Najlepszy wosk samochodowy carnauba

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaki wosk samochodowy carnauba wybrać?

 

Niemal każdy posiadacz samochodu chce, aby jego auto miało błyszczącą i nieskazitelnie czystą karoserię. Pomocny okazuje się tutaj wosk, który nie tylko nabłyszcza powierzchnię, ale również chroni ją przed zabrudzeniami. Jaki wosk powinniśmy kupić, aby nasze auto ładnie się prezentowało? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym poradniku. Z kolei z rankingu na końcu dowiesz się, czym wyróżniają się najlepsze woski samochodowe carnauba zawierające wosk roślinny pozyskiwany z liści kopernicji – palmy rosnącej w Brazylii.

 

 

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, czy chcemy używać wosku naturalnego czy syntetycznego. Pierwszy typ powstaje na bazie naturalnych substancji i ma bardzo dobre właściwości ochronne. W jego składzie znajduje się carnauba, której zawartość sprawia, że preparat jest bardzo twardy, co z jednej strony zapewnia długotrwały efekt, jednak jednocześnie utrudnia aplikację. Wosk syntetyczny zawiera polimery, które działają ochronnie i ułatwiają nanoszenie produktu na karoserię.

Woski samochodowe mogą występować w trzech postaciach: płynu, mleczka i twardej pasty. Pierwszy rodzaj jest bardzo łatwy w nałożeniu i stanowi dobry wybór, jeśli chcemy szybko odświeżyć wygląd auta. Nie pozostawia smug, a jego aplikacja nie wymaga wprawy. Produkty w formie mleczka można nakładać przy użyciu specjalnej gąbki. Ze względu na bardziej gęstą konsystencję, jego aplikacja jest nieco trudniejsza niż w przypadku płynu, jednak również nie powinna stanowić większego problemu. Najtrudniej nakłada się twarde pasty, gdyż ich niewystarczające wypolerowanie może sprawić, że na karoserii pozostaną nieestetyczne smugi.

Stając przed wyborem odpowiedniego preparatu powinniśmy na początek sprawdzić, w jakiej kondycji jest lakier naszego auta. Jeśli karoseria nie jest bardzo zniszczona, do jej pielęgnacji wystarczy mleczko. Jeśli jednak powierzchnia jest zmatowiona i widoczne są na niej zarysowania, warto postawić na woski naturalne w paście. Uzyskamy w ten sposób twardą warstwę ochronną oraz głębię koloru.

Najlepszy wosk samochodowy carnauba w 2020 roku występuje również w kilku kolorach, które należy dobrać do barwy karoserii. Woski białe lub czarne najlepiej sprawdzą się do aut w tym odcieniu, gdyż skutecznie zakryją rysy. Najbardziej uniwersalne są jednak produkty bezbarwne, podkreślające głębię koloru i nietworzące smug.

 

 

Woski samochodowe carnauba – Ranking

 

 

Sonax Premium Class

 

Preparat Sonax Premium Class składa się w 100% z naturalnych wosków carnauba, które skutecznie chronią karoserię naszego samochodu przed zanieczyszczeniami i szkodliwym działaniem promieni UV.

Produkt ma zwartą strukturę, dzięki której pozostawia grubą warstwę ochronną oraz długotrwały, lśniący połysk. Wosk przeznaczony jest do wszystkich rodzajów lakierów, w tym również nitro, nano i ceramicznych. Nie zawiera on substancji ściernych i zapachowych, dzięki czemu nie wywołuje alergii.

Opakowanie 200 ml jest bardzo wydajne i wystarcza na około 10 aplikacji. Jedno naniesienie wosku chroni karoserię przez kolejne 10 myć samochodu. Produkt nie pozostawia smug i plam, dlatego można go nanosić również na elementy z tworzywa sztucznego (np. na zderzaki).

Oprócz wosku w opakowaniu znajdziemy także gąbkę ułatwiającą aplikację oraz ściereczkę z mikrofibry. Konsumenci doceniają ten produkt przede wszystkim za jego wydajność i skuteczność.

 

 

 

 

Polytop Hartglanzwachs 

 

Jeśli nie masz wprawy w woskowaniu karoserii samochodu, powinieneś zdecydować się na wosk w płynie, którego aplikacja jest bardzo prosta i nie pozostawia smug. Jednym z tego typu preparatów jest Polytop Hartglanzwachs – wosk na bazie rozpuszczalników.

Największymi zaletami produktu są łatwa ścieralność oraz szybkość w nakładaniu. Wosk doskonale zabezpiecza lakier przed zabrudzeniami i działaniem warunków atmosferycznych. Dodatkowo wygładza on powierzchnię karoserii i nadaje wyjątkową głębię koloru. Dzięki zawartości wysokiej klasy wosków carnauba preparat pozostawia warstwę ochronną na długi czas.

Produkt należy nanieść na uprzednio wyczyszczoną powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia na kilka minut. Następnie powinno się go wypolerować przy użyciu ściereczki z mikrofibry. Preparat nie pozostawia smug i zacieków.

Opakowanie zawiera 500 ml płynu i wystarcza na około 20 aplikacji. Jak podkreślają konsumenci, wosk jest wydajny i skuteczny. Jego łatwa aplikacja sprawia, że nawet niewprawione osoby mogą poprawić wygląd swojego samochodu.

 

 

 

 

TENZI 600 ml 

 

TENZI 600 ml to wosk samochodowy carnauba w dobrej cenie występujący w formie sprayu. Przeznaczony jest on do wszystkich rodzajów lakieru, dlatego stanowi chętnie wybierany produkt przez konsumentów.

Preparat powstał na bazie oryginalnych wosków carnauba, dzięki czemu nadaje karoserii widoczny połysk oraz chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Jego płynna konsystencja sprawia, że produkt można wygodnie i szybko nanieść na lakier.

Wosk dostępny jest w butelce o pojemności 600 ml. Należy nanieść go na umytą i jeszcze mokrą karoserię, pozostawić na chwilę do wyschnięcia i spłukać wodą pod wysokim ciśnieniem. Następnie wytrzeć auto do sucha ściereczką z mikrofibry. Produktu nie należy stosować na nagrzaną powierzchnię.

Konsumenci twierdzą, że wosk TENZI 600 ml jest niezwykle wydajny i skuteczny. Jego dużą zaletą jest też łatwość aplikacji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status