Rejestratory trasy ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Uczestnictwo w ruchu ulicznym nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Niejednokrotnie możemy być oskarżeni o przekroczenie prędkości, wymuszenie pierwszeństwa lub spowodowanie stłuczki. Niestety w takich sytuacjach obrona przy pomocy słowa może niewiele dać. Z tego powodu, polecamy zainwestowanie w rejestrator trasy. Dzięki maszynie będziesz mógł poprzeć swoje argumenty nagraniem, które ukazuje, że to nie Ty spowodowałeś wypadek. Jest to na pewno przydatne urządzenie, którego nagrania na pewno zainteresują ubezpieczyciela, sąd czy policję. Obecnie najlepszym modelem na rynku jest Mio Mivue C320. Jest to bardzo nowoczesna maszyna o dużym kącie widzenia, która rejestruje niemal wszystko, co dzieje się na drodze. Posiada ona również możliwość zapisywania naszej prędkości. Duży ekran ułatwia użytkowanie. Jeśli jednak nie będziesz w stanie znaleźć takiego urządzenia w sklepie, to godną polecenia alternatywą jest Navitel DVR R600. Model ten ma duży i czytelny ekran, który pozwala na pełną kontrolę drogi i prędkości.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki rejestrator trasy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wideorejestratory to urządzenia instalowane w samochodach  służące do nagrywania trasy. Od jakiegoś czasu ich popularność rośnie. Większość osób kupuje je dla bezpieczeństwa, inni szukając sposobu na zarobek. Dlaczego? Ostatnimi czasy filmy rejestrowane na drogach cieszą się ogromną popularnością. Najniebezpieczniejsze akcje kierowców oglądane są przez ludzi na całym świecie, a jak wiadomo ilość odsłon to sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Na szczęście spora liczba osób kieruje się bezpieczeństwem swoim i innych kierowców. Filmiki nie tylko stanowią argument w razie wypadku, ale też są przestrogą przed brawurową jazdą. Czasem bywają dowodem kradzieży, pokazują faktyczny przebieg jakiejś sytuacji na drodze, również tej, która nie dotyczyła bezpośrednio nas. Dlatego też przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiemy, jaki rejestrator trasy wybrać.

 

 

Kiedy przydaje się kamerka?

Jest sporo sytuacji, w których rejestrator trasy jest bardzo przydatny. Oto kilka z nich:

– nagrywanie trasy, aby można ją było później odtworzyć i przesłać innym osobom, które też wybierają się w taką podróż.

– wypadek nasz lub innych osób. Niektórzy kierowcy chcąc wymusić odszkodowanie, wykonują manewry powodując kolizję. Bez kamerki czasem trudno jest udowodnić, że osoba jadąca przed nami jest winna, bo zwykle w takich wypadkach winę ponosi jadący z tyłu,

– bezprawne zatrzymanie – niejednokrotnie widzimy nagrania z zatrzymania przez policję, które mogą stanowić dowód w sprawie,

– nagrywanie sytuacji na drodze – to doskonała lekcja dla nas i innych.

 

Rozdzielczość – kup najlepszy rejestrator trasy

Kupując rejestrator trasy, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na rozdzielczość. Dlaczego jest ona tak ważna? Filmik nie będzie przydatny jeśli nie uchwyci na przykład tablicy rejestracyjnej sprawcy, który zbiegł z miejsca wypadku lub wykonał karalny manewr. Wysoka rozdzielczość to gwarancja, że na nagraniu będą widoczne ważne szczegóły. Nie polecamy zakupu produktów, których rozdzielność jest niższa niż 1280 x 720px (HD). Pamiętaj, że im jest ona wyższa, tym lepsza będzie jakość obrazu.

 

Nagrywanie w nocy

Dokładnie sprawdź, jak rejestrator nagrywa w nocy, zwłaszcza na słabo oświetlonych drogach. Dotyczy to również nagrywania przy kiepskich warunkach pogodowych. Niestety w przypadku przeciętnych modeli jakość takich nagrań jest bardzo słaba.

 

Karta pamięci

Filmiki w dużej rozdzielczości zajmują sporo miejsca, dlatego rejestrator powinien mieć sporą kartę pamięci, a najlepiej dodatkowe wejście przeznaczone na ten element.  Nie kupujmy produktu, który obsługuje wyłącznie karty o małej pojemności. Warto podkreślić, że niektóre modele rejestratorów nagrywają w pętli. Jest to ciekawe rozwiązanie, ale musisz pamiętać, aby ważne filmiki przerzucać na komputer.

