Najlepszy uchwyt do samochodu kokpit

Ostatnio aktualizowane: 21.02.20

 

Jaki uchwyt do samochodu kokpit wybrać?

 

Obecnie używamy naszych smartfonów nie tylko do wykonywania połączeń telefonicznych i wysyłania sms-ów, ale również jako np. nawigację samochodową. W związku z tym dobrze zadbać o to, abyśmy mieli łatwy dostęp do telefonu i nie musieli odrywać wzroku od tego, co dzieje się na drodze. Wskażemy Ci dziś cechy dobrych uchwytów do samochodu mocowanych do kokpitu.

W sklepach jest coraz więcej konsoli, uchwytów czy podkładek, które mają służyć przytrzymywaniu telefonu tak, aby nie wysuwał się w trakcie jazdy lub gwałtownego hamowania. Najlepsze uchwyty do samochodu na kokpit są uniwersalne, bez problemów więc odnajdziemy model, który będzie kompatybilny z naszym smartfonem. Zwracajmy jednak uwagę na jakość tworzywa, z którego dany model jest wykonany. Przy codziennym, kilkukrotnym wyjmowaniu smartfona z uchwytu, akcesorium powinno wystarczyć na około 2 lata użytkowania. Zębatki i prowadnice zwyczajnie wycierają się w trakcie eksploatacji. Warto więc wybierać jak najbardziej masywny model. Poza tym dobrze, aby produkt był teleskopowy. Czasem musimy dostrzec jakiś detal na mapie lub odebrać połączenie. Często w dużych autach odległość od uchwytu może być dość duża, tak więc warto, abyśmy jednym ruchem ręki mogli przybliżyć sobie ekran. Wiele osób uważa, że najlepszy uchwyt do samochodu na kokpit w 2020 roku daje nam możliwość mocowania telefonu zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki temu, przy ustawieniu telefonu poziomo, nagrywanie filmu podczas jazdy czy korzystanie z mapy będzie możliwe na większej szerokości.

Wiele osób twierdzi, że uchwyt mocowany do kokpitu jest dużo lepszy od tego montowanego do szyby samochodowej, ponieważ w żaden sposób nie ogranicza naszej widoczności i nie rozprasza nas. Ważny jest również sposób mocowania – wybierajmy modele, które zapewniają stabilne utrzymanie telefonu w miejscu, w którym go zamocujemy. Uchwyty na kokpit zwykle mają specjalne chwytaki, które utrzymują je w kratkach wentylacyjnych. Czasem zdarzają się również modele z przyssawką. Zamontujmy uchwyt w takim miejscu, aby odległość od gniazda ładowania była jak najmniejsza – przy długich trasach, czasem trzeba naładować smartfon, a kable ładowania nie zawsze są wystarczająco długie.

 

 

Uchwyty do samochodu kokpit – ranking

 

 

Iottie Easy One Touch 3

 

Uchwyt Iottie One Touch 3 jest uniwersalnym produktem przeznaczonym do montowania na różnego rodzaju krzywiznach wewnątrz auta. Funkcjonalny model ma teleskopowe ramię, które umożliwia ustawienie produktu w wybranej pozycji.

Do produktu można przymocować każdy model smartfona. Bardzo mocny żel mocujący umożliwia przyczepienie modelu na każdej powierzchni. Produkt jest bardzo mały i lekki. Za sprawą przycisku mocującego smartfon w uchwycie nie musimy obawiać się o przypadkowe wysunięcie się telefonu.

Kupujący cenią innowacyjną funkcję modelu, która powoduje redukcję drgań. Wpływa ona znacząco na komfort użytkowania telefonu podczas jazdy autem. Pokrętło regulujące pomaga dopasować szerokość potrzebną do zamocowania smartfonu. Posiadacze produktu chętnie korzystają z opcji ustawiania uchwytu w 4 różnych pozycjach. Przez to można ustawić model w sposób najlepiej dopasowany do naszego wzrostu, odległości od gniazda ładującego oraz innych preferencji.

 

 

 

 

Iottie Easy One Touch 2 

 

Iottie Easy One Touch 2 to uchwyt do samochodu na kokpit w dobrej cenie zapewniający bezpieczne rozwiązanie montażowe dla naszych smartfonów. Opatentowana, jednodotykowa opcja SmartTouch pozwala na mocowanie jednym dotknięciem.

Lepka podkładka produktu zapobiega przesuwaniu się. Kolejnym, praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w produkcie jest teleskopowe ramię, które wyciąga się do dwóch cali. W uchwycie można mocować telefon zarówno w etui, jak i bez. Smartfon nie wysunie się i przez całą podróż autem pozostanie na miejscu.

Kierowcy cenią produkt za łatwą obsługę oraz doskonałej jakości wykonanie.  Uniwersalny charakter sprzętu pozwala na jego używanie jako uchwytu podtrzymującego nawigację samochodową. Możemy zamontować produkt na desce rozdzielczej lub w zależności od preferencji np. na szybie. Dzięki regulacji kąta nachylenia zapobiegamy odbijaniu się światła od ekranu smartfonu,więc ciągle dobrze widzimy np. wytyczoną trasę.

 

 

 

 

Iottie Easy One Touch 4 Qi 

 

Jeśli poszukujesz solidnie wykonanego uchwytu najnowszej generacji, wybierz Iottie Easy One Touch 4 Qi. Podkładka z dwustopniową dźwignią mocowania zapewnia stabilność i może ona być używana na różnych powierzchniach.

Ramię rozciągające się aż do 8 cm ma przesuwną, dolną stopę, w związku z tym niemożliwe jest zasłonienie portów urządzenia. Możemy więc obsługiwać telefon podłączony do ładowarki. Producent zapewnia, że przyssawka zachowuje swoje właściwości przyczepne. Wystarczy od czasu do czasu umyć ją pod bieżącą wodą.

Nawet początkujący kierowcy bardzo dobrze radzą sobie z montażem uchwytu. W ich opinii to bardzo praktyczne akcesorium, które jest bardzo stabilne i łatwe w obsłudze. Materiał, z jakiego sprzęt został wykonany, jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Smartfon jest stabilnie podtrzymywany bez ryzyka wysunięcia się, nawet jeśli jest w śliskim etui.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status