Najlepszy uchwyt na telefon do motocykla na kierownicę

Ostatnio aktualizowane: 04.06.20

 

Jaki uchwyt do motocykla na kierownicę wybrać?

 

Telefony na stałe weszły do naszej codzienności i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Smartfony są bardzo praktyczne, bo z ich pomocą możemy łatwo trafić w miejsce wyznaczonego spotkania czy udostępnić swoją lokalizację. Warto zaopatrzyć się w wygodny uchwyt do telefonu, aby korzystanie ze smartfona było w pełni bezpieczne. Nasz poradnik pomoże Ci wybrać odpowiedni model dostosowany do sprzętu, jakim się poruszasz.

Uchwyt przede wszystkim nie powinien być za duży. Żadne akcesorium nie może ograniczać Ci widoczności. Rozstaw elementu, który ma trzymać telefon, ma być regulowany, aby nasze urządzenie się z niego nie wyślizgiwało nawet podczas jazdy po wyboistej drodze. Głowica, dzięki której nasze urządzenie obraca się na uchwycie, powinna móc odwracać się 360 stopni. Wówczas będziemy mogli wygodnie korzystać z nawigacji czy opcji nagrywania w trakcie jazdy.

Materiał wykonania akcesorium nie powinien być zbyt ciężki. Najlepsze uchwyty do motocykli na telefon montowane na kierownicę są wykonane z tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie płowieją, ani też nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze wybierać modele pokryte dodatkowo powłoką antypoślizgową. Wtedy będziemy mieli pewność, że sprzęt, nawet pozostając w śliskiej obudowie, nie będzie wysuwał się w trakcie jazdy. Uchwyt może być mocowany na zacisk – ten sposób jest zdecydowanie najczęściej spotykany. Poza tym dobrze, aby miał on dodatkowe etui, które pozwoli Ci korzystać z urządzenia w każdych warunkach, nawet gdy spadnie deszcz. Dzięki dodatkowej osłonie Twoje urządzenie nie ulegnie zniszczeniu. Najlepszy uchwyt na telefon do motocykla montowany na kierownicę w 2020 roku można również zastosować do innych środków transportu– to często spotykane rozwiązanie, za sprawą którego z naszego uchwytu będziemy mogli korzystać również wtedy, kiedy postanowimy skorzystać z roweru. Warto zainwestować w tego typu urządzenie, bo to pozwoli nam zaoszczędzić na akcesoriach do jazdy.

 

 

Uchwyty do motocykla na kierownicę – ranking

 

 

N.Oranie 360 Stopni 

 

Osoby poszukujące stabilnego uchwytu, który będzie im służył nie tylko podczas jazdy motocyklem, ale też rowerem, powinny zastanowić się nad zakupem N. Oranie 360 stopni. To model z obracaną głowicą, za sprawą którego będziesz mógł wygodnie korzystać z funkcji Twojego smartfona.

Model ma specjalną wkładkę wewnętrzną, która pełni funkcję antypoślizgową. Dzięki niej masz pewność, że telefon nieoczekiwanie nie wysunie się, kiedy będziesz poruszał się po wyboistym terenie. Poza tym solidne mocowanie telefonu z 4 stron amortyzuje wstrząsy powstałe w trakcie jazdy.

Korzystający z uchwytu testowali go również podczas jazdy rowerem i stwierdzili, że telefon w nim trzyma się dość mocno. Być może podczas jazdy wyczynowej smartfon w końcu by się wysunął, jednak duże prędkości nie wpływają negatywnie na element chwytający urządzenia. Zaletą akcesorium jest możliwość obracania go w taki sposób, aby móc wygodnie zerkać np. na nawigację.

 

 

 

 

Extreme Style 6,2 Cali 

 

Extreme Style 6,2 Cali nadaje się do użytku na motorze, rowerze oraz quadzie. To model zabezpieczający smartfon przed wstrząsami oraz złymi warunkami atmosferycznymi. Nie będziesz musiał obawiać się, że podczas przejażdżki nagle zacznie padać deszcz zalewając przy okazji Twój smartfon.

Model to kieszonka na smartfona zamocowana na specjalnym uchwycie. Wewnątrz etui możemy umieścić nasze urządzenie. Zapinana na suwak kieszonka z przezroczystą szybką pozwala na wygodne korzystanie z nawigacji oraz umożliwia wykonywanie nagrań. Telefon jest dodatkowo osłaniany po bokach. Urządzenia o przekątnej 6,2” oraz mniejsze są odpowiednie do tego modelu.

Kupujący cenią produkt za solidność i mocny zacisk, który pewnie trzyma etui nawet w trakcie wyczynowej jazdy. Poza tym model jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. To ważne zwłaszcza podczas wyczynowej jazdy motocyklem, rowerem lub quadem. Uchwyt jest dobrym pomysłem na prezent dla miłośnika sportów ekstremalnych. Spodoba się również miłośnikowi nowoczesnych gadżetów.

 

 

 

 

Universal Sport 

 

Model Universal Sport to uchwyt na telefon do motocykla na kierownicę w  dobrej cenie, będący uniwersalnym i wygodnym sposobem na korzystanie ze smartfona również w trakcie jazdy rowerem.

Sprzęt podtrzymuje nasz telefon aż z 6 stron, podpierając telefon nie tylko w jego rogach, ale również po bokach. Istnieje wówczas opcja, że nawet w trakcie upadku, telefon nie wypadnie z uchwytu. Solidne tworzywo nie łamie się ani nie odbarwia. Użytkownicy nie zgłaszali również tracenia koloru pod wpływem ekspozycji na słońce.

Motocykliści i kolarze korzystający z uchwytu doceniają jego walory polegające na amortyzowaniu wstrząsów, co wpływa pozytywnie na odczyt mapy lub nagrywanie krótkich filmów. Nawet przy dużych prędkościach i jeździe po wybojach smartfon pewnie leżał w urządzeniu. Można zamontować w akcesorium telefon i pojechać nawet na daleką wycieczkę. Zapewne z czasem elementy podtrzymujące telefon w rogach nieco zmieniają swój kształt, jednak biorąc pod uwagę budowę urządzenia, będzie ono nadal działało.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status