 

Kąt nagrywania

Kamery samochodowe muszą mieć bardzo szeroki kąt widzenia, zwykle jest on równy 120 stopni, ale znajdziemy też takie o 150 stopniach. Chodzi głównie o to, aby urządzenie obejmowało nie tylko nasz pas, ale też ten przeciwległy.

 

Uruchamianie

Jeśli jesteś osobą, która ma dobrą pamięć, możesz wybrać kamerkę z manualnym uruchamianiem. Niestety większość z nas zapomina o takich czynnościach, jak każdorazowe odpalanie kamery, dlatego ciekawą opcją jest włączanie się rejestratora w momencie, gdy ruszamy. Najlepiej wybrać produkt, który uruchomi się również wtedy, gdy auto zostanie uderzone na postoju.

 

Akumulator – jaki rejestrator trasy jest najlepszy?

Urządzenia tego typu mogą mieć akumulator lub baterie. Odradzamy zakup tych ostatnich modeli, gdyż one szybko się rozładowują. Dlatego najlepszym wyborem są sprzęty z akumulatorem, które można ładować podłączając do gniazda zapalniczki. Tutaj polecamy zakup rozgałęziacza, dzięki któremu gniazdo będzie mogło nam służyć do ładowania dwóch elementów jednocześnie.

 

Wyświetlacz

Duży wyświetlacz ma swoje plusy i minusy. Minusem jest to, że pobiera dużo energii, a plusem jego czytelność i łatwa obsługa. Lepszym wyborem jest zakup produktu z dobrą rozdzielczością i małym wyświetlaczem niż odwrotnie. Najpopularniejsze są modele o przekątnej 2-3 cale.

 

Obsługa

Warto sprawdzić, czy korzystanie z kamerki nie jest problematyczne, zwłaszcza jeśli kupujemy produkt dla osoby stroniącej od elektroniki. Uruchomienie, zapisywanie oraz ustawianie innych opcji sprzętu powinno być proste i intuicyjne.

Uchwyt

Nawet najlepsza kamerka nie będzie przydatna, jeśli nie kupimy do niej porządnego uchwytu. W przypadku gdy jest on dołączony do zestawu, sprawdźmy jego jakość. Dobra instalacja wideorejestratora to połowa sukcesu.

 

Dodatkowe funkcje

Warto przyjrzeć się też dodatkowym funkcjom, jakie mogą posiadać rejestratory. Wśród nich jest: GPS, tryb parkingowy, czyli rejestrowanie po pozostawieniu pojazdu na postoju, aparat fotograficzny, datownik.

 

Rejestratory trasy w dobrych cenach

Koszt zakupu takiego produktu zależy od kilku kwestii. Po pierwsze ilości kamer. Jeśli wideorejestrator mamy wyłącznie z przodu auta, zapłacimy za niego mniej, ale jeśli chcemy też nagrywać z tyłu, musimy liczyć się z większym wydatkiem. Rozdzielczość i funkcje też wpływają na cenę. Najtańsze produkty znajdziemy w sklepach za około 80 zł. Trudno tutaj jednak mówić o bardzo dobrej jakości. Za solidny sprzęt musimy zapłacić przynajmniej 150-200 zł. Bardziej zaawansowane wideorejestratory z dużą pamięcią i wieloma funkcjami mogą nas kosztować nawet kilkaset złotych.

 

 

Najlepszy rejestrator trasy w 2020 roku

 

Niesłuszne oskarżenie o spowodowanie stłuczki czy problemy w wyegzekwowaniu pieniędzy od ubezpieczyciela to problemy, z którymi wielu z nas kiedyś musiało się zmagać. Jeśli chcesz ich uniknąć polecamy zainwestowanie w maszynę, która zapisze przebieg Twojej drogi. Ponieważ jednak, zakup takiej maszyny nie jest prosty przygotowaliśmy ten oto ranking rejestratorów trasy, który ułatwi Ci wybranie odpowiedniego modelu dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Mio Mivue C320

 

Jeśli obawiasz się nieuczciwych kierowców na drodze, warto zapatrzyć się w Mio Mivue C320. Jest to wysokiej klasy rejestrator drogi, który nagrywa wszystko to, co dzieje się na zewnątrz samochodu. Urządzenie posiada ekran o przekątnej 2 cale, który jest bardzo prosty w obsłudze. Co więcej, wszystkie materiały, które zostaną nagrane są w jakości Full HD.

