Opinie o Osram Night Breaker Unlimited

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najważniejsze zalety:

Żarówka zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku, gdyż bardzo dobrze oświetla drogę. Jak pokazał test Osram Night Breaker Unlimited, zasięg padania strumienia światła jest większy o ok. 40 m. Poza tym model emituje dostatecznie jasne światło, gdyż wyposażono go w żarnik o mocy 55 W.

 

Najważniejsze wady:

Pojawiają się opinie, że żarówka stosunkowo szybko się przepala, a więc trzeba często wymieniać ją na nową (co czasem nie jest zbyt proste, zależy to od modelu pojazdu). Niemniej jednak tak twierdzi niewielu kierowców.

 

Werdykt: 9.8/10

Zdaniem większości kupujących modele oferowane przez markę Osram to najlepsze żarówki H7 do aut osobowych, jakie są obecnie dostępne na rynku. Model ma skrętkę, którą wyprodukowano z solidnych materiałów, a więc wykazuje podwyższoną odporność na uszkodzenia. Jasne światło sprawia, że szybko zauważamy przeszkody na drodze i możemy w odpowiedni sposób zareagować.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nawet 110% więcej światła

Poddane analizie opinie o Osram Night Breaker Unlimited udowodniły, że kierowcy są bardzo zadowoleni z jasności emitowanego strumienia światła. Dzięki temu czują się oni pewniej na drodze po zapadnięciu zmroku i przekonują, że w razie potrzeby szybko zahamują lub bezpiecznie wyminą idącego poboczem przechodnia. Ze względu na budowę i zastosowane technologie, model Osram wytwarza nawet do 110% więcej światła niż inne tego typu żarówki.


Gwarancja komfortowej jazdy po zmroku

Żarówka emituje białe światło (o ok. 20% bielsze niż większość podobnych modeli), na co wpływa zastosowanie specjalnego filtra, czyli bańki częściowo pokrytej kobaltem. Za sprawą tej powłoki kierowcy w znacznie mniejszym stopniu odczuwają efekt olśnienia odbitym światłem. Temperatura barwowa światła emitowanego przez akcesorium to 3900 K. Komfort jazdy samochodem po zmroku znacząco się zwiększa, a ryzyko szybkiego zmęczenia oczu jest zmniejszone do minimum. Możemy więc bezpiecznie dojechać do celu i dobrze widzieć pasy, znaki drogowe oraz przechodniów bez potrzeby nadmiernego wytężania wzroku. Z tego względu cena Osram Night Breaker Unlimited nie powinna wydawać się wygórowana.

 

Szybszy czas reakcji

Ponieważ żarówki dobrze oświetlają drogę, widzimy wszystko, co znajduje się przed pojazdem. Docenią to nie tylko osoby poruszające się po mieście, ale również te, które pokonują długi dystans na terenie niezabudowanym, gdzie często brakuje ulicznych latarni. Silny i odpowiednio jasny strumień światła pozwala na szybkie wypatrzenie przeszkód na drodze (mogą to być dzikie zwierzęta czy zatrzymany pojazd) i zareagowanie w krótszym czasie. Tym samym znacząco zmniejsza się ryzyko kolizji czy nawet poważnego wypadku.

 

Dwie sztuki w opakowaniu

Czasem zdarza się, że żarówki H7 są sprzedawane pojedynczo, w efekcie czego musimy kupić dwie sztuki (co może wiązać się z nieco większym wydatkiem). Nie dotyczy to produktu marki Osram. W opakowaniu znajdziemy dwie żarówki, do obu reflektorów. W sytuacji, gdy mamy do wymiany tylko jedno źródło światła, możemy schować drugą sztukę do schowka i wozić w aucie. Kiedy po pewnym czasie przepali się niewymieniona żarówka, szybko naprawimy usterkę, nawet będąc w trasie. To pozwoli na bezpieczne kontynuowanie podróży, a przy okazji na uniknięcie mandatu (jeżeli zostaniemy zatrzymani przez policję).

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status