi czas.

Dometic 976 to toaleta chemiczna o pojemności 18,9 l i wymiarach: 38,7 cm x 33,3 cm x 38,7 cm.

Zalety
Efektywne spłukiwanie:

Model ma przycisk umożliwiający spłukiwanie ciśnieniowe 360 stopni. Jeden zbiornik z czystą wodą pozwala spuścić wodę prawie 30 razy, co jest dobrym wynikiem.

Tworzywo ABS:

Osoby przeprowadzające test toalet chemicznych zapewniają, że produkt Dometic 976 zrobiono z trwałego materiału. Do produkcji wykorzystano tworzywo ABS, które jest uznawane za solidne. Nie jest ono podatne na zniekształcenia.

Wady
Waga:

Produkt jest stosunkowo ciężki, jeśli porównać go z innymi modelami, jakie są dostępne na rynku.

Opróżnianie zbiornika:

Kupujący, którzy wcześniej nie korzystali z przenośnych toalet mogą mieć problem z jej opróżnieniem.

 

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Campingaz Euro WC Maronum

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Campingaz Euro WC Maronum. Jest to przenośna toaleta chemiczna, które doskonale sprawdzi się w podróży, na kempingu, budowie lub dla starszych i chorych osób.

13-litrowy pojemnik na czystą wodę oraz zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 20 litrów wchodzą w skład urządzenia. Posiada ono także pompkę do spłukiwania, która ułatwia korzystanie.

Dzięki zintegrowanym uchwytom oraz niewielkiej wadze 4,8 kg, całość można łatwo przenosić. Wymiary toalety to 35 cm x 43 cm x 38,5 cm. Wraz z produktem, w zestawie otrzymamy dwa płyny czyszczące oraz akcesoria do montowania na podłodze.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup modelu Campingaz Euro WC Maronum zgodnie twierdzą, że jest to wysokiej jakości produkt. Użytkownicy podkreślają, że spełnia ich oczekiwania i doceniany jest za wytrzymałość oraz wygodę użytkowania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Robert Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Robert
Guest
Robert

Czy możecie przesłać mi na pocztę e-mail prezentację toalet turystycznych zwykłych i chemicznych wytrzymujących obciążenia do 200 kg

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.83 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status