Dużym atutem produktu jest to, że zamontowany interfejs umożliwia udostępnianie nagranych filmów na portalach, takich jak YouTube czy Facebook. Pozwala to na podzielenie się z innymi, aktualnym stanem drogi lub przebiegiem wypadku. Zamontowana kamera ma szeroki kąt widzenia, który wynosi aż 130 st. Zapisane nagrania mają dobrą jakość obrazu. Warto zauważyć, że szklana soczewka F2.0 gwarantuje wyraźną rejestrację zdarzeń, nawet nocą, gdy oświetlenie jest słabsze.

W swoich recenzjach wielu konsumentów doceniło wysoką jakość nagrania oraz możliwość podzielenia się zarejestrowanym zdażeniem na portalach społecznościowych. Maszyna pozwoli Ci na uniknięcie ambiwalentnych sytuacji na drodze. Zaś nagrany filmik może stanowić materiał dowodowy w sprawie sądowej lub gdy chcemy uzyskać odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Sprzęt Mio Mivue C320 nagrywa filmy w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. To dobry rejestrator trasy do 300 zł o wymiarach: 5,1 cm x 6,3 cm x 3,7 cm.

Zalety
Szeroki kąt widzenia:

To, co wyróżnia urządzenie to szeroki kąt widzenia (130 stopni). To daje nam gwarancję, że na nagraniach wszystko będzie dobrze widoczne, nie ma ryzyka powstania tzw. martwej strefy.

Kompresja nagrań:

Wszystkie nagrania są kompresowane do formatu H.264. Zajmują one mniej miejsca na karcie pamięci, ale są bardzo dobrej jakości.

Tryb parkingowy:

To rejestrator z trybem parkingowym. Kiedy kamera wykrywa ruch w pobliżu auta podczas postoju automatycznie się włącza.

Tryb foto:

Model wyposażono też w tryb foto, co oznacza, że może z powodzeniem zastąpić aparat fotograficzny. Z pomocą rejestratora zrobimy zdjęcia np. miejsca wypadku.

Gwarancja wyraźnego nagrania:

Sprzęt nagrywa pliki wideo w wysokiej rozdzielczości, w dodatku ma przesłonę F2.0. Na nagraniach widać najważniejsze szczegóły, nawet przy słabym świetle.

Wady
Czasami się zacina:

Od czasu do czasu kamerka się zacina, co wymaga jej zrestartowania. To może być trudne bez pomocy pasażera.

 

 

 

 

Navitel DVR R600 

 

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrej jakości modelu to polecamy rejestrator trasy Navitel DVR R600. Rozdzielczość tego produktu to Full HD, co gwarantuje dobrą jakość obrazu, który będzie dowodem w sprawie ubezpieczeniowej. Kamera zapisuje i zabezpiecza nagrania z wypadku, jak również po nim.

Ten dobry i tani rejestrator trasy ma ekran liczący 2 cale, co zapewnia szybką i sprawną obsługę. W produkcie zastosowano czterokątny obiektyw, który nagrywa wszystko w promieniu 170 st. Ten panoramiczny obraz pozwala na nagranie wszystkiego, co dzieje się przed Tobą. Dodatkowo, innowacyjna technologia sprawia, że czujnik wykrywa ruch i nagrywa obraz nawet podczas Twojej nieobecności w samochodzie. Z kolei sześciokrotny zoom pozwala na zbliżenie każdej sytuacji. Zaś czuły mikrofon nagra dźwięki w każdej sytuacji.

Prosta obsługa sprzętu przekonała wielu kierowców do inwestycji w ten sprzęt. Bowiem, pozwala on na stworzenie dowodu na swoją niewinność w ambiwalentnych sytuacjach. Równocześnie specjalny sensor pozwala użytkownikowi na wyjęcie rejestratora z samochodu i wykonanie zdjęć wypadku na drodze.

Rejestrator Navitel DVR R600 ma ekran o przekątnej 2 cali. Urządzenie nagrywa pliki wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, robi też zdjęcia (maksymalna rozdzielczość to 4254 x 3264 pikseli).

Zalety
G-Sensor:

Sprzęt wyposażono w zaawansowany sensor przeciążeń, który wykrywa zderzenie i gwałtowne hamowanie włączając przy tym opcję zabezpieczenia nagranego wideo przed nadpisaniem.

Czytnik kart SD:

Model ma czytnik kart SD obsługujący nośniki do 256 GB, co pozwala na zapisanie i przechowywanie nawet bardzo długich nagrań.

Panoramiczny obraz:

Kąt widzenia obiektywu to 170 stopni, dlatego rejestrator nagrywa to, co dzieje się na drodze w trybie panoramicznym.

Wbudowany akumulator:

Wbudowany akumulator pozwala na odpięcie sprzętu i wyjęcie z samochodu, np. w celu zrobienia zdjęć.

Wady
Słabe odwzorowanie kolorów:

Według niektórych kierowców widoczne na nagraniu kolory są słabo podkreślone, a to negatywnie wpływa na jakość filmu.

 

 

 

 

Xblitz GO 

 

Poszukując dobrej jakości rejestratora drogi warto zastanowić się nad zakupem Xblitz GO. Jest to innowacyjna maszyna, która pozwala na nagranie obrazu w jakości Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Równocześnie maszyna pozwala nie tylko nagrywać filmy, ale i robić zdjęcia wypadków. Fotografie wykonywane są w odstępach co 1 sekundę.

Kąt widzenia kamery wynosi 170 st., co pozwala na dokładne zapisanie tego co dzieje się na drodze. Co więcej, urządzenie ma zaprogramowane liczne algorytmy, które pozwalają na zarejestrowanie sceny, nawet mimo dużego kontrastu. Ponadto nocny tryb diody IR gwarantuje dobrą jakość obrazu przy niskim poziomie światła. Zaś czuły mikrofon, który został wbudowany w aparaturę gwarantuje dobrą jakość dźwięku. Warto dodać, że po podłączeniu urządzenia do laptopa, kamera może posłużyć nam do prowadzenia wideo-rozmowy przez Skype.

Długi czas rejestracji gwarantuje dokładne zapisanie całego przebiegu, nawet bardzo długiej trasy. Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup aparatury, gdyż oferuje ona nagrywanie zaraz po wykryciu ruchu. Oznacza to, że nawet, gdy samochód jest zaparkowany, kamera będzie rejestrować ruch wokół niego. Pozwoli na to lepszą identyfikację ewentualnych włamywaczy.

Urządzenie Xblitz GO ma wymiary: 5,5 cm x 5,5 cm x 3,5 cm. Rejestrator nagrywa w jakości Full HD (rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli), kąt widzenia kamery to 170 stopni.

Zalety
Solidność:

Sprzęt został wykonany z solidnych materiałów, więc nie trzeba się obawiać o pojawienie się nieestetycznych śladów użytkowania. Rejestrator ma eleganckie, aluminiowe wykończenia, a do produkcji soczewki wykorzystano wytrzymałe, odporne na zarysowania szkło.

Automatyczny start nagrywania:

Nie musimy pamiętać o włączeniu nagrywania po uruchomieniu silnika auta. Rejestrator uruchamia się automatycznie, jeżeli jest podłączony do gniazda zapalniczki samochodowej. Nagranie zostaje przerwane, gdy wyłączymy zapłon samochodu.

Łatwy montaż:

Zamontowanie urządzenia w aucie nie jest trudne. Kamerę mocuje się na szybie przy pomocy mocnej przyssawki. Uchwyt został dodatkowo wyposażony w złącze mini USB do zasilania sprzętu. W razie potrzeby można z łatwością wypiąć kamerę, aby zabrać ją do domu lub zrobić zdjęcie.

Wady
Słaba jakość nagrań w nocy:

W dzień rejestrator sprawdza się bardzo dobrze, na nagraniach można dostrzec takie szczegóły, jak tablice rejestracyjne pojazdów. Jednak część kierowców uważa, że wideo nagrywane nocą jest mniej wyraźne.

 

 

 

 

Blackvue Dr650- 2CH 

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości urządzenia do nagrywania przebytej trasy to model Blackvue Dr650- 2CH z kamerą cofania na pewno Ci się spodoba. Urządzenie nagrywa pokonywaną drogę od momentu włączenia silnika do jego wyłączenia. Pozwala to na dokładne odtworzenie każdego pokonanego kilometra. Atutem modelu jest wbudowany odbiornik GPS, co pozwala na dokładne odczytanie położenia pojazdu. Warto dodać, że w zestawie znajdują się 2 kamery montowane na przód i tył auta.

Do zalet modelu zaliczamy komunikację Wi-Fi, która pozwala na przesłanie nagrania na smartfon lub tablet, by następnie udostępnić je w mediach społecznościowych. Równocześnie, po odpowiednim skonfigurowaniu na ekranie Twojego telefonu może wyświetlać się relacja na żywo z kamery. Co więcej rejestrator cechuje się dużą czułością, dzięki temu nawet niewielkie stłuczenia zostają zarejestrowane na kamerze. Ponadto kamera ma czujnik ruchu, dzięki czemu nawet podczas postoju dokonuje się zapis obrazu. Wszystko zapisywane jest w rozdzielczości HD.

Opinie o rejestratorach trasy tej marki są bardzo pozytywne, gdyż dwie kamery pozwalają na śledzenie obrazu z każdej strony.   

Blackvue DR650- 2CH to rejestrator z szerokokątnym obiektywem, maksymalny kąt widzenia to 129 stopni. Rozdzielczość nagrań to 1920 x 1080 pikseli.

Zalety
Komunikacja Wi-Fi:

To model z wbudowanym modułem Wi-Fi, dlatego możemy go bezprzewodowo połączyć z tabletem czy smartfonem i szybko przesłać wybrane pliki. To duże udogodnienie, gdyż nie musimy korzystać z kabla USB.

Odbiornik GPS:

Sprzęt wyposażono w odbiornik GPS, który na bieżąco śledzi prędkość jazdy oraz lokalizację samochodu. Po zainstalowaniu na komputerze odpowiedniego programu możemy odtworzyć na mapie przejechaną trasę.

Wytrzymałość:

Kamera jest wytrzymała, niezawodnie pracuje w niskiej, jak i wysokiej temperaturze (obejmującej zakres od -20 st. C do +60 st. C). Urządzenie nie ma zwykłego akumulatora, tylko mniej podatny na awarie ultrakondensator.

Wady
Zbyt czuły sensor przeciążeń:

W trybie parkingowym sensor przeciążeń jest zbyt czuły, przez co kamera niepotrzebnie się włącza nawet po zarejestrowaniu lekkich drgań auta.

Za mała pojemność karty pamięci:

Do zestawu dołączono kartę pamięci, ale większość kierowców uważa, że 16 GB to zbyt mało, aby pomieścić wszystkie ważne, długie nagrania z trasy.

 

 

 

 

Xiaomi Yi Smart 

 

Jeśli chcesz zakupić urządzenie, które pozwoli Ci zarejestrować to, co się dzieje z przodu Twojego auta, to polecamy Xiaoyi Yi Smart. Sprzęt ten dokładnie zapisuje wszystko to, co dzieje się w promieniu 165 st. Daje nam to mniej więcej taki obraz, jak ten widziany ludzkim okiem. Wszystkie obrazy zapisane są w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu można je potem oglądać na innych nośnikach. Co więcej, wyraźne nagranie stanowić może kluczowy dowód w sprawie sądowej.

Ekran ma średnicę 2,7 cala, co gwarantuje jego proste użytkowanie. Dodatkowo prezentowane narzędzie posiada wbudowany moduł Wi-Fi, co pozwala na przesyłanie nagranych filmów na tablet czy smartfon. To z kolei umożliwia udostępnianie filmów w mediach społecznościowych. Sama konstrukcja urządzenia jest odporna na wstrząsy czy działania wysokich temperatur, zatem kamera będzie nagrywać nawet w momencie wypadku.

Wierne oddanie sytuacji na drodze przekonało wiele osób do zakupu prezentowanego sprzętu. Konsumentom do gustu przypadła również funkcja ADAS, która informuje o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Jest to szczególnie przydatne, gdy dystans między samochodami gwałtownie się zmniejsza.

Kamera samochodowa Xiaomi Yi Smart umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości do 2304 x 1296 pikseli. Kąt widzenia obiektywu to 165 stopni.

Zalety
Nagrywanie trzech pasów:

Szerokokątny obiektyw pozwala na nagrywanie trzech pasów jezdni jednocześnie. Nie ma ryzyka, że umknie nam istotny szczegół, który mógłby np. przesądzić o tym, kto jest sprawcą kolizji.

Szklany obiektyw 6G:

Model wyposażono w szklany obiektyw 6G, który wykazuje odporność na działanie wysokich temperatur. Ma on też filtr zmniejszający odblaski i blokujący fale podczerwone.

Wady
Kłopotliwy montaż:

Kamera jest stosunkowo duża, a ze względu na kąt widzenia powinno się ją zamontować na środku przedniej szyby. Przeprowadzony test rejestratorów trasy pokazał, że sprzęt jest mało dyskretny.

Nie robi zdjęć:

Większość osób narzeka, że urządzenie nie daje możliwości robienia zdjęć. Opcja ta czasami jest przydatna.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status